Co je to?
Definice výrazu Ústenka. Co znamená odborný pojem Ústenka z kategorie Lékařství?

Co to je Ústenka? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Ústenka?

Ústenka je jednou z ochran nosu a úst, jejíž funkcí je zabránit šíření kapének. Může být vyrobena z různých materiálů. Právě na materiálu záleží, zda ústenka zachytí co největší množství částic virů a zůstane při tom prodyšná. Ústenka působí jako překážka, zabraňující kapénkám z respiračního traktu přenášet se vzduchem na jiné jedince. To se děje při kašli, mluvení či kýchnutí.
Při kašli, kýchání, smíchu, křiku nebo jiném hlasitém projevu vznikají větší kapky, z nichž některé se pohybují značnou rychlostí. Tím se mohou přenést do větší vzdálenosti než kapky menších rozměrů. Bez zábrany se dostanou do vzdálenosti od 2 do více než 6 metrů. Ústenka pak může vytvořit potřebnou bariéru a zabrání přenosu infekčních částic. Ústenka plní svou funkci pouze tehdy, je-li správně používána. Musí dostatečně zakrývat nos i ústa, pak snižuje pravděpodobnost míry přenosu viru mezi osobami a jeho šíření v komunitě.


Definice výrazu Ústenka. Co znamená odborný pojem Ústenka z kategorie Lékařství?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Text vytvořen pro server Superia.cz

Definici pojmu Ústenka sdílejte s vašimi známými a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Ústenka je v kategorii Lékařství

Klíčová slova: wiki, synonymum, Ústenka, termín, co je to Ústenka?, význam slova, odborné názvosloví, formulace, odborný výraz, slovník, slovo, význam, co znamená, co to je, názvosloví, přesný výraz, význam pojmu, přesný význam


Pojem Ústenka je v kategorii Lékařství, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o heslu Ústenka dozvíte následující

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Chirurgická ústenka je určena k nošení zdravotnickými pracovníky během chirurgického zákroku a během kojení, aby zachytila bakterie zalévané v kapénkách a aerosolech z úst a nosu nositele. Nejsou navrženy tak, aby chránily uživatele před vdechováním vzdušných bakterií nebo virových částic a jsou méně účinné než respirátory, jako jsou masky N95 nebo FFP, které poskytují lepší ochranu díky jejich materiálu, tvaru a těsnosti. Nicméně jsou lepší než podomácku vyrobené improvizované roušky. Látkové roušky nejsou pro zdravotnictví doporučovány. Záleží také na správnosti použití. Například nedoléhání roušky k obličeji z důvodu neoholené tváře snižuje její účinnost.

Zkuste zjistit více informací o slovu Ústenka v následujících zdrojích

Najít slovo Ústenka ve Wikislovníku

Hledat heslo Ústenka ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít heslo Ústenka ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Ústenka na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Ústenka ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat slovo Ústenka ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Ústenka například v evropském vyhledávači Qwant, v Google překladači, v Microsoft Bing, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Lingea slovnících.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Ústenka? resp. jaký je význam slova Ústenka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ústenka, odpověď na dotaz co je to Ústenka?. Víte např. kdo to je David Matásek? Znáte a víte kdo je Hochštapler? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů podle různých oborů. Proto případně zapátrejte po pojmu Ústenka i v jiných kategoriích (než Lékařství). Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících popisy termínů, přesné vysvětlení slov, významy slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.