Co je to?
Výraz, termín, definice slova Elektorát. Co znamená odborný pojem Elektorát z kategorie Politika?

Co je to Elektorát? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Elektorát

Elektorát v oblasti politiky označuje sbor volitelů, voliče, občany, kteří hlasují ve volbách. Ti mají v různých zemích odlišné možnosti voleb. Elektorát může volit přímo nebo nepřímo – zprostředkovaně a ve více stupních, rovné, ve kterých má každý občan stejnou váhu hlasů, všeobecné nebo tajné.
Elektorát umožňuje občanům vybrat přijatelné politiky a podílet se tak na správě státu.


Co je to Elektorát? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Elektorát. Co znamená odborný pojem Elektorát z kategorie Politika?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet se známými na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Heslo Elektorát je v sekci politika

Klíčová slova: terminologie, definice, význam slova, informace, přesný význam, odborné názvosloví, přesný výraz, politika, politika, co znamená, terminus technicus, popis, synonymum, odborný výraz, co to je, vysvětlení, význam, co je to Elektorát?


Pojem Elektorát je v kategorii politika, ilustrační obrázek

Další informace o pojmu Elektorát hledejte v níže uvedených zdrojích

Najít slovo Elektorát ve vyhledávači Yandex

Najít pojem Elektorát ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat výraz Elektorát ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Elektorát ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat výraz Elektorát ve fulltextu Seznam.cz

Hledat slovo Elektorát ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Elektorát například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve Wikipedii, v evropském vyhledávači Qwant nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Elektorát? resp. jaká je definice slova Elektorát? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Elektorát, odpověď na dotaz co je to Elektorát?. Víte např. kdo to je Anna Kameníková? Znáte a víte kdo je Konstantin Jireček? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto vyhledávání nebo se podívejte do jiných kategorií než je politika. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

Být, bydlit, obyvatel ... Vzpomenete si ještě na všechna vyjmenovaná slova po B?