Co je to?
Definice výrazu, termínu Autonomie. Co znamená odborný pojem Autonomie z kategorie Politika?

Co je to Autonomie? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Autonomie

V politickém uspořádání je autonomní oblast taková část území, která je součástí daného státu, ale její samospráva má více pravomocí, než je tomu v případě správy jiných oblastí. Jedna země může mít více autonomních území.


Co je to Autonomie? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Autonomie. Co znamená odborný pojem Autonomie z kategorie Politika?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Autonomie? Potom se o definici podělte se známými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Autonomie se nachází v kategorii Politika

Klíčová slova: vysvětlení, slovo, odborný výraz, formulace, význam pojmu, terminus technicus, lexikon, odborné názvosloví, přesný význam, definice pojmu, termín, informace, definice, terminologie, co to je, pojem, slovník, heslo


Pojem Autonomie je v kategorii Politika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Autonomie? Definice slova, termínu z Wikipedie

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Politická autonomie znamená vysokou míru samosprávy určitého politického útvaru (města, provincie nebo státu), která se může týkat výkonu správy na vlastním území, případně i vlastního zákonodárství, ovšem jen v místních a regionálních záležitostech. Neznamená tedy plnou politickou samostatnost či svrchovanost. Příkladem může být autonomní území nebo autonomní republika v rámci suverénního státu, nejčastěji na národnostním základě a ve prospěch menšin.

Více informací o pojmu Autonomie lze najít v následujících zdrojích

Zkusit najít heslo Autonomie ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat pojem Autonomie ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Autonomie na Youtube

Hledat termín Autonomie ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Autonomie ve Wikimedia Commons

Najít slovo Autonomie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Autonomie například ve Wikislovníku, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Microsoft Bing, ve fulltextu Google.cz nebo v Lingea slovnících.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaký je přesný význam slova Autonomie? resp. jaký je význam slova Autonomie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Autonomie, odpověď na dotaz co je to Autonomie?. Víte např. kdo to je Farmaceut? Znáte a víte kdo je Kelt? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Politika). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, významy slov, zajímavosti, popisy termínů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Dokázali byste si vzpomenout jak vypadá vlajka Čadu nebo vlajka Etiopie? Zopakujte si vlajky všech zemí světa!