Co je to?
Definice výrazu, termínu Dekadence. Co znamená odborný pojem Dekadence z kategorie Kultura?

Co je to Dekadence? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Dekadence?

Dekadence je označení pro úpadek či rozpad, nemusí však být použito vždy jen v negativním významu. Původně se jednalo o rozklad společnosti, později se pojem přenesl do oblasti umění a ujal se i jako název uměleckého směru v 19. a počátku 20. století.
Jeho podstatou byl rozklad obecně uznávaných hodnot, popření platných tradic. Dekadence se projevovala především v literatuře, kde se takto označoval pocit a názor umělců, kteří před současnou společností unikali do tzv. čistého umění.


Co je to Dekadence? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Dekadence. Co znamená odborný pojem Dekadence z kategorie Kultura?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Definici slova Dekadence můžete sdílet s kamarády na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Dekadence je v kategorii Kultura

Klíčová slova: definice pojmu, heslo, terminus technicus, formulace, lexikon, význam, pojem, co to je, wiki, termín, synonymum, význam slova, přesný výraz, co je to Dekadence?, Kultura, informace, slovo, názvosloví


Pojem Dekadence je v kategorii Kultura, ilustrační obrázek

Jiné doporučené zdroje informací

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Dekadence ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít heslo Dekadence ve Wikislovníku

Zkusit najít heslo Dekadence ve Wikipedii

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Dekadence ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Dekadence na Youtube

Hledat heslo Dekadence ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Dekadence například ve fulltextu Google.cz, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači Seznam.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Dekadence? resp. co vlastně znamená slovo Dekadence? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Dekadence, odpověď na dotaz co je to Dekadence?. Víte např. kdo to je Mark Zuckerberg? Znáte a víte kdo je Clark Rockefeller? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Kultura Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího slovníková hesla, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, popisy termínů, významy slov s názvem Co Je To?.

Máte rádi přírodu a zvířata? Pokud je vaše odpověď ano, určitě si vyberete nějakou pěknou tapetu na plochu vašeho počítače z naší partnerské webové stránky.