Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Tarhoňa. Co znamená pojem Tarhoňa z kategorie Jídlo?

Co to je Tarhoňa? Význam slova

Co znamená termín Tarhoňa? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Toto exoticky znějící slovo označuje těstovinovou rýži, drobné vločky ze stejného těsta, z jakého se vyrábějí těstoviny. Tarhoňa se často používá v maďarské a slovenské kuchyni. Může se jíst jako příloha nebo se dává do polévek.


Co je to Tarhoňa? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Tarhoňa. Co znamená pojem Tarhoňa z kategorie Jídlo?

Chyby vyhrazeny. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet se známými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Tarhoňa se nachází v kategorii Jídlo

Klíčová slova: lexikon, definice, co je to Tarhoňa?, odborné názvosloví, informace, wiki, co to je, Jídlo, přesný význam, definice pojmu, význam slova, co znamená, Jídlo, termín, popis, slovník, vysvětlení, přesný výraz


Pojem Tarhoňa je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Tarhoňa můžete dozvědět následující

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Tarhoňa (maďarsky tarhonya, anglicky egg barley, česky drobení) je druh těstovinové rýže, používané ve slovenské a maďarské kuchyni. Tarhoňa jsou drobné nočky z nudlového těsta. Slovo tarhoňa pochází ze staroperského tarhana, což označovalo směs mletého obilí a jogurt (nebo mleté obilí uvařené v kyselém mléce) používanou od starověku kočovníky z Přední Asie jako základ k výrobě kaše. Tarhoňa má více způsobů úpravy. Ve městě Szentes se například uvaří ve vodě a pak se smíchá se zakysanou smetanou nebo s vajíčkem. Ve většině případů se napřed na sucho podusí na sádle s cibulkou nebo na oleji. Poté se ochutí červenou paprikou a uvaří se ve slané vodě. Takto zhotovená těstovinová kaše se jmenuje öregtarhonya (stará tarhoňa), keménytarhonya (tvrdá tarhoňa), aratótarhonya (tarhoňa pro žně). V oblasti Nagykunság se vaří na slanině s cibulí a bramborami. Dělá se z ní i mléčná kaše, tarhoňa se po podušení na tuku podlije mlékem a uvaří do měkka. Samostatnou kategorií je tarhonya, jako příloha. Uvaří se ve slané vodě, voda se slije a vařené těstoviny se podávají k masitým pokrmům stejně jako vařené brambory nebo nokedli.

Odkazy na jiné weby

Hledat videa s názvem Tarhoňa na Youtube

Zkusit najít heslo Tarhoňa ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat heslo Tarhoňa ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít výraz Tarhoňa ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Tarhoňa ve Wikimedia Commons

Najít heslo Tarhoňa ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Tarhoňa například ve Wikislovníku, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve fulltextu Google.cz, ve Wikizdrojích nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Tarhoňa? resp. jaký je význam slova Tarhoňa? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Tarhoňa, odpověď na dotaz co je to Tarhoňa?. Víte např. kdo to je Soumař? Znáte a víte kdo je Teolog? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Jídlo). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, známé i neznámé pojmy, významy slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.