Co je to?
Definice výrazu Šoufek. Co znamená odborný pojem Šoufek z kategorie Nástroje?

Co to je Šoufek? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Šoufek?

Velká naběračka nebo malé vědro upevněné na dlouhé tyči. Nástroj se používá například pro ruční vybírání obsahu septiku nebo například i při ručním rozlévání horké asfaltové hmoty. Takzvaný šufánek, nářečím zkomolená podoba zdrobnělina šoufku označuje v některých oblastech východních Čech a na Moravě kuchyńskou vařečku.


Co je to Šoufek? Význam slova, termín, Definice výrazu Šoufek. Co znamená odborný pojem Šoufek z kategorie Nástroje?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Text napsán pro Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Šoufek s přáteli a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Šoufek se nachází v sekci Nástroje

Klíčová slova: wiki, odborný výraz, co znamená, heslo, synonymum, definice, informace, slovník, význam slova, Nástroje, co je to Šoufek?, vysvětlení, odborné názvosloví, Šoufek, názvosloví, pojem, význam pojmu, přesný výraz


Pojem Šoufek je v kategorii Nástroje, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Šoufek dozvíte následující

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Šoufek (z německého Schöpfer) je nástroj pro ruční vybírání tekutého obsahu septiku. Vzhledem připomíná velkou naběračku nebo malé vědro na dlouhé holi. Kromě toho se šoufky běžně používají v případě ručních asfaltérských prací, kdy se s jejich pomocí rozlévá tekutý asfalt (velmi horká asfaltová hmota - viz film Hej rup! Voskovce a Wericha).

Slovo je také používáno přeneseně pro označení klamavých žertů (dělat si z někoho šoufky).

Více informací o pojmu Šoufek lze najít v následujících zdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Šoufek ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat pojem Šoufek ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat výraz Šoufek ve fulltextu Seznam.cz

Hledat slovo Šoufek ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat výraz Šoufek na Google.cz

Zkusit najít slovo Šoufek ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Šoufek například ve ruském vyhledávači Yandex, v projektu slovnik.cz, ve Wikizdrojích, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Google překladači.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Šoufek? resp. co označuje slovo Šoufek? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Šoufek, odpověď na dotaz co je to Šoufek?. Víte např. kdo to je Předák? Znáte a víte kdo je Vodník? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Nástroje. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.