Co je to?
Definice výrazu, termínu Germanizace. Co znamená odborný pojem Germanizace z kategorie Politika?

Co je to Germanizace? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Germanizace?

Germanizace, česky poněmčování, je pojmenování rozšiřování němectví, obyvatelstva, kultury i jazyka na území osídleném neněmeckým obyvatelstvem a Němci ovládaném. Germanizace probíhala již od středověku na slovanském území. V 17. a 18. století pokračovaly germanizační snahy v některých oblastech Rakousko-Uherska a po jeho rozpadu opět na slovanských územích.
Největší germanizace probíhala v období druhé světové války, kdy se uplatňovala v dobytých územích podle předem připraveného plánu vyhlazení některých národů.


Definice výrazu, termínu Germanizace. Co znamená odborný pojem Germanizace z kategorie Politika?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Germanizace? Pak se o ní podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Germanizace je v kategorii Politika

Klíčová slova: vysvětlení, význam, formulace, význam pojmu, Germanizace, co je to Germanizace?, popis, co znamená, pojem, wiki, význam slova, přesný význam, slovník, informace, Politika, definice, názvosloví, termín


Pojem Germanizace je v kategorii Politika, ilustrační obrázek

Co označuje termín Germanizace? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Germanizace, také poněmčování, označuje šíření německého obyvatelstva, jazyka a kultury na ovládaných územích, jejichž obyvatelé nebyli Němci.

Hledejte v dalších zdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Germanizace ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít výraz Germanizace na Google.cz

Vyhledat pojem Germanizace ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít heslo Germanizace ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat termín Germanizace ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Germanizace ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Germanizace například v evropském vyhledávači Qwant, v projektu slovnik.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, ve Wikislovníku nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Germanizace? resp. co je to Germanizace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Germanizace, odpověď na dotaz co je to Germanizace?. Víte např. kdo to je Tommy Robinson? Znáte a víte kdo je Pacholek? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Germanizace v jiné sekci než Politika. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na definice odborných pojmů, popisy termínů, zajímavosti, slovníková hesla, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Vzpomněli byste si na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po B nebo po M?