Co je to?
Výraz, termín, definice slova Derniéra. Co znamená odborný pojem Derniéra z kategorie Kultura?

Co je to Derniéra? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Derniéra?

Derniéra je označením pro poslední uvedení uměleckého díla, většinou se jedná o divadelní hru nebo film. Může se však jednat i o jiný typ akce, například výstavu. Derniéra je slavnostnější, jde o jistý způsob rozloučení.
Derniér se zúčastňují i významné osobnosti, její součástí může být následné posezení s menším občerstvením.

Co je to Derniéra? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Derniéra. Co znamená odborný pojem Derniéra z kategorie Kultura?

Nemůžeme ručit za přesnost, správnost a aktuálnost informací. Veškeré zde uvedené informace jsou bez záruky. Text vytvořen pro server Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Termín Derniéra patří do sekce kultura

Klíčová slova: vysvětlení, přesný význam, kultura, synonymum, přesný výraz, Derniéra, význam slova, kultura, formulace, odborný výraz, heslo, názvosloví, wiki, co to je, definice, popis, význam pojmu, informace


Pojem Derniéra je v kategorii kultura, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Derniéra? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

(Text byl převzat z mnohojazyčné online encyklopedie Wikipedia) Licence CC-BY-SA.

Jako derniéra se označuje poslední představení daného divadelního či filmového díla. Jedná se tak o protiklad premiéry. Jakožto předpremiéra nebo premiéra je označováno vždy úplně první představení, jakožto derniéra představení vůbec poslední.

Hledejte v dalších zdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Derniéra ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat heslo Derniéra ve Wikizdrojích

Najít heslo Derniéra ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat termín Derniéra ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít slovo Derniéra ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat pojem Derniéra na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Derniéra například v evropském vyhledávači Qwant, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve vyhledávači Seznam.cz, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v projektu slovnik.cz.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Derniéra? resp. jaká je definice slova Derniéra? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Derniéra, odpověď na dotaz co je to Derniéra?. Víte např. kdo to je Gérard Depardieu? Znáte a víte kdo je Alexej Čepička? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci kultura U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.