Co je to?
Výraz, termín, definice slova Atom. Co znamená odborný pojem Atom z kategorie Fyzika?

Co je to Atom? Význam slova

Co znamená termín, slovo, definice pojmu Atom?

Jako atom je označována nejmenší část hmoty, kterou už nelze dále dělit pomocí chemických prostředků. Atom si uchovává vlastnosti chemického prvku. Částice, které atom tvoří, jsou atomové jádro obsahující protony a neutrony, a atomový obal, který je tvořen prázdným prostorem, ve kterém jsou elektrony.
Elektricky je atom neutrální, nemá žádný náboj. Počet protonů s kladným nábojem je stejný, jako počet elektronů se záporným nábojem.


Co je to Atom? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Atom. Co znamená odborný pojem Atom z kategorie Fyzika?

Texty mohou obsahovat chyby. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Atom? Pak se o ní podělte s kolegy na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Heslo Atom je v kategorii fyzika

Klíčová slova: terminus technicus, odborný výraz, význam pojmu, definice, lexikon, fyzika, fyzika, vysvětlení, slovo, definice pojmu, heslo, wiki, formulace, význam slova, slovník, popis, pojem, termín


Pojem Atom je v kategorii fyzika, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Atom?

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Atom (z řeckého ἄτομος, átomos - nedělitelný) je nejmenší částice běžné hmoty, částice, kterou už chemickými prostředky dále nelze dělit (ovšem fyzikálními ano - viz např. jaderná reakce) a která definuje vlastnosti daného chemického prvku. Atom se skládá z atomového jádra obsahujícího protony a neutrony a obalu obsahujícího elektrony.

Více informací o pojmu Atom lze najít v následujících zdrojích

Zkusit najít termín Atom ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Atom ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Atom na Youtube

Hledat pojem Atom ve vyhledávači Qwant

Hledat termín Atom ve vyhledávači Yandex

Vyhledat pojem Atom na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Atom například ve Wikizdrojích, v projektu slovnik.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Atom? resp. co přesně označuje termín Atom? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Atom, odpověď na dotaz co je to Atom?. Víte např. kdo to je Otčím? Znáte a víte kdo je Bůh? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto termín Atom hledat i v jiných kategoriích (než fyzika) Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme našim čtenářům za návštěvu online encyklopedického projektu shromažďujícího významy slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Víte, kdo je to šotouš a kde ho můžete potkat? Pokud ne, dozvíte se to z našich partnerských stránek zde.