Co je to?
Definice výrazu Lodžie. Co znamená odborný pojem Lodžie z kategorie Stavebnictví?

Co to je Lodžie? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Lodžie

Lodžie je slovo pocházející z italštiny. Původně se jednalo o loubí nebo sloupovou chodbu, v současnosti lodžie označuje prostor v budově, který má strop, ale je otevřený směrem ven a od vnějšího prostředí ho odděluje zábradlí, sloupy, kolonáda nebo arkády. Lodžie nevyčnívá z obvodových zdí. Tyto prostory jsou běžné v obytných domech.
Lodžie jsou typickým znakem italské gotiky a renesance a jsou součástí mnoha známých památek.


Co je to Lodžie? Význam slova, termín, Definice výrazu Lodžie. Co znamená odborný pojem Lodžie z kategorie Stavebnictví?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Lodžie s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Lodžie patří do kategorie Stavebnictví

Klíčová slova: přesný výraz, terminus technicus, termín, odborné názvosloví, slovník, wiki, co je to Lodžie?, informace, vysvětlení, slovo, význam slova, pojem, odborný výraz, co znamená, definice pojmu, formulace, přesný význam, význam


Pojem Lodžie je v kategorii Stavebnictví, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Lodžie? Definice slova, termínu z Wikipedie

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Lodžie (z it loggia – sloupová chodba, loubí) je zastropený prostor v budově, navenek otevřený do exteriéru, a oddělený jen sloupy, arkádami, kolonádou nebo zábradlím. Na rozdíl od balkonu nevystupuje ven z obvodové zdi. V tomto smyslu je malá lodžie běžná v současných obytných domech, včetně panelových.

Hledejte pojem Lodžie v následujících vyhledávačích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Lodžie ve Wikimedia Commons

Hledat pojem Lodžie ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Lodžie ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít heslo Lodžie ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít heslo Lodžie ve vyhledávači Yandex

Hledat výraz Lodžie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Lodžie například ve Wikislovníku, v Lingea slovnících, ve videích na Youtube, v Microsoft Bing nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Lodžie? resp. co znamená výraz Lodžie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Lodžie, odpověď na dotaz co je to Lodžie?. Víte např. kdo to je Skeptik? Znáte a víte kdo je Bulík? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v různých oborech lidské činnosti. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Stavebnictví). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, popisy termínů, slovníková hesla, významy slov, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na pozadí vašeho počítače z partnerské stránky. Na výběr máte z mnoha kategorií jako zvířátka nebo příroda.