Co je to?
Odborný výraz, definice slova Fermentace. Co znamená slovo Fermentace z kategorie Chemie?

Co je Fermentace? Definice pojmu

Co znamená pojem, definice termínu Fermentace?

Fermentace čili kvašení je označení biotechnologického procesu, který probíhá s pomocí mikrobiálních enzymů neboli fermentů. Při něm dochází k pozvolné přeměně organických látek v jednodušší. Tento proces se hojně využívá v potravinářství například pro produkci kysaných výrobků z mléka, alkoholických nápojů, droždí, octa, kvašení zeleniny, při zrání sýrů a výrobě dalších fermentovaných potravin. Může mít i jiné názvy, např. u čaje se tento proces nazývá oxidace. Fermentace je však užitečná i v řadě dalších oblastí, v chemii či farmaceutickém průmyslu. S její pomocí lze např. likvidovat ropné skvrny, odpadovou vodu, silážovat nebo měkčit len.
To, jak bude fermentace probíhat, závisí na surovině, ze které bude proces vycházet, na mikroorganizmech, které se celého procesu zúčastní, a také na podmínkách, které jsou pro fermentaci vytvořeny. Kvašení může být alkoholové, mléčné, octové, máselné či propionové. Vznikají tak například kyseliny, peroxidy, alkoholy nebo jednoduché cukry. Pokud však není fermentace úmyslná a požadovaná, jedná se o mikrobiální kažení surovin.


Co je to Fermentace? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Fermentace. Co znamená slovo Fermentace z kategorie Chemie?

Přes veškeré přiměřené úsilí tomu, aby informace na těchto stránkách byly správné, jejich přesnost nelze stoprocetně zaručit. Text vytvořen pro server Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s partnery, kolegy a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Výraz Fermentace patří do kategorie chemie

Klíčová slova: přesný význam, co je to Fermentace?, Fermentace, slovník, názvosloví, popis, co to je, wiki, chemie, chemie, vysvětlení, pojem, formulace, definice, přesný výraz, odborný výraz, lexikon, heslo


Pojem Fermentace je v kategorii chemie, ilustrační obrázek

Co označuje termín Fermentace? Definice termínu, výrazu z projektu Wikipedia

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Kvašení či fermentace je proces přeměny organických látek (nejčastěji sacharidů), při němž za účasti mikroorganismů a jejich enzymů vznikají látky energeticky chudší. Kvašením získávají mikroorganismy energii podobně jako dýcháním; kvašení je sice jednodušší, ale také méně efektivní než dýchání.

Další možné informační zdroje

Vyhledat termín Fermentace ve Wikizdrojích

Zkusit najít výraz Fermentace ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Fermentace ve Wikimedia Commons

Zkusit najít heslo Fermentace na Google.cz

Hledat frázi Fermentace ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít slovo Fermentace ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Fermentace například v Google obrázcích, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v evropském vyhledávači Qwant nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodné definice slov, pojmů a odborných termínů

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Fermentace? resp. co vlastně znamená slovo Fermentace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Fermentace, odpověď na dotaz co je to Fermentace?. Víte např. kdo to je Blanka Matragi? Znáte a víte kdo je Šochet? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů podle různých oborů. Proto případně zapátrejte po pojmu Fermentace i v jiných kategoriích (než chemie). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to stalker? Jedná se pojem související se zločinem. Nejen tento pojem naleznete na stránkách s názvem Kdo je to?