Co je to?
Odborný výraz, definice slova Vědomí. Co znamená pojem Vědomí z kategorie Psychologie?

Co je to Vědomí? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Vědomí

Vědomí je označení pro všechno, co si člověk uvědomuje, popřípadě, když prožívá děje probíhající v mozku. Každý, kdo něco vědomě dělá, může prostřednictvím vůle ovlivňovat výsledky činnosti a také za ně zodpovídat.
V psychologii a psychiatrii se jedná o uvědomění vlastní osoby, v náboženství o duši. Kapacita vědomí však není nekonečná. Pokud je překročena a člověk přijímá více podnětů, než je schopen zpracovat, začne pracovat podvědomí, které pak poskytuje vědomí informace nebo upozornění. Tento proces se často ozařuje jako „šestý smysl“.


Co je to Vědomí? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Vědomí. Co znamená pojem Vědomí z kategorie Psychologie?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Vědomí doporučujeme sdílet s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Vědomí se nachází v sekci Psychologie

Klíčová slova: Psychologie, synonymum, odborný výraz, popis, Psychologie, význam slova, lexikon, definice pojmu, definice, význam, slovo, pojem, co je to Vědomí?, Vědomí, význam pojmu, vysvětlení, přesný význam, názvosloví


Pojem Vědomí je v kategorii Psychologie, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Vědomí?

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Vědomí (od věděti) je ústředí integrované psychické činnosti člověka a v různé míře i dalších živočichů, zahrnující všechno, čemu právě věnují svoji pozornost. Vědomí integruje rozmanité duševní či mentální činnosti (vnímání, myšlení, cítění, vyjadřování, paměť, pozornost atd.) a do jisté míry je řídí. U člověka umožňuje sebereflexi, v níž se samo stává předmětem pozornosti. Je zdrojem vůle a volních aktů, rozhodování, a tudíž i jakýmsi ohniskem či středem lidské osoby. Vědomí můžeme ztratit ve spánku, v těžké nemoci a při úrazech mozku, je tedy patrně na mozku závislé.

Pro více informací o heslu Vědomí zkuste navštívit tyto odkazy

Vyhledat slovo Vědomí ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat termín Vědomí na Google.cz

Najít slovo Vědomí ve fulltextu Seznam.cz

Najít pojem Vědomí ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Vědomí ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat heslo Vědomí ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Vědomí například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v projektu slovnik.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, ve Wikizdrojích nebo v Google překladači.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Vědomí? resp. jaká je definice slova Vědomí? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Vědomí, odpověď na dotaz co je to Vědomí?. Víte např. kdo to je Optik? Znáte a víte kdo je Xindl X? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Psychologie). Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, zajímavosti, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, významy slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.