Co je to?
Výraz, termín, definice slova Bystřina. Co znamená odborný pojem Bystřina z kategorie Příroda?

Co je to Bystřina? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Bystřina?

Bystřina je jedním z druhů vodních toků, ovšem její definice nemusí být ani u hydrologů zcela jednotná. Záleží také na tradicích a místních zvyklostech.
Jako bystřina se obvykle označuje malý vodní tok, který má proměnlivý sklon dna, velký spád a minimum nebo žádné zákruty. Její vodnost je nepravidelná, stav vody kolísá v závislosti na srážkách.


Co je to Bystřina? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Bystřina. Co znamená odborný pojem Bystřina z kategorie Příroda?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Bystřina? Potom se o definici podělte s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Bystřina se nachází v kategorii Příroda

Klíčová slova: Příroda, odborné názvosloví, definice, přesný význam, co to je, Bystřina, názvosloví, terminus technicus, vysvětlení, význam pojmu, pojem, heslo, terminologie, slovník, termín, lexikon, přesný výraz, odborný výraz


Pojem Bystřina je v kategorii Příroda, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších zdrojích

Najít slovo Bystřina ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít výraz Bystřina ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Bystřina ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat slovo Bystřina ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít slovo Bystřina na Google.cz

Hledat výraz Bystřina ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Bystřina například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v projektu slovnik.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve videích na Youtube nebo v Lingea slovnících.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Bystřina? resp. jaký je přesný význam slova Bystřina? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Bystřina, odpověď na dotaz co je to Bystřina?. Víte např. kdo to je Šlapka? Znáte a víte kdo je Linus Pauling? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Příroda Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, významy slov, zajímavosti, popisy termínů, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.