Co je to?
Výraz, termín, definice slova Odpočet DPH. Co znamená odborný pojem Odpočet DPH z kategorie Účetnictví?

Co je to Odpočet DPH? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Odpočet DPH?

Odpočet DPH, jinak také odpočet daně, je uplatnění odečtu při daňové kontrole. Tuto daň je nutno zapsat do daňového přiznání na patřičné řádky. Týká se těch plátců daní, kteří mají povinnost platit DPH. Ti mají možnost odečtu daně, kterou zaplatili dodavatelům, od daně vybrané od poplatníků.
Odpočet DPH lze uplatnit tehdy, budou-li přijatá zdanitelná plnění využita pro další výdělečnou činnost. Nárok lze uplatňovat v plné nebo zkrácené výši. Nelze ho uplatnit tam, kde jsou přijatá zdanitelná plnění využita jinak, než stanoví podmínky pro odpočet.


Co je to Odpočet DPH? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Odpočet DPH. Co znamená odborný pojem Odpočet DPH z kategorie Účetnictví?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Sepsáno redaktory Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Odpočet DPH? s kamarády na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Termín Odpočet DPH je v sekci Účetnictví

Klíčová slova: synonymum, odborné názvosloví, Odpočet DPH, přesný význam, co je to Odpočet DPH?, formulace, odborný výraz, lexikon, názvosloví, termín, co to je, pojem, význam, Účetnictví, informace, přesný výraz, význam slova, terminus technicus


Pojem Odpočet DPH je v kategorii Účetnictví, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Odpočet DPH dozvíte následující

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Uplatněním odpočtu daně se rozumí uvedení daně na vstupu do daňového přiznání v příslušných řádcích, případně jeho uplatnění v rámci daňové kontroly. Plátce daně, který má za povinnost platit DPH, získává možnost odečíst daň zaplacenou dodavateli od daně vybrané od svých odběratelů (poplatníků). Jinak řečeno DPH, kterou zaplatil dodavatelům během nákupů svých vstupů – alias DPH na vstupu – si může odečíst od daně, kterou obdrží za své výstupy (produkty) od svých odběratelů (poplatníků) – alias DPH na výstupu.

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Odpočet DPH ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít heslo Odpočet DPH ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat výraz Odpočet DPH ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Odpočet DPH na Youtube

Zkusit najít pojem Odpočet DPH ve vyhledávači Qwant

Hledat pojem Odpočet DPH ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Odpočet DPH například ve Wikislovníku, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, ve fulltextu Google.cz nebo v Google překladači.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Odpočet DPH? resp. jaký je význam pojmu Odpočet DPH? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Odpočet DPH, odpověď na dotaz co je to Odpočet DPH?. Víte např. kdo to je Claudia Schiffer? Znáte a víte kdo je Snowden? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Účetnictví). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, významy slov, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.