Co je to?
Odborný výraz, definice slova Komedie. Co znamená pojem Komedie z kategorie Literatura?

Co je to Komedie? Význam slova

Co znamená termín Komedie? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Komedie je označení pro veselé dílo, které má vždy šťastný konec. Může jít o dílo literární nebo dramatické. Základními znaky komedie jsou humor a komika, zamyšlení nad lidskými vlastnostmi s patřičným nadhledem. Slovo je původem latinské, označovalo zpěv šaška.
Komedie vznikaly ve starověkém Řecku, ale byla jim dávána nižší hodnota než tragédiím. Teprve později měla i dějové souvislosti, od politických námětů se dostala k příběhům z běžného života.


Co je to Komedie? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Komedie. Co znamená pojem Komedie z kategorie Literatura?

Veškeré texty jsou bez záruky. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s blízkými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Komedie se nachází v kategorii Literatura

Klíčová slova: co to je, názvosloví, definice, vysvětlení, význam slova, význam, co je to Komedie?, lexikon, přesný význam, heslo, slovo, informace, Komedie, přesný výraz, význam pojmu, synonymum, wiki, Literatura


Pojem Komedie je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Komedie?

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Komedie je literární nebo dramatický útvar, který vždy skončí šťastně (stejně jako pohádka). Opakem komedie je tragédie.
Od komedie se očekává humorný nadhled nad lidskými slabostmi a lidskou nedostatečností. Humor spolu s vkusnou komikou jsou zpravidla základními aspekty tohoto útvaru. Problémy hrdiny se podaří nakonec vyřešit a vše se v dobré obrátí. Komedie pochází z dávné hostiny, po které se pořádal průvod a zpívaly se posměšné a jiné písně. Slovo komedie pochází z latinského komédia=šaškovský zpěv.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Hledat heslo Komedie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat heslo Komedie ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Komedie ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat slovo Komedie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít výraz Komedie na Google.cz

Vyhledat slovo Komedie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Komedie například v evropském vyhledávači Qwant, v Google překladači, ve Wikislovníku, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: co znamená slovo Komedie? resp. co znamená slovo Komedie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Komedie, odpověď na dotaz co je to Komedie?. Víte např. kdo to je Houmles? Znáte a víte kdo je Edvard Beneš? Ke každému slovo může existovat víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Komedie v jiné sekci než Literatura. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího popisy termínů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, významy slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na pozadí vašeho počítače z partnerské stránky. Na výběr máte z mnoha kategorií jako zvířátka nebo příroda.