Co je to?
Výraz, termín, definice slova Kalus. Co znamená odborný pojem Kalus z kategorie Rostliny?

Co je to Kalus? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Kalus?

Slovo kalus označuje vrstvu ochranného pletiva chránícího ránu vzniklou poškozením při řezu u rostlin. Stejný význam jako slovo kalus mají i slova zával a svalek. V zahradnictví se též může využívat výraz hojivé pletivo. Kalus se vytváří třeba na koncích rostlinných řízků a jsou viditelné jako zduřeniny.
Vytváření kalusu je součástí regenerace rostlin, ale může být také známkou nemoci stromu. Při nektriové rakovině způsobené hlívenkou bukovou se kalus vytváří na kmeni a větvích.


Co je to Kalus? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Kalus. Co znamená odborný pojem Kalus z kategorie Rostliny?

Neručíme za správnost a aktuálnost uvedených informací. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Heslo Kalus je v sekci rostliny

Klíčová slova: přesný význam, co to je, termín, Kalus, informace, definice, význam, rostliny, terminus technicus, názvosloví, wiki, slovník, přesný výraz, odborné názvosloví, terminologie, co je to Kalus?, lexikon, vysvětlení


Pojem Kalus je v kategorii rostliny, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Kalus?

Níže uvedená citace (text) je převzat z online projektu Wikipedie. Licence CC-BY-SA.

Zával u rostlin, někdy nazývaný kalus, nebo vzácně také svalek, je vrstva ochranného pletiva chránící ránu vzniklou poškozením například při řezu dřevin. Někdy je v zahradnictví toto pletivo nazýváno v souvislosti s ránou termínem hojivé pletivo. Závaly se vytvářejí například na koncích řízků a jsou zde viditelné jako zduřeniny.
Vytváření závalu je obvykle součást regenerace rostlin, kdy se již, například při průklestu, nevytvoří odejmutá část rostliny (patologická regenerace).

Hledejte pojem Kalus v následujících vyhledávačích

Vyhledat slovo Kalus ve Wikislovníku

Zkusit najít heslo Kalus ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat heslo Kalus ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Kalus ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Kalus na Youtube

Zkusit najít výraz Kalus ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Kalus například ve fulltextu Google.cz, v Lingea slovnících, ve Wikizdrojích, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Google překladači.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Kalus? resp. co je to Kalus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kalus, odpověď na dotaz co je to Kalus?. Víte např. kdo to je Tomáš Akvinský? Znáte a víte kdo je Harley Quinn? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než rostliny). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na významy slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to stalker? Jedná se pojem související se zločinem. Nejen tento pojem naleznete na stránkách s názvem Kdo je to?