Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Tarhoňa. Co znamená pojem Tarhoňa z kategorie Jídlo?

Co to je Tarhoňa? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Tarhoňa

Toto exoticky znějící slovo označuje těstovinovou rýži, drobné vločky ze stejného těsta, z jakého se vyrábějí těstoviny. Tarhoňa se často používá v maďarské a slovenské kuchyni. Může se jíst jako příloha nebo se dává do polévek.


Co je to Tarhoňa? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Tarhoňa. Co znamená pojem Tarhoňa z kategorie Jídlo?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Sepsáno redaktory Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Tarhoňa? s vašimi známými a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Tarhoňa je v sekci Jídlo

Klíčová slova: co je to Tarhoňa?, Tarhoňa, definice pojmu, terminus technicus, slovník, přesný význam, definice, popis, synonymum, odborný výraz, Jídlo, slovo, terminologie, termín, význam, vysvětlení, názvosloví, lexikon


Pojem Tarhoňa je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Tarhoňa dozvíte následující

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Tarhoňa (maďarsky tarhonya, anglicky egg barley, česky drobení) je druh těstovinové rýže, používané ve slovenské a maďarské kuchyni. Tarhoňa jsou drobné nočky z nudlového těsta. Slovo tarhoňa pochází ze staroperského tarhana, což označovalo směs mletého obilí a jogurt (nebo mleté obilí uvařené v kyselém mléce) používanou od starověku kočovníky z Přední Asie jako základ k výrobě kaše. Tarhoňa má více způsobů úpravy. Ve městě Szentes se například uvaří ve vodě a pak se smíchá se zakysanou smetanou nebo s vajíčkem. Ve většině případů se napřed na sucho podusí na sádle s cibulkou nebo na oleji. Poté se ochutí červenou paprikou a uvaří se ve slané vodě. Takto zhotovená těstovinová kaše se jmenuje öregtarhonya (stará tarhoňa), keménytarhonya (tvrdá tarhoňa), aratótarhonya (tarhoňa pro žně). V oblasti Nagykunság se vaří na slanině s cibulí a bramborami. Dělá se z ní i mléčná kaše, tarhoňa se po podušení na tuku podlije mlékem a uvaří do měkka. Samostatnou kategorií je tarhonya, jako příloha. Uvaří se ve slané vodě, voda se slije a vařené těstoviny se podávají k masitým pokrmům stejně jako vařené brambory nebo nokedli.

Hledejte pojem Tarhoňa v následujících vyhledávačích

Hledat videa s názvem Tarhoňa na Youtube

Najít výraz Tarhoňa ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Tarhoňa ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat výraz Tarhoňa ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat heslo Tarhoňa ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít termín Tarhoňa ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Tarhoňa například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve Wikizdrojích, ve Wikislovníku nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaká je definice termínu Tarhoňa? resp. co to je Tarhoňa? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Tarhoňa, odpověď na dotaz co je to Tarhoňa?. Víte např. kdo to je Gejša? Znáte a víte kdo je Teolog? Ke každému slovo může existovat víc definic v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Jídlo). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, významy slov, popisy termínů, slovníková hesla, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.