Co je to?
Výraz, termín, definice slova Odpočet DPH. Co znamená odborný pojem Odpočet DPH z kategorie Účetnictví?

Co je to Odpočet DPH? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Odpočet DPH?

Odpočet DPH, jinak také odpočet daně, je uplatnění odečtu při daňové kontrole. Tuto daň je nutno zapsat do daňového přiznání na patřičné řádky. Týká se těch plátců daní, kteří mají povinnost platit DPH. Ti mají možnost odečtu daně, kterou zaplatili dodavatelům, od daně vybrané od poplatníků.
Odpočet DPH lze uplatnit tehdy, budou-li přijatá zdanitelná plnění využita pro další výdělečnou činnost. Nárok lze uplatňovat v plné nebo zkrácené výši. Nelze ho uplatnit tam, kde jsou přijatá zdanitelná plnění využita jinak, než stanoví podmínky pro odpočet.


Co je to Odpočet DPH? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Odpočet DPH. Co znamená odborný pojem Odpočet DPH z kategorie Účetnictví?

Provozovatel neručí za správnost a úplnost jakýchkoliv informací a dokumentů umístěných na webových stránkách. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text (Odpočet DPH) můžete sdílet s přáteli a kamarády na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Termín Odpočet DPH patří do kategorie Účetnictví

Klíčová slova: pojem, slovník, informace, popis, synonymum, co znamená, Účetnictví, význam, co je to Odpočet DPH?, wiki, význam slova, vysvětlení, odborné názvosloví, heslo, terminus technicus, přesný význam, Účetnictví, odborný výraz


Pojem Odpočet DPH je v kategorii Účetnictví, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Odpočet DPH?

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Uplatněním odpočtu daně se rozumí uvedení daně na vstupu do daňového přiznání v příslušných řádcích, případně jeho uplatnění v rámci daňové kontroly. Plátce daně, který má za povinnost platit DPH, získává možnost odečíst daň zaplacenou dodavateli od daně vybrané od svých odběratelů (poplatníků). Jinak řečeno DPH, kterou zaplatil dodavatelům během nákupů svých vstupů – alias DPH na vstupu – si může odečíst od daně, kterou obdrží za své výstupy (produkty) od svých odběratelů (poplatníků) – alias DPH na výstupu.

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Vyhledat heslo Odpočet DPH ve vyhledávači Qwant

Hledat slovo Odpočet DPH ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít termín Odpočet DPH ve Wikizdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Odpočet DPH ve Wikimedia Commons

Zkusit najít heslo Odpočet DPH ve fulltextu Seznam.cz

Najít výraz Odpočet DPH ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Odpočet DPH například ve videích na Youtube, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Microsoft Bing nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Právě jste zjistili jaká je definice slova Odpočet DPH? resp. co znamená Odpočet DPH? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Odpočet DPH, odpověď na dotaz co je to Odpočet DPH?. Víte např. kdo to je Žid? Znáte a víte kdo je Choronzon? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Účetnictví). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, popisy termínů, významy slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.