Co je to?
Definice výrazu Lombardní úvěr. Co znamená odborný pojem Lombardní úvěr z kategorie Bankovnictví?

Co to je Lombardní úvěr? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Lombardní úvěr?

Lombardní úvěr patří ke krátkodobým úvěrům. Tento úvěr je zajištěný zastavením movitých věcí, především šperků, drahých kovů, cenných papírů a podobně. Často jde o úvěr poskytnutý centrální bankou ostatním bankovním institucím za zástavu cenných papírů.
Název lombardní úvěr pochází z oblasti, která byla již ve středověku sídlem bankéřů. K poskytnutí úvěru musí být sepsána smlouva, ve které je kromě obvyklých náležitostí zakotveno, že v případě neplnění závazku může banka prodat zastavený majetek i bez rozhodnutí soudu.


Co je to Lombardní úvěr? Význam slova, termín, Definice výrazu Lombardní úvěr. Co znamená odborný pojem Lombardní úvěr z kategorie Bankovnictví?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Zaujala vás definice pojmu Lombardní úvěr? Pak se o ní podělte s přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Lombardní úvěr patří do sekce Bankovnictví

Klíčová slova: co to je, přesný výraz, odborný výraz, definice pojmu, co je to Lombardní úvěr?, význam pojmu, přesný význam, termín, Bankovnictví, informace, terminus technicus, odborné názvosloví, definice, co znamená, synonymum, Lombardní úvěr, názvosloví, heslo


Pojem Lombardní úvěr je v kategorii Bankovnictví, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Lombardní úvěr píše následující

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Lombardní úvěr je krátkodobý úvěr zajištěný zástavou movitých věcí (zejména cenných papírů, šperků, drahých kovů, nebo určitých komodit).
V užším smyslu je tak označován lombardní úvěr poskytovaný centrální bankou komerčním bankám oproti zástavě cenných papírů (za lombardní sazbu).
Lombardní úvěr je pojmenovaný po Lombardii, odkud pochází Langobardi (Langobardi je český výraz, v angličtině Lombards), již byli ve středověku známí jako bankéři. Londýnská Lombard Street je pojmenovaná po langobardských bankéřích.

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Vyhledat pojem Lombardní úvěr ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Lombardní úvěr ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít termín Lombardní úvěr ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Lombardní úvěr na Youtube

Hledat výraz Lombardní úvěr na Google.cz

Vyhledat heslo Lombardní úvěr ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Lombardní úvěr například ve Wikizdrojích, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Lombardní úvěr? resp. co vlastně znamená slovo Lombardní úvěr? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Lombardní úvěr, odpověď na dotaz co je to Lombardní úvěr?. Víte např. kdo to je Referent? Znáte a víte kdo je Myšpulín? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Bankovnictví). U některých textů citujeme českou Wikipedii. Spolu s krátkou citací (textem) vždy uvádíme u url adresu projektu. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje významy slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Vzpomněli byste si na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po B nebo po M?