Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Tarhoňa. Co znamená pojem Tarhoňa z kategorie Jídlo?

Co to je Tarhoňa? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Tarhoňa

Toto exoticky znějící slovo označuje těstovinovou rýži, drobné vločky ze stejného těsta, z jakého se vyrábějí těstoviny. Tarhoňa se často používá v maďarské a slovenské kuchyni. Může se jíst jako příloha nebo se dává do polévek.


Co je to Tarhoňa? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Tarhoňa. Co znamená pojem Tarhoňa z kategorie Jídlo?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Tarhoňa doporučujeme sdílet s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Tarhoňa se nachází v sekci Jídlo

Klíčová slova: definice, odborné názvosloví, slovník, přesný význam, heslo, co znamená, informace, terminologie, definice pojmu, přesný výraz, wiki, Jídlo, význam pojmu, slovo, popis, co to je, názvosloví, význam slova


Pojem Tarhoňa je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Tarhoňa? Výraz, definice slova z Wikipedie

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Tarhoňa (maďarsky tarhonya, anglicky egg barley, česky drobení) je druh těstovinové rýže, používané ve slovenské a maďarské kuchyni. Tarhoňa jsou drobné nočky z nudlového těsta. Slovo tarhoňa pochází ze staroperského tarhana, což označovalo směs mletého obilí a jogurt (nebo mleté obilí uvařené v kyselém mléce) používanou od starověku kočovníky z Přední Asie jako základ k výrobě kaše. Tarhoňa má více způsobů úpravy. Ve městě Szentes se například uvaří ve vodě a pak se smíchá se zakysanou smetanou nebo s vajíčkem. Ve většině případů se napřed na sucho podusí na sádle s cibulkou nebo na oleji. Poté se ochutí červenou paprikou a uvaří se ve slané vodě. Takto zhotovená těstovinová kaše se jmenuje öregtarhonya (stará tarhoňa), keménytarhonya (tvrdá tarhoňa), aratótarhonya (tarhoňa pro žně). V oblasti Nagykunság se vaří na slanině s cibulí a bramborami. Dělá se z ní i mléčná kaše, tarhoňa se po podušení na tuku podlije mlékem a uvaří do měkka. Samostatnou kategorií je tarhonya, jako příloha. Uvaří se ve slané vodě, voda se slije a vařené těstoviny se podávají k masitým pokrmům stejně jako vařené brambory nebo nokedli.

Další možné informační zdroje

Zkusit najít výraz Tarhoňa ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Tarhoňa ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít výraz Tarhoňa ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Tarhoňa na Youtube

Hledat výraz Tarhoňa ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat výraz Tarhoňa ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Tarhoňa například ve fulltextu Google.cz, v Google překladači, ve Wikislovníku, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Lingea slovnících.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Tarhoňa? resp. co je to Tarhoňa? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Tarhoňa, odpověď na dotaz co je to Tarhoňa?. Víte např. kdo to je Katolík? Znáte a víte kdo je Religionista? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto termín Tarhoňa hledat i v jiných kategoriích (než Jídlo) K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na přesné vysvětlení slov, zajímavosti, slovníková hesla, významy slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.