Co je to?
Definice odborného termínu, slova Kalus. Co znamená pojem Kalus z kategorie Rostliny?

Co je to Kalus? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Kalus

Slovo kalus označuje vrstvu ochranného pletiva chránícího ránu vzniklou poškozením při řezu u rostlin. Stejný význam jako slovo kalus mají i slova zával a svalek. V zahradnictví se též může využívat výraz hojivé pletivo. Kalus se vytváří třeba na koncích rostlinných řízků a jsou viditelné jako zduřeniny.
Vytváření kalusu je součástí regenerace rostlin, ale může být také známkou nemoci stromu. Při nektriové rakovině způsobené hlívenkou bukovou se kalus vytváří na kmeni a větvích.


Co je to Kalus? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Kalus. Co znamená pojem Kalus z kategorie Rostliny?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Kalus s partnery, kolegy a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Kalus patří do kategorie Rostliny

Klíčová slova: popis, heslo, slovo, Kalus, Rostliny, terminologie, terminus technicus, definice pojmu, formulace, definice, informace, co znamená, lexikon, význam, význam pojmu, wiki, význam slova, co to je


Pojem Kalus je v kategorii Rostliny, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Kalus?

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Zával u rostlin, někdy nazývaný kalus, nebo vzácně také svalek, je vrstva ochranného pletiva chránící ránu vzniklou poškozením například při řezu dřevin. Někdy je v zahradnictví toto pletivo nazýváno v souvislosti s ránou termínem hojivé pletivo. Závaly se vytvářejí například na koncích řízků a jsou zde viditelné jako zduřeniny.
Vytváření závalu je obvykle součást regenerace rostlin, kdy se již, například při průklestu, nevytvoří odejmutá část rostliny (patologická regenerace).

Pro více informací o heslu Kalus zkuste navštívit tyto odkazy

Najít termín Kalus ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat pojem Kalus na Google.cz

Najít heslo Kalus ve Wikizdrojích

Vyhledat slovo Kalus ve Wikislovníku

Najít pojem Kalus ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo Kalus ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Kalus například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači Seznam.cz, ve videích na Youtube nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je přesný význam slova Kalus? resp. co se přesně ukrývá za slovem Kalus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kalus, odpověď na dotaz co je to Kalus?. Víte např. kdo to je Zoroastrián? Znáte a víte kdo je Harley Quinn? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Rostliny). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to stalker? Jedná se pojem související se zločinem. Nejen tento pojem naleznete na stránkách s názvem Kdo je to?