Co je to?
Odborný výraz, definice slova Atom. Co znamená pojem Atom z kategorie Fyzika?

Co je Atom?

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Atom?

Jako atom je označována nejmenší část hmoty, kterou už nelze dále dělit pomocí chemických prostředků. Atom si uchovává vlastnosti chemického prvku. Částice, které atom tvoří, jsou atomové jádro obsahující protony a neutrony, a atomový obal, který je tvořen prázdným prostorem, ve kterém jsou elektrony.
Elektricky je atom neutrální, nemá žádný náboj. Počet protonů s kladným nábojem je stejný, jako počet elektronů se záporným nábojem.


Co je to Atom? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Atom. Co znamená pojem Atom z kategorie Fyzika?

Přes maximální snahu a opakovanou kontrolu mohou být některé informace nesprávné, nepřesné či neaktuální. Text vypracovaly autorky pro Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Atom s vašimi známými a kamarády na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    

Termín Atom se nachází v sekci fyzika

Klíčová slova: odborné názvosloví, odborný výraz, formulace, fyzika, přesný výraz, definice, význam slova, slovník, názvosloví, terminologie, definice pojmu, význam, pojem, přesný význam, co znamená, fyzika, co to je, heslo


Pojem Atom je v kategorii fyzika, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Atom?

(Text byl převzat z mnohojazyčné online encyklopedie Wikipedia) Licence CC-BY-SA.

Atom (z řeckého ἄτομος, átomos - nedělitelný) je nejmenší částice běžné hmoty, částice, kterou už chemickými prostředky dále nelze dělit (ovšem fyzikálními ano - viz např. jaderná reakce) a která definuje vlastnosti daného chemického prvku. Atom se skládá z atomového jádra obsahujícího protony a neutrony a obalu obsahujícího elektrony.

Další možné informační zdroje

Hledat pojem Atom ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít Atom ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít termín Atom ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít slovo Atom ve vyhledávači Yandex

Najít termín Atom na Google.cz

Vyhledat slovo Atom ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Atom například ve Wikislovníku, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve videích na Youtube nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Teďka již bezesporu víte jaká je definice slova Atom? resp. jaký je význam pojmu Atom? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Atom, odpověď na dotaz co je to Atom?. Víte např. kdo to je Jaroslav Havlíček? Znáte a víte kdo je Bůh? Není v našich silách pravidelně aktualizovat texty na tomto webu. Pojmy mohou mít různé významy vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Můžete se proto pokusit najít heslo Atom i v jiné sekci než v fyzika. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie fyzika, mechanika traktor, atom, ilustrační obrázek

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, významy slov, zajímavosti, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to šotouš a kde ho můžete potkat? Pokud ne, dozvíte se to z našich partnerských stránek zde.