Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Rosný bod. Co znamená pojem Rosný bod z kategorie Fyzika?

Co to je Rosný bod? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Rosný bod

Rosný bod je taková situace, kdy relativní vlhkost vzduchu dosáhne 100 % a voda v něm obsažená začne kondenzovat, měnit skupenství z plynného (pára) na kapalné (voda). Rosný bod nemá jednoznačně určenou univerzálně platnou hodnotu. Jeho hodnota se mění v závislosti na teplotě vzduchu a jeho relativní vlhkosti.


Co je to Rosný bod? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Rosný bod. Co znamená pojem Rosný bod z kategorie Fyzika?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Sepsáno redaktory Superia.cz

Definici slova Rosný bod můžete sdílet s přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Rosný bod je v kategorii Fyzika

Klíčová slova: vysvětlení, informace, co to je, terminus technicus, slovo, co znamená, význam slova, definice pojmu, heslo, odborný výraz, formulace, termín, Rosný bod, wiki, lexikon, význam pojmu, odborné názvosloví, popis


Pojem Rosný bod je v kategorii Fyzika, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Rosný bod dozvíte následující

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Rosný bod (teplota rosného bodu) je teplota, při které je vzduch maximálně nasycen vodními parami (relativní vlhkost vzduchu dosáhne 100 %). Pokud teplota klesne pod tento bod, nastává kondenzace. Teplota rosného bodu je různá pro různé absolutní vlhkosti vzduchu: čím více je vodní páry ve vzduchu, tím vyšší je teplota rosného bodu, čili tím vyšší teplotu musí vzduch (a pára) mít, aby pára nezkondenzovala. Naopak pokud je ve vzduchu vodní páry jen velmi málo, může být vzduch chladnější, aniž pára zkondenzuje.

Další informační zdroje

Hledat videa s názvem Rosný bod na Youtube

Najít termín Rosný bod ve Wikislovníku

Najít heslo Rosný bod ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Rosný bod ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít pojem Rosný bod na Google.cz

Vyhledat slovo Rosný bod ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Rosný bod například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Google překladači, v evropském vyhledávači Qwant, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Lingea slovnících.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaká je definice termínu Rosný bod? resp. jaká je definice slova Rosný bod? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Rosný bod, odpověď na dotaz co je to Rosný bod?. Víte např. kdo to je Václav Moravec? Znáte a víte kdo je Elvis Presley? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Fyzika). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího významy slov, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si na barvy estonské státní vlajky nebo Bulharska? Pokud tápete, podívejte se na odpověď sem.