Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Tarhoňa. Co znamená pojem Tarhoňa z kategorie Jídlo?

Co to je Tarhoňa? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Tarhoňa?

Toto exoticky znějící slovo označuje těstovinovou rýži, drobné vločky ze stejného těsta, z jakého se vyrábějí těstoviny. Tarhoňa se často používá v maďarské a slovenské kuchyni. Může se jíst jako příloha nebo se dává do polévek.


Co je to Tarhoňa? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Tarhoňa. Co znamená pojem Tarhoňa z kategorie Jídlo?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Definici slova Tarhoňa můžete sdílet se známými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Tarhoňa je v kategorii Jídlo

Klíčová slova: pojem, formulace, terminologie, odborné názvosloví, slovník, názvosloví, co znamená, lexikon, Jídlo, synonymum, terminus technicus, popis, co to je, význam slova, termín, vysvětlení, přesný výraz, Tarhoňa


Pojem Tarhoňa je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Tarhoňa? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Tarhoňa (maďarsky tarhonya, anglicky egg barley, česky drobení) je druh těstovinové rýže, používané ve slovenské a maďarské kuchyni. Tarhoňa jsou drobné nočky z nudlového těsta. Slovo tarhoňa pochází ze staroperského tarhana, což označovalo směs mletého obilí a jogurt (nebo mleté obilí uvařené v kyselém mléce) používanou od starověku kočovníky z Přední Asie jako základ k výrobě kaše. Tarhoňa má více způsobů úpravy. Ve městě Szentes se například uvaří ve vodě a pak se smíchá se zakysanou smetanou nebo s vajíčkem. Ve většině případů se napřed na sucho podusí na sádle s cibulkou nebo na oleji. Poté se ochutí červenou paprikou a uvaří se ve slané vodě. Takto zhotovená těstovinová kaše se jmenuje öregtarhonya (stará tarhoňa), keménytarhonya (tvrdá tarhoňa), aratótarhonya (tarhoňa pro žně). V oblasti Nagykunság se vaří na slanině s cibulí a bramborami. Dělá se z ní i mléčná kaše, tarhoňa se po podušení na tuku podlije mlékem a uvaří do měkka. Samostatnou kategorií je tarhonya, jako příloha. Uvaří se ve slané vodě, voda se slije a vařené těstoviny se podávají k masitým pokrmům stejně jako vařené brambory nebo nokedli.

Jiné informační zdroje o pojmu Tarhoňa

Najít slovo Tarhoňa ve vyhledávači Yandex

Najít výraz Tarhoňa na Google.cz

Zkusit najít termín Tarhoňa ve Wikislovníku

Hledat termín Tarhoňa ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Tarhoňa na Youtube

Vyhledat výraz Tarhoňa ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Tarhoňa například ve Wikizdrojích, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v Google překladači.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Tarhoňa? resp. jaká je definice termínu Tarhoňa? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Tarhoňa, odpověď na dotaz co je to Tarhoňa?. Víte např. kdo to je Hana Zagorová? Znáte a víte kdo je Religionista? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Jídlo Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, významy slov, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.