Co je to?
Výraz, termín, definice slova Autonomie. Co znamená odborný pojem Autonomie z kategorie Politika?

Co je to Autonomie? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Autonomie

V politickém uspořádání je autonomní oblast taková část území, která je součástí daného státu, ale její samospráva má více pravomocí, než je tomu v případě správy jiných oblastí. Jedna země může mít více autonomních území.


Co je to Autonomie? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Autonomie. Co znamená odborný pojem Autonomie z kategorie Politika?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Autonomie? Potom se o definici podělte s kolegy prostřednictvím sociálních sítích Facebook, Pinterest, Reddit nebo Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Výraz Autonomie se nachází v kategorii politika

Klíčová slova: lexikon, definice pojmu, formulace, co to je, slovo, význam slova, odborné názvosloví, význam, politika, přesný výraz, terminus technicus, definice, přesný význam, politika, názvosloví, vysvětlení, terminologie, termín


Pojem Autonomie je v kategorii politika, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Autonomie dozvíte následující

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Politická autonomie znamená vysokou míru samosprávy určitého politického útvaru (města, provincie nebo státu), která se může týkat výkonu správy na vlastním území, případně i vlastního zákonodárství, ovšem jen v místních a regionálních záležitostech. Neznamená tedy plnou politickou samostatnost či svrchovanost. Příkladem může být autonomní území nebo autonomní republika v rámci suverénního státu, nejčastěji na národnostním základě a ve prospěch menšin.

Jiné doporučené zdroje informací

Najít pojem Autonomie ve vyhledávači Yandex

Hledat pojem Autonomie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít pojem Autonomie ve vyhledávači Qwant

Hledat termín Autonomie ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít výraz Autonomie ve Wikizdrojích

Vyhledat heslo Autonomie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Autonomie například ve Wikislovníku, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve videích na Youtube nebo v Google překladači.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Teď už víte co znamená slovo Autonomie? resp. co se skrývá pod slovem Autonomie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Autonomie, odpověď na dotaz co je to Autonomie?. Víte např. kdo to je Miloň Čepelka? Znáte a víte kdo je Ludwig van Beethoven? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než politika). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího významy slov, slovníková hesla, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Dokázali byste si vzpomenout jak vypadá vlajka Čadu nebo vlajka Etiopie? Zopakujte si vlajky všech zemí světa!