Co je to?
Definice odborného termínu, slova GIBS. Co znamená pojem GIBS z kategorie Zkratky?

Co je to GIBS? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu GIBS?

GIBS je zkratka pro Generální inspekci bezpečnostních sborů. Vznikla v roce 2012 jako ozbrojená bezpečnostní složka a nahradila Inspekci Policie České republiky.
Důvodem pro vznik GIBS byly politické spory o Policii ČR. Její činnost a pravomoci definuje zákon, tato inspekce hledá a vyšetřuje v situacích, kdy vyvstává podezření na spáchání trestného činu příslušníkem policie, inspekce, vězeňské služby, celníky nebo zaměstnanci těchto složek.


Co je to GIBS? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova GIBS. Co znamená pojem GIBS z kategorie Zkratky?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Text napsán pro Superia.cz

Uvedený text s definicí slova GIBS můžete samozřejmě sdílet s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo GIBS je v sekci Zkratky

Klíčová slova: Zkratky, popis, GIBS, terminus technicus, wiki, přesný význam, vysvětlení, význam slova, co je to GIBS?, definice pojmu, heslo, přesný výraz, odborné názvosloví, význam, slovo, co to je, terminologie, definice


Pojem GIBS je v kategorii Zkratky, ilustrační obrázek

Co označuje termín GIBS? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) je ozbrojený bezpečnostní sbor České republiky, jehož úkolem je kontrolní a vyšetřovací činnost příslušníků a zaměstnanců některých českých bezpečnostních sborů. Vznikla 1. ledna 2012 na základě zákona č. 341/2011 Sb., o Generální inspekci bezpečnostních sborů. GIBS provádí kontrolu, odhalování a vyšetřování trestných činů, jestliže je spáchal příslušník Policie České republiky, celník, příslušník Vězeňské správy České republiky nebo příslušník GIBS, případně civilní zaměstnanec těchto sborů.

Zkuste zjistit více informací o slovu GIBS v následujících zdrojích

Hledat výraz GIBS ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat termín GIBS ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít termín GIBS na Google.cz

Vyhledat heslo GIBS ve vyhledávači Yandex

Najít pojem GIBS ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem GIBS ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo GIBS například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikizdrojích, ve videích na Youtube nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaký je přesný význam slova GIBS? resp. co znamená výraz GIBS? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu GIBS, odpověď na dotaz co je to GIBS?. Víte např. kdo to je Švagr? Znáte a víte kdo je Geriatr? Ke každému slovo může existovat víc definic podle různých oborů. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Zkratky. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, zajímavosti, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

Píše se správně pýr nebo pír? A co to vůbec je? Pokud nevíte, podívejte se na stránku sem.