Co je to?
Odborný výraz, definice slova Štafle. Co znamená pojem Štafle z kategorie Nástroje?

Co je Štafle? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Štafle

Štafle, jinak také nazývané skládací žebřík, jsou nezbytným pomocníkem při páci v nižších výškách, většinou od dvou do čtyř metrů. Jedná se vlastně o dva žebříky, které jsou na horním konci spojené. Spojení je zajištěno pohyblivým kloubem. Díky tomu je lze skládat a rozkládat. Velkou výhodou je to, že štafle nemusí mít pevnou oporu jako klasický žebřík. Použít se však dají jen na rovném povrchu, v jiném terénu by jejich používání bylo riskantní.
Štafle se uplatní v mnoha oblastech. Využívají je například zahradníci, zedníci, instalatéři, elektrikáři a mnoho dalších profesí. Malíři dokonce na štaflích chodí. Využívány jsou i v domácnostech.


Co je to Štafle? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Štafle. Co znamená pojem Štafle z kategorie Nástroje?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Sepsáno redaktory Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Štafle s rodinou a kamarády na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Výraz Štafle se nachází v sekci nástroje

Klíčová slova: co je to Štafle?, informace, termín, vysvětlení, odborný výraz, heslo, odborné názvosloví, význam, Štafle, přesný význam, lexikon, slovník, pojem, nástroje, terminus technicus, terminologie, wiki, význam pojmu


Pojem Štafle je v kategorii nástroje, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Štafle?

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

Štafle (skládací žebřík) jsou pracovní pomůckou pro práce v nižších výškách ~2 m ale i ~4 m. Jsou to dva samostatné žebříky na horním konci navzájem spojené pohyblivým kloubem. Toto konstrukční uspořádání pak způsobuje, že u štaflí není potřeba pevná opěra tak jako je tomu u běžného žebříku. Štafle se hodí pouze do terénu s rovným povrchem, nejsou použitelné v terénu s nerovným povrchem.

Další možné informační zdroje

Najít slovo Štafle ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat výraz Štafle ve Wikislovníku

Zkusit najít slovo Štafle ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít pojem Štafle na Google.cz

Hledat videa s názvem Štafle na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Štafle ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Štafle například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v Google překladači.

Náhodných výběr hesel, pojmů a odborných termínů

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Štafle? resp. jaký je přesný význam slova Štafle? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Štafle, odpověď na dotaz co je to Štafle?. Víte např. kdo to je Hana Kordová Marvanová? Znáte a víte kdo je Akademik? Ke každému pojmu může existovat vícero definic podle různých oborů. Doporučujeme proto pokusit se najít heslo Štafle i jinde než v sekci než v nástroje. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na popisy termínů, slovníková hesla, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, významy slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Oblíbenou prázdninovou destinací Čechů je Chorvatsko. Na tomto webu se o něm dozvíte mnoho zajímavostí.