Co je to?
Výraz, termín, definice slova Lapačka. Co znamená odborný pojem Lapačka z kategorie Sport?

Co je to Lapačka? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Lapačka?

Lapačka je pojem z oblasti sportu. Je označením pro rukavici, kterou nosí brankář v ledním hokeji. Nasazuje ji na ruku, která pro něj není dominantní. Na druhé ruce mívá vyrážečku. Lapačka slouží k zastavení puku. Ten je buď zakryt na ledu, nebo přímo chycen při letu. Lapačka je opatřena pruhem kůže nebo textilie mezi ukazováčkem a palcem a pokračuje opletením. Celá konstrukce dohromady tvoří koš, do kterého je možno zachytit puk.
Rozměry lapačky jsou určeny pravidly ledního hokeje, uváděny jsou její maximální rozměry. Dána je šířka zápěstní manžety 10,16 cm a délka maximálně 20,32 cm. Kapsa od paty k vrcholu smí mít vnitřní obvod nanejvýše 46 cm, obvod celé rukavice smí být maximálně 114,3 cm. Koš lapačky se musí přesně přizpůsobit ruce brankáře. Lapačka se v průběhu času měnila, cílem je vysoká ochrana brankáře, proto jsou využívány kvalitní a zvláštní materiály tak, aby vše bylo co nejlehčí a nejodolnější.


Co je to Lapačka? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Lapačka. Co znamená odborný pojem Lapačka z kategorie Sport?

Provozovatel neručí za to, že informace uvedené na portálu, nebo na stránkách na které portál odkazuje, jsou správné, úplné a aktuální. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Lapačka? Pak se o ní podělte se známými na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Výraz Lapačka patří do sekce sport

Klíčová slova: heslo, formulace, vysvětlení, význam slova, termín, sport, pojem, význam pojmu, terminologie, sport, definice pojmu, informace, Lapačka, popis, co znamená, co je to Lapačka?, wiki, terminus technicus


Pojem Lapačka je v kategorii sport, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Lapačka?

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Lapačka je obecně nějaká pomůcka k lapání; zejména:
Lapačka (anglicky catcher) je velká rukavice, kterou používá brankář v ledním hokeji. Nosí ji na nedominantní ruce (pravák na levé) a používá ji k zastavování puků – jejich chycení za letu či přikrytí na ledu. Na druhé ruce nosí tzv. vyrážečku a drží v ní hokejku.
Baseballová rukavice (lapačka) je velká kožená rukavice, kterou používají v baseballu hráči v poli a která jim usnadňuje chycení míčku. Pro různé herní posty se vyrábějí varianty, které se mírně liší svou konstrukcí. Velmi podobné (typicky o něco větší) rukavice se používají v softballu.

Internetové odkazy na vyhledávače

Hledat pojem Lapačka ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Lapačka ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Lapačka ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít heslo Lapačka na Google.cz

Najít heslo Lapačka ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Lapačka na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Lapačka například v Microsoft Bing, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Google překladači.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Teď už víte co znamená slovo Lapačka? resp. jaká je definice slova Lapačka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Lapačka, odpověď na dotaz co je to Lapačka?. Víte např. kdo to je Nicolas Cage? Znáte a víte kdo je Papež? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je sport. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího popisy termínů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Pýcha, pytel, pysk ... Víte jak to pokračuje dál? Pokud ne, odpověď naleznete tady.