Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Léze. Co znamená pojem Léze z kategorie Lékařství?

Co to je Léze? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Léze?

Léze obecně znamená nějaké poškození tkáně nebo orgánu. Slovem léze se běžně označují různá kožní onemocnění jako vředy nebo puchýře.


Co je to Léze? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Léze. Co znamená pojem Léze z kategorie Lékařství?

Možnost chyb vyhrazena. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Léze? Pak se o ní podělte s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Léze je v kategorii Lékařství

Klíčová slova: lexikon, formulace, heslo, terminus technicus, Léze, definice pojmu, synonymum, přesný výraz, wiki, odborný výraz, Lékařství, co je to Léze?, termín, co znamená, vysvětlení, popis, slovo, odborné názvosloví


Pojem Léze je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Léze?

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

V lékařství znamená léze poranění (trauma) či poškození tkáně nebo orgánu, pokud pochází z vnější příčiny, například z úrazu. Někdy se jako léze označují i různé formy kožních onemocnění jako puchýře, vředy a podobně. Ve starověkém lékařství se hovořilo i o functio laesa, poškození nějaké funkce.

Více informací o pojmu Léze lze najít v následujících zdrojích

Vyhledat termín Léze na Google.cz

Hledat pojem Léze ve Wikislovníku

Najít termín Léze ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat slovo Léze ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Léze ve Wikimedia Commons

Vyhledat heslo Léze ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Léze například ve ruském vyhledávači Yandex, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Google překladači.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená Léze? resp. co znamená slovo Léze? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Léze, odpověď na dotaz co je to Léze?. Víte např. kdo to je Waldemar Matuška? Znáte a víte kdo je Budovatel? Jednotlivá slova můžou mít několik významů v různých oborech lidské činnosti. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Lékařství. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená zkratka HPP, JOP nebo EIA? Odpověď můžete získat zde.