Co je to?
Definice výrazu, termínu Autonomie. Co znamená odborný pojem Autonomie z kategorie Politika?

Co je to Autonomie? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Autonomie

V politickém uspořádání je autonomní oblast taková část území, která je součástí daného státu, ale její samospráva má více pravomocí, než je tomu v případě správy jiných oblastí. Jedna země může mít více autonomních území.


Co je to Autonomie? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Autonomie. Co znamená odborný pojem Autonomie z kategorie Politika?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Autonomie? Pak se o ní podělte s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Autonomie patří do sekce Politika

Klíčová slova: pojem, definice, přesný výraz, Politika, popis, přesný význam, odborné názvosloví, význam, co znamená, terminologie, co to je, význam slova, definice pojmu, heslo, odborný výraz, názvosloví, Politika, význam pojmu


Pojem Autonomie je v kategorii Politika, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Autonomie dozvíte následující

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Politická autonomie znamená vysokou míru samosprávy určitého politického útvaru (města, provincie nebo státu), která se může týkat výkonu správy na vlastním území, případně i vlastního zákonodárství, ovšem jen v místních a regionálních záležitostech. Neznamená tedy plnou politickou samostatnost či svrchovanost. Příkladem může být autonomní území nebo autonomní republika v rámci suverénního státu, nejčastěji na národnostním základě a ve prospěch menšin.

Další zdroje informací o slovu Autonomie

Hledat videa s názvem Autonomie na Youtube

Najít termín Autonomie ve Wikizdrojích

Vyhledat heslo Autonomie ve Wikislovníku

Zkusit najít heslo Autonomie ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat slovo Autonomie na Google.cz

Zkusit najít termín Autonomie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Autonomie například v evropském vyhledávači Qwant, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená slovo Autonomie? resp. co se přesně ukrývá za slovem Autonomie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Autonomie, odpověď na dotaz co je to Autonomie?. Víte např. kdo to je Stanley Kubrick? Znáte a víte kdo je Pavel Fischer? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Politika). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje slovníková hesla, významy slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Dokázali byste si vzpomenout jak vypadá vlajka Čadu nebo vlajka Etiopie? Zopakujte si vlajky všech zemí světa!