Co je to?
Definice výrazu Windsurfing. Co znamená odborný pojem Windsurfing z kategorie Sport?

Co to je Windsurfing? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Windsurfing?

Windsurfing je druh sportu, při kterém se člověk pohybuje po vodní hladině na dlouhém prkně s plachtou pomocí síly větru. Prkno bývá dlouhé od dvou do čtyř metrů. Stěžeň s plachtou je k prknu připevněn ohebným kloubem, takže jezdec mlže směr plavby ovlivňovat.
Když se prkno dostane do kluzu, může být řízeno jen nakláněním. Slovo windsurfing se někdy používá i jako pojmenování pro celé vybavení.


Co je to Windsurfing? Význam slova, termín, Definice výrazu Windsurfing. Co znamená odborný pojem Windsurfing z kategorie Sport?

Veškeré texty jsou bez záruky. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Windsurfing? Pak se o ní podělte s dalšími lidmi prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Pojem Windsurfing patří do sekce sport

Klíčová slova: synonymum, heslo, definice, sport, Windsurfing, přesný výraz, formulace, pojem, wiki, lexikon, význam, sport, slovo, termín, popis, význam pojmu, co je to Windsurfing?, terminus technicus


Pojem Windsurfing je v kategorii sport, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Windsurfing?

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Windsurfing je sport, při kterém jezdec na dva až čtyři metry dlouhém prkně využívá pomocí plachty sílu větru k pohybu po vodní hladině. Jedná se v podstatě o spojovací článek surfingu a jachtingu. Na rozdíl od plachetnice je ale stěžeň plachty připevněn k plováku pomocí ohebného kloubu, což umožňuje jezdci téměř libovonou manipulaci s oplachtěním, a tím i řízení směru plavby ve výtlačné jízdě. Při vyšších rychlostech se plovák dostává do skluzu a je jej možné řídit pouhým nakláněním podobně jako na skateboardu.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Zkusit najít termín Windsurfing na Google.cz

Vyhledat výraz Windsurfing ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat pojem Windsurfing ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Windsurfing ve Wikimedia Commons

Zkusit najít výraz Windsurfing ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Windsurfing ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Windsurfing například ve videích na Youtube, v projektu slovnik.cz, ve Wikislovníku, v evropském vyhledávači Qwant nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Windsurfing? resp. co je to Windsurfing? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Windsurfing, odpověď na dotaz co je to Windsurfing?. Víte např. kdo to je Pacholek? Znáte a víte kdo je Martin Michal? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než sport). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, popisy termínů, významy slov s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na pozadí vašeho počítače z partnerské stránky. Na výběr máte z mnoha kategorií jako zvířátka nebo příroda.