Co je to?
Definice odborného termínu, slova Lodžie. Co znamená pojem Lodžie z kategorie Stavebnictví?

Co je Lodžie?

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Lodžie?

Lodžie je slovo pocházející z italštiny. Původně se jednalo o loubí nebo sloupovou chodbu, v současnosti lodžie označuje prostor v budově, který má strop, ale je otevřený směrem ven a od vnějšího prostředí ho odděluje zábradlí, sloupy, kolonáda nebo arkády. Lodžie nevyčnívá z obvodových zdí. Tyto prostory jsou běžné v obytných domech.
Lodžie jsou typickým znakem italské gotiky a renesance a jsou součástí mnoha známých památek.


Co je to Lodžie? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Lodžie. Co znamená pojem Lodžie z kategorie Stavebnictví?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Napsáno redaktory Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s vaším okruhem známých osob na internetových sociálních sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter (síť X) či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Termín Lodžie patří do sekce stavebnictví

Klíčová slova: formulace, synonymum, názvosloví, stavebnictví, heslo, definice pojmu, význam pojmu, stavebnictví, odborné názvosloví, vysvětlení, terminus technicus, co znamená, přesný výraz, co to je, slovník, informace, pojem, slovo


Pojem Lodžie je v kategorii stavebnictví, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Lodžie?

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Lodžie (z it loggia – sloupová chodba, loubí) je zastropený prostor v budově, navenek otevřený do exteriéru, a oddělený jen sloupy, arkádami, kolonádou nebo zábradlím. Na rozdíl od balkonu nevystupuje ven z obvodové zdi. V tomto smyslu je malá lodžie běžná v současných obytných domech, včetně panelových.

Hledejte výraz Lodžie v dalších zdrojích

Zkusit najít Lodžie ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít výraz Lodžie na Google obrázcích

Zkusit najít heslo Lodžie ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Lodžie ve Wikimedia Commons

Zkusit najít termín Lodžie ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít výraz Lodžie na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Lodžie například v metavyhledávači Info.com, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikislovníku, v Microsoft Bing nebo v Google překladači.

Výběr z často hledaných výrazů na tomto webu

Teďka již bezesporu víte jaká je definice slova Lodžie? resp. jaký je význam pojmu Lodžie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Lodžie, odpověď na dotaz co je to Lodžie?. Víte např. kdo to je Val Kilmer? Znáte a víte kdo je Ťulpas? Texty bohužel nestíháme pravidelně upravovat, proto mohou obsahovat zastaralé, neaktuální, neplatné nebo nepřesné údaje. Pojmy mohou mít různé významy vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Radíme vám proto hledat slovo Lodžie i v jiné části webu než je kategorie stavebnictví. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie stavebnictví, dům s atriem, lodžie, ilustrační obrázek

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, slovníková hesla, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na pozadí vašeho počítače z partnerské stránky. Na výběr máte z mnoha kategorií jako zvířátka nebo příroda.