Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Fermentace. Co znamená pojem Fermentace z kategorie Chemie?

Co to je Fermentace? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Fermentace

Fermentace čili kvašení je označení biotechnologického procesu, který probíhá s pomocí mikrobiálních enzymů neboli fermentů. Při něm dochází k pozvolné přeměně organických látek v jednodušší. Tento proces se hojně využívá v potravinářství například pro produkci kysaných výrobků z mléka, alkoholických nápojů, droždí, octa, kvašení zeleniny, při zrání sýrů a výrobě dalších fermentovaných potravin. Může mít i jiné názvy, např. u čaje se tento proces nazývá oxidace. Fermentace je však užitečná i v řadě dalších oblastí, v chemii či farmaceutickém průmyslu. S její pomocí lze např. likvidovat ropné skvrny, odpadovou vodu, silážovat nebo měkčit len.
To, jak bude fermentace probíhat, závisí na surovině, ze které bude proces vycházet, na mikroorganizmech, které se celého procesu zúčastní, a také na podmínkách, které jsou pro fermentaci vytvořeny. Kvašení může být alkoholové, mléčné, octové, máselné či propionové. Vznikají tak například kyseliny, peroxidy, alkoholy nebo jednoduché cukry. Pokud však není fermentace úmyslná a požadovaná, jedná se o mikrobiální kažení surovin.


Co je to Fermentace? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Fermentace. Co znamená pojem Fermentace z kategorie Chemie?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Definici slova Fermentace můžete sdílet s přáteli a kamarády prostřednictvím níže uvedených buttonků na sociálních sítích Facebook, Reddit, Pinterest nebo Twitter.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Heslo Fermentace je v kategorii chemie

Klíčová slova: definice pojmu, popis, odborné názvosloví, lexikon, terminologie, význam slova, přesný výraz, chemie, formulace, význam pojmu, heslo, pojem, význam, vysvětlení, definice, terminus technicus, slovo, přesný význam


Pojem Fermentace je v kategorii chemie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Fermentace? Definice slova, termínu z Wikipedie

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Kvašení či fermentace je proces přeměny organických látek (nejčastěji sacharidů), při němž za účasti mikroorganismů a jejich enzymů vznikají látky energeticky chudší. Kvašením získávají mikroorganismy energii podobně jako dýcháním; kvašení je sice jednodušší, ale také méně efektivní než dýchání.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Vyhledat slovo Fermentace ve Wikizdrojích

Zkusit najít Fermentace ve fulltextu Seznam.cz

Hledat frázi Fermentace ve Wikislovníku

Hledat výraz Fermentace ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Fermentace na Youtube

Zkusit najít termín Fermentace ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Fermentace například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Microsoft Bing nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Nyní už nejspíš víte jaký je přesný význam slova Fermentace? resp. co znamená výraz Fermentace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Fermentace, odpověď na dotaz co je to Fermentace?. Víte např. kdo to je Amber Heard? Znáte a víte kdo je Padlý anděl? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic podle toho o jaký obor se jedná. Vyzkoušet tak můžete i příslušná homonyma a synonyma v jiných sekcích než chemie. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího významy slov, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, popisy termínů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to stalker? Jedná se pojem související se zločinem. Nejen tento pojem naleznete na stránkách s názvem Kdo je to?