Co je to?
Definice výrazu, termínu GIBS. Co znamená odborný pojem GIBS z kategorie Zkratky?

Co je GIBS?

Co znamená termín, slovo, definice pojmu GIBS?

GIBS je zkratka pro Generální inspekci bezpečnostních sborů. Vznikla v roce 2012 jako ozbrojená bezpečnostní složka a nahradila Inspekci Policie České republiky.
Důvodem pro vznik GIBS byly politické spory o Policii ČR. Její činnost a pravomoci definuje zákon, tato inspekce hledá a vyšetřuje v situacích, kdy vyvstává podezření na spáchání trestného činu příslušníkem policie, inspekce, vězeňské služby, celníky nebo zaměstnanci těchto složek.


Co je to GIBS? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu GIBS. Co znamená odborný pojem GIBS z kategorie Zkratky?

Neručíme za správnost a úplnost informací na Webových stránkách uvedených. Text sestavily autoři (redaktoři a redaktorky) pro Superia.cz

Zaujala vás definice slova GIBS? Pak se o tuto stránku podělte s blízkými na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Výraz GIBS je v kategorii zkratky

Klíčová slova: termín, zkratky, lexikon, význam pojmu, pojem, heslo, terminologie, GIBS, formulace, vysvětlení, význam, co to je, přesný význam, přesný výraz, zkratky, slovník, význam slova, co je to GIBS?


Pojem GIBS je v kategorii zkratky, ilustrační obrázek

Co označuje termín GIBS? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) je ozbrojený bezpečnostní sbor České republiky, jehož úkolem je kontrolní a vyšetřovací činnost příslušníků a zaměstnanců některých českých bezpečnostních sborů. Vznikla 1. ledna 2012 na základě zákona č. 341/2011 Sb., o Generální inspekci bezpečnostních sborů. GIBS provádí kontrolu, odhalování a vyšetřování trestných činů, jestliže je spáchal příslušník Policie České republiky, celník, příslušník Vězeňské správy České republiky nebo příslušník GIBS, případně civilní zaměstnanec těchto sborů.

Více informací o slovu GIBS doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Hledat pojem GIBS ve fulltextu Seznam.cz

Hledat heslo GIBS ve vyhledávači Yahoo

Najít termín GIBS ve fulltextu vyhledávače Info.com

Vyhledat pojem GIBS na Google obrázcích

Zkusit najít pojem GIBS ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat slovo GIBS ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo GIBS například ve Wikislovníku, v Google překladači, ve videích na Youtube, ve fulltextu Google.cz nebo v Lingea slovnících.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Teď již zajisté znáte správnou odpověď na otázku jaká je definice termínu GIBS? resp. co se vlastně skrývá pod slovem GIBS? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu GIBS, odpověď na dotaz co je to GIBS?. Víte např. kdo to je Hmyzožravec? Znáte a víte kdo je Marie Curie Skłodowská? Nemáme prostředky na pravidelnou aktualizace textů. Pojmy mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci zkratky. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie zkratky, Zkratky, akronymy, zkratková slova, gIBS, ilustrační obrázek

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, zajímavosti, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Píše se správně pýr nebo pír? A co to vůbec je? Pokud nevíte, podívejte se na stránku sem.