Co je to?
Definice výrazu Šoufek. Co znamená odborný pojem Šoufek z kategorie Nástroje?

Co to je Šoufek? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Šoufek

Velká naběračka nebo malé vědro upevněné na dlouhé tyči. Nástroj se používá například pro ruční vybírání obsahu septiku nebo například i při ručním rozlévání horké asfaltové hmoty. Takzvaný šufánek, nářečím zkomolená podoba zdrobnělina šoufku označuje v některých oblastech východních Čech a na Moravě kuchyńskou vařečku.


Co je to Šoufek? Význam slova, termín, Definice výrazu Šoufek. Co znamená odborný pojem Šoufek z kategorie Nástroje?

Chyby vyhrazeny. Napsáno redaktory Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Šoufek s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Šoufek se nachází v sekci Nástroje

Klíčová slova: vysvětlení, terminologie, heslo, význam pojmu, přesný výraz, význam, formulace, lexikon, wiki, terminus technicus, Šoufek, slovník, synonymum, definice, Nástroje, co je to Šoufek?, odborný výraz, popis


Pojem Šoufek je v kategorii Nástroje, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Šoufek?

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Šoufek (z německého Schöpfer) je nástroj pro ruční vybírání tekutého obsahu septiku. Vzhledem připomíná velkou naběračku nebo malé vědro na dlouhé holi. Kromě toho se šoufky běžně používají v případě ručních asfaltérských prací, kdy se s jejich pomocí rozlévá tekutý asfalt (velmi horká asfaltová hmota - viz film Hej rup! Voskovce a Wericha).

Slovo je také používáno přeneseně pro označení klamavých žertů (dělat si z někoho šoufky).

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Najít výraz Šoufek ve Wikizdrojích

Hledat termín Šoufek na Google.cz

Vyhledat slovo Šoufek ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít heslo Šoufek ve Wikislovníku

Vyhledat termín Šoufek ve vyhledávači Qwant

Hledat slovo Šoufek ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Šoufek například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v Google překladači.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je Šoufek? resp. co se přesně ukrývá za slovem Šoufek? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Šoufek, odpověď na dotaz co je to Šoufek?. Víte např. kdo to je Parsifal? Znáte a víte kdo je Kuplíř? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy podle toho o jaký obor se jedná. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Nástroje. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje přesné vysvětlení slov, významy slov, slovníková hesla, popisy termínů, definice odborných pojmů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.