Co je to?
Výraz, termín, definice slova Kasační stížnost. Co znamená odborný pojem Kasační stížnost z kategorie Právo?

Co je to Kasační stížnost? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Kasační stížnost

Kasační stížnost je pojmenování z oblasti správního soudnictví. Jedná se o opravný prostředek proti pravomocnému rozhodnutí krajského soudu. Pomocí kasační stížnosti se účastník řízení domáhá zrušení tohoto rozhodnutí.
Důvodem pro kasační stížnost může být nezákonnost, vady řízení, zmatečnost řízení či nepřezkoumatelnost.


Co je to Kasační stížnost? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Kasační stížnost. Co znamená odborný pojem Kasační stížnost z kategorie Právo?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Text napsán pro Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s partnery, kolegy a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Kasační stížnost patří do kategorie Právo

Klíčová slova: wiki, definice pojmu, slovo, lexikon, vysvětlení, co je to Kasační stížnost?, slovník, popis, synonymum, definice, heslo, Právo, význam pojmu, přesný výraz, význam, formulace, přesný význam, Právo


Pojem Kasační stížnost je v kategorii Právo, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Kasační stížnost?

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Kasační stížnost je v České republice mimořádným opravným prostředkem používaným ve správním soudnictví.
Lze jí napadnout pravomocná rozhodnutí krajských soudů jakožto soudů prvního stupně ve správním soudnictví, a to z poměrně širokého výčtu kasačních důvodů. Kromě vad řízení a chybného právního posouzení lze namítat i nesprávné hodnocení důkazů soudem prvního stupně, nové důkazy však navrhovat není možné. V řízení o kasační stížnosti musí být stěžovatel, který nemá sám právnické vzdělání, zastoupen advokátem.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Kasační stížnost ve Wikimedia Commons

Vyhledat výraz Kasační stížnost ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít slovo Kasační stížnost ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Kasační stížnost ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít heslo Kasační stížnost ve Wikizdrojích

Zkusit najít termín Kasační stížnost ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Kasační stížnost například v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve Wikislovníku nebo v Google překladači.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Kasační stížnost? resp. co znamená výraz Kasační stížnost? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kasační stížnost, odpověď na dotaz co je to Kasační stížnost?. Víte např. kdo to je David Gránský? Znáte a víte kdo je Broker? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Právo. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího významy slov, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, popisy termínů, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na plochu tabletu, počítače nebo chytrého telefonu. Na výběr máte z mnoha pěkných tapet - např. západu slunce nebo populární vodopád s duhou.