Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Geek. Co znamená pojem Geek z kategorie Počítače?

Co je Geek? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Geek

Geek je poměrně nový slangový výraz převzatý z angličtiny. Označuje osobu zběhlou ve svém oboru, zpravidla v informačních technologiích, která dokáže vyřešit (skoro) každý zapeklitý problém. Geek je vnímán jako jedinec s vysokou úrovní odborných znalostí, ale také jako člověk poněkud podivínský. K rozšíření pojmu napomohly populární seriály jako Teorie velkého třesku.


Co je to Geek? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Geek. Co znamená pojem Geek z kategorie Počítače?

Velmi pečlivě jsme procházeli veškeré zveřejněné texty. Přes to vše se může stát, že je zde nesprávná, nepřesná či neaktuální informace. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte text pojmu Geek s kolegy na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Heslo Geek se nachází v kategorii počítače

Klíčová slova: definice pojmu, popis, terminologie, vysvětlení, význam slova, odborný výraz, co to je, význam, lexikon, Geek, co znamená, přesný výraz, slovník, definice, heslo, co je to Geek?, wiki, termín


Pojem Geek je v kategorii počítače, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Geek můžete dozvědět následující

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Geek je spíše novodobý termín z angličtiny, označuje osobu většinou z oblasti informačních technologií, která je pro svůj obor zapálená, dokáže vyřešit i obtížné problémy v rámci oboru. Také se tímto termínem označují lidé se silným zápalem pro jakékoli téma nebo jsou zaměřeni na malou část nějakého oboru. Dá se říct, že geekem např. na tenis se může stát i kdokoli, kdo je pouze silným fanouškem tenisu (ani ho nemusí praktikovat) a dává to svému okolí najevo. Geek nemusí mít vysoké odborné a technické znalosti, jen nadšení pro věc.

Pro více informací o heslu Geek zkuste navštívit tyto odkazy

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Geek ve Wikimedia Commons

Vyhledat pojem Geek ve vyhledávači Qwant

Najít pojem Geek ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat slovo Geek na Google.cz

Hledat termín Geek ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat termín Geek ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Geek například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve Wikislovníku nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Teď už znáte odpověď na otázku co to je Geek? resp. co přesně znamená slovo Geek? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Geek, odpověď na dotaz co je to Geek?. Víte např. kdo to je Čehún? Znáte a víte kdo je Domkář? Jednotlivá slova můžou mít několik významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Doporučujeme proto pokusit se najít heslo Geek i jinde než v sekci než v počítače. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího definice odborných pojmů, zajímavosti, významy slov, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Setkali jste se s pojmem švica a nevíte, co znamená? Pokud je vaše odpověď kladná, podívejte se na tento web na kterém můžete nalézt odpověď.