Co je to?
Definice výrazu, termínu Kreditní karta. Co znamená odborný pojem Kreditní karta z kategorie Bankovnictví?

Co je to Kreditní karta? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Kreditní karta

Kreditní karta je úvěrová karta, jedná se o jeden z běžných bankovních produktů. Ke kreditní kartě nemusí být zřízen bankovní účet. Kreditní karta umožňuje uskutečňování bezhotovostních plateb v obchodech nebo na internetu a výběr hotovosti, ovšem v těchto případech klient banky nevybírá své peníze, které si na účet uložil, ale půjčuje si je od banky. Některé kreditní karty umožňují splatit dluh bez úroku, pokud je uhrazen ve stanovené lhůtě (např. do 30 dnů). Po uplynutí lhůty je na dlužnou částku uvalen nepříliš výhodný, tedy vysoký úrok. Proto kreditní karta vyžaduje obezřetné zacházení. Kreditní karta bývá zaměňována s debetní kartou, tedy běžnou platební kartou vydávanou k bankovnímu účtu. Debetní kartu ale klient využívá k tomu, aby disponoval svými penězi (výjimkou je případný sjednaný kontokorent).


Co je to Kreditní karta? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Kreditní karta. Co znamená odborný pojem Kreditní karta z kategorie Bankovnictví?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text (Kreditní karta) můžete sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Kreditní karta patří do kategorie Bankovnictví

Klíčová slova: heslo, význam slova, termín, odborný výraz, synonymum, Bankovnictví, terminologie, informace, co znamená, vysvětlení, odborné názvosloví, terminus technicus, Kreditní karta, názvosloví, definice pojmu, lexikon, slovník, wiki


Pojem Kreditní karta je v kategorii Bankovnictví, ilustrační obrázek

Co označuje termín Kreditní karta? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Kreditní karta je platební karta spojená s revolvingovým úvěrem, tedy úvěrem, který držitel karty může postupně splácet a zároveň dále čerpat. Někdy se jako kreditní označuje i příbuzná charge karta, u níž je úvěr nutno splatit celý do určité lhůty, a občas se jako „kreditní“ nepřesně označují vůbec všechny bankovní platební karty bez ohledu na jejich systém. Kreditní karty dnes vydávají především finanční instituce, v první řadě banky. Existuje více univerzálních systémů zajišťujících širokou použitelnost kreditních karet, z nichž nejvýznamnější jsou Visa, MasterCard, American Express a Diners Club. Tyto společnosti zajišťují fungování karet po celém světě, takže kartu vydanou libovolnou bankou a nesoucí označení jedné z uvedených organizací lze použít v kterékoliv prodejně na zeměkouli označené stejným logem jako platební karta.

Další možné informační zdroje

Najít slovo Kreditní karta ve vyhledávači Qwant

Hledat slovo Kreditní karta ve Wikislovníku

Najít heslo Kreditní karta ve fulltextu Seznam.cz

Hledat výraz Kreditní karta ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít výraz Kreditní karta ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Kreditní karta na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Kreditní karta například ve fulltextu Google.cz, v Lingea slovnících, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Google překladači.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice termínu Kreditní karta? resp. co znamená slovo Kreditní karta? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kreditní karta, odpověď na dotaz co je to Kreditní karta?. Víte např. kdo to je Emma Smetana? Znáte a víte kdo je Prognostik? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Kreditní karta v jiné sekci než Bankovnictví. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího významy slov, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na plochu tabletu, počítače nebo chytrého telefonu. Na výběr máte z mnoha pěkných tapet - např. západu slunce nebo populární vodopád s duhou.