Co je to?
Odborný výraz, definice slova Lecitin. Co znamená pojem Lecitin z kategorie Chemie?

Co je to Lecitin? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Lecitin

Lecitin je fosfolipid, který se přirozeně vyskytuje v tělech rostlin i živočichů, a to v tucích a v mastných kyselinách. Ve velkém množství se vyskytuje ve vaječných žloutcích a v semenech rostlin. Lecitin se používá v potravinách jako emulgátor, což je látka, která umožňuje smíchat vodu a tuky. Sójový lecitin, který se v potravinářském průmyslu používá nejčastěji, má označení E322.


Co je to Lecitin? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Lecitin. Co znamená pojem Lecitin z kategorie Chemie?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte text pojmu Lecitin s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Lecitin se nachází v kategorii Chemie

Klíčová slova: pojem, lexikon, přesný význam, synonymum, termín, význam, přesný výraz, wiki, heslo, co znamená, odborný výraz, slovník, význam slova, definice, Lecitin, Chemie, informace, terminologie


Pojem Lecitin je v kategorii Chemie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Lecitin? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Lecitin, jehož název vznikl ze starořeckého λέκιϑος (lekithos), což znamená žloutek, je klasický název pro fosfatidylcholin a společný výraz pro všechny lipidy, přesněji fosfolipidy, které jsou složené z mastné kyseliny, glycerolu, kyseliny fosforečné a cholinu. Ty jsou složkou vnější buněčné membrány živočichů a rostlin. Lecitin je průvodní látkou tuků a mastných kyselin a zvláště hojně se nachází ve vaječných žloutcích a buňkách semen rostlin.

Odkazy na jiné weby

Vyhledat heslo Lecitin ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Lecitin na Youtube

Najít termín Lecitin ve vyhledávači Qwant

Najít heslo Lecitin ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Lecitin ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít termín Lecitin ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Lecitin například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve Wikizdrojích, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova Lecitin? resp. co označuje slovo Lecitin? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Lecitin, odpověď na dotaz co je to Lecitin?. Víte např. kdo to je Milicionář? Znáte a víte kdo je David Bowie? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Chemie). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na známé i neznámé pojmy, významy slov, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte kdo je to Abbé? Pokud ne a přitom byste to vědět chtěli, klikněte sem