Co je to?
Odborný výraz, definice slova Vědomí. Co znamená pojem Vědomí z kategorie Psychologie?

Co je to Vědomí? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Vědomí

Vědomí je označení pro všechno, co si člověk uvědomuje, popřípadě, když prožívá děje probíhající v mozku. Každý, kdo něco vědomě dělá, může prostřednictvím vůle ovlivňovat výsledky činnosti a také za ně zodpovídat.
V psychologii a psychiatrii se jedná o uvědomění vlastní osoby, v náboženství o duši. Kapacita vědomí však není nekonečná. Pokud je překročena a člověk přijímá více podnětů, než je schopen zpracovat, začne pracovat podvědomí, které pak poskytuje vědomí informace nebo upozornění. Tento proces se často ozařuje jako „šestý smysl“.


Co je to Vědomí? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Vědomí. Co znamená pojem Vědomí z kategorie Psychologie?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Text vytvořen pro server Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Vědomí s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Vědomí se nachází v sekci Psychologie

Klíčová slova: názvosloví, formulace, wiki, přesný výraz, Psychologie, význam, pojem, odborný výraz, terminologie, slovník, popis, význam slova, co je to Vědomí?, slovo, odborné názvosloví, definice, Vědomí, lexikon


Pojem Vědomí je v kategorii Psychologie, ilustrační obrázek

Linky na další online zdroje

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Vědomí ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Vědomí ve Wikimedia Commons

Vyhledat pojem Vědomí ve Wikipedii

Hledat výraz Vědomí na Google.cz

Vyhledat výraz Vědomí ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat heslo Vědomí ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Vědomí například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Google překladači.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je Vědomí? resp. co se skrývá pod slovem Vědomí? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Vědomí, odpověď na dotaz co je to Vědomí?. Víte např. kdo to je Jiří Suchý? Znáte a víte kdo je Dědic? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Psychologie. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.