Co je to?
Definice odborného termínu, slova Účtenková loterie. Co znamená pojem Účtenková loterie z kategorie Politika?

Co je to Účtenková loterie? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Účtenková loterie?

Účtenková loterie je poměrně úspěšný způsob, jak dosáhnout toho, aby obchodníci ke všem nákupům řádně vystavovali účtenky, což výrazně zvyšuje možnost kontrolovat odvádění daní, např. daně z přidané hodnoty. Účtenky jsou slosovatelné a výhrou je daná finanční částka. Tato metoda se v nedávné době velmi osvědčila na Slovensku a to natolik, že tamní vláda dokonce uvažovala o snížení daní, protože po zavedení účtenkové loterie byl výběr daní mnohem efektivnější.
Účtenkové loterie se pořádají po celém světě. Průkopníkem je Tchaj-wan, který soutěž pořádá nepřetržitě od roku 1951.
V České republice byla ministerstvem financí pořádána účtenková loterie v letech 2017-2020 pod názvem Účtenkovka. Zrušena byla ke konci března 2020 kvůli úsporných opatřením způsobených pandemií nemoci COVID-19. Každý měsíc se soutěžilo o cca 21 000 výher, později o cca 31000 výher. Minimální výhra byla ve výši 100 Kč, nejvyšší výhrou byl 1 milion korun, druhou nejvyšší byl osobní automobil v ceně 400 000 Kč.


Co je to Účtenková loterie? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Účtenková loterie. Co znamená pojem Účtenková loterie z kategorie Politika?

Možnost chyb vyhrazena. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Účtenková loterie? Pak se o ní podělte s blízkými na Twitteru, Redditu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Účtenková loterie patří do sekce Politika

Klíčová slova: odborné názvosloví, názvosloví, slovník, synonymum, slovo, význam pojmu, přesný výraz, co znamená, co to je, význam slova, formulace, definice, popis, terminus technicus, termín, lexikon, terminologie, definice pojmu


Pojem Účtenková loterie je v kategorii Politika, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Najít pojem Účtenková loterie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat výraz Účtenková loterie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat pojem Účtenková loterie ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Účtenková loterie ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat heslo Účtenková loterie ve vyhledávači Qwant

Najít slovo Účtenková loterie ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Účtenková loterie například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve Wikipedii, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Účtenková loterie? resp. jaká je definice slova Účtenková loterie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Účtenková loterie, odpověď na dotaz co je to Účtenková loterie?. Víte např. kdo to je Ježíš Kristus? Znáte a víte kdo je Farmaceut? Ke každému pojmu může existovat vícero definic podle toho o jaký obor se jedná. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Politika U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího významy slov, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, slovníková hesla, definice odborných pojmů, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená být metrosexuál nebo šovinista? Pokud ne, zkuste se podívat na tuto webovou stránku.