Co je to?
Výraz, termín, definice slova Dekadence. Co znamená odborný pojem Dekadence z kategorie Kultura?

Co je Dekadence?

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Dekadence?

Dekadence je označení pro úpadek či rozpad, nemusí však být použito vždy jen v negativním významu. Původně se jednalo o rozklad společnosti, později se pojem přenesl do oblasti umění a ujal se i jako název uměleckého směru v 19. a počátku 20. století.
Jeho podstatou byl rozklad obecně uznávaných hodnot, popření platných tradic. Dekadence se projevovala především v literatuře, kde se takto označoval pocit a názor umělců, kteří před současnou společností unikali do tzv. čistého umění.

Co je to Dekadence? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Dekadence. Co znamená odborný pojem Dekadence z kategorie Kultura?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Definici slova Dekadence můžete sdílet s přáteli a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Pojem Dekadence je v kategorii kultura

Klíčová slova: význam, wiki, co to je, terminologie, odborné názvosloví, význam slova, kultura, slovo, co znamená, heslo, odborný výraz, vysvětlení, terminus technicus, přesný výraz, kultura, co je to Dekadence?, definice pojmu, synonymum


Pojem Dekadence je v kategorii kultura, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Dekadence? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Dekadence (z lat. de-cadentia od cadere, padat) znamená úpadek, rozpad; odtud přídavné jméno dekadentní, úpadkový. Pojem dekadence se objevil ve středověké latině, odkud přešel do většiny národních jazyků. Od raného novověku byl spojován zejména představou kulturního a společenského úpadku, který podle historiků 18. a 19. století vedl k rozpadu Římské říše. Ve druhé polovině 19. století se pojmu začalo užívat i k označení tehdejšího výrazného myšlenkového a uměleckého proudu, postaveného kolem pocitů zmaru, smutku a nudy, ale také na přijímání a vytváření co nejrafinovanějšího umění. Životní styl dekadentů se vyznačoval sklony k okultismu, extrémním podobám náboženství, užívání drog a nevázanému sexuálnímu životu.

Další informace o pojmu Dekadence hledejte v níže uvedených zdrojích

Zkusit najít heslo Dekadence ve fulltextu vyhledávače Info.com

Hledat videa s názvem Dekadence na Youtube

Hledat heslo Dekadence ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat výraz Dekadence ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít heslo Dekadence ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít heslo Dekadence na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Dekadence například v Microsoft Bing, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikizdrojích, v Google obrázcích nebo v Lingea slovnících.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Právě nyní již víte co je to Dekadence? resp. co přesně znamená slovo Dekadence? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Dekadence, odpověď na dotaz co je to Dekadence?. Víte např. kdo to je Lucie Neumannová? Znáte a víte kdo je Bruce Dickinson? Informace nemohou být pravidelně updatovány, proto mohou být zastaralé, neplatné, neaktuální či nepřesné. Pojmy mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než kultura). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie kultura, filmová klapka, dekadence, ilustrační obrázek

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího zajímavosti, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

Máte rádi přírodu a zvířata? Pokud je vaše odpověď ano, určitě si vyberete nějakou pěknou tapetu na plochu vašeho počítače z naší partnerské webové stránky.