Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Lymfa. Co znamená pojem Lymfa z kategorie Lékařství?

Co to je Lymfa? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Lymfa

Lymfa (míza) je jedna z tělních tekutin. Má podobné složení jako krevní plazma a cirkuluje v lymfatickém systému. Následně se lymfa dostává do žilního systému. K filtraci lymfy dochází v mízních uzlinách. V lidském těle je asi 1 litr lymfy.


Co je to Lymfa? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Lymfa. Co znamená pojem Lymfa z kategorie Lékařství?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Sepsáno redaktory Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s vašimi kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Lymfa se nachází v sekci Lékařství

Klíčová slova: terminologie, formulace, definice pojmu, co to je, názvosloví, odborné názvosloví, význam pojmu, co je to Lymfa?, heslo, popis, wiki, pojem, význam slova, slovník, synonymum, slovo, význam, definice


Pojem Lymfa je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Lymfa? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Lymfa (míza) je nažloutlá tekutina některých živočichů včetně člověka, která koluje v lymfatickém systému. Má podobné složení jako krevní plazma. Lymfa vzniká v mezibuněčných prostorech z tkáňového moku. Za 24 hodin se v těle vytvoří asi 2,5 l lymfy. Sbírá se do mízních vlásečnic (lymfatických kapilár). Potom pokračuje dál širšími cévami, kde se pak na různých místech nachází lymfatické uzliny, které lymfu filtrují. Lymfatické cévy se postupně spojují do tzv. ductus thoracicus, která lymfu odvádí do žilního systému. Lymfa tedy necirkuluje v uzavřeném oběhu, jako je to například u krve. Protrhnutí stěn mízních cév může vést k otokům.

Jiné zdroje informací o pojmu Lymfa

Vyhledat termín Lymfa ve Wikislovníku

Vyhledat slovo Lymfa ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít termín Lymfa ve vyhledávači Qwant

Vyhledat heslo Lymfa ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít heslo Lymfa na Google.cz

Hledat pojem Lymfa ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Lymfa například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v projektu slovnik.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve Wikizdrojích nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Lymfa? resp. co se skrývá pod slovem Lymfa? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Lymfa, odpověď na dotaz co je to Lymfa?. Víte např. kdo to je Dacan? Znáte a víte kdo je Inkvizitor? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Lékařství Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na definice odborných pojmů, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, významy slov, zajímavosti, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Setkali jste se s pojmem švica a nevíte, co znamená? Pokud je vaše odpověď kladná, podívejte se na tento web na kterém můžete nalézt odpověď.