Co je to?
Výraz, termín, definice slova Autonomie. Co znamená odborný pojem Autonomie z kategorie Politika?

Co je to Autonomie? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Autonomie?

V politickém uspořádání je autonomní oblast taková část území, která je součástí daného státu, ale její samospráva má více pravomocí, než je tomu v případě správy jiných oblastí. Jedna země může mít více autonomních území.


Co je to Autonomie? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Autonomie. Co znamená odborný pojem Autonomie z kategorie Politika?

Provozovatel neručí za aktuálnost a úplnost informací. V textech mohou být věcné a technické nepřesnosti a gramatické či typografické chyby. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Autonomie doporučujeme sdílet s vašimi kamarády na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Pojem Autonomie se nachází v sekci politika

Klíčová slova: co to je, co znamená, formulace, co je to Autonomie?, politika, informace, Autonomie, terminologie, lexikon, popis, názvosloví, přesný výraz, odborný výraz, terminus technicus, význam pojmu, význam, definice, synonymum


Pojem Autonomie je v kategorii politika, ilustrační obrázek

Co označuje termín Autonomie? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Politická autonomie znamená vysokou míru samosprávy určitého politického útvaru (města, provincie nebo státu), která se může týkat výkonu správy na vlastním území, případně i vlastního zákonodárství, ovšem jen v místních a regionálních záležitostech. Neznamená tedy plnou politickou samostatnost či svrchovanost. Příkladem může být autonomní území nebo autonomní republika v rámci suverénního státu, nejčastěji na národnostním základě a ve prospěch menšin.

Více informací o slovu Autonomie doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Zkusit najít termín Autonomie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat výraz Autonomie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít výraz Autonomie ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Autonomie ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Autonomie na Youtube

Najít heslo Autonomie ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Autonomie například ve Wikizdrojích, v Google překladači, ve vyhledávači Seznam.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v projektu slovnik.cz.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Autonomie? resp. co to je Autonomie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Autonomie, odpověď na dotaz co je to Autonomie?. Víte např. kdo to je Monika Trávníčková? Znáte a víte kdo je Mick Jagger? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušet tak můžete i příslušná homonyma a synonyma v jiných sekcích než politika. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Dokázali byste si vzpomenout jak vypadá vlajka Čadu nebo vlajka Etiopie? Zopakujte si vlajky všech zemí světa!