Co je to?
Definice výrazu, termínu Kreditní karta. Co znamená odborný pojem Kreditní karta z kategorie Bankovnictví?

Co je to Kreditní karta? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Kreditní karta

Kreditní karta je úvěrová karta, jedná se o jeden z běžných bankovních produktů. Ke kreditní kartě nemusí být zřízen bankovní účet. Kreditní karta umožňuje uskutečňování bezhotovostních plateb v obchodech nebo na internetu a výběr hotovosti, ovšem v těchto případech klient banky nevybírá své peníze, které si na účet uložil, ale půjčuje si je od banky. Některé kreditní karty umožňují splatit dluh bez úroku, pokud je uhrazen ve stanovené lhůtě (např. do 30 dnů). Po uplynutí lhůty je na dlužnou částku uvalen nepříliš výhodný, tedy vysoký úrok. Proto kreditní karta vyžaduje obezřetné zacházení. Kreditní karta bývá zaměňována s debetní kartou, tedy běžnou platební kartou vydávanou k bankovnímu účtu. Debetní kartu ale klient využívá k tomu, aby disponoval svými penězi (výjimkou je případný sjednaný kontokorent).


Co je to Kreditní karta? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Kreditní karta. Co znamená odborný pojem Kreditní karta z kategorie Bankovnictví?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Kreditní karta se nachází v sekci Bankovnictví

Klíčová slova: názvosloví, heslo, terminologie, slovo, co to je, Kreditní karta, formulace, popis, význam, vysvětlení, význam pojmu, odborné názvosloví, odborný výraz, Bankovnictví, definice pojmu, lexikon, pojem, co je to Kreditní karta?


Pojem Kreditní karta je v kategorii Bankovnictví, ilustrační obrázek

Co označuje termín Kreditní karta? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Kreditní karta je platební karta spojená s revolvingovým úvěrem, tedy úvěrem, který držitel karty může postupně splácet a zároveň dále čerpat. Někdy se jako kreditní označuje i příbuzná charge karta, u níž je úvěr nutno splatit celý do určité lhůty, a občas se jako „kreditní“ nepřesně označují vůbec všechny bankovní platební karty bez ohledu na jejich systém. Kreditní karty dnes vydávají především finanční instituce, v první řadě banky. Existuje více univerzálních systémů zajišťujících širokou použitelnost kreditních karet, z nichž nejvýznamnější jsou Visa, MasterCard, American Express a Diners Club. Tyto společnosti zajišťují fungování karet po celém světě, takže kartu vydanou libovolnou bankou a nesoucí označení jedné z uvedených organizací lze použít v kterékoliv prodejně na zeměkouli označené stejným logem jako platební karta.

Další zdroje informací o slovu Kreditní karta

Vyhledat heslo Kreditní karta ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít výraz Kreditní karta na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Kreditní karta ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít pojem Kreditní karta ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Kreditní karta ve Wikimedia Commons

Hledat slovo Kreditní karta ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Kreditní karta například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, ve videích na Youtube, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Kreditní karta? resp. co to je Kreditní karta? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kreditní karta, odpověď na dotaz co je to Kreditní karta?. Víte např. kdo to je Koželuh? Znáte a víte kdo je Mažoretka? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Bankovnictví). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, významy slov, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na plochu tabletu, počítače nebo chytrého telefonu. Na výběr máte z mnoha pěkných tapet - např. západu slunce nebo populární vodopád s duhou.