Co je to?
Definice výrazu, termínu Štafle. Co znamená odborný pojem Štafle z kategorie Nástroje?

Co je to Štafle? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Štafle?

Štafle, jinak také nazývané skládací žebřík, jsou nezbytným pomocníkem při páci v nižších výškách, většinou od dvou do čtyř metrů. Jedná se vlastně o dva žebříky, které jsou na horním konci spojené. Spojení je zajištěno pohyblivým kloubem. Díky tomu je lze skládat a rozkládat. Velkou výhodou je to, že štafle nemusí mít pevnou oporu jako klasický žebřík. Použít se však dají jen na rovném povrchu, v jiném terénu by jejich používání bylo riskantní.
Štafle se uplatní v mnoha oblastech. Využívají je například zahradníci, zedníci, instalatéři, elektrikáři a mnoho dalších profesí. Malíři dokonce na štaflích chodí. Využívány jsou i v domácnostech.


Co je to Štafle? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Štafle. Co znamená odborný pojem Štafle z kategorie Nástroje?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Štafle doporučujeme sdílet s kolegy na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Štafle se nachází v sekci Nástroje

Klíčová slova: Štafle, odborné názvosloví, heslo, co znamená, terminus technicus, formulace, odborný výraz, slovník, význam slova, význam, popis, pojem, Nástroje, termín, slovo, přesný výraz, Nástroje, význam pojmu


Pojem Štafle je v kategorii Nástroje, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Štafle dozvíte následující

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Štafle (skládací žebřík) jsou pracovní pomůckou pro práce v nižších výškách ~2 m ale i ~4 m. Jsou to dva samostatné žebříky na horním konci navzájem spojené pohyblivým kloubem. Toto konstrukční uspořádání pak způsobuje, že u štaflí není potřeba pevná opěra tak jako je tomu u běžného žebříku. Štafle se hodí pouze do terénu s rovným povrchem, nejsou použitelné v terénu s nerovným povrchem.

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Štafle ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Štafle ve Wikimedia Commons

Zkusit najít slovo Štafle ve vyhledávači Qwant

Hledat výraz Štafle ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít heslo Štafle ve Wikislovníku

Hledat heslo Štafle ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Štafle například ve fulltextu Google.cz, v projektu slovnik.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Microsoft Bing nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Štafle? resp. co znamená výraz Štafle? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Štafle, odpověď na dotaz co je to Štafle?. Víte např. kdo to je Fejetonista? Znáte a víte kdo je Petr Fiala? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Štafle v jiné sekci než Nástroje. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího slovníková hesla, definice odborných pojmů, významy slov, popisy termínů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Oblíbenou prázdninovou destinací Čechů je Chorvatsko. Na tomto webu se o něm dozvíte mnoho zajímavostí.