Co je to?
Výraz, termín, definice slova Lymfa. Co znamená odborný pojem Lymfa z kategorie Lékařství?

Co je to Lymfa? Význam slova

Co znamená termín Lymfa? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Lymfa (míza) je jedna z tělních tekutin. Má podobné složení jako krevní plazma a cirkuluje v lymfatickém systému. Následně se lymfa dostává do žilního systému. K filtraci lymfy dochází v mízních uzlinách. V lidském těle je asi 1 litr lymfy.


Co je to Lymfa? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Lymfa. Co znamená odborný pojem Lymfa z kategorie Lékařství?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Lymfa sdílet s přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Pojem Lymfa patří do sekce lékařství

Klíčová slova: informace, vysvětlení, přesný výraz, definice, popis, lékařství, význam slova, význam, Lymfa, význam pojmu, terminologie, termín, definice pojmu, odborný výraz, pojem, formulace, názvosloví, synonymum


Pojem Lymfa je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Lymfa? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Lymfa (míza) je nažloutlá tekutina některých živočichů včetně člověka, která koluje v lymfatickém systému. Má podobné složení jako krevní plazma. Lymfa vzniká v mezibuněčných prostorech z tkáňového moku. Za 24 hodin se v těle vytvoří asi 2,5 l lymfy. Sbírá se do mízních vlásečnic (lymfatických kapilár). Potom pokračuje dál širšími cévami, kde se pak na různých místech nachází lymfatické uzliny, které lymfu filtrují. Lymfatické cévy se postupně spojují do tzv. ductus thoracicus, která lymfu odvádí do žilního systému. Lymfa tedy necirkuluje v uzavřeném oběhu, jako je to například u krve. Protrhnutí stěn mízních cév může vést k otokům.

Více informací o slovu Lymfa doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Lymfa ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít pojem Lymfa ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít pojem Lymfa ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít termín Lymfa ve Wikizdrojích

Vyhledat pojem Lymfa ve Wikislovníku

Hledat termín Lymfa na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Lymfa například v evropském vyhledávači Qwant, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Microsoft Bing, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v projektu slovnik.cz.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Lymfa? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Lymfa? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Lymfa, odpověď na dotaz co je to Lymfa?. Víte např. kdo to je Julian Alaphilippe? Znáte a víte kdo je Prognostik? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je lékařství. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na definice odborných pojmů, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, významy slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Setkali jste se s pojmem švica a nevíte, co znamená? Pokud je vaše odpověď kladná, podívejte se na tento web na kterém můžete nalézt odpověď.