Co je to?
Výraz, termín, definice slova Rýma. Co znamená odborný pojem Rýma z kategorie Nemoce?

Co je to Rýma? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Rýma?

Rýma je běžné a nepříjemné onemocnění virového původu. Jedná se o zánět nosní sliznice. Projevuje se výtokem a překrvením sliznice, což způsobuje pocit "ucpaného nosu" a ztěžuje dýchání. Inkubační doba rýmy je 1 - 3 dny a může ji doprovázet zvýšená teplota nebo bolest hlavy. Mohou se vyskytnout komplikace jako kašel nebo zánět dutin. Rýma obvykle trvá 7 - 10 dní.


Co je to Rýma? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Rýma. Co znamená odborný pojem Rýma z kategorie Nemoce?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Rýma? Pak se o tuto stránku podělte s vašimi kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Rýma je v kategorii Nemoce

Klíčová slova: terminus technicus, definice, slovo, co je to Rýma?, synonymum, význam, Nemoce, co znamená, význam pojmu, termín, lexikon, Nemoce, heslo, wiki, informace, přesný význam, definice pojmu, slovník


Pojem Rýma je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Rýma píše následující

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Rýma (latinsky: rhinitis) je zánětlivé onemocnění sliznice nosní dutiny. Rýma se projevuje zduřením nosní sliznice, které omezuje průchodnost nosu, a výtokem, který je zpočátku vodnatý, poté hlenovitý, hlenohnisavý až hnisavý. Polykáním výtoku (zejména u malých dětí) dochází k dráždivému kašli. Nejprve bývá způsobená viry – rhinoviry, coronaviry, virem influenzae A a B, parainfluenzae či RSV (respiratory syncytial virus), u kojenců a batolat adenoviry. Sliznici oslabenou virovou infekcí pak snáze napadnou bakterie, nejčastěji Haemophilus influenzae, Staphylococcus aureus, Streptococcus pyogenes a Branhamella catharalis. Inkubační doba je 1–3 dny.

Jiné informační zdroje o pojmu Rýma

Vyhledat slovo Rýma ve Wikizdrojích

Hledat výraz Rýma ve vyhledávači Yandex

Vyhledat pojem Rýma ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít pojem Rýma ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Rýma na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Rýma ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Rýma například v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Google.cz, ve Wikislovníku nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Rýma? resp. jaká je definice slova Rýma? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Rýma, odpověď na dotaz co je to Rýma?. Víte např. kdo to je Suflér? Znáte a víte kdo je Kritik? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto termín Rýma hledat i v jiných kategoriích (než Nemoce) U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, významy slov, popisy termínů, slovníková hesla, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

V diskuzích jste se možná setkali s různými zkratkami. Mezi nejrozšířenější zkratky patří BTW a IMHO. Víte co znamenají? Pokud ne, dozvíte se to zde.