Co je to?
Definice výrazu Postřižiny. Co znamená odborný pojem Postřižiny z kategorie Kultura?

Co to je Postřižiny? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Postřižiny?

Postřižiny, jinak také tonzura, je pojmenování obřadného střihání vlasů, které nese nějaký symbolický význam nebo je součástí zasvěcení. Postřižiny mají celou řadu forem, setkat se s nimi lze v různých kulturách po celém světě. Křesťané praktikují postřižiny jako symbol odevzdání duchovního službě Bohu.
Původ má tento obřad již v nejstarších náboženstvích, kde pravděpodobně nahrazoval živou lidskou oběť nebo měl být seznámením člověka s božstvem a symbolem přijetí pod boží ochranu. Samotný úkon spočíval v zastřihání vlasů, odstřižení pramenů, vyholení lebky nebo vytvarování do určité podoby.

Co je to Postřižiny? Význam slova, termín, Definice výrazu Postřižiny. Co znamená odborný pojem Postřižiny z kategorie Kultura?

Chyby vyhrazeny. Text napsán pro Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text se známými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Postřižiny patří do sekce Kultura

Klíčová slova: lexikon, definice pojmu, termín, slovník, názvosloví, Kultura, popis, co je to Postřižiny?, informace, formulace, odborný výraz, vysvětlení, slovo, terminus technicus, terminologie, co znamená, odborné názvosloví, přesný výraz


Pojem Postřižiny je v kategorii Kultura, ilustrační obrázek

Co označuje termín Postřižiny? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Postřižiny (tonzura, starším pravopisem tonsura) je rituální (obřadné) ustřižení vlasů se symbolickým a často iniciačním významem.
Tento obřad lze v mnoha formách nalézt u mnoha kultur nejen v Evropě (Slované, Římané), ale i u kultur asijských (např. Číňané). U křesťanského duchovenstva tonzura spočívá v jejich částečném nebo úplném ostříhání a má symbolizovat, že se duchovní odevzdává do služby Bohu.

Internetové odkazy na vyhledávače

Hledat heslo Postřižiny ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít slovo Postřižiny ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Postřižiny ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít termín Postřižiny ve vyhledávači Qwant

Hledat výraz Postřižiny ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít pojem Postřižiny na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Postřižiny například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve videích na Youtube, ve ruském vyhledávači Yandex nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je Postřižiny? resp. co přesně označuje termín Postřižiny? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Postřižiny, odpověď na dotaz co je to Postřižiny?. Víte např. kdo to je David Matásek? Znáte a víte kdo je Globální prediktor? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle různých oborů. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Kultura. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, významy slov, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Zavzpomínejte na klasiské hry zvané Arkády. Manic miner, Pacman nebo Lemmings si nyní můžete zahrát zdarma a online ve vašem prohlížeči.