Co je to?
Odborný výraz, definice slova Derniéra. Co znamená slovo Derniéra z kategorie Kultura?

Co je Derniéra? Definice pojmu

Co znamená termín Derniéra? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Derniéra je označením pro poslední uvedení uměleckého díla, většinou se jedná o divadelní hru nebo film. Může se však jednat i o jiný typ akce, například výstavu. Derniéra je slavnostnější, jde o jistý způsob rozloučení.
Derniér se zúčastňují i významné osobnosti, její součástí může být následné posezení s menším občerstvením.

Co je to Derniéra? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Derniéra. Co znamená slovo Derniéra z kategorie Kultura?

Při tvorbě obsahu (textů a obrázků) bylo postupováno s maximální péčí, ale přesto nelze zcela vyloučit možnost výskytu chyb. Uvedený text sepsán reaktory Superia.cz

Tento text (Derniéra) můžete sdílet se známými prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku 

Výraz Derniéra patří do kategorie kultura

Klíčová slova: odborné názvosloví, definice pojmu, co je to Derniéra?, heslo, termín, přesný výraz, popis, wiki, význam slova, informace, kultura, význam, vysvětlení, kultura, slovník, synonymum, pojem, Derniéra


Pojem Derniéra je v kategorii kultura, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Derniéra?

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Jako derniéra se označuje poslední představení daného divadelního či filmového díla. Jedná se tak o protiklad premiéry. Jakožto předpremiéra nebo premiéra je označováno vždy úplně první představení, jakožto derniéra představení vůbec poslední.

Doporučené zdroje informací k dalšímu studiu

Hledat frázi Derniéra ve Wikizdrojích

Zkusit najít slovo Derniéra na Google.cz

Hledat pojem Derniéra ve Wikislovníku

Hledat slovo Derniéra ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít slovo Derniéra ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat termín Derniéra ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Derniéra například v Microsoft Bing, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve videích na Youtube, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Nyní již víte co znamená slovo Derniéra? resp. co označuje slovo Derniéra? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Derniéra, odpověď na dotaz co je to Derniéra?. Víte např. kdo to je Únosce? Znáte a víte kdo je Mudrc? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste hledání odborného pojmu Derniéra i v jiné kategorii než je sekce kultura. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, popisy termínů, významy slov, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.