Co je to?
Definice výrazu, termínu Karpální tunel. Co znamená odborný pojem Karpální tunel z kategorie Lékařství?

Co je to Karpální tunel? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Karpální tunel?

Karpální tunel je lékařský termín označující tu část zápěstí, kterou tvoří kosti zápěstních kůstek a nahoře umístěný vaz. Kanálem vedou šlachy odpovědné za ohýbání prstů a také nervy, které ovlivňují citlivost a jemnou motoriku prstů.
Jestliže ohnete zápěstí, karpální tunel se zmenšuje. Při přílišném nebo nevhodném zatížení karpálního tunelu může dojít k otoku šlach nebo utlačení středového nervu. Toto onemocnění se pak označuje jako syndrom karpálního tunelu.


Co je to Karpální tunel? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Karpální tunel. Co znamená odborný pojem Karpální tunel z kategorie Lékařství?

Za uvedené informace neručíme. Přes veškerou pečlivost se mohou v textech objevit chybné údaje nebo pravopisné chyby. Text napsán pro Superia.cz

Definici pojmu Karpální tunel sdílejte s rodinou a kamarády na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Výraz Karpální tunel je v kategorii lékařství

Klíčová slova: přesný výraz, slovník, heslo, synonymum, popis, význam pojmu, definice pojmu, terminologie, odborný výraz, odborné názvosloví, co to je, slovo, lékařství, význam, přesný význam, informace, Karpální tunel, terminus technicus


Pojem Karpální tunel je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Karpální tunel dozvíte následující

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

U člověka je karpální tunel (latinsky: canalis carpi) topografická anatomická oblast propojující předloktí a zápěstí, kterou prochází nervy, drobné cévy a šlachy ohybačů (flexorů). Ohraničen je ze stran vyvýšeninami zápěstních kostí (eminentita carpi ulnaris et radialis), zadní stěna je tvořena zápěstními kůstkami a ze předu je kryt zápěstním poutkem ohýbačů (retinaculum musculorum flexorum).

Pro více informací o heslu Karpální tunel zkuste navštívit tyto odkazy

Vyhledat heslo Karpální tunel ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Karpální tunel ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat výraz Karpální tunel ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít výraz Karpální tunel ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Karpální tunel na Youtube

Najít pojem Karpální tunel ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Karpální tunel například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, v Microsoft Bing nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Karpální tunel? resp. co přesně označuje termín Karpální tunel? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Karpální tunel, odpověď na dotaz co je to Karpální tunel?. Víte např. kdo to je Jakub Nvota? Znáte a víte kdo je Leoš Mareš? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle různých oborů. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než lékařství). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího popisy termínů, slovníková hesla, významy slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Syn, sytý, sýr ... Dokázali byste z hlavy vyjmenovat všechna vyjmenovaná slova po S?