Co je to?
Definice výrazu Windsurfing. Co znamená odborný pojem Windsurfing z kategorie Sport?

Co to je Windsurfing? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Windsurfing?

Windsurfing je druh sportu, při kterém se člověk pohybuje po vodní hladině na dlouhém prkně s plachtou pomocí síly větru. Prkno bývá dlouhé od dvou do čtyř metrů. Stěžeň s plachtou je k prknu připevněn ohebným kloubem, takže jezdec mlže směr plavby ovlivňovat.
Když se prkno dostane do kluzu, může být řízeno jen nakláněním. Slovo windsurfing se někdy používá i jako pojmenování pro celé vybavení.


Co je to Windsurfing? Význam slova, termín, Definice výrazu Windsurfing. Co znamená odborný pojem Windsurfing z kategorie Sport?

Uvedené informace jsou bez záruky. Text vytvořen pro server Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Windsurfing můžete samozřejmě sdílet se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Windsurfing je v sekci Sport

Klíčová slova: Sport, význam, heslo, definice pojmu, odborný výraz, formulace, slovo, odborné názvosloví, význam pojmu, wiki, popis, přesný význam, vysvětlení, informace, co to je, co je to Windsurfing?, Windsurfing, lexikon


Pojem Windsurfing je v kategorii Sport, ilustrační obrázek

Co označuje termín Windsurfing? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Windsurfing je sport, při kterém jezdec na dva až čtyři metry dlouhém prkně využívá pomocí plachty sílu větru k pohybu po vodní hladině. Jedná se v podstatě o spojovací článek surfingu a jachtingu. Na rozdíl od plachetnice je ale stěžeň plachty připevněn k plováku pomocí ohebného kloubu, což umožňuje jezdci téměř libovonou manipulaci s oplachtěním, a tím i řízení směru plavby ve výtlačné jízdě. Při vyšších rychlostech se plovák dostává do skluzu a je jej možné řídit pouhým nakláněním podobně jako na skateboardu.

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Hledat termín Windsurfing ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat heslo Windsurfing ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Windsurfing ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít termín Windsurfing na Google.cz

Hledat slovo Windsurfing ve vyhledávači Yandex

Vyhledat termín Windsurfing ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Windsurfing například ve Wikizdrojích, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači Seznam.cz, ve videích na Youtube nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Windsurfing? resp. co znamená slovo Windsurfing? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Windsurfing, odpověď na dotaz co je to Windsurfing?. Víte např. kdo to je Dědic? Znáte a víte kdo je Farmaceut? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Sport). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na přesné vysvětlení slov, zajímavosti, popisy termínů, definice odborných pojmů, významy slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na pozadí vašeho počítače z partnerské stránky. Na výběr máte z mnoha kategorií jako zvířátka nebo příroda.