Co je to?
Definice výrazu Fermentace. Co znamená odborný pojem Fermentace z kategorie Chemie?

Co to je Fermentace? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Fermentace

Fermentace čili kvašení je označení biotechnologického procesu, který probíhá s pomocí mikrobiálních enzymů neboli fermentů. Při něm dochází k pozvolné přeměně organických látek v jednodušší. Tento proces se hojně využívá v potravinářství například pro produkci kysaných výrobků z mléka, alkoholických nápojů, droždí, octa, kvašení zeleniny, při zrání sýrů a výrobě dalších fermentovaných potravin. Může mít i jiné názvy, např. u čaje se tento proces nazývá oxidace. Fermentace je však užitečná i v řadě dalších oblastí, v chemii či farmaceutickém průmyslu. S její pomocí lze např. likvidovat ropné skvrny, odpadovou vodu, silážovat nebo měkčit len.
To, jak bude fermentace probíhat, závisí na surovině, ze které bude proces vycházet, na mikroorganizmech, které se celého procesu zúčastní, a také na podmínkách, které jsou pro fermentaci vytvořeny. Kvašení může být alkoholové, mléčné, octové, máselné či propionové. Vznikají tak například kyseliny, peroxidy, alkoholy nebo jednoduché cukry. Pokud však není fermentace úmyslná a požadovaná, jedná se o mikrobiální kažení surovin.


Co je to Fermentace? Význam slova, termín, Definice výrazu Fermentace. Co znamená odborný pojem Fermentace z kategorie Chemie?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Fermentace? Pak se o ní podělte s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Fermentace patří do sekce Chemie

Klíčová slova: synonymum, odborný výraz, Chemie, co to je, terminus technicus, definice, význam, formulace, lexikon, terminologie, popis, význam slova, Chemie, slovo, wiki, Fermentace, termín, heslo


Pojem Fermentace je v kategorii Chemie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Fermentace? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Kvašení či fermentace je proces přeměny organických látek (nejčastěji sacharidů), při němž za účasti mikroorganismů a jejich enzymů vznikají látky energeticky chudší. Kvašením získávají mikroorganismy energii podobně jako dýcháním; kvašení je sice jednodušší, ale také méně efektivní než dýchání.

Jiné zdroje informací o pojmu Fermentace

Najít pojem Fermentace ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Fermentace ve Wikimedia Commons

Najít výraz Fermentace ve Wikislovníku

Zkusit najít pojem Fermentace ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat termín Fermentace ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Fermentace ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Fermentace například ve Wikizdrojích, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, ve videích na Youtube nebo v Google překladači.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Fermentace? resp. co to je Fermentace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Fermentace, odpověď na dotaz co je to Fermentace?. Víte např. kdo to je Václav Vydra? Znáte a víte kdo je Blogger? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Chemie U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího zajímavosti, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, popisy termínů, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to stalker? Jedná se pojem související se zločinem. Nejen tento pojem naleznete na stránkách s názvem Kdo je to?