Co je to?
Definice výrazu, termínu Atom. Co znamená odborný pojem Atom z kategorie Fyzika?

Co je to Atom? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Atom?

Jako atom je označována nejmenší část hmoty, kterou už nelze dále dělit pomocí chemických prostředků. Atom si uchovává vlastnosti chemického prvku. Částice, které atom tvoří, jsou atomové jádro obsahující protony a neutrony, a atomový obal, který je tvořen prázdným prostorem, ve kterém jsou elektrony.
Elektricky je atom neutrální, nemá žádný náboj. Počet protonů s kladným nábojem je stejný, jako počet elektronů se záporným nábojem.


Co je to Atom? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Atom. Co znamená odborný pojem Atom z kategorie Fyzika?

Za uvedené informace neručíme. Přes veškerou pečlivost se mohou v textech objevit chybné údaje nebo pravopisné chyby. Napsáno redaktory Superia.cz

Definici pojmu Atom sdílejte s dalšími lidmi na Twitteru, Redditu, Pinterestu, Facebooku nebo na jiných, zde neuvedených sociálních sítích.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Pojem Atom je v kategorii fyzika

Klíčová slova: wiki, synonymum, lexikon, definice pojmu, informace, význam pojmu, fyzika, terminologie, popis, slovo, význam, přesný výraz, definice, Atom, formulace, odborný výraz, termín, co to je


Pojem Atom je v kategorii fyzika, ilustrační obrázek

Co označuje termín Atom? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Následující popis termínu byl převzat z otevřené online encyklopedie, ze známé Wikipedie. Pro více informací klikněte na odkaz. Licence CC-BY-SA.

Atom (z řeckého ἄτομος, átomos - nedělitelný) je nejmenší částice běžné hmoty, částice, kterou už chemickými prostředky dále nelze dělit (ovšem fyzikálními ano - viz např. jaderná reakce) a která definuje vlastnosti daného chemického prvku. Atom se skládá z atomového jádra obsahujícího protony a neutrony a obalu obsahujícího elektrony.

Další možné informační zdroje

Najít pojem Atom ve vyhledávači Qwant

Hledat videa s názvem Atom na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Atom ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít pojem Atom ve vyhledávači Yandex

Najít heslo Atom ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat frázi Atom ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Atom například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Google překladači, ve Wikislovníku, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Lingea slovnících.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Právě nyní již víte jaký je význam slova Atom? resp. co znamená výraz Atom? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Atom, odpověď na dotaz co je to Atom?. Víte např. kdo to je Petr Fiala? Znáte a víte kdo je Autista? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic podle různých oborů. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než fyzika). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na slovníková hesla, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to šotouš a kde ho můžete potkat? Pokud ne, dozvíte se to z našich partnerských stránek zde.