Co je to?
Výraz, termín, definice slova Výsečník. Co znamená odborný pojem Výsečník z kategorie Nástroje?

Co je to Výsečník? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Výsečník

Výsečník neboli děrovač je název nástroje určeného k výrobě těsnění a ražení různých otvorů. Někdy je nesprávně nazýván průbojník. Do jedné jeho strany se udeří kladivem proti měkké podložce. Tou mže být deska ze dřeva nebo silikonu. Druhá strana musí být vytvrzená a brousí se pod úhlem od 16 do 20 stupňů.
Výsečník může být tyčový nebo postupový nebo může mít vyměnitelné hlavice. Slouží k vyražení otvorů do kovu, kůže, gumy nebo plastu. Dá se s ním vyrobit na míru i těsnění. Místo výsečníku mohou být použity děrovací kleště.


Co je to Výsečník? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Výsečník. Co znamená odborný pojem Výsečník z kategorie Nástroje?

Uvedené informace jsou bez záruky. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Výsečník? Pak se o ní podělte s kolegy na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Pojem Výsečník je v kategorii nástroje

Klíčová slova: terminologie, termín, popis, význam slova, informace, formulace, přesný výraz, co je to Výsečník?, názvosloví, nástroje, vysvětlení, přesný význam, definice pojmu, pojem, heslo, slovo, terminus technicus, synonymum


Pojem Výsečník je v kategorii nástroje, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Výsečník? Výraz, definice slova z Wikipedie

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Výsečník, případně děrovač, nesprávně průbojník, je nástroj pro ražení otvorů a výrobu těsnění. Používá se pro vyrážení otvorů do kůže, měkkého plastu gumy nebo i kovu. Dále se využívá i pro výrobu instalatérského těsnění. Jedna strana je určena pro údery kladivem proti měkké podložce (např. silonové, nebo dřevěné desce), druhá strana je vytvrzená a broušena pod úhlem 16° až 20°.
Ke stejnému účelu se používají také děrovací kleště, které mívají otočný bubínek s různě velkými (menšími) průměry děrovače.

Více informací o slovu Výsečník doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Najít výraz Výsečník ve vyhledávači Yandex

Najít slovo Výsečník ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Výsečník na Youtube

Najít pojem Výsečník ve Wikislovníku

Najít termín Výsečník ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Výsečník ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Výsečník například v evropském vyhledávači Qwant, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve fulltextu Google.cz, ve Wikizdrojích nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Výsečník? resp. co znamená Výsečník? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Výsečník, odpověď na dotaz co je to Výsečník?. Víte např. kdo to je František Josef I? Znáte a víte kdo je Igor Stříž? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je nástroje. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího významy slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, slovníková hesla, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si ještě na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po L nebo po Z?