Co je to?
Výraz, termín, definice slova Karpální tunel. Co znamená odborný pojem Karpální tunel z kategorie Lékařství?

Co je Karpální tunel? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Karpální tunel

Karpální tunel je lékařský termín označující tu část zápěstí, kterou tvoří kosti zápěstních kůstek a nahoře umístěný vaz. Kanálem vedou šlachy odpovědné za ohýbání prstů a také nervy, které ovlivňují citlivost a jemnou motoriku prstů.
Jestliže ohnete zápěstí, karpální tunel se zmenšuje. Při přílišném nebo nevhodném zatížení karpálního tunelu může dojít k otoku šlach nebo utlačení středového nervu. Toto onemocnění se pak označuje jako syndrom karpálního tunelu.


Co je to Karpální tunel? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Karpální tunel. Co znamená odborný pojem Karpální tunel z kategorie Lékařství?

Vyhrazujeme si možnost chyb v uvedených textech. Sepsáno redaktory Superia.cz

Definici pojmu Karpální tunel sdílejte s vašimi kamarády, známými a přáteli na vašich účtech sociálních sítích jako je Pinterest, Reddit, Facebook anebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Pojem Karpální tunel je v kategorii lékařství

Klíčová slova: přesný výraz, lexikon, wiki, přesný význam, popis, informace, Karpální tunel, pojem, definice, synonymum, lékařství, význam, odborné názvosloví, slovo, terminologie, lékařství, význam slova, odborný výraz


Pojem Karpální tunel je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Karpální tunel? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

U člověka je karpální tunel (latinsky: canalis carpi) topografická anatomická oblast propojující předloktí a zápěstí, kterou prochází nervy, drobné cévy a šlachy ohybačů (flexorů). Ohraničen je ze stran vyvýšeninami zápěstních kostí (eminentita carpi ulnaris et radialis), zadní stěna je tvořena zápěstními kůstkami a ze předu je kryt zápěstním poutkem ohýbačů (retinaculum musculorum flexorum).

Hledejte výraz Karpální tunel v dalších zdrojích

Hledat termín Karpální tunel ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít výraz Karpální tunel ve vyhledávači Qwant

Hledat slovo Karpální tunel ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat heslo Karpální tunel ve vyhledávači Yandex

Najít pojem Karpální tunel ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Karpální tunel ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Karpální tunel například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve Wikizdrojích nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Vybrané termíny, slova, pojmy

Právě nyní již víte co je to Karpální tunel? resp. co znamená Karpální tunel? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Karpální tunel, odpověď na dotaz co je to Karpální tunel?. Víte např. kdo to je Josef Linda? Znáte a víte kdo je Markéta Irglová? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic podle různých oborů. Radíme proto zkusit hledat pojem Karpální tunel v dalších sekcích tohoto webu, v jiné kategorii než je lékařství. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, významy slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Syn, sytý, sýr ... Dokázali byste z hlavy vyjmenovat všechna vyjmenovaná slova po S?