Co je to?
Výraz, termín, definice slova Geek. Co znamená odborný pojem Geek z kategorie Počítače?

Co je to Geek? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Geek?

Geek je poměrně nový slangový výraz převzatý z angličtiny. Označuje osobu zběhlou ve svém oboru, zpravidla v informačních technologiích, která dokáže vyřešit (skoro) každý zapeklitý problém. Geek je vnímán jako jedinec s vysokou úrovní odborných znalostí, ale také jako člověk poněkud podivínský. K rozšíření pojmu napomohly populární seriály jako Teorie velkého třesku.


Co je to Geek? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Geek. Co znamená odborný pojem Geek z kategorie Počítače?

Provozovatel neručí za úplnost, pravdivost či aktuálnost informací na těchto webových stránkách. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Geek? Pak se o ní podělte se známými na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Pojem Geek patří do sekce počítače

Klíčová slova: odborné názvosloví, co znamená, význam pojmu, informace, lexikon, termín, počítače, Geek, pojem, vysvětlení, definice pojmu, terminus technicus, formulace, definice, popis, význam, co to je, přesný význam


Pojem Geek je v kategorii počítače, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Geek?

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Geek je spíše novodobý termín z angličtiny, označuje osobu většinou z oblasti informačních technologií, která je pro svůj obor zapálená, dokáže vyřešit i obtížné problémy v rámci oboru. Také se tímto termínem označují lidé se silným zápalem pro jakékoli téma nebo jsou zaměřeni na malou část nějakého oboru. Dá se říct, že geekem např. na tenis se může stát i kdokoli, kdo je pouze silným fanouškem tenisu (ani ho nemusí praktikovat) a dává to svému okolí najevo. Geek nemusí mít vysoké odborné a technické znalosti, jen nadšení pro věc.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Hledat heslo Geek ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Geek ve Wikimedia Commons

Zkusit najít pojem Geek ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat termín Geek ve vyhledávači Yandex

Hledat pojem Geek ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít výraz Geek ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Geek například v evropském vyhledávači Qwant, v Google překladači, ve Wikislovníku, ve Wikizdrojích nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Geek? resp. co je to Geek? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Geek, odpověď na dotaz co je to Geek?. Víte např. kdo to je Sok? Znáte a víte kdo je Savec? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Geek v jiné sekci než počítače. U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího zajímavosti, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, významy slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Setkali jste se s pojmem švica a nevíte, co znamená? Pokud je vaše odpověď kladná, podívejte se na tento web na kterém můžete nalézt odpověď.