Co je to?
Výraz, termín, definice slova Odpočet DPH. Co znamená odborný pojem Odpočet DPH z kategorie Účetnictví?

Co je to Odpočet DPH? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Odpočet DPH?

Odpočet DPH, jinak také odpočet daně, je uplatnění odečtu při daňové kontrole. Tuto daň je nutno zapsat do daňového přiznání na patřičné řádky. Týká se těch plátců daní, kteří mají povinnost platit DPH. Ti mají možnost odečtu daně, kterou zaplatili dodavatelům, od daně vybrané od poplatníků.
Odpočet DPH lze uplatnit tehdy, budou-li přijatá zdanitelná plnění využita pro další výdělečnou činnost. Nárok lze uplatňovat v plné nebo zkrácené výši. Nelze ho uplatnit tam, kde jsou přijatá zdanitelná plnění využita jinak, než stanoví podmínky pro odpočet.


Výraz, termín, definice slova Odpočet DPH. Co znamená odborný pojem Odpočet DPH z kategorie Účetnictví?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Odpočet DPH? Potom se o definici podělte s vašimi kamarády, známými a přáteli prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Odpočet DPH se nachází v kategorii Účetnictví

Klíčová slova: informace, přesný význam, Účetnictví, wiki, význam, terminologie, slovník, co znamená, pojem, význam pojmu, slovo, názvosloví, terminus technicus, Účetnictví, co je to Odpočet DPH?, definice, popis, termín


Pojem Odpočet DPH je v kategorii Účetnictví, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Odpočet DPH můžete dozvědět následující

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Uplatněním odpočtu daně se rozumí uvedení daně na vstupu do daňového přiznání v příslušných řádcích, případně jeho uplatnění v rámci daňové kontroly. Plátce daně, který má za povinnost platit DPH, získává možnost odečíst daň zaplacenou dodavateli od daně vybrané od svých odběratelů (poplatníků). Jinak řečeno DPH, kterou zaplatil dodavatelům během nákupů svých vstupů – alias DPH na vstupu – si může odečíst od daně, kterou obdrží za své výstupy (produkty) od svých odběratelů (poplatníků) – alias DPH na výstupu.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Hledat videa s názvem Odpočet DPH na Youtube

Vyhledat slovo Odpočet DPH ve Wikizdrojích

Hledat termín Odpočet DPH ve Wikislovníku

Zkusit najít slovo Odpočet DPH na Google.cz

Najít termín Odpočet DPH ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Odpočet DPH ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Odpočet DPH například ve vyhledávači Seznam.cz, v projektu slovnik.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit co to je Odpočet DPH? resp. co se přesně ukrývá za slovem Odpočet DPH? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Odpočet DPH, odpověď na dotaz co je to Odpočet DPH?. Víte např. kdo to je Bašár al-Asad? Znáte a víte kdo je Bednář? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Proto se porozhlédněte i v jiných sekcích (než Účetnictví). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, slovníková hesla, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.