Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Rosný bod. Co znamená pojem Rosný bod z kategorie Fyzika?

Co to je Rosný bod? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Rosný bod

Rosný bod je taková situace, kdy relativní vlhkost vzduchu dosáhne 100 % a voda v něm obsažená začne kondenzovat, měnit skupenství z plynného (pára) na kapalné (voda). Rosný bod nemá jednoznačně určenou univerzálně platnou hodnotu. Jeho hodnota se mění v závislosti na teplotě vzduchu a jeho relativní vlhkosti.


Co je to Rosný bod? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Rosný bod. Co znamená pojem Rosný bod z kategorie Fyzika?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text napsán pro Superia.cz

Definici pojmu Rosný bod sdílejte s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Rosný bod je v kategorii Fyzika

Klíčová slova: názvosloví, termín, definice, formulace, lexikon, význam slova, Fyzika, informace, Rosný bod, co je to Rosný bod?, wiki, synonymum, co znamená, definice pojmu, pojem, Fyzika, význam pojmu, popis


Pojem Rosný bod je v kategorii Fyzika, ilustrační obrázek

Co označuje termín Rosný bod? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Rosný bod (teplota rosného bodu) je teplota, při které je vzduch maximálně nasycen vodními parami (relativní vlhkost vzduchu dosáhne 100 %). Pokud teplota klesne pod tento bod, nastává kondenzace. Teplota rosného bodu je různá pro různé absolutní vlhkosti vzduchu: čím více je vodní páry ve vzduchu, tím vyšší je teplota rosného bodu, čili tím vyšší teplotu musí vzduch (a pára) mít, aby pára nezkondenzovala. Naopak pokud je ve vzduchu vodní páry jen velmi málo, může být vzduch chladnější, aniž pára zkondenzuje.

Hledejte v dalších zdrojích

Zkusit najít pojem Rosný bod ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít výraz Rosný bod ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat pojem Rosný bod ve vyhledávači Yandex

Najít termín Rosný bod ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Rosný bod ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Rosný bod ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Rosný bod například ve Wikizdrojích, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve fulltextu Google.cz nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Rosný bod? resp. co označuje slovo Rosný bod? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Rosný bod, odpověď na dotaz co je to Rosný bod?. Víte např. kdo to je Michal Hrůza? Znáte a víte kdo je Jackie Chan? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Fyzika. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, významy slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, popisy termínů, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si na barvy estonské státní vlajky nebo Bulharska? Pokud tápete, podívejte se na odpověď sem.