Co je to?
Odborný výraz, definice slova Přirozené číslo. Co znamená pojem Přirozené číslo z kategorie Matematika?

Co je to Přirozené číslo? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Přirozené číslo

Přirozené číslo v matematice je kladné celé číslo.


Co je to Přirozené číslo? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Přirozené číslo. Co znamená pojem Přirozené číslo z kategorie Matematika?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Napsáno redaktory Superia.cz

Definici pojmu Přirozené číslo sdílejte s vašimi známými a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Přirozené číslo je v kategorii Matematika

Klíčová slova: terminologie, vysvětlení, popis, odborné názvosloví, Matematika, lexikon, informace, synonymum, význam slova, odborný výraz, definice pojmu, slovo, Přirozené číslo, termín, význam, pojem, Matematika, význam pojmu


Pojem Přirozené číslo je v kategorii Matematika, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Přirozené číslo? Definice termínu, výrazu z Wikipedie

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Přirozeným číslem (číslem z oboru přirozených čísel) se v matematice rozumí kladné celé číslo (1, 2, 3, …). V oborech jako matematická logika, teorie množin a informatika se mezi přirozená čísla počítá i nula, což však v teorii čísel může vést k potížím. Tato čísla se označují jako přirozená, neboť se dají používat pro určení počtu nějakých předmětů (viz též kardinální číslo), nebo vyjadřování pořadí (viz též ordinální číslo). Jsou také nejjednodušší na pochopení, takže výuka matematiky obvykle začíná u přirozených čísel.

Další informační zdroje o slovu Přirozené číslo

Hledat slovo Přirozené číslo ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít heslo Přirozené číslo ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat slovo Přirozené číslo ve Wikislovníku

Vyhledat termín Přirozené číslo ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Přirozené číslo ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Přirozené číslo ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Přirozené číslo například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v ABC slovníku cizích slov a synonym, v Seznam.cz slovníku cizích slov, ve fulltextu Google.cz nebo v Lingea slovnících.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova Přirozené číslo? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Přirozené číslo? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Přirozené číslo, odpověď na dotaz co je to Přirozené číslo?. Víte např. kdo to je Chachar? Znáte a víte kdo je Honimír? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Matematika). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, zajímavosti, popisy termínů, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Setkali jste se na internetu se zkratkou LOL nebo OMG a nevíte co znamená? Nejen tyto zkratky naleznete zde.