Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Rosný bod. Co znamená pojem Rosný bod z kategorie Fyzika?

Co to je Rosný bod? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Rosný bod

Rosný bod je taková situace, kdy relativní vlhkost vzduchu dosáhne 100 % a voda v něm obsažená začne kondenzovat, měnit skupenství z plynného (pára) na kapalné (voda). Rosný bod nemá jednoznačně určenou univerzálně platnou hodnotu. Jeho hodnota se mění v závislosti na teplotě vzduchu a jeho relativní vlhkosti.


Co je to Rosný bod? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Rosný bod. Co znamená pojem Rosný bod z kategorie Fyzika?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte text pojmu Rosný bod s partnery, kolegy a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Rosný bod se nachází v kategorii Fyzika

Klíčová slova: co znamená, co to je, co je to Rosný bod?, synonymum, Fyzika, heslo, Rosný bod, význam pojmu, slovo, pojem, terminus technicus, informace, Fyzika, vysvětlení, slovník, formulace, lexikon, přesný význam


Pojem Rosný bod je v kategorii Fyzika, ilustrační obrázek

Co označuje termín Rosný bod? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Rosný bod (teplota rosného bodu) je teplota, při které je vzduch maximálně nasycen vodními parami (relativní vlhkost vzduchu dosáhne 100 %). Pokud teplota klesne pod tento bod, nastává kondenzace. Teplota rosného bodu je různá pro různé absolutní vlhkosti vzduchu: čím více je vodní páry ve vzduchu, tím vyšší je teplota rosného bodu, čili tím vyšší teplotu musí vzduch (a pára) mít, aby pára nezkondenzovala. Naopak pokud je ve vzduchu vodní páry jen velmi málo, může být vzduch chladnější, aniž pára zkondenzuje.

Linky na další online zdroje

Vyhledat výraz Rosný bod ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít pojem Rosný bod ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít slovo Rosný bod ve Wikislovníku

Zkusit najít výraz Rosný bod ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Rosný bod ve Wikimedia Commons

Hledat termín Rosný bod na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Rosný bod například ve ruském vyhledávači Yandex, v Lingea slovnících, ve videích na Youtube, ve vyhledávači Seznam.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Rosný bod? resp. co se přesně ukrývá za slovem Rosný bod? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Rosný bod, odpověď na dotaz co je to Rosný bod?. Víte např. kdo to je Herpetolog? Znáte a víte kdo je Elvis Presley? Ke každému pojmu může existovat vícero definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte po pojmu Rosný bod i v jiných kategoriích (než Fyzika). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje zajímavosti, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si na barvy estonské státní vlajky nebo Bulharska? Pokud tápete, podívejte se na odpověď sem.