Co je to?
Definice výrazu Atom. Co znamená odborný pojem Atom z kategorie Fyzika?

Co to je Atom? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Atom

Jako atom je označována nejmenší část hmoty, kterou už nelze dále dělit pomocí chemických prostředků. Atom si uchovává vlastnosti chemického prvku. Částice, které atom tvoří, jsou atomové jádro obsahující protony a neutrony, a atomový obal, který je tvořen prázdným prostorem, ve kterém jsou elektrony.
Elektricky je atom neutrální, nemá žádný náboj. Počet protonů s kladným nábojem je stejný, jako počet elektronů se záporným nábojem.


Co je to Atom? Význam slova, termín, Definice výrazu Atom. Co znamená odborný pojem Atom z kategorie Fyzika?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Napsáno redaktory Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Atom patří do sekce Fyzika

Klíčová slova: odborný výraz, formulace, slovník, slovo, lexikon, přesný výraz, odborné názvosloví, co to je, názvosloví, význam slova, synonymum, pojem, termín, definice, vysvětlení, co znamená, popis, informace


Pojem Atom je v kategorii Fyzika, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Atom můžete dozvědět následující

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Atom (z řeckého ἄτομος, átomos - nedělitelný) je nejmenší částice běžné hmoty, částice, kterou už chemickými prostředky dále nelze dělit (ovšem fyzikálními ano - viz např. jaderná reakce) a která definuje vlastnosti daného chemického prvku. Atom se skládá z atomového jádra obsahujícího protony a neutrony a obalu obsahujícího elektrony.

Další informační zdroje o slovu Atom

Zkusit najít heslo Atom ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Atom ve Wikimedia Commons

Najít heslo Atom na Google.cz

Zkusit najít slovo Atom ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Atom ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat výraz Atom ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Atom například ve Wikislovníku, v Lingea slovnících, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v evropském vyhledávači Qwant nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je Atom? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Atom? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Atom, odpověď na dotaz co je to Atom?. Víte např. kdo to je Workoholik? Znáte a víte kdo je Bůh? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Fyzika. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, popisy termínů, zajímavosti, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to šotouš a kde ho můžete potkat? Pokud ne, dozvíte se to z našich partnerských stránek zde.