Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Šalamounské rozhodnutí. Co znamená pojem Šalamounské rozhodnutí z kategorie Různé?

Co to je Šalamounské rozhodnutí? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Šalamounské rozhodnutí?

Šalamounské rozhodnutí je spojení slov, které se již stalo často užívaným rčením. Používá se u rozepří, které jsou zdánlivě neřešitelné a jsou rozhodnuty nečekaně, moudře a spravedlivě.
Název má toto spojení podle příběhu o králi Šalamounovi, který měl rozhodnout spor dvou žen o narozené dítě. Obě tvrdily, že jsou jeho matkami. Šalamoun přikázal dítě rozpůlit a dát každé ženě část. Jedna z nich s tímto rozhodnutím souhlasila, druhá řekla, ať raději dá dítě soupeřce, než aby ho zabil. Tu pak Šalamoun označil jako pravou matku a dítě jí nechal odevzdat.

Co je to Šalamounské rozhodnutí? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Šalamounské rozhodnutí. Co znamená pojem Šalamounské rozhodnutí z kategorie Různé?

Provozovatel neodpovídá za správnost, úplnost a aktuálnost tohoto obsahu. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s ostatními na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Heslo Šalamounské rozhodnutí se nachází v sekci různé

Klíčová slova: význam, názvosloví, co je to Šalamounské rozhodnutí?, přesný výraz, popis, vysvětlení, odborný výraz, význam slova, odborné názvosloví, terminologie, wiki, termín, informace, pojem, přesný význam, synonymum, heslo, terminus technicus


Pojem Šalamounské rozhodnutí je v kategorii různé, ilustrační obrázek

Co označuje termín Šalamounské rozhodnutí? Odborný výraz, termín, definice slova z projektu Wikipedia

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Šalamounské rozhodnutí je ustálené slovní spojení, které vešlo do slovníku jako rčení. Vyjadřuje zejména nečekané a moudré rozhodnutí ve zdánlivě neřešitelném sporu nebo jednání.

Hledejte v dalších zdrojích

Najít pojem Šalamounské rozhodnutí ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Šalamounské rozhodnutí na Youtube

Hledat pojem Šalamounské rozhodnutí ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat výraz Šalamounské rozhodnutí na Google.cz

Hledat frázi Šalamounské rozhodnutí ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít termín Šalamounské rozhodnutí ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Šalamounské rozhodnutí například ve Wikizdrojích, v Lingea slovnících, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Google překladači.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Nyní už nejspíš víte co to je Šalamounské rozhodnutí? resp. co znamená výraz Šalamounské rozhodnutí? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Šalamounské rozhodnutí, odpověď na dotaz co je to Šalamounské rozhodnutí?. Víte např. kdo to je Dan Horyna? Znáte a víte kdo je Jan Slabák? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než různé. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, zajímavosti, významy slov, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Chcete se dozvědět kdo slaví svátek (jmeniny) na Slovensku, v Polsku, Německu nebo v České republice? Pak se podívejte na web obsahující kalendář svátků.