Co je to?
Definice výrazu, termínu Autonomie. Co znamená odborný pojem Autonomie z kategorie Politika?

Co je to Autonomie? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Autonomie

V politickém uspořádání je autonomní oblast taková část území, která je součástí daného státu, ale její samospráva má více pravomocí, než je tomu v případě správy jiných oblastí. Jedna země může mít více autonomních území.


Co je to Autonomie? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Autonomie. Co znamená odborný pojem Autonomie z kategorie Politika?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text (Autonomie) můžete sdílet s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Autonomie patří do kategorie Politika

Klíčová slova: vysvětlení, co to je, wiki, synonymum, pojem, Autonomie, význam slova, definice, informace, lexikon, přesný význam, terminus technicus, popis, význam pojmu, Politika, význam, odborný výraz, co znamená


Pojem Autonomie je v kategorii Politika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Autonomie? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Politická autonomie znamená vysokou míru samosprávy určitého politického útvaru (města, provincie nebo státu), která se může týkat výkonu správy na vlastním území, případně i vlastního zákonodárství, ovšem jen v místních a regionálních záležitostech. Neznamená tedy plnou politickou samostatnost či svrchovanost. Příkladem může být autonomní území nebo autonomní republika v rámci suverénního státu, nejčastěji na národnostním základě a ve prospěch menšin.

Zkuste zjistit více informací o slovu Autonomie v následujících zdrojích

Vyhledat slovo Autonomie ve fulltextu Seznam.cz

Najít pojem Autonomie ve Wikislovníku

Najít slovo Autonomie ve vyhledávači Qwant

Hledat výraz Autonomie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít heslo Autonomie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Autonomie ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Autonomie například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Google.cz, ve videích na Youtube nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Autonomie? resp. co znamená výraz Autonomie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Autonomie, odpověď na dotaz co je to Autonomie?. Víte např. kdo to je Anna Geislerová? Znáte a víte kdo je Kelt? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic podle různých oborů. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Autonomie v jiné sekci než Politika. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na významy slov, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Dokázali byste si vzpomenout jak vypadá vlajka Čadu nebo vlajka Etiopie? Zopakujte si vlajky všech zemí světa!