Co je to?
Definice výrazu Šoufek. Co znamená odborný pojem Šoufek z kategorie Nástroje?

Co to je Šoufek? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Šoufek

Velká naběračka nebo malé vědro upevněné na dlouhé tyči. Nástroj se používá například pro ruční vybírání obsahu septiku nebo například i při ručním rozlévání horké asfaltové hmoty. Takzvaný šufánek, nářečím zkomolená podoba zdrobnělina šoufku označuje v některých oblastech východních Čech a na Moravě kuchyńskou vařečku.


Co je to Šoufek? Význam slova, termín, Definice výrazu Šoufek. Co znamená odborný pojem Šoufek z kategorie Nástroje?

Veškeré texty jsou bez záruky. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text (Šoufek) můžete sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Šoufek patří do kategorie Nástroje

Klíčová slova: přesný význam, význam slova, slovník, heslo, odborné názvosloví, wiki, synonymum, terminus technicus, co znamená, co je to Šoufek?, lexikon, význam, formulace, informace, Šoufek, co to je, termín, definice pojmu


Pojem Šoufek je v kategorii Nástroje, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Šoufek? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Šoufek (z německého Schöpfer) je nástroj pro ruční vybírání tekutého obsahu septiku. Vzhledem připomíná velkou naběračku nebo malé vědro na dlouhé holi. Kromě toho se šoufky běžně používají v případě ručních asfaltérských prací, kdy se s jejich pomocí rozlévá tekutý asfalt (velmi horká asfaltová hmota - viz film Hej rup! Voskovce a Wericha).

Slovo je také používáno přeneseně pro označení klamavých žertů (dělat si z někoho šoufky).

Internetové odkazy na vyhledávače

Najít termín Šoufek ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Šoufek ve Wikimedia Commons

Zkusit najít výraz Šoufek ve Wikizdrojích

Zkusit najít pojem Šoufek ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Šoufek na Youtube

Zkusit najít termín Šoufek ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Šoufek například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v evropském vyhledávači Qwant, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Šoufek? resp. co to je Šoufek? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Šoufek, odpověď na dotaz co je to Šoufek?. Víte např. kdo to je Rudolf Schuster? Znáte a víte kdo je Perun? Jednotlivá slova můžou mít několik významů podle různých oborů. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Šoufek v jiné sekci než Nástroje. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího významy slov, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.