Co je to?
Definice výrazu Šovinismus. Co znamená odborný pojem Šovinismus z kategorie Různé?

Co je Šovinismus? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Šovinismus?

Šovinismus je označení záporné lidské vlastnosti, která spočívá v nesmyslném přesvědčení o nadřazenosti vlastního národa nad jinými, je to vyhrocený nacionalismus. Šovinisté nenávidí ostatní "podřazené" národy. Název této vlastnosti je odvozen od vlastního jména Chauvin, což byla postava napoleonského granátníka z francouzské satirické komedie. V dnešní době se výraz šovinismus používá v širším smyslu jako vyhrocené přesvědčení o nadřazenosti svého pohlaví (mužský šovinismus), rasy atd. Šovinisté nikdy nemají daleko k rozpoutání konfliktu s tím, kdo s nimi nesouhlasí, jiný názor zcela odmítají.

Co je to Šovinismus? Význam slova, termín, Definice výrazu Šovinismus. Co znamená odborný pojem Šovinismus z kategorie Různé?

Provozovatel neručí za aktuálnost, správnost a přesnost informací uvedených na tomto webu. Napsáno redaktory Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Šovinismus můžete samozřejmě sdílet s kolegy na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Heslo Šovinismus je v sekci různé

Klíčová slova: definice, termín, pojem, co znamená, různé, slovo, co to je, lexikon, formulace, názvosloví, slovník, přesný význam, odborné názvosloví, terminus technicus, co je to Šovinismus?, Šovinismus, význam slova, význam


Pojem Šovinismus je v kategorii různé, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Šovinismus? Definice slova, termínu z Wikipedie

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Šovinismus označuje vyhrocený nacionalismus, tj. víru v nadřazenost jednoho národa, hlásání nacionální výlučnosti a nenávisti k jiným národům. Používá se ale i v přeneseném a širším významu, kdy označuje víru v nadřazenost nějaké skupiny nad jinou, např. mužský šovinismus ve významu mužské nadřazenosti vůči ženám.
Etymologicky výraz „šovinismus“ vznikl podle jména legendárního francouzského napoleonského granátníka Nicolase Chauvina.

Pro další informace o termínu Šovinismus zkuste tyto odkazy

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Šovinismus ve Wikimedia Commons

Hledat frázi Šovinismus ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Šovinismus na Youtube

Zkusit najít pojem Šovinismus ve Wikislovníku

Najít heslo Šovinismus ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat heslo Šovinismus ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Šovinismus například v evropském vyhledávači Qwant, v Lingea slovnících, ve ruském vyhledávači Yandex, ve fulltextu Google.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr z často hledaných výrazů na tomto webu

Teď už znáte odpověď na otázku co to je Šovinismus? resp. jaký je význam pojmu Šovinismus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Šovinismus, odpověď na dotaz co je to Šovinismus?. Víte např. kdo to je Jessica Alba? Znáte a víte kdo je Bukvice? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Radíme vám proto hledat slovo Šovinismus i v jiné části webu než je kategorie různé. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících zajímavosti, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.