Co je to?
Výraz, termín, definice slova Karpální tunel. Co znamená odborný pojem Karpální tunel z kategorie Lékařství?

Co je to Karpální tunel? Význam slova

Co znamená termín Karpální tunel? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Karpální tunel je lékařský termín označující tu část zápěstí, kterou tvoří kosti zápěstních kůstek a nahoře umístěný vaz. Kanálem vedou šlachy odpovědné za ohýbání prstů a také nervy, které ovlivňují citlivost a jemnou motoriku prstů.
Jestliže ohnete zápěstí, karpální tunel se zmenšuje. Při přílišném nebo nevhodném zatížení karpálního tunelu může dojít k otoku šlach nebo utlačení středového nervu. Toto onemocnění se pak označuje jako syndrom karpálního tunelu.


Co je to Karpální tunel? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Karpální tunel. Co znamená odborný pojem Karpální tunel z kategorie Lékařství?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Karpální tunel je v sekci Lékařství

Klíčová slova: terminologie, termín, význam slova, přesný význam, co znamená, názvosloví, co to je, Lékařství, wiki, přesný výraz, vysvětlení, význam, heslo, popis, definice, definice pojmu, odborný výraz, odborné názvosloví


Pojem Karpální tunel je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Karpální tunel můžete dozvědět následující

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

U člověka je karpální tunel (latinsky: canalis carpi) topografická anatomická oblast propojující předloktí a zápěstí, kterou prochází nervy, drobné cévy a šlachy ohybačů (flexorů). Ohraničen je ze stran vyvýšeninami zápěstních kostí (eminentita carpi ulnaris et radialis), zadní stěna je tvořena zápěstními kůstkami a ze předu je kryt zápěstním poutkem ohýbačů (retinaculum musculorum flexorum).

Linky na další online zdroje

Hledat slovo Karpální tunel ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat heslo Karpální tunel ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Karpální tunel ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Karpální tunel na Youtube

Najít pojem Karpální tunel ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat pojem Karpální tunel ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Karpální tunel například ve fulltextu Google.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, v evropském vyhledávači Qwant, ve ruském vyhledávači Yandex nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Karpální tunel? resp. co přesně označuje termín Karpální tunel? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Karpální tunel, odpověď na dotaz co je to Karpální tunel?. Víte např. kdo to je Kamala Harrisová? Znáte a víte kdo je Leoš Janáček? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Lékařství). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, významy slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Syn, sytý, sýr ... Dokázali byste z hlavy vyjmenovat všechna vyjmenovaná slova po S?