Co je to?
Výraz, termín, definice slova Kapary. Co znamená odborný pojem Kapary z kategorie Jídlo?

Co je to Kapary? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Kapary

Kapary jsou poněkud exoticky znějící přísadou různých pokrmů, ale jsou běžně k sehnání i u nás. Jedná se nerozvinutá poupata květů keře kapary trnité. Bývají naložená v soli nebo solném nálevu, případně v solném nálevu s vinným octem. Používají se ve středomořské kuchyně do salátů, omáček, na těstoviny nebo na pizzu.


Co je to Kapary? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Kapary. Co znamená odborný pojem Kapary z kategorie Jídlo?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s přáteli a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Kapary se nachází v kategorii Jídlo

Klíčová slova: slovník, definice, význam, názvosloví, co to je, význam pojmu, co znamená, přesný význam, pojem, odborný výraz, definice pojmu, popis, synonymum, informace, vysvětlení, heslo, terminologie, terminus technicus


Pojem Kapary je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Co označuje termín Kapary? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Kapary jsou nerozvinutá poupata květů keře kapary trnité, naložená v soli nebo solném nálevu, případně v solném nálevu s vinným octem. Nejlepší kapary pocházejí z francouzského Provence a jsou nazývány „nonpareilles“ (nesrovnatelné).[zdroj?] Používají se tedy hodně ve středomořské kuchyni (italské, španělské, řecké), do salátů, omáček, na těstoviny, pizzu i k různým masům jako je ragú, mleté řízky nebo ryby či jehněčí speciality. Kapary v nálevu lze při vaření použít bez úpravy, kvalitnější kapary nakládané pouze v soli je třeba před použitím propláchnout, aby svou chutí nepřehlušily chuť ostatních přísad pokrmu.

Kapary s octem

Sklenice s kapary s octem. Autor: Francisco de la Carrera, zdroj: Pixabay
Sklenice s kapary s octem. Autor: Francisco de la Carrera, zdroj: Pixabay


Další možné informační zdroje

Vyhledat slovo Kapary ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Kapary ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít termín Kapary ve fulltextu Seznam.cz

Najít výraz Kapary ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít termín Kapary ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít pojem Kapary ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Kapary například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve videích na Youtube, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Lingea slovnících.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice termínu Kapary? resp. co přesně označuje termín Kapary? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kapary, odpověď na dotaz co je to Kapary?. Víte např. kdo to je Logoped? Znáte a víte kdo je Skřet? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Kapary v jiné sekci než Jídlo. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího zajímavosti, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, významy slov, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.