Co je to?
Výraz, termín, definice slova Lecitin. Co znamená odborný pojem Lecitin z kategorie Chemie?

Co je to Lecitin? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Lecitin

Lecitin je fosfolipid, který se přirozeně vyskytuje v tělech rostlin i živočichů, a to v tucích a v mastných kyselinách. Ve velkém množství se vyskytuje ve vaječných žloutcích a v semenech rostlin. Lecitin se používá v potravinách jako emulgátor, což je látka, která umožňuje smíchat vodu a tuky. Sójový lecitin, který se v potravinářském průmyslu používá nejčastěji, má označení E322.


Co je to Lecitin? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Lecitin. Co znamená odborný pojem Lecitin z kategorie Chemie?

Možnost chyb vyhrazena. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Lecitin? Pak se o ní podělte s vašimi známými a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Heslo Lecitin patří do sekce chemie

Klíčová slova: formulace, terminus technicus, význam slova, co znamená, informace, synonymum, co je to Lecitin?, slovo, chemie, význam pojmu, slovník, názvosloví, význam, terminologie, chemie, co to je, lexikon, popis


Pojem Lecitin je v kategorii chemie, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Lecitin?

Níže uvedená citace (text) je převzat z online projektu Wikipedie. Licence CC-BY-SA.

Lecitin, jehož název vznikl ze starořeckého λέκιϑος (lekithos), což znamená žloutek, je klasický název pro fosfatidylcholin a společný výraz pro všechny lipidy, přesněji fosfolipidy, které jsou složené z mastné kyseliny, glycerolu, kyseliny fosforečné a cholinu. Ty jsou složkou vnější buněčné membrány živočichů a rostlin. Lecitin je průvodní látkou tuků a mastných kyselin a zvláště hojně se nachází ve vaječných žloutcích a buňkách semen rostlin.

Hledejte v dalších zdrojích

Najít výraz Lecitin ve Wikizdrojích

Zkusit najít pojem Lecitin ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít termín Lecitin ve Wikislovníku

Hledat pojem Lecitin ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat slovo Lecitin ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Lecitin ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Lecitin například ve videích na Youtube, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Google překladači.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Nyní už nejspíš víte jaký je přesný význam slova Lecitin? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Lecitin? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Lecitin, odpověď na dotaz co je to Lecitin?. Víte např. kdo to je Barytonista? Znáte a víte kdo je Marta Kubišová? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci chemie U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, zajímavosti, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte kdo je to Abbé? Pokud ne a přitom byste to vědět chtěli, klikněte sem