Co je to?
Výraz, termín, definice slova Windsurfing. Co znamená odborný pojem Windsurfing z kategorie Sport?

Co je to Windsurfing? Význam slova

Co znamená termín Windsurfing? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Windsurfing je druh sportu, při kterém se člověk pohybuje po vodní hladině na dlouhém prkně s plachtou pomocí síly větru. Prkno bývá dlouhé od dvou do čtyř metrů. Stěžeň s plachtou je k prknu připevněn ohebným kloubem, takže jezdec mlže směr plavby ovlivňovat.
Když se prkno dostane do kluzu, může být řízeno jen nakláněním. Slovo windsurfing se někdy používá i jako pojmenování pro celé vybavení.


Co je to Windsurfing? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Windsurfing. Co znamená odborný pojem Windsurfing z kategorie Sport?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text (Windsurfing) můžete sdílet s kolegy prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Termín Windsurfing patří do kategorie sport

Klíčová slova: slovo, formulace, co je to Windsurfing?, definice pojmu, přesný výraz, pojem, odborný výraz, lexikon, terminologie, popis, sport, odborné názvosloví, informace, slovník, co to je, termín, vysvětlení, názvosloví


Pojem Windsurfing je v kategorii sport, ilustrační obrázek

Co označuje termín Windsurfing? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

(Text byl převzat z mnohojazyčné online encyklopedie Wikipedia) Licence CC-BY-SA.

Windsurfing je sport, při kterém jezdec na dva až čtyři metry dlouhém prkně využívá pomocí plachty sílu větru k pohybu po vodní hladině. Jedná se v podstatě o spojovací článek surfingu a jachtingu. Na rozdíl od plachetnice je ale stěžeň plachty připevněn k plováku pomocí ohebného kloubu, což umožňuje jezdci téměř libovonou manipulaci s oplachtěním, a tím i řízení směru plavby ve výtlačné jízdě. Při vyšších rychlostech se plovák dostává do skluzu a je jej možné řídit pouhým nakláněním podobně jako na skateboardu.

Další informační zdroje o slovu Windsurfing

Hledat pojem Windsurfing ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Windsurfing ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Windsurfing na Youtube

Vyhledat slovo Windsurfing ve fulltextu Seznam.cz

Najít termín Windsurfing ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat pojem Windsurfing ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Windsurfing například v Microsoft Bing, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve Wikislovníku nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Právě jste zjistili jaká je definice slova Windsurfing? resp. co se skrývá pod slovem Windsurfing? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Windsurfing, odpověď na dotaz co je to Windsurfing?. Víte např. kdo to je Natalie Portman? Znáte a víte kdo je Eva Samková? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je sport. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na přesné vysvětlení slov, významy slov, popisy termínů, zajímavosti, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na pozadí vašeho počítače z partnerské stránky. Na výběr máte z mnoha kategorií jako zvířátka nebo příroda.