Co je to?
Definice výrazu, termínu Lodžie. Co znamená odborný pojem Lodžie z kategorie Stavebnictví?

Co je Lodžie? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Lodžie

Lodžie je slovo pocházející z italštiny. Původně se jednalo o loubí nebo sloupovou chodbu, v současnosti lodžie označuje prostor v budově, který má strop, ale je otevřený směrem ven a od vnějšího prostředí ho odděluje zábradlí, sloupy, kolonáda nebo arkády. Lodžie nevyčnívá z obvodových zdí. Tyto prostory jsou běžné v obytných domech.
Lodžie jsou typickým znakem italské gotiky a renesance a jsou součástí mnoha známých památek.


Co je to Lodžie? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Lodžie. Co znamená odborný pojem Lodžie z kategorie Stavebnictví?

Neručíme za pravdivost, aktuálnost a přesnost informací uvedených na těchto internetových stránkách. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Lodžie s kamarády na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Termín Lodžie je v kategorii stavebnictví

Klíčová slova: heslo, přesný význam, co znamená, popis, lexikon, názvosloví, slovo, co je to Lodžie?, stavebnictví, definice pojmu, význam, informace, přesný výraz, odborné názvosloví, definice, co to je, terminus technicus, stavebnictví


Pojem Lodžie je v kategorii stavebnictví, ilustrační obrázek

Co označuje termín Lodžie? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Lodžie (z it loggia – sloupová chodba, loubí) je zastropený prostor v budově, navenek otevřený do exteriéru, a oddělený jen sloupy, arkádami, kolonádou nebo zábradlím. Na rozdíl od balkonu nevystupuje ven z obvodové zdi. V tomto smyslu je malá lodžie běžná v současných obytných domech, včetně panelových.

Jiné informační zdroje o pojmu Lodžie

Hledat videa s názvem Lodžie na Youtube

Zkusit najít heslo Lodžie ve Wikislovníku

Vyhledat výraz Lodžie ve Wikizdrojích

Vyhledat heslo Lodžie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít Lodžie ve vyhledávači Yandex

Hledat slovo Lodžie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Lodžie například v evropském vyhledávači Qwant, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Google překladači.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Lodžie? resp. co přesně znamená slovo Lodžie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Lodžie, odpověď na dotaz co je to Lodžie?. Víte např. kdo to je Ujgur? Znáte a víte kdo je Mamlas? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než stavebnictví). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího popisy termínů, významy slov, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na pozadí vašeho počítače z partnerské stránky. Na výběr máte z mnoha kategorií jako zvířátka nebo příroda.