Co je to?
Odborný výraz, definice slova Behavioralismus. Co znamená pojem Behavioralismus z kategorie Politika?

Co je Behavioralismus? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Behavioralismus?

Behavioralismus je název psychologického a filozofický přístupu, který se zaměřuje na studium chování jako hlavního objektu zkoumání. Tento přístup se vyvinul v průběhu 20. století jako reakce na introspektivní a subjektivní metody psychologie, které se zabývaly vnitřními stavy mysli. Behavioralistický přístup klade důraz na pozorovatelné a měřitelné chování a zaměřuje se na objektivní pozorování a experimentaci. Behavioristé se snaží vysvětlit chování na základě vnějších podnětů a následných reakcí na tyto podněty. Klíčovým pojmem v behavioralismu je učení, které je chápáno jako proces změny chování v důsledku interakce s prostředím.
Behavioralismus jako směr se prosazoval se od 30. let 20. století především v politických vědách. Jeho základem je sledování pravidelností, ověřitelných a kvantifikovatelných údajů. Tento směr se snaží vyhnout etickému hodnocení, protože hodnoty nejsou vědecky ověřitelné. Takto vymezené sledování se v behavioralismu pokládá za objektivní a neutrální a je označováno jako čistá věda. Behavioralismus dává možnost předvídání politického jednání, ovšem neumožňuje rozvoj politologii nebo filozofie zaměřené na politiku právě proto, že se vzdává možnosti hodnocení.


Co je to Behavioralismus? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Behavioralismus. Co znamená pojem Behavioralismus z kategorie Politika?

Informace jsou bez jakékoliv záruky, neručíme za faktickou správnost, aktuálnost a jazykovou přesnost uvedených informací. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s rodinou a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Výraz Behavioralismus se nachází v sekci politika

Klíčová slova: význam slova, termín, slovo, význam pojmu, politika, terminus technicus, názvosloví, wiki, co znamená, pojem, politika, co to je, definice pojmu, definice, co je to Behavioralismus?, Behavioralismus, informace, popis


Pojem Behavioralismus je v kategorii politika, ilustrační obrázek

Jiné zdroje informací o pojmu Behavioralismus

Zkusit najít heslo Behavioralismus ve vyhledávači Yandex

Najít heslo Behavioralismus ve fulltextu Seznam.cz

Hledat frázi Behavioralismus ve Wikipedii

Zkusit najít termín Behavioralismus ve vyhledávači Qwant

Hledat pojem Behavioralismus na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Behavioralismus ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Behavioralismus například ve videích na Youtube, v Lingea slovnících, ve Wikislovníku, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Teď už víte jaká je definice termínu Behavioralismus? resp. co to je Behavioralismus? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Behavioralismus, odpověď na dotaz co je to Behavioralismus?. Víte např. kdo to je Peter Repka? Znáte a víte kdo je Čang Cheng? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je politika. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, významy slov, slovníková hesla, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Chcete si zatraktivnit vzhled vašeho tabletu, mobilního telefonu nebo počítače? Jedním z rychlých a levných způsobů je změna tapety pracovní plochy. Mezi neoblíbenější pozadí patří horský vrchol, kapky vody a obilí.