Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Výsečník. Co znamená pojem Výsečník z kategorie Nástroje?

Co to je Výsečník? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Výsečník?

Výsečník neboli děrovač je název nástroje určeného k výrobě těsnění a ražení různých otvorů. Někdy je nesprávně nazýván průbojník. Do jedné jeho strany se udeří kladivem proti měkké podložce. Tou mže být deska ze dřeva nebo silikonu. Druhá strana musí být vytvrzená a brousí se pod úhlem od 16 do 20 stupňů.
Výsečník může být tyčový nebo postupový nebo může mít vyměnitelné hlavice. Slouží k vyražení otvorů do kovu, kůže, gumy nebo plastu. Dá se s ním vyrobit na míru i těsnění. Místo výsečníku mohou být použity děrovací kleště.


Co je to Výsečník? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Výsečník. Co znamená pojem Výsečník z kategorie Nástroje?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Text vytvořen pro server Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Výsečník patří do sekce Nástroje

Klíčová slova: heslo, informace, názvosloví, wiki, definice, pojem, Nástroje, formulace, lexikon, Výsečník, vysvětlení, co znamená, význam pojmu, význam slova, význam, terminus technicus, definice pojmu, přesný výraz


Pojem Výsečník je v kategorii Nástroje, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Výsečník?

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Výsečník, případně děrovač, nesprávně průbojník, je nástroj pro ražení otvorů a výrobu těsnění. Používá se pro vyrážení otvorů do kůže, měkkého plastu gumy nebo i kovu. Dále se využívá i pro výrobu instalatérského těsnění. Jedna strana je určena pro údery kladivem proti měkké podložce (např. silonové, nebo dřevěné desce), druhá strana je vytvrzená a broušena pod úhlem 16° až 20°.
Ke stejnému účelu se používají také děrovací kleště, které mívají otočný bubínek s různě velkými (menšími) průměry děrovače.

Linky na jiné informační zdroje

Najít pojem Výsečník ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat pojem Výsečník ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Výsečník ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít slovo Výsečník na Google.cz

Najít výraz Výsečník ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Výsečník na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Výsečník například v evropském vyhledávači Qwant, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači Seznam.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova Výsečník? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Výsečník? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Výsečník, odpověď na dotaz co je to Výsečník?. Víte např. kdo to je Wabi Daněk? Znáte a víte kdo je Ennio Morricone? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů podle různých oborů. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Nástroje). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na významy slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, definice odborných pojmů, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si ještě na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po L nebo po Z?