Co je to?
Odborný výraz, definice slova Vědomí. Co znamená pojem Vědomí z kategorie Psychologie?

Co je to Vědomí? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Vědomí?

Vědomí je označení pro všechno, co si člověk uvědomuje, popřípadě, když prožívá děje probíhající v mozku. Každý, kdo něco vědomě dělá, může prostřednictvím vůle ovlivňovat výsledky činnosti a také za ně zodpovídat.
V psychologii a psychiatrii se jedná o uvědomění vlastní osoby, v náboženství o duši. Kapacita vědomí však není nekonečná. Pokud je překročena a člověk přijímá více podnětů, než je schopen zpracovat, začne pracovat podvědomí, které pak poskytuje vědomí informace nebo upozornění. Tento proces se často ozařuje jako „šestý smysl“.


Co je to Vědomí? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Vědomí. Co znamená pojem Vědomí z kategorie Psychologie?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text napsán pro Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Vědomí patří do kategorie Psychologie

Klíčová slova: Psychologie, heslo, pojem, odborný výraz, odborné názvosloví, význam, lexikon, vysvětlení, definice pojmu, popis, terminus technicus, co to je, synonymum, co znamená, terminologie, definice, přesný význam, wiki


Pojem Vědomí je v kategorii Psychologie, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Vědomí?

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Vědomí (od věděti) je ústředí integrované psychické činnosti člověka a v různé míře i dalších živočichů, zahrnující všechno, čemu právě věnují svoji pozornost. Vědomí integruje rozmanité duševní či mentální činnosti (vnímání, myšlení, cítění, vyjadřování, paměť, pozornost atd.) a do jisté míry je řídí. U člověka umožňuje sebereflexi, v níž se samo stává předmětem pozornosti. Je zdrojem vůle a volních aktů, rozhodování, a tudíž i jakýmsi ohniskem či středem lidské osoby. Vědomí můžeme ztratit ve spánku, v těžké nemoci a při úrazech mozku, je tedy patrně na mozku závislé.

Více informací o slovu Vědomí doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Najít slovo Vědomí ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat heslo Vědomí ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Vědomí na Youtube

Hledat heslo Vědomí ve vyhledávači Qwant

Hledat výraz Vědomí ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat pojem Vědomí ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Vědomí například ve fulltextu Google.cz, v Google překladači, ve Wikislovníku, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Vědomí? resp. co přesně označuje termín Vědomí? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Vědomí, odpověď na dotaz co je to Vědomí?. Víte např. kdo to je Logoped? Znáte a víte kdo je Pohrobek? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic podle různých oborů. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Psychologie). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího popisy termínů, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, významy slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.