Co je to?
Výraz, termín, definice slova Germanizace. Co znamená odborný pojem Germanizace z kategorie Politika?

Co je to Germanizace? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Germanizace

Germanizace, česky poněmčování, je pojmenování rozšiřování němectví, obyvatelstva, kultury i jazyka na území osídleném neněmeckým obyvatelstvem a Němci ovládaném. Germanizace probíhala již od středověku na slovanském území. V 17. a 18. století pokračovaly germanizační snahy v některých oblastech Rakousko-Uherska a po jeho rozpadu opět na slovanských územích.
Největší germanizace probíhala v období druhé světové války, kdy se uplatňovala v dobytých územích podle předem připraveného plánu vyhlazení některých národů.


Co je to Germanizace? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Germanizace. Co znamená odborný pojem Germanizace z kategorie Politika?

Provozovatel neručí za správnost a úplnost informací na těchto webových stránkách. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Germanizace? Pak se o tuto stránku podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Pojem Germanizace je v kategorii politika

Klíčová slova: co je to Germanizace?, co znamená, co to je, terminus technicus, odborný výraz, termín, heslo, význam, slovník, politika, přesný výraz, definice pojmu, vysvětlení, popis, názvosloví, pojem, Germanizace, terminologie


Pojem Germanizace je v kategorii politika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Germanizace? Výraz, definice slova z Wikipedie

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Germanizace, také poněmčování, označuje šíření německého obyvatelstva, jazyka a kultury na ovládaných územích, jejichž obyvatelé nebyli Němci.

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Najít heslo Germanizace ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít termín Germanizace ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Germanizace ve Wikimedia Commons

Hledat pojem Germanizace ve vyhledávači Yandex

Hledat slovo Germanizace ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít slovo Germanizace ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Germanizace například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Lingea slovnících, v evropském vyhledávači Qwant, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Germanizace? resp. jaká je definice termínu Germanizace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Germanizace, odpověď na dotaz co je to Germanizace?. Víte např. kdo to je Stalker? Znáte a víte kdo je Moliere? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte po pojmu Germanizace i v jiných kategoriích (než politika). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na přesné vysvětlení slov, zajímavosti, významy slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Vzpomněli byste si na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po B nebo po M?