Co je to?
Odborný výraz, definice slova Komedie. Co znamená pojem Komedie z kategorie Literatura?

Co je to Komedie? Význam slova

Co znamená termín Komedie? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Komedie je označení pro veselé dílo, které má vždy šťastný konec. Může jít o dílo literární nebo dramatické. Základními znaky komedie jsou humor a komika, zamyšlení nad lidskými vlastnostmi s patřičným nadhledem. Slovo je původem latinské, označovalo zpěv šaška.
Komedie vznikaly ve starověkém Řecku, ale byla jim dávána nižší hodnota než tragédiím. Teprve později měla i dějové souvislosti, od politických námětů se dostala k příběhům z běžného života.


Co je to Komedie? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Komedie. Co znamená pojem Komedie z kategorie Literatura?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Komedie? Pak se o ní podělte s přáteli na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Komedie je v kategorii Literatura

Klíčová slova: vysvětlení, lexikon, terminus technicus, co znamená, názvosloví, přesný výraz, odborné názvosloví, informace, wiki, formulace, popis, přesný význam, význam pojmu, co je to Komedie?, význam, pojem, definice pojmu, Komedie


Pojem Komedie je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Co označuje termín Komedie? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Komedie je literární nebo dramatický útvar, který vždy skončí šťastně (stejně jako pohádka). Opakem komedie je tragédie.
Od komedie se očekává humorný nadhled nad lidskými slabostmi a lidskou nedostatečností. Humor spolu s vkusnou komikou jsou zpravidla základními aspekty tohoto útvaru. Problémy hrdiny se podaří nakonec vyřešit a vše se v dobré obrátí. Komedie pochází z dávné hostiny, po které se pořádal průvod a zpívaly se posměšné a jiné písně. Slovo komedie pochází z latinského komédia=šaškovský zpěv.

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Hledat videa s názvem Komedie na Youtube

Hledat heslo Komedie ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít pojem Komedie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít termín Komedie ve Wikizdrojích

Vyhledat termín Komedie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít slovo Komedie ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Komedie například ve Wikislovníku, v Lingea slovnících, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve fulltextu Google.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku jaká je definice slova Komedie? resp. jaká je definice termínu Komedie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Komedie, odpověď na dotaz co je to Komedie?. Víte např. kdo to je Stanislav Polčák? Znáte a víte kdo je Myšpulín? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Literatura. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, slovníková hesla, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na pozadí vašeho počítače z partnerské stránky. Na výběr máte z mnoha kategorií jako zvířátka nebo příroda.