Co je to?
Odborný výraz, definice slova Štafle. Co znamená pojem Štafle z kategorie Nástroje?

Co je to Štafle? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Štafle

Štafle, jinak také nazývané skládací žebřík, jsou nezbytným pomocníkem při páci v nižších výškách, většinou od dvou do čtyř metrů. Jedná se vlastně o dva žebříky, které jsou na horním konci spojené. Spojení je zajištěno pohyblivým kloubem. Díky tomu je lze skládat a rozkládat. Velkou výhodou je to, že štafle nemusí mít pevnou oporu jako klasický žebřík. Použít se však dají jen na rovném povrchu, v jiném terénu by jejich používání bylo riskantní.
Štafle se uplatní v mnoha oblastech. Využívají je například zahradníci, zedníci, instalatéři, elektrikáři a mnoho dalších profesí. Malíři dokonce na štaflích chodí. Využívány jsou i v domácnostech.


Co je to Štafle? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Štafle. Co znamená pojem Štafle z kategorie Nástroje?

Neručíme za úplnost, správnost, přesnost ani aktuálnost zde uvedených informací. Text napsán pro Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text se známými prostřednictvím sociálních sítích Facebook, Pinterest, Reddit nebo Twitter.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Heslo Štafle patří do sekce nástroje

Klíčová slova: nástroje, význam slova, co znamená, popis, co je to Štafle?, synonymum, význam pojmu, informace, slovník, přesný výraz, nástroje, formulace, přesný význam, pojem, definice, definice pojmu, wiki, názvosloví


Pojem Štafle je v kategorii nástroje, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Štafle?

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Štafle (skládací žebřík) jsou pracovní pomůckou pro práce v nižších výškách ~2 m ale i ~4 m. Jsou to dva samostatné žebříky na horním konci navzájem spojené pohyblivým kloubem. Toto konstrukční uspořádání pak způsobuje, že u štaflí není potřeba pevná opěra tak jako je tomu u běžného žebříku. Štafle se hodí pouze do terénu s rovným povrchem, nejsou použitelné v terénu s nerovným povrchem.

Více informací o pojmu Štafle lze najít v následujících zdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Štafle ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít heslo Štafle ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Štafle ve Wikimedia Commons

Zkusit najít pojem Štafle ve Wikizdrojích

Najít slovo Štafle ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat výraz Štafle ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Štafle například ve Wikislovníku, v Lingea slovnících, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v Google překladači.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Teď už znáte odpověď na otázku co to je Štafle? resp. co znamená Štafle? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Štafle, odpověď na dotaz co je to Štafle?. Víte např. kdo to je Leoš Janáček? Znáte a víte kdo je Violetta? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Zkuste proto termín Štafle hledat i v jiných kategoriích (než nástroje) U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího zajímavosti, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, slovníková hesla, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Oblíbenou prázdninovou destinací Čechů je Chorvatsko. Na tomto webu se o něm dozvíte mnoho zajímavostí.