Co je to?
Definice výrazu Lombardní úvěr. Co znamená odborný pojem Lombardní úvěr z kategorie Bankovnictví?

Co to je Lombardní úvěr? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Lombardní úvěr

Lombardní úvěr patří ke krátkodobým úvěrům. Tento úvěr je zajištěný zastavením movitých věcí, především šperků, drahých kovů, cenných papírů a podobně. Často jde o úvěr poskytnutý centrální bankou ostatním bankovním institucím za zástavu cenných papírů.
Název lombardní úvěr pochází z oblasti, která byla již ve středověku sídlem bankéřů. K poskytnutí úvěru musí být sepsána smlouva, ve které je kromě obvyklých náležitostí zakotveno, že v případě neplnění závazku může banka prodat zastavený majetek i bez rozhodnutí soudu.


Co je to Lombardní úvěr? Význam slova, termín, Definice výrazu Lombardní úvěr. Co znamená odborný pojem Lombardní úvěr z kategorie Bankovnictví?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text samozřejmě můžete sdílet se známými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Lombardní úvěr je v sekci Bankovnictví

Klíčová slova: Lombardní úvěr, význam, co je to Lombardní úvěr?, popis, význam pojmu, synonymum, Bankovnictví, slovo, wiki, termín, odborné názvosloví, přesný význam, názvosloví, význam slova, slovník, vysvětlení, co znamená, definice pojmu


Pojem Lombardní úvěr je v kategorii Bankovnictví, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Lombardní úvěr?

Níže uvedený text byl převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Lombardní úvěr je krátkodobý úvěr zajištěný zástavou movitých věcí (zejména cenných papírů, šperků, drahých kovů, nebo určitých komodit).
V užším smyslu je tak označován lombardní úvěr poskytovaný centrální bankou komerčním bankám oproti zástavě cenných papírů (za lombardní sazbu).
Lombardní úvěr je pojmenovaný po Lombardii, odkud pochází Langobardi (Langobardi je český výraz, v angličtině Lombards), již byli ve středověku známí jako bankéři. Londýnská Lombard Street je pojmenovaná po langobardských bankéřích.

Další možné informační zdroje

Vyhledat termín Lombardní úvěr ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Lombardní úvěr ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít termín Lombardní úvěr ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Lombardní úvěr ve Wikimedia Commons

Vyhledat výraz Lombardní úvěr ve vyhledávači Qwant

Vyhledat slovo Lombardní úvěr ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Lombardní úvěr například ve ruském vyhledávači Yandex, v Google překladači, ve videích na Youtube, ve Wikizdrojích nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Lombardní úvěr? resp. co se skrývá pod slovem Lombardní úvěr? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Lombardní úvěr, odpověď na dotaz co je to Lombardní úvěr?. Víte např. kdo to je Veřejný činitel? Znáte a víte kdo je Spisovatel? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Bankovnictví). Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího popisy termínů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, významy slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Vzpomněli byste si na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po B nebo po M?