Co je to?
Výraz, termín, definice slova Karpální tunel. Co znamená odborný pojem Karpální tunel z kategorie Lékařství?

Co je to Karpální tunel? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Karpální tunel?

Karpální tunel je lékařský termín označující tu část zápěstí, kterou tvoří kosti zápěstních kůstek a nahoře umístěný vaz. Kanálem vedou šlachy odpovědné za ohýbání prstů a také nervy, které ovlivňují citlivost a jemnou motoriku prstů.
Jestliže ohnete zápěstí, karpální tunel se zmenšuje. Při přílišném nebo nevhodném zatížení karpálního tunelu může dojít k otoku šlach nebo utlačení středového nervu. Toto onemocnění se pak označuje jako syndrom karpálního tunelu.


Co je to Karpální tunel? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Karpální tunel. Co znamená odborný pojem Karpální tunel z kategorie Lékařství?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Karpální tunel se nachází v kategorii Lékařství

Klíčová slova: význam pojmu, co je to Karpální tunel?, Lékařství, lexikon, terminologie, slovo, wiki, synonymum, přesný význam, formulace, popis, názvosloví, heslo, pojem, vysvětlení, přesný výraz, definice, Karpální tunel


Pojem Karpální tunel je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Karpální tunel dozvíte následující

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

U člověka je karpální tunel (latinsky: canalis carpi) topografická anatomická oblast propojující předloktí a zápěstí, kterou prochází nervy, drobné cévy a šlachy ohybačů (flexorů). Ohraničen je ze stran vyvýšeninami zápěstních kostí (eminentita carpi ulnaris et radialis), zadní stěna je tvořena zápěstními kůstkami a ze předu je kryt zápěstním poutkem ohýbačů (retinaculum musculorum flexorum).

Další zdroje informací o slovu Karpální tunel

Hledat videa s názvem Karpální tunel na Youtube

Vyhledat termín Karpální tunel na Google.cz

Hledat termín Karpální tunel ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít termín Karpální tunel ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat výraz Karpální tunel ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Karpální tunel ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Karpální tunel například ve ruském vyhledávači Yandex, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači Seznam.cz, ve Wikizdrojích nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice termínu Karpální tunel? resp. jaká je definice slova Karpální tunel? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Karpální tunel, odpověď na dotaz co je to Karpální tunel?. Víte např. kdo to je Archanděl Gabriel? Znáte a víte kdo je Kateřina Siniaková? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Karpální tunel v jiné sekci než Lékařství. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na popisy termínů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Syn, sytý, sýr ... Dokázali byste z hlavy vyjmenovat všechna vyjmenovaná slova po S?