Co je to?
Definice výrazu, termínu Kreditní karta. Co znamená odborný pojem Kreditní karta z kategorie Bankovnictví?

Co je to Kreditní karta? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Kreditní karta?

Kreditní karta je úvěrová karta, jedná se o jeden z běžných bankovních produktů. Ke kreditní kartě nemusí být zřízen bankovní účet. Kreditní karta umožňuje uskutečňování bezhotovostních plateb v obchodech nebo na internetu a výběr hotovosti, ovšem v těchto případech klient banky nevybírá své peníze, které si na účet uložil, ale půjčuje si je od banky. Některé kreditní karty umožňují splatit dluh bez úroku, pokud je uhrazen ve stanovené lhůtě (např. do 30 dnů). Po uplynutí lhůty je na dlužnou částku uvalen nepříliš výhodný, tedy vysoký úrok. Proto kreditní karta vyžaduje obezřetné zacházení. Kreditní karta bývá zaměňována s debetní kartou, tedy běžnou platební kartou vydávanou k bankovnímu účtu. Debetní kartu ale klient využívá k tomu, aby disponoval svými penězi (výjimkou je případný sjednaný kontokorent).


Co je to Kreditní karta? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Kreditní karta. Co znamená odborný pojem Kreditní karta z kategorie Bankovnictví?

Možnost chyb vyhrazena. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Kreditní karta? Potom se o definici podělte s kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Kreditní karta se nachází v kategorii Bankovnictví

Klíčová slova: slovník, co znamená, terminologie, termín, Bankovnictví, význam slova, synonymum, význam pojmu, informace, názvosloví, formulace, slovo, lexikon, wiki, definice, přesný význam, odborné názvosloví, terminus technicus


Pojem Kreditní karta je v kategorii Bankovnictví, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Kreditní karta? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Kreditní karta je platební karta spojená s revolvingovým úvěrem, tedy úvěrem, který držitel karty může postupně splácet a zároveň dále čerpat. Někdy se jako kreditní označuje i příbuzná charge karta, u níž je úvěr nutno splatit celý do určité lhůty, a občas se jako „kreditní“ nepřesně označují vůbec všechny bankovní platební karty bez ohledu na jejich systém. Kreditní karty dnes vydávají především finanční instituce, v první řadě banky. Existuje více univerzálních systémů zajišťujících širokou použitelnost kreditních karet, z nichž nejvýznamnější jsou Visa, MasterCard, American Express a Diners Club. Tyto společnosti zajišťují fungování karet po celém světě, takže kartu vydanou libovolnou bankou a nesoucí označení jedné z uvedených organizací lze použít v kterékoliv prodejně na zeměkouli označené stejným logem jako platební karta.

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Najít heslo Kreditní karta ve vyhledávači Qwant

Najít termín Kreditní karta ve fulltextu Seznam.cz

Najít slovo Kreditní karta ve vyhledávači Yandex

Hledat pojem Kreditní karta ve Wikislovníku

Hledat výraz Kreditní karta ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Kreditní karta na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Kreditní karta například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Google překladači, ve Wikizdrojích, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Kreditní karta? resp. jaká je definice slova Kreditní karta? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kreditní karta, odpověď na dotaz co je to Kreditní karta?. Víte např. kdo to je Sládek? Znáte a víte kdo je Farizej? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Bankovnictví Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, známé i neznámé pojmy, významy slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na plochu tabletu, počítače nebo chytrého telefonu. Na výběr máte z mnoha pěkných tapet - např. západu slunce nebo populární vodopád s duhou.