Co je to?
Definice výrazu GIBS. Co znamená odborný pojem GIBS z kategorie Zkratky?

Co to je GIBS? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu GIBS

GIBS je zkratka pro Generální inspekci bezpečnostních sborů. Vznikla v roce 2012 jako ozbrojená bezpečnostní složka a nahradila Inspekci Policie České republiky.
Důvodem pro vznik GIBS byly politické spory o Policii ČR. Její činnost a pravomoci definuje zákon, tato inspekce hledá a vyšetřuje v situacích, kdy vyvstává podezření na spáchání trestného činu příslušníkem policie, inspekce, vězeňské služby, celníky nebo zaměstnanci těchto složek.


Co je to GIBS? Význam slova, termín, Definice výrazu GIBS. Co znamená odborný pojem GIBS z kategorie Zkratky?

Neručíme za přesnost informací. Možnost chyb vyhrazena. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte uvedený text s dalšími lidmi prostřednictvím sociálních sítích Facebook, Pinterest, Reddit nebo Twitter.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Pojem GIBS je v kategorii zkratky

Klíčová slova: formulace, význam slova, pojem, význam, přesný výraz, terminus technicus, význam pojmu, zkratky, slovník, wiki, informace, slovo, termín, definice pojmu, co znamená, zkratky, synonymum, odborný výraz


Pojem GIBS je v kategorii zkratky, ilustrační obrázek

Co označuje termín GIBS? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) je ozbrojený bezpečnostní sbor České republiky, jehož úkolem je kontrolní a vyšetřovací činnost příslušníků a zaměstnanců některých českých bezpečnostních sborů. Vznikla 1. ledna 2012 na základě zákona č. 341/2011 Sb., o Generální inspekci bezpečnostních sborů. GIBS provádí kontrolu, odhalování a vyšetřování trestných činů, jestliže je spáchal příslušník Policie České republiky, celník, příslušník Vězeňské správy České republiky nebo příslušník GIBS, případně civilní zaměstnanec těchto sborů.

Internetové odkazy na vyhledávače

Vyhledat výraz GIBS ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít GIBS ve fulltextu Seznam.cz

Hledat výraz GIBS ve Wikislovníku

Zkusit najít frázi GIBS ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem GIBS ve Wikimedia Commons

Hledat pojem GIBS ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo GIBS například ve Wikizdrojích, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve videích na Youtube, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova GIBS? resp. co přesně znamená slovo GIBS? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu GIBS, odpověď na dotaz co je to GIBS?. Víte např. kdo to je Johann Christian Mikan? Znáte a víte kdo je Grace Slick? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Můžete se proto pokusit najít heslo GIBS i v jiné sekci než v zkratky. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje popisy termínů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, zajímavosti, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

Píše se správně pýr nebo pír? A co to vůbec je? Pokud nevíte, podívejte se na stránku sem.