Co je to?
Výraz, termín, definice slova GIBS. Co znamená odborný pojem GIBS z kategorie Zkratky?

Co je to GIBS? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu GIBS

GIBS je zkratka pro Generální inspekci bezpečnostních sborů. Vznikla v roce 2012 jako ozbrojená bezpečnostní složka a nahradila Inspekci Policie České republiky.
Důvodem pro vznik GIBS byly politické spory o Policii ČR. Její činnost a pravomoci definuje zákon, tato inspekce hledá a vyšetřuje v situacích, kdy vyvstává podezření na spáchání trestného činu příslušníkem policie, inspekce, vězeňské služby, celníky nebo zaměstnanci těchto složek.


Co je to GIBS? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova GIBS. Co znamená odborný pojem GIBS z kategorie Zkratky?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Napsáno redaktory Superia.cz

Uvedený text s definicí slova GIBS můžete samozřejmě sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Heslo GIBS je v sekci zkratky

Klíčová slova: pojem, co to je, slovník, synonymum, termín, co znamená, přesný význam, názvosloví, přesný výraz, zkratky, GIBS, definice, zkratky, význam slova, význam pojmu, lexikon, terminus technicus, terminologie


Pojem GIBS je v kategorii zkratky, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu GIBS můžete dozvědět následující

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) je ozbrojený bezpečnostní sbor České republiky, jehož úkolem je kontrolní a vyšetřovací činnost příslušníků a zaměstnanců některých českých bezpečnostních sborů. Vznikla 1. ledna 2012 na základě zákona č. 341/2011 Sb., o Generální inspekci bezpečnostních sborů. GIBS provádí kontrolu, odhalování a vyšetřování trestných činů, jestliže je spáchal příslušník Policie České republiky, celník, příslušník Vězeňské správy České republiky nebo příslušník GIBS, případně civilní zaměstnanec těchto sborů.

Další možné informační zdroje

Najít heslo GIBS ve Wikizdrojích

Hledat výraz GIBS ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem GIBS ve Wikimedia Commons

Hledat pojem GIBS ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo GIBS ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat heslo GIBS ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo GIBS například v Microsoft Bing, v Lingea slovnících, ve fulltextu Google.cz, v evropském vyhledávači Qwant nebo v projektu slovnik.cz.

Vybrané termíny, slova, pojmy

Teď už znáte odpověď na otázku co to je GIBS? resp. co se vlastně skrývá pod slovem GIBS? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu GIBS, odpověď na dotaz co je to GIBS?. Víte např. kdo to je Chachar? Znáte a víte kdo je Simone de Beauvoir? Ke každému slovo může existovat víc definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte po pojmu GIBS i v jiných kategoriích (než zkratky). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, definice odborných pojmů, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

Píše se správně pýr nebo pír? A co to vůbec je? Pokud nevíte, podívejte se na stránku sem.