Co je to?
Odborný výraz, definice slova Lecitin. Co znamená pojem Lecitin z kategorie Chemie?

Co je to Lecitin? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Lecitin

Lecitin je fosfolipid, který se přirozeně vyskytuje v tělech rostlin i živočichů, a to v tucích a v mastných kyselinách. Ve velkém množství se vyskytuje ve vaječných žloutcích a v semenech rostlin. Lecitin se používá v potravinách jako emulgátor, což je látka, která umožňuje smíchat vodu a tuky. Sójový lecitin, který se v potravinářském průmyslu používá nejčastěji, má označení E322.


Co je to Lecitin? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Lecitin. Co znamená pojem Lecitin z kategorie Chemie?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Sepsáno redaktory Superia.cz

Definici slova Lecitin můžete sdílet s přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Lecitin je v kategorii Chemie

Klíčová slova: definice pojmu, přesný význam, odborné názvosloví, heslo, význam slova, definice, pojem, vysvětlení, přesný výraz, informace, co znamená, co to je, Chemie, wiki, termín, co je to Lecitin?, odborný výraz, Chemie


Pojem Lecitin je v kategorii Chemie, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Lecitin?

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Lecitin, jehož název vznikl ze starořeckého λέκιϑος (lekithos), což znamená žloutek, je klasický název pro fosfatidylcholin a společný výraz pro všechny lipidy, přesněji fosfolipidy, které jsou složené z mastné kyseliny, glycerolu, kyseliny fosforečné a cholinu. Ty jsou složkou vnější buněčné membrány živočichů a rostlin. Lecitin je průvodní látkou tuků a mastných kyselin a zvláště hojně se nachází ve vaječných žloutcích a buňkách semen rostlin.

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Lecitin ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít výraz Lecitin ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat pojem Lecitin ve fulltextu Seznam.cz

Hledat slovo Lecitin ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat výraz Lecitin na Google.cz

Najít termín Lecitin ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Lecitin například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v projektu slovnik.cz, v evropském vyhledávači Qwant, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Lingea slovnících.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Lecitin? resp. co se přesně ukrývá za slovem Lecitin? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Lecitin, odpověď na dotaz co je to Lecitin?. Víte např. kdo to je Kritik? Znáte a víte kdo je David Bowie? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Chemie Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, významy slov, zajímavosti, slovníková hesla, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte kdo je to Abbé? Pokud ne a přitom byste to vědět chtěli, klikněte sem