Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Výsečník. Co znamená pojem Výsečník z kategorie Nástroje?

Co to je Výsečník? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Výsečník

Výsečník neboli děrovač je název nástroje určeného k výrobě těsnění a ražení různých otvorů. Někdy je nesprávně nazýván průbojník. Do jedné jeho strany se udeří kladivem proti měkké podložce. Tou mže být deska ze dřeva nebo silikonu. Druhá strana musí být vytvrzená a brousí se pod úhlem od 16 do 20 stupňů.
Výsečník může být tyčový nebo postupový nebo může mít vyměnitelné hlavice. Slouží k vyražení otvorů do kovu, kůže, gumy nebo plastu. Dá se s ním vyrobit na míru i těsnění. Místo výsečníku mohou být použity děrovací kleště.


Co je to Výsečník? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Výsečník. Co znamená pojem Výsečník z kategorie Nástroje?

Možnost chyb vyhrazena. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Definici slova Výsečník můžete sdílet s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Výsečník je v kategorii Nástroje

Klíčová slova: termín, význam, co znamená, přesný výraz, synonymum, definice pojmu, Výsečník, co je to Výsečník?, význam pojmu, význam slova, wiki, odborný výraz, co to je, vysvětlení, přesný význam, pojem, Nástroje, názvosloví


Pojem Výsečník je v kategorii Nástroje, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Výsečník?

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Výsečník, případně děrovač, nesprávně průbojník, je nástroj pro ražení otvorů a výrobu těsnění. Používá se pro vyrážení otvorů do kůže, měkkého plastu gumy nebo i kovu. Dále se využívá i pro výrobu instalatérského těsnění. Jedna strana je určena pro údery kladivem proti měkké podložce (např. silonové, nebo dřevěné desce), druhá strana je vytvrzená a broušena pod úhlem 16° až 20°.
Ke stejnému účelu se používají také děrovací kleště, které mívají otočný bubínek s různě velkými (menšími) průměry děrovače.

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Hledat heslo Výsečník ve vyhledávači Qwant

Najít slovo Výsečník na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Výsečník ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít heslo Výsečník ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Výsečník ve Wikimedia Commons

Zkusit najít termín Výsečník ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Výsečník například ve Wikizdrojích, v projektu slovnik.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Výsečník? resp. co vlastně znamená slovo Výsečník? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Výsečník, odpověď na dotaz co je to Výsečník?. Víte např. kdo to je Poděs? Znáte a víte kdo je Ennio Morricone? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v různých oborech lidské činnosti. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Nástroje Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího slovníková hesla, definice odborných pojmů, významy slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si ještě na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po L nebo po Z?