Co je to?
Definice odborného termínu, slova Chudoba. Co znamená pojem Chudoba z kategorie Ekonomie?

Co je to Chudoba? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Chudoba

Chudoba je pojem, který slouží k označení lidí trpících hmotnou nouzí. Člověk trpící chudobou nemá zajištěny základní podmínky pro to, aby žil důstojným životem a aby byly uspokojovány jeho nejzákladnější potřeby. Může mít nedostatek potravin, ošacení, pitné vody, bydlení, zdravotní péče, přístupu ke vzdělání apod.
Jeho podmínky života odporují základním lidským právům, takže trpí podvýživou, hladem, náchylností k nemocem, poruchami imunity, sníženou délkou života, vysokou dětskou úmrtností a dalšími důsledky. Za příčinu tohoto stavu se nejčastěji považuje nedostatek peněz a nejčastěji je spojován s rozvojovými zeměmi.


Co je to Chudoba? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Chudoba. Co znamená pojem Chudoba z kategorie Ekonomie?

Veškeré texty jsou bez záruky. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Chudoba? Pak se o ní podělte s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Chudoba patří do sekce Ekonomie

Klíčová slova: co je to Chudoba?, slovník, formulace, Ekonomie, termín, odborné názvosloví, popis, Ekonomie, vysvětlení, význam slova, terminologie, Chudoba, definice pojmu, definice, přesný výraz, informace, odborný výraz, význam


Pojem Chudoba je v kategorii Ekonomie, ilustrační obrázek

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Vyhledat slovo Chudoba ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít výraz Chudoba na Google.cz

Zkusit najít slovo Chudoba ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat výraz Chudoba ve vyhledávači Yandex

Hledat heslo Chudoba ve Wikislovníku

Vyhledat termín Chudoba ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Chudoba například ve vyhledávači Seznam.cz, v Lingea slovnících, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená slovo Chudoba? resp. co je to Chudoba? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Chudoba, odpověď na dotaz co je to Chudoba?. Víte např. kdo to je Personalistka? Znáte a víte kdo je Internista? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Ekonomie). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Dokázali byste si vzpomenout jak vypadá vlajka Čadu nebo vlajka Etiopie? Zopakujte si vlajky všech zemí světa!