Co je to?
Odborný výraz, definice slova Elektorát. Co znamená pojem Elektorát z kategorie Politika?

Co je to Elektorát? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Elektorát

Elektorát v oblasti politiky označuje sbor volitelů, voliče, občany, kteří hlasují ve volbách. Ti mají v různých zemích odlišné možnosti voleb. Elektorát může volit přímo nebo nepřímo – zprostředkovaně a ve více stupních, rovné, ve kterých má každý občan stejnou váhu hlasů, všeobecné nebo tajné.
Elektorát umožňuje občanům vybrat přijatelné politiky a podílet se tak na správě státu.


Co je to Elektorát? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Elektorát. Co znamená pojem Elektorát z kategorie Politika?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte text pojmu Elektorát s přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Elektorát se nachází v kategorii Politika

Klíčová slova: odborný výraz, terminologie, vysvětlení, lexikon, přesný výraz, co znamená, pojem, definice, Elektorát, odborné názvosloví, formulace, popis, význam pojmu, wiki, informace, co to je, definice pojmu, význam slova


Pojem Elektorát je v kategorii Politika, ilustrační obrázek

Jiné doporučené zdroje informací

Hledat videa s názvem Elektorát na Youtube

Najít heslo Elektorát ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít termín Elektorát ve Wikipedii

Zkusit najít termín Elektorát na Google.cz

Vyhledat pojem Elektorát ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat slovo Elektorát ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Elektorát například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v projektu slovnik.cz, ve Wikislovníku, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je Elektorát? resp. co to je Elektorát? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Elektorát, odpověď na dotaz co je to Elektorát?. Víte např. kdo to je Zeus? Znáte a víte kdo je Hajný? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Politika. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, významy slov, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Být, bydlit, obyvatel ... Vzpomenete si ještě na všechna vyjmenovaná slova po B?