Co je to?
Definice odborného termínu, slova GIBS. Co znamená pojem GIBS z kategorie Zkratky?

Co je to GIBS? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova GIBS?

GIBS je zkratka pro Generální inspekci bezpečnostních sborů. Vznikla v roce 2012 jako ozbrojená bezpečnostní složka a nahradila Inspekci Policie České republiky.
Důvodem pro vznik GIBS byly politické spory o Policii ČR. Její činnost a pravomoci definuje zákon, tato inspekce hledá a vyšetřuje v situacích, kdy vyvstává podezření na spáchání trestného činu příslušníkem policie, inspekce, vězeňské služby, celníky nebo zaměstnanci těchto složek.


Co je to GIBS? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova GIBS. Co znamená pojem GIBS z kategorie Zkratky?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Tento text (GIBS) můžete sdílet s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín GIBS patří do kategorie Zkratky

Klíčová slova: definice, definice pojmu, co to je, přesný význam, význam slova, informace, názvosloví, slovník, význam, terminus technicus, formulace, termín, synonymum, Zkratky, slovo, lexikon, GIBS, vysvětlení


Pojem GIBS je v kategorii Zkratky, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu GIBS?

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) je ozbrojený bezpečnostní sbor České republiky, jehož úkolem je kontrolní a vyšetřovací činnost příslušníků a zaměstnanců některých českých bezpečnostních sborů. Vznikla 1. ledna 2012 na základě zákona č. 341/2011 Sb., o Generální inspekci bezpečnostních sborů. GIBS provádí kontrolu, odhalování a vyšetřování trestných činů, jestliže je spáchal příslušník Policie České republiky, celník, příslušník Vězeňské správy České republiky nebo příslušník GIBS, případně civilní zaměstnanec těchto sborů.

Další zdroje informací o slovu GIBS

Hledat termín GIBS ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít výraz GIBS ve Wikislovníku

Vyhledat slovo GIBS ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem GIBS na Youtube

Najít termín GIBS ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat heslo GIBS na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo GIBS například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, v evropském vyhledávači Qwant, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená GIBS? resp. jaká je definice slova GIBS? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu GIBS, odpověď na dotaz co je to GIBS?. Víte např. kdo to je Mormon? Znáte a víte kdo je Ztohoven? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v různých oborech lidské činnosti. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Zkratky. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, významy slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Píše se správně pýr nebo pír? A co to vůbec je? Pokud nevíte, podívejte se na stránku sem.