Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Výsečník. Co znamená pojem Výsečník z kategorie Nástroje?

Co to je Výsečník? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Výsečník?

Výsečník neboli děrovač je název nástroje určeného k výrobě těsnění a ražení různých otvorů. Někdy je nesprávně nazýván průbojník. Do jedné jeho strany se udeří kladivem proti měkké podložce. Tou mže být deska ze dřeva nebo silikonu. Druhá strana musí být vytvrzená a brousí se pod úhlem od 16 do 20 stupňů.
Výsečník může být tyčový nebo postupový nebo může mít vyměnitelné hlavice. Slouží k vyražení otvorů do kovu, kůže, gumy nebo plastu. Dá se s ním vyrobit na míru i těsnění. Místo výsečníku mohou být použity děrovací kleště.


Co je to Výsečník? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Výsečník. Co znamená pojem Výsečník z kategorie Nástroje?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Výsečník je v sekci Nástroje

Klíčová slova: co to je, význam, odborný výraz, wiki, synonymum, pojem, slovo, přesný výraz, slovník, názvosloví, odborné názvosloví, Nástroje, Nástroje, terminus technicus, definice pojmu, co znamená, termín, definice


Pojem Výsečník je v kategorii Nástroje, ilustrační obrázek

Co označuje termín Výsečník? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Výsečník, případně děrovač, nesprávně průbojník, je nástroj pro ražení otvorů a výrobu těsnění. Používá se pro vyrážení otvorů do kůže, měkkého plastu gumy nebo i kovu. Dále se využívá i pro výrobu instalatérského těsnění. Jedna strana je určena pro údery kladivem proti měkké podložce (např. silonové, nebo dřevěné desce), druhá strana je vytvrzená a broušena pod úhlem 16° až 20°.
Ke stejnému účelu se používají také děrovací kleště, které mívají otočný bubínek s různě velkými (menšími) průměry děrovače.

Jiné informační zdroje o pojmu Výsečník

Vyhledat heslo Výsečník ve vyhledávači Yandex

Vyhledat výraz Výsečník ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Výsečník ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít heslo Výsečník ve Wikislovníku

Najít pojem Výsečník ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Výsečník na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Výsečník například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, ve Wikizdrojích, v evropském vyhledávači Qwant nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Výsečník? resp. co vlastně znamená slovo Výsečník? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Výsečník, odpověď na dotaz co je to Výsečník?. Víte např. kdo to je Anne Hathaway? Znáte a víte kdo je Dalibor Dědek? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Výsečník v jiné sekci než Nástroje. Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si ještě na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po L nebo po Z?