Co je to?
Definice odborného termínu, slova Derniéra. Co znamená pojem Derniéra z kategorie Kultura?

Co je to Derniéra? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Derniéra?

Derniéra je označením pro poslední uvedení uměleckého díla, většinou se jedná o divadelní hru nebo film. Může se však jednat i o jiný typ akce, například výstavu. Derniéra je slavnostnější, jde o jistý způsob rozloučení.
Derniér se zúčastňují i významné osobnosti, její součástí může být následné posezení s menším občerstvením.

Co je to Derniéra? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Derniéra. Co znamená pojem Derniéra z kategorie Kultura?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Sepsáno redaktory Superia.cz

Zaujalo vás slovo, termín Derniéra? Potom se o definici podělte s blízkými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Derniéra se nachází v kategorii Kultura

Klíčová slova: význam, co to je, popis, terminologie, Derniéra, slovo, přesný výraz, wiki, termín, vysvětlení, terminus technicus, co je to Derniéra?, odborný výraz, formulace, odborné názvosloví, heslo, co znamená, informace


Pojem Derniéra je v kategorii Kultura, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Derniéra? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Jako derniéra se označuje poslední představení daného divadelního či filmového díla. Jedná se tak o protiklad premiéry. Jakožto předpremiéra nebo premiéra je označováno vždy úplně první představení, jakožto derniéra představení vůbec poslední.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Hledat videa s názvem Derniéra na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Derniéra ve Wikimedia Commons

Najít slovo Derniéra ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Derniéra ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat termín Derniéra ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít výraz Derniéra ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Derniéra například v evropském vyhledávači Qwant, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Google překladači.

Zkuste také následující odborné pojmy, termíny a hesla

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Derniéra? resp. co vlastně znamená slovo Derniéra? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Derniéra, odpověď na dotaz co je to Derniéra?. Víte např. kdo to je Charlotte Ella Gottová? Znáte a víte kdo je Neplátce DPH? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Kultura). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, významy slov, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, zajímavosti, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte co znamená zkratka AYOR, JFGI nebo WIYF? Tyto a další zkratky naleznete na našem spřáteleném webu.