Co je to?
Výraz, termín, definice slova Chudoba. Co znamená odborný pojem Chudoba z kategorie Ekonomie?

Co je to Chudoba? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Chudoba

Chudoba je pojem, který slouží k označení lidí trpících hmotnou nouzí. Člověk trpící chudobou nemá zajištěny základní podmínky pro to, aby žil důstojným životem a aby byly uspokojovány jeho nejzákladnější potřeby. Může mít nedostatek potravin, ošacení, pitné vody, bydlení, zdravotní péče, přístupu ke vzdělání apod.
Jeho podmínky života odporují základním lidským právům, takže trpí podvýživou, hladem, náchylností k nemocem, poruchami imunity, sníženou délkou života, vysokou dětskou úmrtností a dalšími důsledky. Za příčinu tohoto stavu se nejčastěji považuje nedostatek peněz a nejčastěji je spojován s rozvojovými zeměmi.


Co je to Chudoba? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Chudoba. Co znamená odborný pojem Chudoba z kategorie Ekonomie?

Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost údajů uveřejněných na webu. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text (Chudoba) můžete sdílet s vašimi kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Pojem Chudoba patří do kategorie ekonomie

Klíčová slova: význam pojmu, pojem, terminologie, odborný výraz, definice pojmu, slovník, informace, přesný význam, názvosloví, heslo, lexikon, wiki, co je to Chudoba?, terminus technicus, význam, ekonomie, ekonomie, přesný výraz


Pojem Chudoba je v kategorii ekonomie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Chudoba? Výraz, definice slova z Wikipedie

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Chudoba označuje sociální status člověka vyznačující se hmotným nedostatkem.
V dnešní době se díky medializaci pojem chudoba spojuje zejména s životními poměry lidí v rozvojových zemích a používá se pro stav, který nezajišťuje člověku základní podmínky pro důstojný život a uspokojení nejzákladnějších lidských potřeb. Je spojen se značnou hmotnou nouzí, nedostatkem potravin, nezávadné pitné vody, ošacení, špatné situace s bydlením, nedostatečným či žádným přístupem k základní zdravotní péči, vzdělání, ap. Důsledkem chudoby bývá chronický hlad, podvýživa, nedostatečná imunita nebo nevzdělanost, náchylnost k nemocem, deprese, vysoká dětská úmrtnost, nebo nízká střední délka života. Je stavem kdy jsou životní podmínky člověka v rozporu se základními lidskými právy. Z hlediska sociální politiky představuje chudoba jeden z nejobtížněji řešitelných problémů. Zároveň chudoba představuje jeden z nejvýraznějších motivačních prvků, kdy je motorem vzdělání, migrace obyvatelstva atp.

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Chudoba ve Wikimedia Commons

Zkusit najít výraz Chudoba ve Wikizdrojích

Najít slovo Chudoba ve vyhledávači Qwant

Hledat výraz Chudoba ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat slovo Chudoba ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Chudoba na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Chudoba například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Google překladači.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Chudoba? resp. co se skrývá pod slovem Chudoba? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Chudoba, odpověď na dotaz co je to Chudoba?. Víte např. kdo to je Hispánec? Znáte a víte kdo je Simone de Beauvoir? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než ekonomie). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího slovníková hesla, významy slov, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Dokázali byste si vzpomenout jak vypadá vlajka Čadu nebo vlajka Etiopie? Zopakujte si vlajky všech zemí světa!