Co je to?
Výraz, termín, definice slova Kasační stížnost. Co znamená odborný pojem Kasační stížnost z kategorie Právo?

Co je to Kasační stížnost? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Kasační stížnost?

Kasační stížnost je pojmenování z oblasti správního soudnictví. Jedná se o opravný prostředek proti pravomocnému rozhodnutí krajského soudu. Pomocí kasační stížnosti se účastník řízení domáhá zrušení tohoto rozhodnutí.
Důvodem pro kasační stížnost může být nezákonnost, vady řízení, zmatečnost řízení či nepřezkoumatelnost.


Co je to Kasační stížnost? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Kasační stížnost. Co znamená odborný pojem Kasační stížnost z kategorie Právo?

Texty mohou obsahovat chyby. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Kasační stížnost s přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Kasační stížnost je v kategorii Právo

Klíčová slova: definice, přesný význam, význam pojmu, přesný výraz, Právo, synonymum, popis, slovník, vysvětlení, názvosloví, co znamená, Kasační stížnost, definice pojmu, heslo, slovo, terminus technicus, Právo, odborné názvosloví


Pojem Kasační stížnost je v kategorii Právo, ilustrační obrázek

Co označuje termín Kasační stížnost? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Kasační stížnost je v České republice mimořádným opravným prostředkem používaným ve správním soudnictví.
Lze jí napadnout pravomocná rozhodnutí krajských soudů jakožto soudů prvního stupně ve správním soudnictví, a to z poměrně širokého výčtu kasačních důvodů. Kromě vad řízení a chybného právního posouzení lze namítat i nesprávné hodnocení důkazů soudem prvního stupně, nové důkazy však navrhovat není možné. V řízení o kasační stížnosti musí být stěžovatel, který nemá sám právnické vzdělání, zastoupen advokátem.

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Hledat termín Kasační stížnost ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Kasační stížnost ve Wikimedia Commons

Zkusit najít výraz Kasační stížnost ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít pojem Kasační stížnost ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít heslo Kasační stížnost na Google.cz

Hledat heslo Kasační stížnost ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Kasační stížnost například v Microsoft Bing, v Google překladači, ve videích na Youtube, ve Wikislovníku nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Kasační stížnost? resp. jaký je význam pojmu Kasační stížnost? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kasační stížnost, odpověď na dotaz co je to Kasační stížnost?. Víte např. kdo to je Performer? Znáte a víte kdo je Jiří Voskovec? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Právo. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na popisy termínů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, významy slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na plochu tabletu, počítače nebo chytrého telefonu. Na výběr máte z mnoha pěkných tapet - např. západu slunce nebo populární vodopád s duhou.