Co je to?
Definice výrazu Atom. Co znamená odborný pojem Atom z kategorie Fyzika?

Co to je Atom? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Atom

Jako atom je označována nejmenší část hmoty, kterou už nelze dále dělit pomocí chemických prostředků. Atom si uchovává vlastnosti chemického prvku. Částice, které atom tvoří, jsou atomové jádro obsahující protony a neutrony, a atomový obal, který je tvořen prázdným prostorem, ve kterém jsou elektrony.
Elektricky je atom neutrální, nemá žádný náboj. Počet protonů s kladným nábojem je stejný, jako počet elektronů se záporným nábojem.


Co je to Atom? Význam slova, termín, Definice výrazu Atom. Co znamená odborný pojem Atom z kategorie Fyzika?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Zaujala vás definice slova Atom? Pak se o tuto stránku podělte s přáteli na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Atom je v kategorii Fyzika

Klíčová slova: terminus technicus, definice pojmu, pojem, wiki, význam, názvosloví, heslo, odborné názvosloví, přesný výraz, význam pojmu, synonymum, význam slova, co znamená, slovník, odborný výraz, přesný význam, slovo, formulace


Pojem Atom je v kategorii Fyzika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Atom? Výraz, definice slova z Wikipedie

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Atom (z řeckého ἄτομος, átomos - nedělitelný) je nejmenší částice běžné hmoty, částice, kterou už chemickými prostředky dále nelze dělit (ovšem fyzikálními ano - viz např. jaderná reakce) a která definuje vlastnosti daného chemického prvku. Atom se skládá z atomového jádra obsahujícího protony a neutrony a obalu obsahujícího elektrony.

Odkazy na jiné online zdroje a weby

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Atom ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat slovo Atom ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Atom ve Wikimedia Commons

Hledat heslo Atom ve Wikizdrojích

Vyhledat heslo Atom ve Wikislovníku

Zkusit najít slovo Atom na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Atom například v evropském vyhledávači Qwant, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve videích na Youtube, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Atom? resp. co je to Atom? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Atom, odpověď na dotaz co je to Atom?. Víte např. kdo to je Asistent pedagoga? Znáte a víte kdo je Bůh? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto termín Atom hledat i v jiných kategoriích (než Fyzika) U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, definice odborných pojmů, významy slov, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to šotouš a kde ho můžete potkat? Pokud ne, dozvíte se to z našich partnerských stránek zde.