Co je to?
Výraz, termín, definice slova Šoufek. Co znamená odborný pojem Šoufek z kategorie Nástroje?

Co je to Šoufek? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Šoufek?

Velká naběračka nebo malé vědro upevněné na dlouhé tyči. Nástroj se používá například pro ruční vybírání obsahu septiku nebo například i při ručním rozlévání horké asfaltové hmoty. Takzvaný šufánek, nářečím zkomolená podoba zdrobnělina šoufku označuje v některých oblastech východních Čech a na Moravě kuchyńskou vařečku.


Co je to Šoufek? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Šoufek. Co znamená odborný pojem Šoufek z kategorie Nástroje?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Šoufek doporučujeme sdílet s kolegy na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Termín Šoufek se nachází v sekci nástroje

Klíčová slova: lexikon, wiki, synonymum, odborné názvosloví, co znamená, přesný výraz, formulace, nástroje, význam pojmu, přesný význam, definice, heslo, co to je, terminologie, odborný výraz, názvosloví, slovo, popis


Pojem Šoufek je v kategorii nástroje, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Šoufek?

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Šoufek (z německého Schöpfer) je nástroj pro ruční vybírání tekutého obsahu septiku. Vzhledem připomíná velkou naběračku nebo malé vědro na dlouhé holi. Kromě toho se šoufky běžně používají v případě ručních asfaltérských prací, kdy se s jejich pomocí rozlévá tekutý asfalt (velmi horká asfaltová hmota - viz film Hej rup! Voskovce a Wericha).

Slovo je také používáno přeneseně pro označení klamavých žertů (dělat si z někoho šoufky).

Další informace o pojmu Šoufek hledejte v níže uvedených zdrojích

Hledat termín Šoufek ve Wikislovníku

Najít heslo Šoufek ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat heslo Šoufek ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít slovo Šoufek ve Wikizdrojích

Vyhledat slovo Šoufek ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat pojem Šoufek ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Šoufek například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v evropském vyhledávači Qwant nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Právě jste zjistili jaká je definice slova Šoufek? resp. co se skrývá pod slovem Šoufek? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Šoufek, odpověď na dotaz co je to Šoufek?. Víte např. kdo to je Radim Jančura? Znáte a víte kdo je Perun? Ke každému slovo může existovat víc definic v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je nástroje. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, popisy termínů, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.