Co je to?
Odborný výraz, definice slova Kalus. Co znamená pojem Kalus z kategorie Rostliny?

Co je Kalus?

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Kalus?

Slovo kalus označuje vrstvu ochranného pletiva chránícího ránu vzniklou poškozením při řezu u rostlin. Stejný význam jako slovo kalus mají i slova zával a svalek. V zahradnictví se též může využívat výraz hojivé pletivo. Kalus se vytváří třeba na koncích rostlinných řízků a jsou viditelné jako zduřeniny.
Vytváření kalusu je součástí regenerace rostlin, ale může být také známkou nemoci stromu. Při nektriové rakovině způsobené hlívenkou bukovou se kalus vytváří na kmeni a větvích.


Co je to Kalus? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Kalus. Co znamená pojem Kalus z kategorie Rostliny?

Žádným způsobem neručíme za informace nebo obsah uvedený na těchto internetových stránkách. Text napsán pro Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s bližními na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Heslo Kalus se nachází v sekci rostliny

Klíčová slova: terminus technicus, wiki, odborné názvosloví, definice pojmu, synonymum, definice, přesný výraz, rostliny, lexikon, rostliny, význam, přesný význam, význam slova, co to je, slovo, co znamená, terminologie, formulace


Pojem Kalus je v kategorii rostliny, ilustrační obrázek

Co označuje termín Kalus? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Zával u rostlin, někdy nazývaný kalus, nebo vzácně také svalek, je vrstva ochranného pletiva chránící ránu vzniklou poškozením například při řezu dřevin. Někdy je v zahradnictví toto pletivo nazýváno v souvislosti s ránou termínem hojivé pletivo. Závaly se vytvářejí například na koncích řízků a jsou zde viditelné jako zduřeniny.
Vytváření závalu je obvykle součást regenerace rostlin, kdy se již, například při průklestu, nevytvoří odejmutá část rostliny (patologická regenerace).

Jiné zdroje informací o pojmu Kalus

Najít termín Kalus ve Wikislovníku

Zkusit najít Kalus ve Wikizdrojích

Vyhledat slovo Kalus ve vyhledávači Yandex

Hledat výraz Kalus ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Kalus na Youtube

Hledat frázi Kalus ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Kalus například ve vyhledávači Seznam.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve fulltextu Google.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr z nejčastěji hledaných slov

Nyní už nejspíš víte jaký je přesný význam slova Kalus? resp. jaký je přesný význam slova Kalus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kalus, odpověď na dotaz co je to Kalus?. Víte např. kdo to je Zlatník? Znáte a víte kdo je Hotař? Omluvte nás, že, nestíháme pravidelnou aktualizaci všechny textů. podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je rostliny. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího popisy termínů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, významy slov, zajímavosti, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to stalker? Jedná se pojem související se zločinem. Nejen tento pojem naleznete na stránkách s názvem Kdo je to?