Co je to?
Definice odborného termínu, slova GIBS. Co znamená pojem GIBS z kategorie Zkratky?

Co je to GIBS? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu GIBS?

GIBS je zkratka pro Generální inspekci bezpečnostních sborů. Vznikla v roce 2012 jako ozbrojená bezpečnostní složka a nahradila Inspekci Policie České republiky.
Důvodem pro vznik GIBS byly politické spory o Policii ČR. Její činnost a pravomoci definuje zákon, tato inspekce hledá a vyšetřuje v situacích, kdy vyvstává podezření na spáchání trestného činu příslušníkem policie, inspekce, vězeňské služby, celníky nebo zaměstnanci těchto složek.


Co je to GIBS? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova GIBS. Co znamená pojem GIBS z kategorie Zkratky?

Veškeré texty jsou bez záruky. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu GIBS? Pak se o ní podělte s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz GIBS je v kategorii Zkratky

Klíčová slova: definice pojmu, přesný výraz, definice, heslo, pojem, Zkratky, význam slova, vysvětlení, informace, termín, GIBS, wiki, Zkratky, přesný význam, terminologie, synonymum, terminus technicus, slovo


Pojem GIBS je v kategorii Zkratky, ilustrační obrázek

Co označuje termín GIBS? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) je ozbrojený bezpečnostní sbor České republiky, jehož úkolem je kontrolní a vyšetřovací činnost příslušníků a zaměstnanců některých českých bezpečnostních sborů. Vznikla 1. ledna 2012 na základě zákona č. 341/2011 Sb., o Generální inspekci bezpečnostních sborů. GIBS provádí kontrolu, odhalování a vyšetřování trestných činů, jestliže je spáchal příslušník Policie České republiky, celník, příslušník Vězeňské správy České republiky nebo příslušník GIBS, případně civilní zaměstnanec těchto sborů.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Vyhledat pojem GIBS ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem GIBS na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem GIBS ve Wikimedia Commons

Najít heslo GIBS ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat termín GIBS ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít slovo GIBS na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo GIBS například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v projektu slovnik.cz, ve Wikislovníku, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo GIBS? resp. jaký je význam pojmu GIBS? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu GIBS, odpověď na dotaz co je to GIBS?. Víte např. kdo to je Heinrich Hertz? Znáte a víte kdo je Geriatr? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu GIBS v jiné sekci než Zkratky. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na definice odborných pojmů, popisy termínů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Píše se správně pýr nebo pír? A co to vůbec je? Pokud nevíte, podívejte se na stránku sem.