Co je to?
Odborný výraz, definice slova Elektorát. Co znamená pojem Elektorát z kategorie Politika?

Co je to Elektorát? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Elektorát

Elektorát v oblasti politiky označuje sbor volitelů, voliče, občany, kteří hlasují ve volbách. Ti mají v různých zemích odlišné možnosti voleb. Elektorát může volit přímo nebo nepřímo – zprostředkovaně a ve více stupních, rovné, ve kterých má každý občan stejnou váhu hlasů, všeobecné nebo tajné.
Elektorát umožňuje občanům vybrat přijatelné politiky a podílet se tak na správě státu.


Co je to Elektorát? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Elektorát. Co znamená pojem Elektorát z kategorie Politika?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Elektorát sdílet s přáteli a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Elektorát patří do sekce Politika

Klíčová slova: názvosloví, terminologie, terminus technicus, přesný význam, popis, termín, význam pojmu, odborný výraz, význam slova, synonymum, vysvětlení, pojem, slovo, definice, co znamená, definice pojmu, formulace, odborné názvosloví


Pojem Elektorát je v kategorii Politika, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Vyhledat heslo Elektorát ve Wikislovníku

Hledat pojem Elektorát ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít výraz Elektorát ve vyhledávači Yandex

Hledat heslo Elektorát ve fulltextu Seznam.cz

Najít slovo Elektorát ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Elektorát ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Elektorát například v evropském vyhledávači Qwant, v Lingea slovnících, ve videích na Youtube, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Elektorát? resp. co přesně znamená slovo Elektorát? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Elektorát, odpověď na dotaz co je to Elektorát?. Víte např. kdo to je Lobbista? Znáte a víte kdo je Jack Rozparovač? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Politika). U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, popisy termínů, zajímavosti, významy slov, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Být, bydlit, obyvatel ... Vzpomenete si ještě na všechna vyjmenovaná slova po B?