Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Léze. Co znamená pojem Léze z kategorie Lékařství?

Co to je Léze? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Léze?

Léze obecně znamená nějaké poškození tkáně nebo orgánu. Slovem léze se běžně označují různá kožní onemocnění jako vředy nebo puchýře.


Co je to Léze? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Léze. Co znamená pojem Léze z kategorie Lékařství?

Veškeré texty jsou bez záruky. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Léze? Pak se o ní podělte s vašimi známými a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Léze je v kategorii Lékařství

Klíčová slova: význam pojmu, slovo, definice pojmu, formulace, Lékařství, přesný význam, wiki, odborné názvosloví, informace, definice, Lékařství, vysvětlení, co je to Léze?, slovník, pojem, přesný výraz, co znamená, lexikon


Pojem Léze je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Léze? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

V lékařství znamená léze poranění (trauma) či poškození tkáně nebo orgánu, pokud pochází z vnější příčiny, například z úrazu. Někdy se jako léze označují i různé formy kožních onemocnění jako puchýře, vředy a podobně. Ve starověkém lékařství se hovořilo i o functio laesa, poškození nějaké funkce.

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Najít termín Léze ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat slovo Léze ve vyhledávači Yandex

Vyhledat výraz Léze ve fulltextu Seznam.cz

Hledat videa s názvem Léze na Youtube

Najít pojem Léze na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Léze ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Léze například ve Wikislovníku, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Google překladači.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Léze? resp. jaký je přesný význam slova Léze? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Léze, odpověď na dotaz co je to Léze?. Víte např. kdo to je Eunuch? Znáte a víte kdo je Horský vůdce? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Léze v jiné sekci než Lékařství. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na definice odborných pojmů, zajímavosti, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.