Co je to?
Odborný výraz, definice slova Lecitin. Co znamená pojem Lecitin z kategorie Chemie?

Co je to Lecitin? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Lecitin

Lecitin je fosfolipid, který se přirozeně vyskytuje v tělech rostlin i živočichů, a to v tucích a v mastných kyselinách. Ve velkém množství se vyskytuje ve vaječných žloutcích a v semenech rostlin. Lecitin se používá v potravinách jako emulgátor, což je látka, která umožňuje smíchat vodu a tuky. Sójový lecitin, který se v potravinářském průmyslu používá nejčastěji, má označení E322.


Co je to Lecitin? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Lecitin. Co znamená pojem Lecitin z kategorie Chemie?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text (Lecitin) můžete sdílet s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Lecitin patří do kategorie Chemie

Klíčová slova: formulace, slovo, význam, význam slova, termín, Chemie, názvosloví, přesný výraz, pojem, terminus technicus, Lecitin, odborné názvosloví, lexikon, význam pojmu, co je to Lecitin?, Chemie, synonymum, co to je


Pojem Lecitin je v kategorii Chemie, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Lecitin?

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Lecitin, jehož název vznikl ze starořeckého λέκιϑος (lekithos), což znamená žloutek, je klasický název pro fosfatidylcholin a společný výraz pro všechny lipidy, přesněji fosfolipidy, které jsou složené z mastné kyseliny, glycerolu, kyseliny fosforečné a cholinu. Ty jsou složkou vnější buněčné membrány živočichů a rostlin. Lecitin je průvodní látkou tuků a mastných kyselin a zvláště hojně se nachází ve vaječných žloutcích a buňkách semen rostlin.

Linky na jiné informační zdroje

Vyhledat heslo Lecitin ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat heslo Lecitin ve Wikizdrojích

Hledat termín Lecitin ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít výraz Lecitin ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Lecitin ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít slovo Lecitin ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Lecitin například ve vyhledávači Seznam.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve fulltextu Google.cz, ve Wikislovníku nebo v projektu slovnik.cz.

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Lecitin? resp. co označuje slovo Lecitin? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Lecitin, odpověď na dotaz co je to Lecitin?. Víte např. kdo to je Donchuán? Znáte a víte kdo je Obchodní cestující? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic podle různých oborů. Zkuste proto termín Lecitin hledat i v jiných kategoriích (než Chemie) Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, významy slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, popisy termínů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte kdo je to Abbé? Pokud ne a přitom byste to vědět chtěli, klikněte sem