Co je to?
Definice odborného termínu, slova Účtenková loterie. Co znamená pojem Účtenková loterie z kategorie Politika?

Co je to Účtenková loterie? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Účtenková loterie?

Účtenková loterie je poměrně úspěšný způsob, jak dosáhnout toho, aby obchodníci ke všem nákupům řádně vystavovali účtenky, což výrazně zvyšuje možnost kontrolovat odvádění daní, např. daně z přidané hodnoty. Účtenky jsou slosovatelné a výhrou je daná finanční částka. Tato metoda se v nedávné době velmi osvědčila na Slovensku a to natolik, že tamní vláda dokonce uvažovala o snížení daní, protože po zavedení účtenkové loterie byl výběr daní mnohem efektivnější.
Účtenkové loterie se pořádají po celém světě. Průkopníkem je Tchaj-wan, který soutěž pořádá nepřetržitě od roku 1951.
V České republice byla ministerstvem financí pořádána účtenková loterie v letech 2017-2020 pod názvem Účtenkovka. Zrušena byla ke konci března 2020 kvůli úsporných opatřením způsobených pandemií nemoci COVID-19. Každý měsíc se soutěžilo o cca 21 000 výher, později o cca 31000 výher. Minimální výhra byla ve výši 100 Kč, nejvyšší výhrou byl 1 milion korun, druhou nejvyšší byl osobní automobil v ceně 400 000 Kč.


Co je to Účtenková loterie? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Účtenková loterie. Co znamená pojem Účtenková loterie z kategorie Politika?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Napsáno redaktory Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s vašimi kamarády na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Účtenková loterie patří do sekce Politika

Klíčová slova: názvosloví, význam, popis, vysvětlení, co to je, slovník, co je to Účtenková loterie?, definice pojmu, přesný význam, Účtenková loterie, definice, slovo, informace, Politika, heslo, synonymum, význam slova, wiki


Pojem Účtenková loterie je v kategorii Politika, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Účtenková loterie?

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Aby byli zákazníci motivováni si brát z obchodů i restaurací účtenky, byla zavedena takzvaná účtenková loterie Účtenkovka. V té zákazníci registrovali účtenky tak, že opisovali na oficiální web, který byl pod správou Ministerstva financí, údaje, které musely být podle zákona na každé účtence, tedy kódy BKP nebo FIK, DIČ obchodníka, celkovou částku tržby a datum a čas vydání účtenky. Každá účtenka tak mohla sloužit jako tiket do loterie, takže je zákazníci po obchodnících vyžadovali v případě, kdy jim účtenka nebyla vydána ihned. V Účtenkovce se každý měsíc rozdávalo 21 025 výher v hotovosti nebo ve věcných cenách a minimální doba trvání loterie byla jeden rok, po kterém se rozhodlo, zda bude hra pokračovat i nadále. Od prosince 2019 se počet měsíčních výher zvýšil na 30 215.
Loterie byla ukončena 15. dubna 2020. V období pandemie covidu-19 ministerstvo financí kvůli souvisejícím změnám v prioritách státního rozpočtu rozhodlo o jejím zrušení. Za celou dobu trvání loterie od října 2017 do dubna 2020 proběhlo 30 slosování, do kterých se zapojilo asi 1,1 milionu lidí. Ti zaregistrovali přes 467 milionů účtenek, ze kterých bylo asi 408 milionů zařazeno do slosování. Každý měsíc se slosování účastnilo v průměru asi 366 000 hráčů s 15,5 milionu zaregistrovaných účtenek. Celkové náklady činily 207,6 milionu korun a na výhry bylo rozděleno 162 milionů korun. Na provoz, reklamní kampaň a jiné náklady vydalo ministerstvo 45 milionů korun.

Zkuste zjistit více informací o slovu Účtenková loterie v následujících zdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Účtenková loterie ve Wikimedia Commons

Najít slovo Účtenková loterie na Google.cz

Hledat termín Účtenková loterie ve fulltextu Seznam.cz

Najít pojem Účtenková loterie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít termín Účtenková loterie ve vyhledávači Qwant

Vyhledat slovo Účtenková loterie ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Účtenková loterie například ve Wikislovníku, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve videích na Youtube, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Lingea slovnících.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova Účtenková loterie? resp. jaká je definice termínu Účtenková loterie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Účtenková loterie, odpověď na dotaz co je to Účtenková loterie?. Víte např. kdo to je Typograf? Znáte a víte kdo je Archanděl? Jednotlivá slova mohou mít vícero významů podle různých oborů. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Politika). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, významy slov, zajímavosti, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená být metrosexuál nebo šovinista? Pokud ne, zkuste se podívat na tuto webovou stránku.