Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Meteorologie. Co znamená pojem Meteorologie z kategorie Věda?

Co je Meteorologie?

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Meteorologie

Meteorologie je název pro vědu, která se zabývá zemskou atmosférou. Zaměřuje se na různé fyzikální i chemické jevy probíhající v atmosféře. Meteorologie zahrnuje další disciplíny, například meteorologii fyzickou, dynamickou a další. Další náplní meteorologie je hydrometeorologie, klimatologie, radioaktivita atmosféry a různé aplikace používané v letectví, zemědělství, námořnictví a dalších odvětvích. Do meteorologie spadají i měřicí přístroje. Základními prvky, které meteorologie zkoumá, jsou teplota, tlak, vlhkost a proudění vzduchu, oblačnost, sluneční svit, srážky a vypařování vody. Jde o prvky, které mají zásadní vliv na jin atmosférické děje, například znečištění ovzduší, ozónovou vrstvu, změnu klimatu, elektrické jevy a další.
Autorem slova meteorologie je Platon, který ho požil ve svých Rozhovorech, a také Aristoteles v díle Meteórologika. Jako věda se meteorologie rozvíjela díky přístrojům, tlakoměru, teploměru, srážkoměru a dalším. V 17. století byla stanovena jednotná pravidla pro používané přístroje a byla založena síť meteorologických pozorovatelen.


Co je to Meteorologie? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Meteorologie. Co znamená pojem Meteorologie z kategorie Věda?

Neručíme za správnost a aktuálnost uvedených informací. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Sdílejte text pojmu Meteorologie s vašimi kamarády, známými a přáteli na svých sociální sítě (Facebook, Twitter, Instagram, Pinterest)..

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Pojem Meteorologie se nachází v kategorii věda

Klíčová slova: význam slova, terminus technicus, význam pojmu, formulace, přesný výraz, informace, synonymum, Meteorologie, terminologie, slovo, heslo, přesný význam, wiki, věda, odborné názvosloví, lexikon, termín, vysvětlení


Pojem Meteorologie je v kategorii věda, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Meteorologie píše následující

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Meteorologie je věda zabývající se atmosférou. Studuje její složení, stavbu, vlastnosti, jevy a děje v ní probíhající, například počasí. Meteorologie je považována za část fyziky, proto je často chápána jako „fyzika atmosféry“ a je vyučována na matematicko-fyzikálních fakultách. Na mnoha univerzitách je meteorologie často vyučována jako součást věd o Zemi, což zohledňuje souvislost atmosféry s dalšími krajinnými sférami. Poznatky meteorologie jsou nezbytné v mnoha odvětvích lidské činnosti – doprava, zemědělství, vojenství. S meteorologií úzce souvisí hydrologie.

Odkazy na jiné weby

Hledat slovo Meteorologie ve fulltextu vyhledávače Info.com

Zkusit najít slovo Meteorologie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo Meteorologie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít pojem Meteorologie na Google.cz

Vyhledat termín Meteorologie ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Meteorologie na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Meteorologie například ve vyhledávači Seznam.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Google obrázcích nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Z předchozího textu jste se dozvěděli jaký je význam slova Meteorologie? resp. co znamená výraz Meteorologie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Meteorologie, odpověď na dotaz co je to Meteorologie?. Víte např. kdo to je Vangelis? Znáte a víte kdo je Kamila Špráchalová? Pochopte prosím, že nemáme prostředky na častou aktualizaci všech textů. Pojmy mohou mít různé významy podle různých oborů. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je věda. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie věda, laborantka mikroskop, meteorologie, ilustrační obrázek

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, zajímavosti, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Máte malé děti a potřebujete je zabavit? Vyzkoušejte omalovánky online. Nic není třeba tisknout a vše je zdarma ve vašem prohlížeči.