Co je to?
Definice výrazu Rosný bod. Co znamená odborný pojem Rosný bod z kategorie Fyzika?

Co je Rosný bod?

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Rosný bod?

Rosný bod je taková situace, kdy relativní vlhkost vzduchu dosáhne 100 % a voda v něm obsažená začne kondenzovat, měnit skupenství z plynného (pára) na kapalné (voda). Rosný bod nemá jednoznačně určenou univerzálně platnou hodnotu. Jeho hodnota se mění v závislosti na teplotě vzduchu a jeho relativní vlhkosti.


Co je to Rosný bod? Význam slova, termín, Definice výrazu Rosný bod. Co znamená odborný pojem Rosný bod z kategorie Fyzika?

Chyby vyhrazeny. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s kolegy, přáteli a partnery na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Termín Rosný bod je v sekci fyzika

Klíčová slova: termín, přesný význam, slovník, definice, formulace, fyzika, význam slova, wiki, význam, terminus technicus, terminologie, význam pojmu, lexikon, odborný výraz, pojem, Rosný bod, heslo, co je to Rosný bod?


Pojem Rosný bod je v kategorii fyzika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Rosný bod? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Rosný bod (teplota rosného bodu) je teplota, při které je vzduch maximálně nasycen vodními parami (relativní vlhkost vzduchu dosáhne 100 %). Pokud teplota klesne pod tento bod, nastává kondenzace. Teplota rosného bodu je různá pro různé absolutní vlhkosti vzduchu: čím více je vodní páry ve vzduchu, tím vyšší je teplota rosného bodu, čili tím vyšší teplotu musí vzduch (a pára) mít, aby pára nezkondenzovala. Naopak pokud je ve vzduchu vodní páry jen velmi málo, může být vzduch chladnější, aniž pára zkondenzuje.

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Najít heslo Rosný bod ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat slovo Rosný bod ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít termín Rosný bod ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat výraz Rosný bod ve Wikizdrojích

Hledat pojem Rosný bod ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít termín Rosný bod ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Rosný bod například ve ruském vyhledávači Yandex, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Google obrázcích nebo v Lingea slovnících.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co znamená Rosný bod? resp. jaký je význam slova Rosný bod? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Rosný bod, odpověď na dotaz co je to Rosný bod?. Víte např. kdo to je Van Morrison? Znáte a víte kdo je Steven Spielberg? Údaje na stránkách nemusí být aktuální. Přes veškerou snahu bohužel nestíháme pravidelnou aktualizaci informací. Pojmy mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Rosný bod v jiné sekci než fyzika. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie fyzika, žena pokusy fyzika, rosný bod, ilustrační obrázek

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na definice odborných pojmů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, popisy termínů, významy slov s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si na barvy estonské státní vlajky nebo Bulharska? Pokud tápete, podívejte se na odpověď sem.