Co je to?
Výraz, termín, definice slova Účtenková loterie. Co znamená odborný pojem Účtenková loterie z kategorie Politika?

Co je to Účtenková loterie? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Účtenková loterie

Účtenková loterie je poměrně úspěšný způsob, jak dosáhnout toho, aby obchodníci ke všem nákupům řádně vystavovali účtenky, což výrazně zvyšuje možnost kontrolovat odvádění daní, např. daně z přidané hodnoty. Účtenky jsou slosovatelné a výhrou je daná finanční částka. Tato metoda se v nedávné době velmi osvědčila na Slovensku a to natolik, že tamní vláda dokonce uvažovala o snížení daní, protože po zavedení účtenkové loterie byl výběr daní mnohem efektivnější.
Účtenkové loterie se pořádají po celém světě. Průkopníkem je Tchaj-wan, který soutěž pořádá nepřetržitě od roku 1951.
V České republice byla ministerstvem financí pořádána účtenková loterie v letech 2017-2020 pod názvem Účtenkovka. Zrušena byla ke konci března 2020 kvůli úsporných opatřením způsobených pandemií nemoci COVID-19. Každý měsíc se soutěžilo o cca 21 000 výher, později o cca 31000 výher. Minimální výhra byla ve výši 100 Kč, nejvyšší výhrou byl 1 milion korun, druhou nejvyšší byl osobní automobil v ceně 400 000 Kč.


Co je to Účtenková loterie? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Účtenková loterie. Co znamená odborný pojem Účtenková loterie z kategorie Politika?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Text napsán pro Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Účtenková loterie můžete samozřejmě sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Termín Účtenková loterie je v sekci politika

Klíčová slova: informace, odborné názvosloví, slovník, popis, co znamená, význam, lexikon, Účtenková loterie, heslo, co je to Účtenková loterie?, politika, vysvětlení, význam pojmu, význam slova, terminus technicus, synonymum, definice pojmu, přesný výraz


Pojem Účtenková loterie je v kategorii politika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Účtenková loterie? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Aby byli zákazníci motivováni si brát z obchodů i restaurací účtenky, byla zavedena takzvaná účtenková loterie Účtenkovka. V té zákazníci registrovali účtenky tak, že opisovali na oficiální web, který byl pod správou Ministerstva financí, údaje, které musely být podle zákona na každé účtence, tedy kódy BKP nebo FIK, DIČ obchodníka, celkovou částku tržby a datum a čas vydání účtenky. Každá účtenka tak mohla sloužit jako tiket do loterie, takže je zákazníci po obchodnících vyžadovali v případě, kdy jim účtenka nebyla vydána ihned. V Účtenkovce se každý měsíc rozdávalo 21 025 výher v hotovosti nebo ve věcných cenách a minimální doba trvání loterie byla jeden rok, po kterém se rozhodlo, zda bude hra pokračovat i nadále. Od prosince 2019 se počet měsíčních výher zvýšil na 30 215.
Loterie byla ukončena 15. dubna 2020. V období pandemie covidu-19 ministerstvo financí kvůli souvisejícím změnám v prioritách státního rozpočtu rozhodlo o jejím zrušení. Za celou dobu trvání loterie od října 2017 do dubna 2020 proběhlo 30 slosování, do kterých se zapojilo asi 1,1 milionu lidí. Ti zaregistrovali přes 467 milionů účtenek, ze kterých bylo asi 408 milionů zařazeno do slosování. Každý měsíc se slosování účastnilo v průměru asi 366 000 hráčů s 15,5 milionu zaregistrovaných účtenek. Celkové náklady činily 207,6 milionu korun a na výhry bylo rozděleno 162 milionů korun. Na provoz, reklamní kampaň a jiné náklady vydalo ministerstvo 45 milionů korun.

Hledejte v dalších zdrojích

Hledat termín Účtenková loterie na Google.cz

Hledat videa s názvem Účtenková loterie na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Účtenková loterie ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít výraz Účtenková loterie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo Účtenková loterie ve vyhledávači Yandex

Hledat heslo Účtenková loterie ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Účtenková loterie například v evropském vyhledávači Qwant, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve Wikislovníku nebo v Google překladači.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co znamená Účtenková loterie? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Účtenková loterie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Účtenková loterie, odpověď na dotaz co je to Účtenková loterie?. Víte např. kdo to je Sandman? Znáte a víte kdo je Archanděl? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci politika Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího významy slov, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, popisy termínů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Víte, co znamená být metrosexuál nebo šovinista? Pokud ne, zkuste se podívat na tuto webovou stránku.