Co je to?
Definice výrazu, termínu Autonomie. Co znamená odborný pojem Autonomie z kategorie Politika?

Co je to Autonomie? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Autonomie

V politickém uspořádání je autonomní oblast taková část území, která je součástí daného státu, ale její samospráva má více pravomocí, než je tomu v případě správy jiných oblastí. Jedna země může mít více autonomních území.


Co je to Autonomie? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Autonomie. Co znamená odborný pojem Autonomie z kategorie Politika?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Autonomie s přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Autonomie je v kategorii Politika

Klíčová slova: Politika, odborný výraz, vysvětlení, názvosloví, slovo, formulace, Politika, lexikon, popis, co je to Autonomie?, heslo, definice pojmu, informace, přesný význam, význam, wiki, slovník, přesný výraz


Pojem Autonomie je v kategorii Politika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Autonomie? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Politická autonomie znamená vysokou míru samosprávy určitého politického útvaru (města, provincie nebo státu), která se může týkat výkonu správy na vlastním území, případně i vlastního zákonodárství, ovšem jen v místních a regionálních záležitostech. Neznamená tedy plnou politickou samostatnost či svrchovanost. Příkladem může být autonomní území nebo autonomní republika v rámci suverénního státu, nejčastěji na národnostním základě a ve prospěch menšin.

Linky na další online zdroje

Zkusit najít pojem Autonomie ve Wikislovníku

Zkusit najít výraz Autonomie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít výraz Autonomie ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Autonomie ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Autonomie ve Wikimedia Commons

Najít slovo Autonomie na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Autonomie například ve ruském vyhledávači Yandex, v Google překladači, ve videích na Youtube, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Lingea slovnících.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova Autonomie? resp. jaký je význam pojmu Autonomie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Autonomie, odpověď na dotaz co je to Autonomie?. Víte např. kdo to je Hater? Znáte a víte kdo je Cristiano Ronaldo? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Politika). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na známé i neznámé pojmy, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Dokázali byste si vzpomenout jak vypadá vlajka Čadu nebo vlajka Etiopie? Zopakujte si vlajky všech zemí světa!