Co je to?
Odborný výraz, definice slova Elektorát. Co znamená pojem Elektorát z kategorie Politika?

Co je to Elektorát? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Elektorát?

Elektorát v oblasti politiky označuje sbor volitelů, voliče, občany, kteří hlasují ve volbách. Ti mají v různých zemích odlišné možnosti voleb. Elektorát může volit přímo nebo nepřímo – zprostředkovaně a ve více stupních, rovné, ve kterých má každý občan stejnou váhu hlasů, všeobecné nebo tajné.
Elektorát umožňuje občanům vybrat přijatelné politiky a podílet se tak na správě státu.


Co je to Elektorát? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Elektorát. Co znamená pojem Elektorát z kategorie Politika?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Elektorát s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Elektorát patří do kategorie Politika

Klíčová slova: definice, vysvětlení, co je to Elektorát?, termín, slovník, wiki, terminus technicus, terminologie, odborný výraz, Elektorát, lexikon, slovo, význam, formulace, názvosloví, popis, odborné názvosloví, význam pojmu


Pojem Elektorát je v kategorii Politika, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Vyhledat slovo Elektorát na Google.cz

Hledat videa s názvem Elektorát na Youtube

Najít heslo Elektorát ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat slovo Elektorát ve vyhledávači Qwant

Vyhledat termín Elektorát ve Wikipedii

Hledat termín Elektorát ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Elektorát například v Microsoft Bing, v Lingea slovnících, ve vyhledávači Seznam.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Elektorát? resp. jaký je význam slova Elektorát? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Elektorát, odpověď na dotaz co je to Elektorát?. Víte např. kdo to je Nikita Chruščov? Znáte a víte kdo je Matěj Stropnický? Ke každému slovo může existovat víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Politika Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, zajímavosti, významy slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Být, bydlit, obyvatel ... Vzpomenete si ještě na všechna vyjmenovaná slova po B?