Co je to?
Výraz, termín, definice slova Lymfa. Co znamená odborný pojem Lymfa z kategorie Lékařství?

Co je to Lymfa? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Lymfa

Lymfa (míza) je jedna z tělních tekutin. Má podobné složení jako krevní plazma a cirkuluje v lymfatickém systému. Následně se lymfa dostává do žilního systému. K filtraci lymfy dochází v mízních uzlinách. V lidském těle je asi 1 litr lymfy.


Co je to Lymfa? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Lymfa. Co znamená odborný pojem Lymfa z kategorie Lékařství?

Neručíme za správnost či přesnost obsahu těchto webových stránek. Text vytvořen pro server Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet se známými prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Heslo Lymfa patří do kategorie lékařství

Klíčová slova: lékařství, přesný výraz, synonymum, lékařství, popis, heslo, formulace, pojem, Lymfa, slovník, terminologie, wiki, terminus technicus, lexikon, přesný význam, co znamená, vysvětlení, význam slova


Pojem Lymfa je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Lymfa?

Níže uvedená citace (text) je převzat z online projektu Wikipedie. Licence CC-BY-SA.

Lymfa (míza) je nažloutlá tekutina některých živočichů včetně člověka, která koluje v lymfatickém systému. Má podobné složení jako krevní plazma. Lymfa vzniká v mezibuněčných prostorech z tkáňového moku. Za 24 hodin se v těle vytvoří asi 2,5 l lymfy. Sbírá se do mízních vlásečnic (lymfatických kapilár). Potom pokračuje dál širšími cévami, kde se pak na různých místech nachází lymfatické uzliny, které lymfu filtrují. Lymfatické cévy se postupně spojují do tzv. ductus thoracicus, která lymfu odvádí do žilního systému. Lymfa tedy necirkuluje v uzavřeném oběhu, jako je to například u krve. Protrhnutí stěn mízních cév může vést k otokům.

Pro další informace o termínu Lymfa zkuste tyto odkazy

Hledat videa s názvem Lymfa na Youtube

Najít výraz Lymfa ve vyhledávači Qwant

Hledat termín Lymfa ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít pojem Lymfa ve Wikizdrojích

Vyhledat termín Lymfa na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Lymfa ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Lymfa například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači Seznam.cz, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v projektu slovnik.cz.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Teď už znáte odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Lymfa? resp. jaká je definice slova Lymfa? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Lymfa, odpověď na dotaz co je to Lymfa?. Víte např. kdo to je Charlize Theron? Znáte a víte kdo je Vohnout? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než lékařství). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících zajímavosti, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Setkali jste se s pojmem švica a nevíte, co znamená? Pokud je vaše odpověď kladná, podívejte se na tento web na kterém můžete nalézt odpověď.