Co je to?
Odborný výraz, definice slova Vědomí. Co znamená slovo Vědomí z kategorie Psychologie?

Co je Vědomí?

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Vědomí?

Vědomí je označení pro všechno, co si člověk uvědomuje, popřípadě, když prožívá děje probíhající v mozku. Každý, kdo něco vědomě dělá, může prostřednictvím vůle ovlivňovat výsledky činnosti a také za ně zodpovídat.
V psychologii a psychiatrii se jedná o uvědomění vlastní osoby, v náboženství o duši. Kapacita vědomí však není nekonečná. Pokud je překročena a člověk přijímá více podnětů, než je schopen zpracovat, začne pracovat podvědomí, které pak poskytuje vědomí informace nebo upozornění. Tento proces se často ozařuje jako „šestý smysl“.


Co je to Vědomí? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Vědomí. Co znamená slovo Vědomí z kategorie Psychologie?

Za uvedené informace neručíme. Přes veškerou pečlivost se mohou v textech objevit chybné údaje nebo pravopisné chyby. Text napsán pro Superia.cz

Tento text (Vědomí) můžete sdílet s přáteli na různých sociálních sítích – Facebooku, Pinterestu, Redditu nebo Twitteru.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Pojem Vědomí patří do kategorie psychologie

Klíčová slova: terminus technicus, informace, význam slova, psychologie, co to je, formulace, wiki, pojem, odborné názvosloví, co znamená, definice pojmu, terminologie, slovo, vysvětlení, přesný význam, přesný výraz, názvosloví, heslo


Pojem Vědomí je v kategorii psychologie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Vědomí? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Vědomí (od věděti) je ústředí integrované psychické činnosti člověka a v různé míře i dalších živočichů, zahrnující všechno, čemu právě věnují svoji pozornost. Vědomí integruje rozmanité duševní či mentální činnosti (vnímání, myšlení, cítění, vyjadřování, paměť, pozornost atd.) a do jisté míry je řídí. U člověka umožňuje sebereflexi, v níž se samo stává předmětem pozornosti. Je zdrojem vůle a volních aktů, rozhodování, a tudíž i jakýmsi ohniskem či středem lidské osoby. Vědomí můžeme ztratit ve spánku, v těžké nemoci a při úrazech mozku, je tedy patrně na mozku závislé.

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Vyhledat heslo Vědomí ve vyhledávači Qwant

Hledat termín Vědomí ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat pojem Vědomí ve Wikizdrojích

Najít slovo Vědomí ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít heslo Vědomí na Google.cz

Hledat frázi Vědomí ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Vědomí například v Google obrázcích, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve fulltextu Yahoo.com nebo v projektu slovnik.cz.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Teď již zajisté znáte správnou odpověď na otázku co je to Vědomí? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Vědomí? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Vědomí, odpověď na dotaz co je to Vědomí?. Víte např. kdo to je Piarista? Znáte a víte kdo je Jaromír Tesař? Informace uvedené zde mohou být zastaralé či neaktuální. Texty neaktualizujeme pravidelně. v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušet tak můžete i příslušná homonyma a synonyma v jiných sekcích než psychologie. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na popisy termínů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.