Co je to?
Výraz, termín, definice slova Windsurfing. Co znamená odborný pojem Windsurfing z kategorie Sport?

Co je to Windsurfing? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Windsurfing?

Windsurfing je druh sportu, při kterém se člověk pohybuje po vodní hladině na dlouhém prkně s plachtou pomocí síly větru. Prkno bývá dlouhé od dvou do čtyř metrů. Stěžeň s plachtou je k prknu připevněn ohebným kloubem, takže jezdec mlže směr plavby ovlivňovat.
Když se prkno dostane do kluzu, může být řízeno jen nakláněním. Slovo windsurfing se někdy používá i jako pojmenování pro celé vybavení.


Co je to Windsurfing? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Windsurfing. Co znamená odborný pojem Windsurfing z kategorie Sport?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte uvedený text se známými na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Pojem Windsurfing je v kategorii sport

Klíčová slova: formulace, termín, co je to Windsurfing?, informace, význam slova, odborné názvosloví, synonymum, význam pojmu, definice, terminologie, odborný výraz, sport, přesný výraz, sport, co to je, vysvětlení, slovo, definice pojmu


Pojem Windsurfing je v kategorii sport, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Windsurfing?

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Windsurfing je sport, při kterém jezdec na dva až čtyři metry dlouhém prkně využívá pomocí plachty sílu větru k pohybu po vodní hladině. Jedná se v podstatě o spojovací článek surfingu a jachtingu. Na rozdíl od plachetnice je ale stěžeň plachty připevněn k plováku pomocí ohebného kloubu, což umožňuje jezdci téměř libovonou manipulaci s oplachtěním, a tím i řízení směru plavby ve výtlačné jízdě. Při vyšších rychlostech se plovák dostává do skluzu a je jej možné řídit pouhým nakláněním podobně jako na skateboardu.

Pro více informací o heslu Windsurfing zkuste navštívit tyto odkazy

Hledat termín Windsurfing ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat heslo Windsurfing ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Windsurfing ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít termín Windsurfing ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat výraz Windsurfing ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít termín Windsurfing ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Windsurfing například ve fulltextu Google.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve videích na Youtube nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Windsurfing? resp. co znamená Windsurfing? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Windsurfing, odpověď na dotaz co je to Windsurfing?. Víte např. kdo to je Ivan Hlas? Znáte a víte kdo je Jana Hlaváčová? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než sport). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na popisy termínů, definice odborných pojmů, významy slov, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na pozadí vašeho počítače z partnerské stránky. Na výběr máte z mnoha kategorií jako zvířátka nebo příroda.