Co je to?
Definice výrazu Atom. Co znamená odborný pojem Atom z kategorie Fyzika?

Co to je Atom? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Atom

Jako atom je označována nejmenší část hmoty, kterou už nelze dále dělit pomocí chemických prostředků. Atom si uchovává vlastnosti chemického prvku. Částice, které atom tvoří, jsou atomové jádro obsahující protony a neutrony, a atomový obal, který je tvořen prázdným prostorem, ve kterém jsou elektrony.
Elektricky je atom neutrální, nemá žádný náboj. Počet protonů s kladným nábojem je stejný, jako počet elektronů se záporným nábojem.


Co je to Atom? Význam slova, termín, Definice výrazu Atom. Co znamená odborný pojem Atom z kategorie Fyzika?

Přes neustálou opakovanou kontrolu mohou být v textech chyby za něž se předem omlouváme. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte text pojmu Atom se známými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Atom se nachází v kategorii Fyzika

Klíčová slova: definice pojmu, slovník, Fyzika, popis, wiki, slovo, terminus technicus, Atom, názvosloví, význam pojmu, terminologie, význam slova, formulace, význam, co je to Atom?, vysvětlení, pojem, přesný význam


Pojem Atom je v kategorii Fyzika, ilustrační obrázek

Co označuje termín Atom? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Atom (z řeckého ἄτομος, átomos - nedělitelný) je nejmenší částice běžné hmoty, částice, kterou už chemickými prostředky dále nelze dělit (ovšem fyzikálními ano - viz např. jaderná reakce) a která definuje vlastnosti daného chemického prvku. Atom se skládá z atomového jádra obsahujícího protony a neutrony a obalu obsahujícího elektrony.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Najít pojem Atom ve vyhledávači Qwant

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Atom ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Atom na Youtube

Hledat heslo Atom ve Wikizdrojích

Najít výraz Atom ve Wikislovníku

Hledat pojem Atom ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Atom například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Microsoft Bing nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaká je definice slova Atom? resp. jaká je definice termínu Atom? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Atom, odpověď na dotaz co je to Atom?. Víte např. kdo to je Náměstek? Znáte a víte kdo je Bůh? Nezapomeňte prosím, že ke každému slovu může existovat vícero definic v různém kontextu, v různých oborech. Proto případně zapátrejte po pojmu Atom i v jiných kategoriích (než Fyzika). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Ty lze dále používat při splnění licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje popisy termínů, známé i neznámé pojmy, významy slov, zajímavosti, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to šotouš a kde ho můžete potkat? Pokud ne, dozvíte se to z našich partnerských stránek zde.