Co je to?
Odborný výraz, definice slova Elektorát. Co znamená pojem Elektorát z kategorie Politika?

Co je to Elektorát? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Elektorát

Elektorát v oblasti politiky označuje sbor volitelů, voliče, občany, kteří hlasují ve volbách. Ti mají v různých zemích odlišné možnosti voleb. Elektorát může volit přímo nebo nepřímo – zprostředkovaně a ve více stupních, rovné, ve kterých má každý občan stejnou váhu hlasů, všeobecné nebo tajné.
Elektorát umožňuje občanům vybrat přijatelné politiky a podílet se tak na správě státu.


Co je to Elektorát? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Elektorát. Co znamená pojem Elektorát z kategorie Politika?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Elektorát sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Elektorát patří do sekce Politika

Klíčová slova: význam pojmu, termín, význam slova, přesný význam, formulace, co je to Elektorát?, názvosloví, vysvětlení, definice pojmu, odborné názvosloví, pojem, význam, popis, přesný výraz, Politika, slovník, Elektorát, heslo


Pojem Elektorát je v kategorii Politika, ilustrační obrázek

Jiné zdroje informací o pojmu Elektorát

Zkusit najít heslo Elektorát ve Wikislovníku

Najít pojem Elektorát ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít pojem Elektorát na Google.cz

Zkusit najít výraz Elektorát ve vyhledávači Qwant

Hledat výraz Elektorát ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Elektorát ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Elektorát například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Microsoft Bing, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Elektorát? resp. co přesně označuje termín Elektorát? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Elektorát, odpověď na dotaz co je to Elektorát?. Víte např. kdo to je Mila Kunis? Znáte a víte kdo je Hajný? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto termín Elektorát hledat i v jiných kategoriích (než Politika) U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na definice odborných pojmů, významy slov, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Být, bydlit, obyvatel ... Vzpomenete si ještě na všechna vyjmenovaná slova po B?