Co je to?
Definice výrazu Postřižiny. Co znamená odborný pojem Postřižiny z kategorie Kultura?

Co to je Postřižiny? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Postřižiny?

Postřižiny, jinak také tonzura, je pojmenování obřadného střihání vlasů, které nese nějaký symbolický význam nebo je součástí zasvěcení. Postřižiny mají celou řadu forem, setkat se s nimi lze v různých kulturách po celém světě. Křesťané praktikují postřižiny jako symbol odevzdání duchovního službě Bohu.
Původ má tento obřad již v nejstarších náboženstvích, kde pravděpodobně nahrazoval živou lidskou oběť nebo měl být seznámením člověka s božstvem a symbolem přijetí pod boží ochranu. Samotný úkon spočíval v zastřihání vlasů, odstřižení pramenů, vyholení lebky nebo vytvarování do určité podoby.

Co je to Postřižiny? Význam slova, termín, Definice výrazu Postřižiny. Co znamená odborný pojem Postřižiny z kategorie Kultura?

Veškeré texty jsou bez záruky. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Postřižiny sdílet s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Postřižiny patří do sekce Kultura

Klíčová slova: slovník, co znamená, slovo, význam pojmu, formulace, terminologie, význam, popis, informace, co to je, wiki, definice pojmu, termín, co je to Postřižiny?, Kultura, terminus technicus, pojem, vysvětlení


Pojem Postřižiny je v kategorii Kultura, ilustrační obrázek

Co označuje termín Postřižiny? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Postřižiny (tonzura, starším pravopisem tonsura) je rituální (obřadné) ustřižení vlasů se symbolickým a často iniciačním významem.
Tento obřad lze v mnoha formách nalézt u mnoha kultur nejen v Evropě (Slované, Římané), ale i u kultur asijských (např. Číňané). U křesťanského duchovenstva tonzura spočívá v jejich částečném nebo úplném ostříhání a má symbolizovat, že se duchovní odevzdává do služby Bohu.

Hledejte v dalších zdrojích

Zkusit najít pojem Postřižiny ve vyhledávači Yandex

Vyhledat slovo Postřižiny ve Wikislovníku

Najít slovo Postřižiny ve vyhledávači Qwant

Najít pojem Postřižiny ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Postřižiny na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Postřižiny ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Postřižiny například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Google překladači, ve fulltextu Google.cz, ve Wikizdrojích nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Postřižiny? resp. co přesně znamená slovo Postřižiny? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Postřižiny, odpověď na dotaz co je to Postřižiny?. Víte např. kdo to je Transhumanista? Znáte a víte kdo je Šárka Grossová? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Postřižiny v jiné sekci než Kultura. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na zajímavosti, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.