Co je to?
Výraz, termín, definice slova Atom. Co znamená odborný pojem Atom z kategorie Fyzika?

Co je to Atom? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Atom?

Jako atom je označována nejmenší část hmoty, kterou už nelze dále dělit pomocí chemických prostředků. Atom si uchovává vlastnosti chemického prvku. Částice, které atom tvoří, jsou atomové jádro obsahující protony a neutrony, a atomový obal, který je tvořen prázdným prostorem, ve kterém jsou elektrony.
Elektricky je atom neutrální, nemá žádný náboj. Počet protonů s kladným nábojem je stejný, jako počet elektronů se záporným nábojem.


Co je to Atom? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Atom. Co znamená odborný pojem Atom z kategorie Fyzika?

Provozovatel neručí za aktuálnost, správnost a přesnost informací uvedených na tomto webu. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Atom se známými na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru    

Heslo Atom je v kategorii fyzika

Klíčová slova: informace, fyzika, co znamená, terminus technicus, formulace, přesný výraz, pojem, odborné názvosloví, definice pojmu, fyzika, význam slova, názvosloví, popis, terminologie, slovník, co je to Atom?, význam pojmu, přesný význam


Pojem Atom je v kategorii fyzika, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Atom?

Následující definice termínu byla převzata z internetového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Atom (z řeckého ἄτομος, átomos - nedělitelný) je nejmenší částice běžné hmoty, částice, kterou už chemickými prostředky dále nelze dělit (ovšem fyzikálními ano - viz např. jaderná reakce) a která definuje vlastnosti daného chemického prvku. Atom se skládá z atomového jádra obsahujícího protony a neutrony a obalu obsahujícího elektrony.

Hledejte pojem Atom v následujících vyhledávačích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Atom ve Wikimedia Commons

Vyhledat výraz Atom ve vyhledávači Qwant

Vyhledat heslo Atom ve vyhledávači Yandex

Vyhledat slovo Atom ve Wikizdrojích

Najít výraz Atom ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat slovo Atom ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Atom například v Microsoft Bing, v Lingea slovnících, ve videích na Youtube, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr z náhodných odborných pojmů, hesel, termínů

Teď už znáte odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Atom? resp. jaká je definice termínu Atom? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Atom, odpověď na dotaz co je to Atom?. Víte např. kdo to je Jan Sokol? Znáte a víte kdo je Bůh? Jednotlivá slova můžou mít několik významů vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám hledat v jiných sekcích (než fyzika). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících přesné vysvětlení slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, významy slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to šotouš a kde ho můžete potkat? Pokud ne, dozvíte se to z našich partnerských stránek zde.