Co je to?
Výraz, termín, definice slova Odpočet DPH. Co znamená odborný pojem Odpočet DPH z kategorie Účetnictví?

Co je to Odpočet DPH? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Odpočet DPH?

Odpočet DPH, jinak také odpočet daně, je uplatnění odečtu při daňové kontrole. Tuto daň je nutno zapsat do daňového přiznání na patřičné řádky. Týká se těch plátců daní, kteří mají povinnost platit DPH. Ti mají možnost odečtu daně, kterou zaplatili dodavatelům, od daně vybrané od poplatníků.
Odpočet DPH lze uplatnit tehdy, budou-li přijatá zdanitelná plnění využita pro další výdělečnou činnost. Nárok lze uplatňovat v plné nebo zkrácené výši. Nelze ho uplatnit tam, kde jsou přijatá zdanitelná plnění využita jinak, než stanoví podmínky pro odpočet.


Výraz, termín, definice slova Odpočet DPH. Co znamená odborný pojem Odpočet DPH z kategorie Účetnictví?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Odpočet DPH? Pak se o ní podělte s vašimi kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Odpočet DPH je v kategorii Účetnictví

Klíčová slova: co je to Odpočet DPH?, lexikon, definice, odborné názvosloví, odborný výraz, termín, Odpočet DPH, heslo, názvosloví, Účetnictví, význam, formulace, terminus technicus, pojem, co znamená, definice pojmu, přesný význam, přesný výraz


Pojem Odpočet DPH je v kategorii Účetnictví, ilustrační obrázek

Co označuje termín Odpočet DPH? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Uplatněním odpočtu daně se rozumí uvedení daně na vstupu do daňového přiznání v příslušných řádcích, případně jeho uplatnění v rámci daňové kontroly. Plátce daně, který má za povinnost platit DPH, získává možnost odečíst daň zaplacenou dodavateli od daně vybrané od svých odběratelů (poplatníků). Jinak řečeno DPH, kterou zaplatil dodavatelům během nákupů svých vstupů – alias DPH na vstupu – si může odečíst od daně, kterou obdrží za své výstupy (produkty) od svých odběratelů (poplatníků) – alias DPH na výstupu.

Hledejte pojem Odpočet DPH v následujících vyhledávačích

Hledat heslo Odpočet DPH ve fulltextu Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Odpočet DPH ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít heslo Odpočet DPH ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Odpočet DPH na Youtube

Vyhledat heslo Odpočet DPH ve vyhledávači Qwant

Vyhledat pojem Odpočet DPH na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Odpočet DPH například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Google překladači, ve Wikislovníku, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Odpočet DPH? resp. jaká je definice slova Odpočet DPH? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Odpočet DPH, odpověď na dotaz co je to Odpočet DPH?. Víte např. kdo to je Office manager? Znáte a víte kdo je Bednář? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto termín Odpočet DPH hledat i v jiných kategoriích (než Účetnictví) U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na definice odborných pojmů, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, významy slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.