Co je to?
Definice výrazu, termínu Kreditní karta. Co znamená odborný pojem Kreditní karta z kategorie Bankovnictví?

Co je to Kreditní karta? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Kreditní karta

Kreditní karta je úvěrová karta, jedná se o jeden z běžných bankovních produktů. Ke kreditní kartě nemusí být zřízen bankovní účet. Kreditní karta umožňuje uskutečňování bezhotovostních plateb v obchodech nebo na internetu a výběr hotovosti, ovšem v těchto případech klient banky nevybírá své peníze, které si na účet uložil, ale půjčuje si je od banky. Některé kreditní karty umožňují splatit dluh bez úroku, pokud je uhrazen ve stanovené lhůtě (např. do 30 dnů). Po uplynutí lhůty je na dlužnou částku uvalen nepříliš výhodný, tedy vysoký úrok. Proto kreditní karta vyžaduje obezřetné zacházení. Kreditní karta bývá zaměňována s debetní kartou, tedy běžnou platební kartou vydávanou k bankovnímu účtu. Debetní kartu ale klient využívá k tomu, aby disponoval svými penězi (výjimkou je případný sjednaný kontokorent).


Co je to Kreditní karta? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Kreditní karta. Co znamená odborný pojem Kreditní karta z kategorie Bankovnictví?

Možnost chyb vyhrazena. Text napsán pro Superia.cz

Definici pojmu Kreditní karta sdílejte s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Kreditní karta je v kategorii Bankovnictví

Klíčová slova: slovník, odborný výraz, názvosloví, význam pojmu, význam slova, co je to Kreditní karta?, pojem, co znamená, co to je, Bankovnictví, Kreditní karta, informace, wiki, heslo, termín, přesný význam, popis, lexikon


Pojem Kreditní karta je v kategorii Bankovnictví, ilustrační obrázek

Co označuje termín Kreditní karta? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Kreditní karta je platební karta spojená s revolvingovým úvěrem, tedy úvěrem, který držitel karty může postupně splácet a zároveň dále čerpat. Někdy se jako kreditní označuje i příbuzná charge karta, u níž je úvěr nutno splatit celý do určité lhůty, a občas se jako „kreditní“ nepřesně označují vůbec všechny bankovní platební karty bez ohledu na jejich systém. Kreditní karty dnes vydávají především finanční instituce, v první řadě banky. Existuje více univerzálních systémů zajišťujících širokou použitelnost kreditních karet, z nichž nejvýznamnější jsou Visa, MasterCard, American Express a Diners Club. Tyto společnosti zajišťují fungování karet po celém světě, takže kartu vydanou libovolnou bankou a nesoucí označení jedné z uvedených organizací lze použít v kterékoliv prodejně na zeměkouli označené stejným logem jako platební karta.

Odkazy na jiné weby

Hledat slovo Kreditní karta ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat výraz Kreditní karta ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít heslo Kreditní karta ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Kreditní karta ve Wikimedia Commons

Hledat termín Kreditní karta ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít termín Kreditní karta ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Kreditní karta například ve Wikislovníku, v Lingea slovnících, ve videích na Youtube, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Kreditní karta? resp. co přesně označuje termín Kreditní karta? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kreditní karta, odpověď na dotaz co je to Kreditní karta?. Víte např. kdo to je Jana Uriel Kratochvílová? Znáte a víte kdo je Mažoretka? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte po pojmu Kreditní karta i v jiných kategoriích (než Bankovnictví). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího zajímavosti, definice odborných pojmů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na plochu tabletu, počítače nebo chytrého telefonu. Na výběr máte z mnoha pěkných tapet - např. západu slunce nebo populární vodopád s duhou.