Co je to?
Definice odborného termínu, slova Kalus. Co znamená pojem Kalus z kategorie Rostliny?

Co je to Kalus? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Kalus?

Slovo kalus označuje vrstvu ochranného pletiva chránícího ránu vzniklou poškozením při řezu u rostlin. Stejný význam jako slovo kalus mají i slova zával a svalek. V zahradnictví se též může využívat výraz hojivé pletivo. Kalus se vytváří třeba na koncích rostlinných řízků a jsou viditelné jako zduřeniny.
Vytváření kalusu je součástí regenerace rostlin, ale může být také známkou nemoci stromu. Při nektriové rakovině způsobené hlívenkou bukovou se kalus vytváří na kmeni a větvích.


Co je to Kalus? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Kalus. Co znamená pojem Kalus z kategorie Rostliny?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Kalus sdílet s přáteli a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Kalus patří do sekce Rostliny

Klíčová slova: vysvětlení, význam slova, co znamená, odborný výraz, Rostliny, definice, wiki, informace, terminologie, synonymum, termín, co je to Kalus?, Kalus, definice pojmu, lexikon, význam, odborné názvosloví, význam pojmu


Pojem Kalus je v kategorii Rostliny, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Kalus píše následující

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Zával u rostlin, někdy nazývaný kalus, nebo vzácně také svalek, je vrstva ochranného pletiva chránící ránu vzniklou poškozením například při řezu dřevin. Někdy je v zahradnictví toto pletivo nazýváno v souvislosti s ránou termínem hojivé pletivo. Závaly se vytvářejí například na koncích řízků a jsou zde viditelné jako zduřeniny.
Vytváření závalu je obvykle součást regenerace rostlin, kdy se již, například při průklestu, nevytvoří odejmutá část rostliny (patologická regenerace).

Jiné informační zdroje o pojmu Kalus

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Kalus ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat výraz Kalus ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Kalus na Youtube

Vyhledat slovo Kalus ve fulltextu Seznam.cz

Hledat slovo Kalus ve vyhledávači Qwant

Hledat pojem Kalus ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Kalus například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Google překladači, ve Wikislovníku, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Lingea slovnících.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Kalus? resp. co je to Kalus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kalus, odpověď na dotaz co je to Kalus?. Víte např. kdo to je Hulibrk? Znáte a víte kdo je Harley Quinn? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto termín Kalus hledat i v jiných kategoriích (než Rostliny) U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího zajímavosti, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, významy slov, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to stalker? Jedná se pojem související se zločinem. Nejen tento pojem naleznete na stránkách s názvem Kdo je to?