Co je to?
Odborný výraz, definice slova Meteorologie. Co znamená pojem Meteorologie z kategorie Věda?

Co je Meteorologie? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Meteorologie?

Meteorologie je název pro vědu, která se zabývá zemskou atmosférou. Zaměřuje se na různé fyzikální i chemické jevy probíhající v atmosféře. Meteorologie zahrnuje další disciplíny, například meteorologii fyzickou, dynamickou a další. Další náplní meteorologie je hydrometeorologie, klimatologie, radioaktivita atmosféry a různé aplikace používané v letectví, zemědělství, námořnictví a dalších odvětvích. Do meteorologie spadají i měřicí přístroje. Základními prvky, které meteorologie zkoumá, jsou teplota, tlak, vlhkost a proudění vzduchu, oblačnost, sluneční svit, srážky a vypařování vody. Jde o prvky, které mají zásadní vliv na jin atmosférické děje, například znečištění ovzduší, ozónovou vrstvu, změnu klimatu, elektrické jevy a další.
Autorem slova meteorologie je Platon, který ho požil ve svých Rozhovorech, a také Aristoteles v díle Meteórologika. Jako věda se meteorologie rozvíjela díky přístrojům, tlakoměru, teploměru, srážkoměru a dalším. V 17. století byla stanovena jednotná pravidla pro používané přístroje a byla založena síť meteorologických pozorovatelen.


Co je to Meteorologie? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Meteorologie. Co znamená pojem Meteorologie z kategorie Věda?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text vytvořen pro Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Meteorologie s dalšími lidmi na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Pojem Meteorologie se nachází v sekci věda

Klíčová slova: názvosloví, lexikon, terminologie, pojem, co je to Meteorologie?, popis, odborný výraz, vysvětlení, slovo, co to je, formulace, význam slova, význam pojmu, přesný výraz, definice, věda, odborné názvosloví, termín


Pojem Meteorologie je v kategorii věda, ilustrační obrázek

Co označuje termín Meteorologie? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Meteorologie je věda zabývající se atmosférou. Studuje její složení, stavbu, vlastnosti, jevy a děje v ní probíhající, například počasí. Meteorologie je považována za část fyziky, proto je často chápána jako „fyzika atmosféry“ a je vyučována na matematicko-fyzikálních fakultách. Na mnoha univerzitách je meteorologie často vyučována jako součást věd o Zemi, což zohledňuje souvislost atmosféry s dalšími krajinnými sférami. Poznatky meteorologie jsou nezbytné v mnoha odvětvích lidské činnosti – doprava, zemědělství, vojenství. S meteorologií úzce souvisí hydrologie.

Linky na jiné informační zdroje

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Meteorologie ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat slovo Meteorologie ve vyhledávači Yandex

Vyhledat heslo Meteorologie ve Wikislovníku

Hledat výraz Meteorologie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít pojem Meteorologie ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Meteorologie ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Meteorologie například ve fulltextu Google.cz, v Google překladači, ve videích na Youtube, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Právě nyní již víte jaký je význam slova Meteorologie? resp. co přesně označuje termín Meteorologie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Meteorologie, odpověď na dotaz co je to Meteorologie?. Víte např. kdo to je Kmotr? Znáte a víte kdo je Aleš Opata? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů podle různých oborů. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než věda). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Máte malé děti a potřebujete je zabavit? Vyzkoušejte omalovánky online. Nic není třeba tisknout a vše je zdarma ve vašem prohlížeči.