Co je to?
Definice výrazu Windsurfing. Co znamená odborný pojem Windsurfing z kategorie Sport?

Co to je Windsurfing? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Windsurfing

Windsurfing je druh sportu, při kterém se člověk pohybuje po vodní hladině na dlouhém prkně s plachtou pomocí síly větru. Prkno bývá dlouhé od dvou do čtyř metrů. Stěžeň s plachtou je k prknu připevněn ohebným kloubem, takže jezdec mlže směr plavby ovlivňovat.
Když se prkno dostane do kluzu, může být řízeno jen nakláněním. Slovo windsurfing se někdy používá i jako pojmenování pro celé vybavení.


Co je to Windsurfing? Význam slova, termín, Definice výrazu Windsurfing. Co znamená odborný pojem Windsurfing z kategorie Sport?

Texty mohou obsahovat chyby. Sepsáno redaktory Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Windsurfing? s vašimi známými a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Windsurfing je v sekci Sport

Klíčová slova: Sport, význam slova, lexikon, význam pojmu, co znamená, význam, názvosloví, termín, definice, informace, heslo, odborný výraz, definice pojmu, vysvětlení, synonymum, popis, Windsurfing, pojem


Pojem Windsurfing je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Windsurfing dozvíte následující

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Windsurfing je sport, při kterém jezdec na dva až čtyři metry dlouhém prkně využívá pomocí plachty sílu větru k pohybu po vodní hladině. Jedná se v podstatě o spojovací článek surfingu a jachtingu. Na rozdíl od plachetnice je ale stěžeň plachty připevněn k plováku pomocí ohebného kloubu, což umožňuje jezdci téměř libovonou manipulaci s oplachtěním, a tím i řízení směru plavby ve výtlačné jízdě. Při vyšších rychlostech se plovák dostává do skluzu a je jej možné řídit pouhým nakláněním podobně jako na skateboardu.

Další zdroje informací o slovu Windsurfing

Hledat slovo Windsurfing ve fulltextu Seznam.cz

Najít slovo Windsurfing na Google.cz

Hledat termín Windsurfing ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít výraz Windsurfing ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat pojem Windsurfing ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat pojem Windsurfing ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Windsurfing například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v projektu slovnik.cz, ve Wikislovníku, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaká je definice termínu Windsurfing? resp. co znamená Windsurfing? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Windsurfing, odpověď na dotaz co je to Windsurfing?. Víte např. kdo to je Alzheimer? Znáte a víte kdo je Antisemita? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než Sport). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na pozadí vašeho počítače z partnerské stránky. Na výběr máte z mnoha kategorií jako zvířátka nebo příroda.