Co je to?
Výraz, termín, definice slova Kreditní karta. Co znamená odborný pojem Kreditní karta z kategorie Bankovnictví?

Co je to Kreditní karta? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Kreditní karta?

Kreditní karta je úvěrová karta, jedná se o jeden z běžných bankovních produktů. Ke kreditní kartě nemusí být zřízen bankovní účet. Kreditní karta umožňuje uskutečňování bezhotovostních plateb v obchodech nebo na internetu a výběr hotovosti, ovšem v těchto případech klient banky nevybírá své peníze, které si na účet uložil, ale půjčuje si je od banky. Některé kreditní karty umožňují splatit dluh bez úroku, pokud je uhrazen ve stanovené lhůtě (např. do 30 dnů). Po uplynutí lhůty je na dlužnou částku uvalen nepříliš výhodný, tedy vysoký úrok. Proto kreditní karta vyžaduje obezřetné zacházení. Kreditní karta bývá zaměňována s debetní kartou, tedy běžnou platební kartou vydávanou k bankovnímu účtu. Debetní kartu ale klient využívá k tomu, aby disponoval svými penězi (výjimkou je případný sjednaný kontokorent).


Co je to Kreditní karta? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Kreditní karta. Co znamená odborný pojem Kreditní karta z kategorie Bankovnictví?

Neručíme za úplnost, správnost, přesnost ani aktuálnost zde uvedených informací. Text vytvořen pro server Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Heslo Kreditní karta patří do kategorie bankovnictví

Klíčová slova: názvosloví, slovo, odborné názvosloví, přesný význam, vysvětlení, synonymum, slovník, co to je, co znamená, co je to Kreditní karta?, terminologie, význam slova, lexikon, odborný výraz, definice, definice pojmu, přesný výraz, heslo


Pojem Kreditní karta je v kategorii bankovnictví, ilustrační obrázek

Co označuje termín Kreditní karta? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Níže uvedená citace (text) je převzat z online projektu Wikipedie. Licence CC-BY-SA.

Kreditní karta je platební karta spojená s revolvingovým úvěrem, tedy úvěrem, který držitel karty může postupně splácet a zároveň dále čerpat. Někdy se jako kreditní označuje i příbuzná charge karta, u níž je úvěr nutno splatit celý do určité lhůty, a občas se jako „kreditní“ nepřesně označují vůbec všechny bankovní platební karty bez ohledu na jejich systém. Kreditní karty dnes vydávají především finanční instituce, v první řadě banky. Existuje více univerzálních systémů zajišťujících širokou použitelnost kreditních karet, z nichž nejvýznamnější jsou Visa, MasterCard, American Express a Diners Club. Tyto společnosti zajišťují fungování karet po celém světě, takže kartu vydanou libovolnou bankou a nesoucí označení jedné z uvedených organizací lze použít v kterékoliv prodejně na zeměkouli označené stejným logem jako platební karta.

Více informací o pojmu Kreditní karta lze najít v následujících zdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Kreditní karta ve Wikimedia Commons

Vyhledat výraz Kreditní karta ve vyhledávači Yandex

Najít slovo Kreditní karta ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Kreditní karta ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít výraz Kreditní karta ve vyhledávači Qwant

Hledat termín Kreditní karta ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Kreditní karta například ve Wikizdrojích, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikislovníku, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Teď už znáte odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Kreditní karta? resp. co se přesně ukrývá za slovem Kreditní karta? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kreditní karta, odpověď na dotaz co je to Kreditní karta?. Víte např. kdo to je Páže? Znáte a víte kdo je Diktátor? Jednotlivá slova můžou mít několik významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Zkuste proto termín Kreditní karta hledat i v jiných kategoriích (než bankovnictví) Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, významy slov, definice odborných pojmů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na plochu tabletu, počítače nebo chytrého telefonu. Na výběr máte z mnoha pěkných tapet - např. západu slunce nebo populární vodopád s duhou.