Co je to?
Výraz, termín, definice slova Ústenka. Co znamená odborný pojem Ústenka z kategorie Lékařství?

Co je to Ústenka? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Ústenka?

Ústenka je jednou z ochran nosu a úst, jejíž funkcí je zabránit šíření kapének. Může být vyrobena z různých materiálů. Právě na materiálu záleží, zda ústenka zachytí co největší množství částic virů a zůstane při tom prodyšná. Ústenka působí jako překážka, zabraňující kapénkám z respiračního traktu přenášet se vzduchem na jiné jedince. To se děje při kašli, mluvení či kýchnutí.
Při kašli, kýchání, smíchu, křiku nebo jiném hlasitém projevu vznikají větší kapky, z nichž některé se pohybují značnou rychlostí. Tím se mohou přenést do větší vzdálenosti než kapky menších rozměrů. Bez zábrany se dostanou do vzdálenosti od 2 do více než 6 metrů. Ústenka pak může vytvořit potřebnou bariéru a zabrání přenosu infekčních částic. Ústenka plní svou funkci pouze tehdy, je-li správně používána. Musí dostatečně zakrývat nos i ústa, pak snižuje pravděpodobnost míry přenosu viru mezi osobami a jeho šíření v komunitě.


Co je to Ústenka? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Ústenka. Co znamená odborný pojem Ústenka z kategorie Lékařství?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Ústenka? Potom se o definici podělte s kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Výraz Ústenka se nachází v kategorii lékařství

Klíčová slova: slovo, pojem, terminologie, wiki, slovník, heslo, odborné názvosloví, odborný výraz, přesný výraz, lékařství, terminus technicus, informace, definice pojmu, co to je, význam, termín, synonymum, co je to Ústenka?


Pojem Ústenka je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Ústenka? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

Chirurgická ústenka je určena k nošení zdravotnickými pracovníky během chirurgického zákroku a během kojení, aby zachytila bakterie zalévané v kapénkách a aerosolech z úst a nosu nositele. Nejsou navrženy tak, aby chránily uživatele před vdechováním vzdušných bakterií nebo virových částic a jsou méně účinné než respirátory, jako jsou masky N95 nebo FFP, které poskytují lepší ochranu díky jejich materiálu, tvaru a těsnosti. Nicméně jsou lepší než podomácku vyrobené improvizované roušky. Látkové roušky nejsou pro zdravotnictví doporučovány. Záleží také na správnosti použití. Například nedoléhání roušky k obličeji z důvodu neoholené tváře snižuje její účinnost.

Jiné zdroje informací o pojmu Ústenka

Hledat videa s názvem Ústenka na Youtube

Vyhledat výraz Ústenka ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít slovo Ústenka ve vyhledávači Qwant

Vyhledat heslo Ústenka ve Wikizdrojích

Zkusit najít pojem Ústenka ve Wikislovníku

Najít slovo Ústenka ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Ústenka například ve ruském vyhledávači Yandex, v Lingea slovnících, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Microsoft Bing nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Teď už víte jaká je definice termínu Ústenka? resp. co se přesně ukrývá za slovem Ústenka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ústenka, odpověď na dotaz co je to Ústenka?. Víte např. kdo to je Thibaut Pinot? Znáte a víte kdo je Katolík? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než lékařství). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího popisy termínů, významy slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.