Co je to?
Odborný výraz, definice slova Odpočet DPH. Co znamená pojem Odpočet DPH z kategorie Účetnictví?

Co je Odpočet DPH?

Co znamená pojem, definice termínu Odpočet DPH?

Odpočet DPH, jinak také odpočet daně, je uplatnění odečtu při daňové kontrole. Tuto daň je nutno zapsat do daňového přiznání na patřičné řádky. Týká se těch plátců daní, kteří mají povinnost platit DPH. Ti mají možnost odečtu daně, kterou zaplatili dodavatelům, od daně vybrané od poplatníků.
Odpočet DPH lze uplatnit tehdy, budou-li přijatá zdanitelná plnění využita pro další výdělečnou činnost. Nárok lze uplatňovat v plné nebo zkrácené výši. Nelze ho uplatnit tam, kde jsou přijatá zdanitelná plnění využita jinak, než stanoví podmínky pro odpočet.


Co je to Odpočet DPH? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Odpočet DPH. Co znamená pojem Odpočet DPH z kategorie Účetnictví?

Přes veškerou snahu se mohou v textech vyskytovat faktické i pravopisné chyby za což se předem omlouváme. Text sepsali autoři a autorky pro projekt Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Odpočet DPH s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Výraz Odpočet DPH se nachází v sekci Účetnictví

Klíčová slova: popis, terminologie, přesný výraz, význam slova, vysvětlení, co znamená, termín, Účetnictví, co to je, definice, přesný význam, definice pojmu, Účetnictví, terminus technicus, formulace, lexikon, odborné názvosloví, synonymum


Pojem Odpočet DPH je v kategorii Účetnictví, ilustrační obrázek

Co označuje termín Odpočet DPH? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Uplatněním odpočtu daně se rozumí uvedení daně na vstupu do daňového přiznání v příslušných řádcích, případně jeho uplatnění v rámci daňové kontroly. Plátce daně, který má za povinnost platit DPH, získává možnost odečíst daň zaplacenou dodavateli od daně vybrané od svých odběratelů (poplatníků). Jinak řečeno DPH, kterou zaplatil dodavatelům během nákupů svých vstupů – alias DPH na vstupu – si může odečíst od daně, kterou obdrží za své výstupy (produkty) od svých odběratelů (poplatníků) – alias DPH na výstupu.

Pro další informace o termínu Odpočet DPH zkuste tyto odkazy

Hledat videa s názvem Odpočet DPH na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Odpočet DPH ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít pojem Odpočet DPH na Google obrázcích

Zkusit najít frázi Odpočet DPH ve Wikislovníku

Zkusit najít slovo Odpočet DPH ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít slovo Odpočet DPH ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Odpočet DPH například ve ruském vyhledávači Yandex, v Lingea slovnících, v metavyhledávači Info.com, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v Google překladači.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Teďka už zajisté víte co znamená slovo Odpočet DPH? resp. co vlastně znamená slovo Odpočet DPH? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Odpočet DPH, odpověď na dotaz co je to Odpočet DPH?. Víte např. kdo to je Džihádista? Znáte a víte kdo je Brigita Cmuntová? Litujem, že není v našich silách provádět pravidelně aktualizace všech textů. Pojmy mohou mít různé významy podle různých oborů. Zkuste hledat odborný výraz Odpočet DPH i v jiné sekci než je kategorie Účetnictví. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie Účetnictví, pokladny, odpočet DPH, ilustrační obrázek

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na významy slov, zajímavosti, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.