Co je to?
Definice odborného termínu, slova Derniéra. Co znamená pojem Derniéra z kategorie Kultura?

Co je to Derniéra? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Derniéra?

Derniéra je označením pro poslední uvedení uměleckého díla, většinou se jedná o divadelní hru nebo film. Může se však jednat i o jiný typ akce, například výstavu. Derniéra je slavnostnější, jde o jistý způsob rozloučení.
Derniér se zúčastňují i významné osobnosti, její součástí může být následné posezení s menším občerstvením.

Co je to Derniéra? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Derniéra. Co znamená pojem Derniéra z kategorie Kultura?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Derniéra? Pak se o ní podělte s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Derniéra je v kategorii Kultura

Klíčová slova: co je to Derniéra?, význam, informace, přesný výraz, odborné názvosloví, pojem, co znamená, přesný význam, vysvětlení, co to je, definice pojmu, formulace, terminologie, wiki, názvosloví, Derniéra, odborný výraz, význam slova


Pojem Derniéra je v kategorii Kultura, ilustrační obrázek

Co označuje termín Derniéra? Výraz, definice slova z projektu Wikipedia

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Jako derniéra se označuje poslední představení daného divadelního či filmového díla. Jedná se tak o protiklad premiéry. Jakožto předpremiéra nebo premiéra je označováno vždy úplně první představení, jakožto derniéra představení vůbec poslední.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Zkusit najít pojem Derniéra ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat heslo Derniéra ve vyhledávači Qwant

Najít výraz Derniéra ve Wikislovníku

Najít pojem Derniéra ve Wikizdrojích

Zkusit najít heslo Derniéra ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Derniéra na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Derniéra například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači Seznam.cz, v Microsoft Bing nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice termínu Derniéra? resp. co znamená Derniéra? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Derniéra, odpověď na dotaz co je to Derniéra?. Víte např. kdo to je Fuchtle? Znáte a víte kdo je Ivanka Trumpová? Jednotlivá slova můžou mít několik významů podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Derniéra v jiné sekci než Kultura. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na významy slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.