Co je to?
Definice odborného termínu, slova GIBS. Co znamená pojem GIBS z kategorie Zkratky?

Co je to GIBS? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu GIBS?

GIBS je zkratka pro Generální inspekci bezpečnostních sborů. Vznikla v roce 2012 jako ozbrojená bezpečnostní složka a nahradila Inspekci Policie České republiky.
Důvodem pro vznik GIBS byly politické spory o Policii ČR. Její činnost a pravomoci definuje zákon, tato inspekce hledá a vyšetřuje v situacích, kdy vyvstává podezření na spáchání trestného činu příslušníkem policie, inspekce, vězeňské služby, celníky nebo zaměstnanci těchto složek.


Co je to GIBS? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova GIBS. Co znamená pojem GIBS z kategorie Zkratky?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín GIBS? Potom se o definici podělte s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem GIBS se nachází v kategorii Zkratky

Klíčová slova: heslo, co je to GIBS?, Zkratky, význam pojmu, přesný význam, význam slova, termín, Zkratky, definice, formulace, odborné názvosloví, slovník, vysvětlení, názvosloví, popis, informace, terminologie, pojem


Pojem GIBS je v kategorii Zkratky, ilustrační obrázek

Co znamená pojem GIBS? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) je ozbrojený bezpečnostní sbor České republiky, jehož úkolem je kontrolní a vyšetřovací činnost příslušníků a zaměstnanců některých českých bezpečnostních sborů. Vznikla 1. ledna 2012 na základě zákona č. 341/2011 Sb., o Generální inspekci bezpečnostních sborů. GIBS provádí kontrolu, odhalování a vyšetřování trestných činů, jestliže je spáchal příslušník Policie České republiky, celník, příslušník Vězeňské správy České republiky nebo příslušník GIBS, případně civilní zaměstnanec těchto sborů.

Další informační zdroje o slovu GIBS

Najít pojem GIBS ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem GIBS ve Wikimedia Commons

Vyhledat pojem GIBS na Google.cz

Najít slovo GIBS ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít výraz GIBS ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat termín GIBS ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo GIBS například ve Wikizdrojích, v projektu slovnik.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, v evropském vyhledávači Qwant nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to GIBS? resp. jaká je definice slova GIBS? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu GIBS, odpověď na dotaz co je to GIBS?. Víte např. kdo to je Jiří Schmitzer? Znáte a víte kdo je Rasista? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Zkratky). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na definice odborných pojmů, zajímavosti, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

Píše se správně pýr nebo pír? A co to vůbec je? Pokud nevíte, podívejte se na stránku sem.