Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Geek. Co znamená pojem Geek z kategorie Počítače?

Co to je Geek? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Geek?

Geek je poměrně nový slangový výraz převzatý z angličtiny. Označuje osobu zběhlou ve svém oboru, zpravidla v informačních technologiích, která dokáže vyřešit (skoro) každý zapeklitý problém. Geek je vnímán jako jedinec s vysokou úrovní odborných znalostí, ale také jako člověk poněkud podivínský. K rozšíření pojmu napomohly populární seriály jako Teorie velkého třesku.


Co je to Geek? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Geek. Co znamená pojem Geek z kategorie Počítače?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte text pojmu Geek se známými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Geek se nachází v kategorii Počítače

Klíčová slova: formulace, odborný výraz, pojem, wiki, přesný význam, lexikon, terminus technicus, Počítače, co to je, co je to Geek?, vysvětlení, význam, odborné názvosloví, terminologie, synonymum, heslo, Geek, popis


Pojem Geek je v kategorii Počítače, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Geek? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Geek je spíše novodobý termín z angličtiny, označuje osobu většinou z oblasti informačních technologií, která je pro svůj obor zapálená, dokáže vyřešit i obtížné problémy v rámci oboru. Také se tímto termínem označují lidé se silným zápalem pro jakékoli téma nebo jsou zaměřeni na malou část nějakého oboru. Dá se říct, že geekem např. na tenis se může stát i kdokoli, kdo je pouze silným fanouškem tenisu (ani ho nemusí praktikovat) a dává to svému okolí najevo. Geek nemusí mít vysoké odborné a technické znalosti, jen nadšení pro věc.

Další zdroje informací

Zkusit najít pojem Geek na Google.cz

Hledat videa s názvem Geek na Youtube

Hledat výraz Geek ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Geek ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít termín Geek ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat termín Geek ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Geek například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači Seznam.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Geek? resp. jaká je definice termínu Geek? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Geek, odpověď na dotaz co je to Geek?. Víte např. kdo to je Mamánek? Znáte a víte kdo je Idealista? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte po pojmu Geek i v jiných kategoriích (než Počítače). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, významy slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Setkali jste se s pojmem švica a nevíte, co znamená? Pokud je vaše odpověď kladná, podívejte se na tento web na kterém můžete nalézt odpověď.