Co je to?
Výraz, termín, definice slova Rýma. Co znamená odborný pojem Rýma z kategorie Nemoce?

Co je to Rýma? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Rýma?

Rýma je běžné a nepříjemné onemocnění virového původu. Jedná se o zánět nosní sliznice. Projevuje se výtokem a překrvením sliznice, což způsobuje pocit "ucpaného nosu" a ztěžuje dýchání. Inkubační doba rýmy je 1 - 3 dny a může ji doprovázet zvýšená teplota nebo bolest hlavy. Mohou se vyskytnout komplikace jako kašel nebo zánět dutin. Rýma obvykle trvá 7 - 10 dní.


Co je to Rýma? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Rýma. Co znamená odborný pojem Rýma z kategorie Nemoce?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Napsáno redaktory Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Rýma patří do kategorie Nemoce

Klíčová slova: přesný výraz, lexikon, formulace, vysvětlení, Nemoce, popis, význam pojmu, definice, synonymum, přesný význam, informace, co je to Rýma?, význam slova, slovo, odborné názvosloví, názvosloví, terminus technicus, Rýma


Pojem Rýma je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Rýma dozvíte následující

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Rýma (latinsky: rhinitis) je zánětlivé onemocnění sliznice nosní dutiny. Rýma se projevuje zduřením nosní sliznice, které omezuje průchodnost nosu, a výtokem, který je zpočátku vodnatý, poté hlenovitý, hlenohnisavý až hnisavý. Polykáním výtoku (zejména u malých dětí) dochází k dráždivému kašli. Nejprve bývá způsobená viry – rhinoviry, coronaviry, virem influenzae A a B, parainfluenzae či RSV (respiratory syncytial virus), u kojenců a batolat adenoviry. Sliznici oslabenou virovou infekcí pak snáze napadnou bakterie, nejčastěji Haemophilus influenzae, Staphylococcus aureus, Streptococcus pyogenes a Branhamella catharalis. Inkubační doba je 1–3 dny.

Linky na jiné informační zdroje

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Rýma ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít slovo Rýma ve vyhledávači Yandex

Hledat termín Rýma ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Rýma ve Wikimedia Commons

Zkusit najít heslo Rýma na Google.cz

Vyhledat termín Rýma ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Rýma například v Microsoft Bing, v Google překladači, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Lingea slovnících.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Rýma? resp. jaká je definice termínu Rýma? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Rýma, odpověď na dotaz co je to Rýma?. Víte např. kdo to je Jezuita? Znáte a víte kdo je Kritik? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic podle různých oborů. Proto případně zapátrejte po pojmu Rýma i v jiných kategoriích (než Nemoce). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje přesné vysvětlení slov, popisy termínů, slovníková hesla, zajímavosti, významy slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.