Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Rosný bod. Co znamená pojem Rosný bod z kategorie Fyzika?

Co to je Rosný bod? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Rosný bod

Rosný bod je taková situace, kdy relativní vlhkost vzduchu dosáhne 100 % a voda v něm obsažená začne kondenzovat, měnit skupenství z plynného (pára) na kapalné (voda). Rosný bod nemá jednoznačně určenou univerzálně platnou hodnotu. Jeho hodnota se mění v závislosti na teplotě vzduchu a jeho relativní vlhkosti.


Co je to Rosný bod? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Rosný bod. Co znamená pojem Rosný bod z kategorie Fyzika?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Rosný bod? Pak se o tuto stránku podělte se známými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Rosný bod je v kategorii Fyzika

Klíčová slova: co to je, lexikon, odborné názvosloví, slovo, formulace, slovník, Fyzika, Rosný bod, heslo, definice pojmu, Fyzika, význam, synonymum, terminologie, wiki, pojem, co je to Rosný bod?, definice


Pojem Rosný bod je v kategorii Fyzika, ilustrační obrázek

Co označuje termín Rosný bod? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Rosný bod (teplota rosného bodu) je teplota, při které je vzduch maximálně nasycen vodními parami (relativní vlhkost vzduchu dosáhne 100 %). Pokud teplota klesne pod tento bod, nastává kondenzace. Teplota rosného bodu je různá pro různé absolutní vlhkosti vzduchu: čím více je vodní páry ve vzduchu, tím vyšší je teplota rosného bodu, čili tím vyšší teplotu musí vzduch (a pára) mít, aby pára nezkondenzovala. Naopak pokud je ve vzduchu vodní páry jen velmi málo, může být vzduch chladnější, aniž pára zkondenzuje.

Zkuste zjistit více informací o slovu Rosný bod v následujících zdrojích

Zkusit najít termín Rosný bod ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít slovo Rosný bod ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Rosný bod ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Rosný bod ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít pojem Rosný bod ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat heslo Rosný bod ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Rosný bod například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, v evropském vyhledávači Qwant, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Rosný bod? resp. co se přesně ukrývá za slovem Rosný bod? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Rosný bod, odpověď na dotaz co je to Rosný bod?. Víte např. kdo to je Speciální pedagog? Znáte a víte kdo je Jackie Chan? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic podle různých oborů. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Fyzika). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, popisy termínů, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si na barvy estonské státní vlajky nebo Bulharska? Pokud tápete, podívejte se na odpověď sem.