Co je to?
Výraz, termín, definice slova Geek. Co znamená odborný pojem Geek z kategorie Počítače?

Co je to Geek? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Geek?

Geek je poměrně nový slangový výraz převzatý z angličtiny. Označuje osobu zběhlou ve svém oboru, zpravidla v informačních technologiích, která dokáže vyřešit (skoro) každý zapeklitý problém. Geek je vnímán jako jedinec s vysokou úrovní odborných znalostí, ale také jako člověk poněkud podivínský. K rozšíření pojmu napomohly populární seriály jako Teorie velkého třesku.


Co je to Geek? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Geek. Co znamená odborný pojem Geek z kategorie Počítače?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text vytvořen pro server Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Pojem Geek patří do kategorie počítače

Klíčová slova: slovník, význam, přesný výraz, termín, odborné názvosloví, wiki, počítače, lexikon, slovo, co je to Geek?, co to je, odborný výraz, heslo, terminus technicus, vysvětlení, význam pojmu, definice pojmu, pojem


Pojem Geek je v kategorii počítače, ilustrační obrázek

Co označuje termín Geek? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Geek je spíše novodobý termín z angličtiny, označuje osobu většinou z oblasti informačních technologií, která je pro svůj obor zapálená, dokáže vyřešit i obtížné problémy v rámci oboru. Také se tímto termínem označují lidé se silným zápalem pro jakékoli téma nebo jsou zaměřeni na malou část nějakého oboru. Dá se říct, že geekem např. na tenis se může stát i kdokoli, kdo je pouze silným fanouškem tenisu (ani ho nemusí praktikovat) a dává to svému okolí najevo. Geek nemusí mít vysoké odborné a technické znalosti, jen nadšení pro věc.

Linky na další online zdroje

Zkusit najít heslo Geek ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat termín Geek ve Wikislovníku

Vyhledat heslo Geek ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Geek ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít výraz Geek ve Wikizdrojích

Hledat výraz Geek na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Geek například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, v evropském vyhledávači Qwant, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Právě nyní již víte jaký je význam slova Geek? resp. co je to Geek? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Geek, odpověď na dotaz co je to Geek?. Víte např. kdo to je Lukáš Wagenknecht? Znáte a víte kdo je Domkář? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic podle různých oborů. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je počítače. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, významy slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Setkali jste se s pojmem švica a nevíte, co znamená? Pokud je vaše odpověď kladná, podívejte se na tento web na kterém můžete nalézt odpověď.