Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Lymfa. Co znamená pojem Lymfa z kategorie Lékařství?

Co to je Lymfa? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Lymfa

Lymfa (míza) je jedna z tělních tekutin. Má podobné složení jako krevní plazma a cirkuluje v lymfatickém systému. Následně se lymfa dostává do žilního systému. K filtraci lymfy dochází v mízních uzlinách. V lidském těle je asi 1 litr lymfy.


Co je to Lymfa? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Lymfa. Co znamená pojem Lymfa z kategorie Lékařství?

Uvedené informace jsou bez záruky. Napsáno redaktory Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Lymfa patří do sekce Lékařství

Klíčová slova: definice pojmu, heslo, termín, popis, co to je, význam slova, odborný výraz, slovo, Lékařství, formulace, definice, vysvětlení, pojem, odborné názvosloví, terminus technicus, přesný význam, názvosloví, co je to Lymfa?


Pojem Lymfa je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Lymfa píše následující

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Lymfa (míza) je nažloutlá tekutina některých živočichů včetně člověka, která koluje v lymfatickém systému. Má podobné složení jako krevní plazma. Lymfa vzniká v mezibuněčných prostorech z tkáňového moku. Za 24 hodin se v těle vytvoří asi 2,5 l lymfy. Sbírá se do mízních vlásečnic (lymfatických kapilár). Potom pokračuje dál širšími cévami, kde se pak na různých místech nachází lymfatické uzliny, které lymfu filtrují. Lymfatické cévy se postupně spojují do tzv. ductus thoracicus, která lymfu odvádí do žilního systému. Lymfa tedy necirkuluje v uzavřeném oběhu, jako je to například u krve. Protrhnutí stěn mízních cév může vést k otokům.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Hledat heslo Lymfa ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat slovo Lymfa ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Lymfa ve Wikimedia Commons

Hledat pojem Lymfa na Google.cz

Vyhledat heslo Lymfa ve vyhledávači Yandex

Najít výraz Lymfa ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Lymfa například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v projektu slovnik.cz, ve Wikislovníku, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Lymfa? resp. co přesně označuje termín Lymfa? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Lymfa, odpověď na dotaz co je to Lymfa?. Víte např. kdo to je Daniel Veselý? Znáte a víte kdo je František Josef I? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Lékařství). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, významy slov, slovníková hesla, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Setkali jste se s pojmem švica a nevíte, co znamená? Pokud je vaše odpověď kladná, podívejte se na tento web na kterém můžete nalézt odpověď.