Co je to?
Výraz, termín, definice slova Kapary. Co znamená odborný pojem Kapary z kategorie Jídlo?

Co je to Kapary? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Kapary?

Kapary jsou poněkud exoticky znějící přísadou různých pokrmů, ale jsou běžně k sehnání i u nás. Jedná se nerozvinutá poupata květů keře kapary trnité. Bývají naložená v soli nebo solném nálevu, případně v solném nálevu s vinným octem. Používají se ve středomořské kuchyně do salátů, omáček, na těstoviny nebo na pizzu.


Co je to Kapary? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Kapary. Co znamená odborný pojem Kapary z kategorie Jídlo?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Kapary? Potom se o definici podělte s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Kapary se nachází v kategorii Jídlo

Klíčová slova: význam pojmu, význam slova, co je to Kapary?, Jídlo, heslo, vysvětlení, Kapary, formulace, názvosloví, co to je, definice pojmu, slovník, popis, význam, wiki, synonymum, terminus technicus, pojem


Pojem Kapary je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Kapary? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Kapary jsou nerozvinutá poupata květů keře kapary trnité, naložená v soli nebo solném nálevu, případně v solném nálevu s vinným octem. Nejlepší kapary pocházejí z francouzského Provence a jsou nazývány „nonpareilles“ (nesrovnatelné).[zdroj?] Používají se tedy hodně ve středomořské kuchyni (italské, španělské, řecké), do salátů, omáček, na těstoviny, pizzu i k různým masům jako je ragú, mleté řízky nebo ryby či jehněčí speciality. Kapary v nálevu lze při vaření použít bez úpravy, kvalitnější kapary nakládané pouze v soli je třeba před použitím propláchnout, aby svou chutí nepřehlušily chuť ostatních přísad pokrmu.

Kapary s octem

Sklenice s kapary s octem. Autor: Francisco de la Carrera, zdroj: Pixabay
Sklenice s kapary s octem. Autor: Francisco de la Carrera, zdroj: Pixabay


Hledejte v dalších zdrojích

Najít výraz Kapary ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Kapary ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít termín Kapary na Google.cz

Hledat slovo Kapary ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít termín Kapary ve Wikizdrojích

Hledat výraz Kapary ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Kapary například ve videích na Youtube, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Kapary? resp. co přesně znamená slovo Kapary? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kapary, odpověď na dotaz co je to Kapary?. Víte např. kdo to je André Rieu? Znáte a víte kdo je Webdesigner? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Jídlo Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na významy slov, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.