Co je to?
Definice výrazu Lodžie. Co znamená odborný pojem Lodžie z kategorie Stavebnictví?

Co to je Lodžie? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Lodžie?

Lodžie je slovo pocházející z italštiny. Původně se jednalo o loubí nebo sloupovou chodbu, v současnosti lodžie označuje prostor v budově, který má strop, ale je otevřený směrem ven a od vnějšího prostředí ho odděluje zábradlí, sloupy, kolonáda nebo arkády. Lodžie nevyčnívá z obvodových zdí. Tyto prostory jsou běžné v obytných domech.
Lodžie jsou typickým znakem italské gotiky a renesance a jsou součástí mnoha známých památek.


Co je to Lodžie? Význam slova, termín, Definice výrazu Lodžie. Co znamená odborný pojem Lodžie z kategorie Stavebnictví?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Lodžie se nachází v kategorii Stavebnictví

Klíčová slova: vysvětlení, pojem, popis, odborné názvosloví, lexikon, slovo, Lodžie, synonymum, význam slova, informace, co to je, wiki, názvosloví, přesný výraz, význam pojmu, přesný význam, co je to Lodžie?, co znamená


Pojem Lodžie je v kategorii Stavebnictví, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Lodžie píše následující

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Lodžie (z it loggia – sloupová chodba, loubí) je zastropený prostor v budově, navenek otevřený do exteriéru, a oddělený jen sloupy, arkádami, kolonádou nebo zábradlím. Na rozdíl od balkonu nevystupuje ven z obvodové zdi. V tomto smyslu je malá lodžie běžná v současných obytných domech, včetně panelových.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Vyhledat výraz Lodžie na Google.cz

Vyhledat slovo Lodžie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Lodžie ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít slovo Lodžie ve Wikizdrojích

Najít heslo Lodžie ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat heslo Lodžie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Lodžie například ve ruském vyhledávači Yandex, v projektu slovnik.cz, ve videích na Youtube, v evropském vyhledávači Qwant nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Lodžie? resp. co je to Lodžie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Lodžie, odpověď na dotaz co je to Lodžie?. Víte např. kdo to je Fundraiser? Znáte a víte kdo je Kolohnát? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto termín Lodžie hledat i v jiných kategoriích (než Stavebnictví) Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na pozadí vašeho počítače z partnerské stránky. Na výběr máte z mnoha kategorií jako zvířátka nebo příroda.