Co je to?
Výraz, termín, definice slova Kalus. Co znamená odborný pojem Kalus z kategorie Rostliny?

Co je to Kalus? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Kalus?

Slovo kalus označuje vrstvu ochranného pletiva chránícího ránu vzniklou poškozením při řezu u rostlin. Stejný význam jako slovo kalus mají i slova zával a svalek. V zahradnictví se též může využívat výraz hojivé pletivo. Kalus se vytváří třeba na koncích rostlinných řízků a jsou viditelné jako zduřeniny.
Vytváření kalusu je součástí regenerace rostlin, ale může být také známkou nemoci stromu. Při nektriové rakovině způsobené hlívenkou bukovou se kalus vytváří na kmeni a větvích.


Co je to Kalus? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Kalus. Co znamená odborný pojem Kalus z kategorie Rostliny?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Pojem Kalus se nachází v kategorii rostliny

Klíčová slova: slovo, slovník, co to je, popis, význam pojmu, definice pojmu, názvosloví, přesný význam, pojem, wiki, synonymum, definice, rostliny, terminus technicus, odborný výraz, terminologie, Kalus, vysvětlení


Pojem Kalus je v kategorii rostliny, ilustrační obrázek

Co označuje termín Kalus? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Zával u rostlin, někdy nazývaný kalus, nebo vzácně také svalek, je vrstva ochranného pletiva chránící ránu vzniklou poškozením například při řezu dřevin. Někdy je v zahradnictví toto pletivo nazýváno v souvislosti s ránou termínem hojivé pletivo. Závaly se vytvářejí například na koncích řízků a jsou zde viditelné jako zduřeniny.
Vytváření závalu je obvykle součást regenerace rostlin, kdy se již, například při průklestu, nevytvoří odejmutá část rostliny (patologická regenerace).

Další zdroje informací

Najít slovo Kalus ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Kalus ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat termín Kalus ve Wikislovníku

Hledat termín Kalus ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat pojem Kalus na Google.cz

Najít heslo Kalus ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Kalus například ve Wikizdrojích, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ruském vyhledávači Yandex, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v Google překladači.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Kalus? resp. jaká je definice termínu Kalus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kalus, odpověď na dotaz co je to Kalus?. Víte např. kdo to je Řezník? Znáte a víte kdo je Ichtyl? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než rostliny). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího popisy termínů, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to stalker? Jedná se pojem související se zločinem. Nejen tento pojem naleznete na stránkách s názvem Kdo je to?