Co je to?
Výraz, termín, definice slova Karpální tunel. Co znamená odborný pojem Karpální tunel z kategorie Lékařství?

Co je to Karpální tunel? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Karpální tunel?

Karpální tunel je lékařský termín označující tu část zápěstí, kterou tvoří kosti zápěstních kůstek a nahoře umístěný vaz. Kanálem vedou šlachy odpovědné za ohýbání prstů a také nervy, které ovlivňují citlivost a jemnou motoriku prstů.
Jestliže ohnete zápěstí, karpální tunel se zmenšuje. Při přílišném nebo nevhodném zatížení karpálního tunelu může dojít k otoku šlach nebo utlačení středového nervu. Toto onemocnění se pak označuje jako syndrom karpálního tunelu.


Co je to Karpální tunel? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Karpální tunel. Co znamená odborný pojem Karpální tunel z kategorie Lékařství?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Karpální tunel s přáteli a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Karpální tunel je v kategorii Lékařství

Klíčová slova: význam slova, Karpální tunel, co je to Karpální tunel?, Lékařství, terminus technicus, definice pojmu, názvosloví, odborné názvosloví, synonymum, vysvětlení, Lékařství, význam pojmu, informace, wiki, lexikon, slovník, termín, formulace


Pojem Karpální tunel je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Karpální tunel? Výraz, definice slova z Wikipedie

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

U člověka je karpální tunel (latinsky: canalis carpi) topografická anatomická oblast propojující předloktí a zápěstí, kterou prochází nervy, drobné cévy a šlachy ohybačů (flexorů). Ohraničen je ze stran vyvýšeninami zápěstních kostí (eminentita carpi ulnaris et radialis), zadní stěna je tvořena zápěstními kůstkami a ze předu je kryt zápěstním poutkem ohýbačů (retinaculum musculorum flexorum).

Pro více informací o heslu Karpální tunel zkuste navštívit tyto odkazy

Zkusit najít pojem Karpální tunel ve vyhledávači Qwant

Vyhledat slovo Karpální tunel ve Wikizdrojích

Hledat výraz Karpální tunel ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Karpální tunel ve Wikimedia Commons

Vyhledat heslo Karpální tunel ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Karpální tunel ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Karpální tunel například ve videích na Youtube, v Google překladači, v Microsoft Bing, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Lingea slovnících.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova Karpální tunel? resp. jaká je definice slova Karpální tunel? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Karpální tunel, odpověď na dotaz co je to Karpální tunel?. Víte např. kdo to je Klerik? Znáte a víte kdo je Ester Ledecká? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Lékařství). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, významy slov, zajímavosti, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Syn, sytý, sýr ... Dokázali byste z hlavy vyjmenovat všechna vyjmenovaná slova po S?