Co je to?
Definice výrazu Ústenka. Co znamená odborný pojem Ústenka z kategorie Lékařství?

Co je Ústenka?

Co znamená termín Ústenka? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Ústenka je jednou z ochran nosu a úst, jejíž funkcí je zabránit šíření kapének. Může být vyrobena z různých materiálů. Právě na materiálu záleží, zda ústenka zachytí co největší množství částic virů a zůstane při tom prodyšná. Ústenka působí jako překážka, zabraňující kapénkám z respiračního traktu přenášet se vzduchem na jiné jedince. To se děje při kašli, mluvení či kýchnutí.
Při kašli, kýchání, smíchu, křiku nebo jiném hlasitém projevu vznikají větší kapky, z nichž některé se pohybují značnou rychlostí. Tím se mohou přenést do větší vzdálenosti než kapky menších rozměrů. Bez zábrany se dostanou do vzdálenosti od 2 do více než 6 metrů. Ústenka pak může vytvořit potřebnou bariéru a zabrání přenosu infekčních částic. Ústenka plní svou funkci pouze tehdy, je-li správně používána. Musí dostatečně zakrývat nos i ústa, pak snižuje pravděpodobnost míry přenosu viru mezi osobami a jeho šíření v komunitě.


Co je to Ústenka? Význam slova, termín, Definice výrazu Ústenka. Co znamená odborný pojem Ústenka z kategorie Lékařství?

Přes veškerou snahu mohou texty obsahovat faktické i pravopisné chyby za což se předem omlouváme. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet s kolegy, přáteli a partnery na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Termín Ústenka je v sekci lékařství

Klíčová slova: Ústenka, názvosloví, odborný výraz, terminus technicus, slovo, pojem, termín, význam pojmu, co to je, definice pojmu, přesný význam, význam, popis, terminologie, lékařství, odborné názvosloví, heslo, co je to Ústenka?


Pojem Ústenka je v kategorii lékařství, ilustrační obrázek

Co označuje termín Ústenka? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Chirurgická ústenka je určena k nošení zdravotnickými pracovníky během chirurgického zákroku a během kojení, aby zachytila bakterie zalévané v kapénkách a aerosolech z úst a nosu nositele. Nejsou navrženy tak, aby chránily uživatele před vdechováním vzdušných bakterií nebo virových částic a jsou méně účinné než respirátory, jako jsou masky N95 nebo FFP, které poskytují lepší ochranu díky jejich materiálu, tvaru a těsnosti. Nicméně jsou lepší než podomácku vyrobené improvizované roušky. Látkové roušky nejsou pro zdravotnictví doporučovány. Záleží také na správnosti použití. Například nedoléhání roušky k obličeji z důvodu neoholené tváře snižuje její účinnost.

Další informační zdroje o slovu Ústenka

Hledat videa s názvem Ústenka na Youtube

Hledat frázi Ústenka ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít Ústenka ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat slovo Ústenka ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít termín Ústenka ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat frázi Ústenka ve fulltextu vyhledávače Info.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Ústenka například v evropském vyhledávači Qwant, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve fulltextu Yahoo.com, ve Wikizdrojích nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Nyní už nejspíš víte co znamená Ústenka? resp. jaký je přesný význam slova Ústenka? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ústenka, odpověď na dotaz co je to Ústenka?. Víte např. kdo to je Josef Náhlovský? Znáte a víte kdo je Semino Rossi? Bohužel, naše možnosti updatů článků jsou omezené. Pojmy mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Doporučujeme proto pokusit se najít heslo Ústenka i jinde než v sekci než v lékařství. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie lékařství, ultrazvuk obrazovka, Ústenka, ilustrační obrázek

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, popisy termínů, definice odborných pojmů, významy slov, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.