Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Lodžie. Co znamená pojem Lodžie z kategorie Stavebnictví?

Co to je Lodžie? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Lodžie?

Lodžie je slovo pocházející z italštiny. Původně se jednalo o loubí nebo sloupovou chodbu, v současnosti lodžie označuje prostor v budově, který má strop, ale je otevřený směrem ven a od vnějšího prostředí ho odděluje zábradlí, sloupy, kolonáda nebo arkády. Lodžie nevyčnívá z obvodových zdí. Tyto prostory jsou běžné v obytných domech.
Lodžie jsou typickým znakem italské gotiky a renesance a jsou součástí mnoha známých památek.


Co je to Lodžie? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Lodžie. Co znamená pojem Lodžie z kategorie Stavebnictví?

Informace jsou bez záruky, provozovatel neručí za správnost a aktuálnost informací v textech. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Lodžie? Potom se o definici podělte s blízkými na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Heslo Lodžie se nachází v kategorii stavebnictví

Klíčová slova: formulace, wiki, slovník, přesný význam, přesný výraz, význam slova, odborné názvosloví, termín, definice pojmu, stavebnictví, terminus technicus, slovo, názvosloví, pojem, lexikon, heslo, co je to Lodžie?, vysvětlení


Pojem Lodžie je v kategorii stavebnictví, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Lodžie můžete dozvědět následující

Níže uvedená citace (text) je převzat z online projektu Wikipedie. Licence CC-BY-SA.

Lodžie (z it loggia – sloupová chodba, loubí) je zastropený prostor v budově, navenek otevřený do exteriéru, a oddělený jen sloupy, arkádami, kolonádou nebo zábradlím. Na rozdíl od balkonu nevystupuje ven z obvodové zdi. V tomto smyslu je malá lodžie běžná v současných obytných domech, včetně panelových.

Další možné informační zdroje

Zkusit najít výraz Lodžie ve vyhledávači Yandex

Vyhledat heslo Lodžie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Lodžie na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Lodžie ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít pojem Lodžie na Google.cz

Hledat termín Lodžie ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Lodžie například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Microsoft Bing, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Lingea slovnících.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Nyní už nejspíš víte jaký je přesný význam slova Lodžie? resp. co znamená Lodžie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Lodžie, odpověď na dotaz co je to Lodžie?. Víte např. kdo to je Markéta Pekarová Adamová? Znáte a víte kdo je Všivák? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte po pojmu Lodžie i v jiných kategoriích (než stavebnictví). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího zajímavosti, významy slov, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na pozadí vašeho počítače z partnerské stránky. Na výběr máte z mnoha kategorií jako zvířátka nebo příroda.