Co je to?
Definice výrazu, termínu Ústenka. Co znamená odborný pojem Ústenka z kategorie Lékařství?

Co je to Ústenka? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Ústenka

Ústenka je jednou z ochran nosu a úst, jejíž funkcí je zabránit šíření kapének. Může být vyrobena z různých materiálů. Právě na materiálu záleží, zda ústenka zachytí co největší množství částic virů a zůstane při tom prodyšná. Ústenka působí jako překážka, zabraňující kapénkám z respiračního traktu přenášet se vzduchem na jiné jedince. To se děje při kašli, mluvení či kýchnutí.
Při kašli, kýchání, smíchu, křiku nebo jiném hlasitém projevu vznikají větší kapky, z nichž některé se pohybují značnou rychlostí. Tím se mohou přenést do větší vzdálenosti než kapky menších rozměrů. Bez zábrany se dostanou do vzdálenosti od 2 do více než 6 metrů. Ústenka pak může vytvořit potřebnou bariéru a zabrání přenosu infekčních částic. Ústenka plní svou funkci pouze tehdy, je-li správně používána. Musí dostatečně zakrývat nos i ústa, pak snižuje pravděpodobnost míry přenosu viru mezi osobami a jeho šíření v komunitě.


Co je to Ústenka? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Ústenka. Co znamená odborný pojem Ústenka z kategorie Lékařství?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Ústenka s vašimi kamarády na svých sociální sítě (Facebook, Twitter, Instagram, Pinterest)..

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku 

Pojem Ústenka je v kategorii lékařství

Klíčová slova: co je to Ústenka?, význam slova, co to je, definice pojmu, lexikon, informace, synonymum, slovo, popis, co znamená, odborné názvosloví, přesný výraz, terminologie, wiki, termín, terminus technicus, Ústenka, přesný význam


Pojem Ústenka je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Ústenka? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Chirurgická ústenka je určena k nošení zdravotnickými pracovníky během chirurgického zákroku a během kojení, aby zachytila bakterie zalévané v kapénkách a aerosolech z úst a nosu nositele. Nejsou navrženy tak, aby chránily uživatele před vdechováním vzdušných bakterií nebo virových částic a jsou méně účinné než respirátory, jako jsou masky N95 nebo FFP, které poskytují lepší ochranu díky jejich materiálu, tvaru a těsnosti. Nicméně jsou lepší než podomácku vyrobené improvizované roušky. Látkové roušky nejsou pro zdravotnictví doporučovány. Záleží také na správnosti použití. Například nedoléhání roušky k obličeji z důvodu neoholené tváře snižuje její účinnost.

Hledejte pojem Ústenka v následujících vyhledávačích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Ústenka ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít pojem Ústenka ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Ústenka na Youtube

Najít termín Ústenka ve Wikizdrojích

Hledat frázi Ústenka ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Ústenka ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Ústenka například ve ruském vyhledávači Yandex, v Google překladači, v evropském vyhledávači Qwant, ve vyhledávači Seznam.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Vybrané termíny, slova, pojmy

Právě nyní již víte jaký je význam slova Ústenka? resp. co znamená Ústenka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ústenka, odpověď na dotaz co je to Ústenka?. Víte např. kdo to je Petr Fiala? Znáte a víte kdo je Lumír Olšovský? Jednotlivá slova můžou mít několik významů podle různých oborů. Radíme proto zkusit hledat pojem Ústenka v dalších sekcích tohoto webu, v jiné kategorii než je lékařství. U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na významy slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, zajímavosti, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.