Co je to?
Definice výrazu, termínu Štafle. Co znamená odborný pojem Štafle z kategorie Nástroje?

Co je to Štafle? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Štafle?

Štafle, jinak také nazývané skládací žebřík, jsou nezbytným pomocníkem při páci v nižších výškách, většinou od dvou do čtyř metrů. Jedná se vlastně o dva žebříky, které jsou na horním konci spojené. Spojení je zajištěno pohyblivým kloubem. Díky tomu je lze skládat a rozkládat. Velkou výhodou je to, že štafle nemusí mít pevnou oporu jako klasický žebřík. Použít se však dají jen na rovném povrchu, v jiném terénu by jejich používání bylo riskantní.
Štafle se uplatní v mnoha oblastech. Využívají je například zahradníci, zedníci, instalatéři, elektrikáři a mnoho dalších profesí. Malíři dokonce na štaflích chodí. Využívány jsou i v domácnostech.


Co je to Štafle? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Štafle. Co znamená odborný pojem Štafle z kategorie Nástroje?

Provozovatel neručí za správnost a aktuálnost zde uvedených informací. Text napsán pro Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Štafle patří do kategorie Nástroje

Klíčová slova: přesný výraz, terminus technicus, odborný výraz, heslo, význam slova, informace, pojem, slovo, popis, terminologie, přesný význam, definice, význam pojmu, Nástroje, Nástroje, Štafle, lexikon, definice pojmu


Pojem Štafle je v kategorii Nástroje, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Štafle?

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Štafle (skládací žebřík) jsou pracovní pomůckou pro práce v nižších výškách ~2 m ale i ~4 m. Jsou to dva samostatné žebříky na horním konci navzájem spojené pohyblivým kloubem. Toto konstrukční uspořádání pak způsobuje, že u štaflí není potřeba pevná opěra tak jako je tomu u běžného žebříku. Štafle se hodí pouze do terénu s rovným povrchem, nejsou použitelné v terénu s nerovným povrchem.

Internetové odkazy na vyhledávače

Zkusit najít slovo Štafle ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Štafle ve Wikimedia Commons

Hledat slovo Štafle ve Wikislovníku

Vyhledat pojem Štafle ve Wikizdrojích

Najít termín Štafle ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít heslo Štafle ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Štafle například ve fulltextu Google.cz, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Štafle? resp. co znamená slovo Štafle? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Štafle, odpověď na dotaz co je to Štafle?. Víte např. kdo to je Petr Bendl? Znáte a víte kdo je Tim Burton? Ke každému slovo může existovat víc definic podle různých oborů. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Nástroje). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího slovníková hesla, definice odborných pojmů, významy slov, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Oblíbenou prázdninovou destinací Čechů je Chorvatsko. Na tomto webu se o něm dozvíte mnoho zajímavostí.