Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Rosný bod. Co znamená pojem Rosný bod z kategorie Fyzika?

Co to je Rosný bod? Význam slova

Co znamená termín Rosný bod? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Rosný bod je taková situace, kdy relativní vlhkost vzduchu dosáhne 100 % a voda v něm obsažená začne kondenzovat, měnit skupenství z plynného (pára) na kapalné (voda). Rosný bod nemá jednoznačně určenou univerzálně platnou hodnotu. Jeho hodnota se mění v závislosti na teplotě vzduchu a jeho relativní vlhkosti.


Co je to Rosný bod? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Rosný bod. Co znamená pojem Rosný bod z kategorie Fyzika?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Rosný bod? Pak se o ní podělte s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Rosný bod je v kategorii Fyzika

Klíčová slova: co znamená, Fyzika, popis, odborné názvosloví, význam, Rosný bod, význam slova, formulace, názvosloví, lexikon, wiki, definice, vysvětlení, Fyzika, význam pojmu, přesný výraz, co to je, terminus technicus


Pojem Rosný bod je v kategorii Fyzika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Rosný bod? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Rosný bod (teplota rosného bodu) je teplota, při které je vzduch maximálně nasycen vodními parami (relativní vlhkost vzduchu dosáhne 100 %). Pokud teplota klesne pod tento bod, nastává kondenzace. Teplota rosného bodu je různá pro různé absolutní vlhkosti vzduchu: čím více je vodní páry ve vzduchu, tím vyšší je teplota rosného bodu, čili tím vyšší teplotu musí vzduch (a pára) mít, aby pára nezkondenzovala. Naopak pokud je ve vzduchu vodní páry jen velmi málo, může být vzduch chladnější, aniž pára zkondenzuje.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Zkusit najít výraz Rosný bod na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Rosný bod ve Wikimedia Commons

Hledat slovo Rosný bod ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat slovo Rosný bod ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat pojem Rosný bod ve Wikislovníku

Hledat termín Rosný bod ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Rosný bod například ve videích na Youtube, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Lingea slovnících.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Rosný bod? resp. co to je Rosný bod? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Rosný bod, odpověď na dotaz co je to Rosný bod?. Víte např. kdo to je Detektiv? Znáte a víte kdo je Ladislav Smoljak? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto termín Rosný bod hledat i v jiných kategoriích (než Fyzika) U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, významy slov s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si na barvy estonské státní vlajky nebo Bulharska? Pokud tápete, podívejte se na odpověď sem.