Co je to?
Definice odborného termínu, slova Účtenková loterie. Co znamená pojem Účtenková loterie z kategorie Politika?

Co je to Účtenková loterie? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Účtenková loterie

Účtenková loterie je poměrně úspěšný způsob, jak dosáhnout toho, aby obchodníci ke všem nákupům řádně vystavovali účtenky, což výrazně zvyšuje možnost kontrolovat odvádění daní, např. daně z přidané hodnoty. Účtenky jsou slosovatelné a výhrou je daná finanční částka. Tato metoda se v nedávné době velmi osvědčila na Slovensku a to natolik, že tamní vláda dokonce uvažovala o snížení daní, protože po zavedení účtenkové loterie byl výběr daní mnohem efektivnější.
Účtenkové loterie se pořádají po celém světě. Průkopníkem je Tchaj-wan, který soutěž pořádá nepřetržitě od roku 1951.
V České republice byla ministerstvem financí pořádána účtenková loterie v letech 2017-2020 pod názvem Účtenkovka. Zrušena byla ke konci března 2020 kvůli úsporných opatřením způsobených pandemií nemoci COVID-19. Každý měsíc se soutěžilo o cca 21 000 výher, později o cca 31000 výher. Minimální výhra byla ve výši 100 Kč, nejvyšší výhrou byl 1 milion korun, druhou nejvyšší byl osobní automobil v ceně 400 000 Kč.


Co je to Účtenková loterie? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Účtenková loterie. Co znamená pojem Účtenková loterie z kategorie Politika?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte text pojmu Účtenková loterie s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Účtenková loterie se nachází v kategorii Politika

Klíčová slova: termín, význam pojmu, synonymum, Politika, Účtenková loterie, definice pojmu, popis, formulace, slovo, informace, význam slova, význam, přesný výraz, co to je, terminus technicus, vysvětlení, odborné názvosloví, Politika


Pojem Účtenková loterie je v kategorii Politika, ilustrační obrázek

Další informační zdroje o slovu Účtenková loterie

Najít heslo Účtenková loterie ve vyhledávači Qwant

Vyhledat termín Účtenková loterie na Google.cz

Zkusit najít heslo Účtenková loterie ve Wikipedii

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Účtenková loterie ve Wikimedia Commons

Hledat heslo Účtenková loterie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat výraz Účtenková loterie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Účtenková loterie například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, ve Wikislovníku nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr náhodných odborných termínů, pojmů a hesel

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Účtenková loterie? resp. co přesně znamená slovo Účtenková loterie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Účtenková loterie, odpověď na dotaz co je to Účtenková loterie?. Víte např. kdo to je Jan Patočka? Znáte a víte kdo je Azrael? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Politika. Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících zajímavosti, významy slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená být metrosexuál nebo šovinista? Pokud ne, zkuste se podívat na tuto webovou stránku.