Co je to?
Odborný výraz, definice slova Komedie. Co znamená pojem Komedie z kategorie Literatura?

Co je to Komedie? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Komedie

Komedie je označení pro veselé dílo, které má vždy šťastný konec. Může jít o dílo literární nebo dramatické. Základními znaky komedie jsou humor a komika, zamyšlení nad lidskými vlastnostmi s patřičným nadhledem. Slovo je původem latinské, označovalo zpěv šaška.
Komedie vznikaly ve starověkém Řecku, ale byla jim dávána nižší hodnota než tragédiím. Teprve později měla i dějové souvislosti, od politických námětů se dostala k příběhům z běžného života.


Co je to Komedie? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Komedie. Co znamená pojem Komedie z kategorie Literatura?

Přes veškerou snahu je možné, že v text bude obsahovat chyby. Předem se za ně omlouváme. Text vytvořen pro server Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text se známými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Komedie patří do sekce Literatura

Klíčová slova: význam slova, vysvětlení, definice pojmu, informace, heslo, popis, definice, slovo, terminus technicus, slovník, co je to Komedie?, formulace, terminologie, pojem, wiki, odborné názvosloví, lexikon, co to je


Pojem Komedie je v kategorii Literatura, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Komedie?

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Komedie je literární nebo dramatický útvar, který vždy skončí šťastně (stejně jako pohádka). Opakem komedie je tragédie.
Od komedie se očekává humorný nadhled nad lidskými slabostmi a lidskou nedostatečností. Humor spolu s vkusnou komikou jsou zpravidla základními aspekty tohoto útvaru. Problémy hrdiny se podaří nakonec vyřešit a vše se v dobré obrátí. Komedie pochází z dávné hostiny, po které se pořádal průvod a zpívaly se posměšné a jiné písně. Slovo komedie pochází z latinského komédia=šaškovský zpěv.

Hledejte v dalších zdrojích

Zkusit najít termín Komedie na Google.cz

Hledat videa s názvem Komedie na Youtube

Vyhledat pojem Komedie ve Wikizdrojích

Vyhledat výraz Komedie ve fulltextu Seznam.cz

Hledat slovo Komedie ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Komedie ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Komedie například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v projektu slovnik.cz, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Komedie? resp. co znamená slovo Komedie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Komedie, odpověď na dotaz co je to Komedie?. Víte např. kdo to je Novinář? Znáte a víte kdo je Psychotik? Jednotlivá slova můžou mít několik významů podle toho o jaký obor se jedná. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Literatura. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících definice odborných pojmů, popisy termínů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Stahujte romantické tapety na pozadí vašeho počítače z partnerské stránky. Na výběr máte z mnoha kategorií jako zvířátka nebo příroda.