Co je to?
Výraz, termín, definice slova Koliformní bakterie. Co znamená odborný pojem Koliformní bakterie z kategorie Věda?

Co je to Koliformní bakterie? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Koliformní bakterie

Koliformní bakterie se nachází v trávícím traktu živočichů včetně lidí. Jedná se o nejdůležitější hygienický indikátor fekálního znečištění. Jakmile se koliformní bakterie objeví ve vodovodní vodě, pak to znamená, že systém čištění vody nefunguje, nebo je vadné potrubí. Kontaminovaná voda je zdravotně nebezpečná a může vyvolat různé zdravotní problémy jako průjem, nevolnost či zvracení. Tyto bakterie patří do čeledi Enterobacteriaceae.


Co je to Koliformní bakterie? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Koliformní bakterie. Co znamená odborný pojem Koliformní bakterie z kategorie Věda?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Text vytvořen redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Koliformní bakterie doporučujeme sdílet se známými na sociálních sítích Pinterestu, Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Koliformní bakterie se nachází v sekci Věda

Klíčová slova: odborný výraz, význam, definice, význam pojmu, termín, informace, synonymum, Věda, Koliformní bakterie, odborné názvosloví, heslo, význam slova, co je to Koliformní bakterie?, definice pojmu, přesný význam, přesný výraz, co to je, wiki


Pojem Koliformní bakterie je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Koliformní bakterie? Definice slova, výraz, termín z Wikipedie

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Koliformní bakterie jsou gramnegativní nesporulující aerobní až fakultativně anaerobní tyčinky, které zkvašují laktózu na plyny, kyseliny a aldehydy. Tyto bakterie patří do čeledi Enterobacteriaceae.

Escherichia coli

Koliformní bakterie Escherichia coli. Autor: Gerd Altmann, zdroj: Pixabay
Koliformní bakterie Escherichia coli. Autor: Gerd Altmann, zdroj: Pixabay


Odkazy na jiné online zdroje a weby

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Koliformní bakterie ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít výraz Koliformní bakterie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít slovo Koliformní bakterie ve Wikislovníku

Vyhledat heslo Koliformní bakterie ve vyhledávači Qwant

Hledat heslo Koliformní bakterie ve Wikizdrojích

Zkusit najít slovo Koliformní bakterie na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Koliformní bakterie například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, v Microsoft Bing, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co znamená Koliformní bakterie? resp. jaký je přesný význam slova Koliformní bakterie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Koliformní bakterie, odpověď na dotaz co je to Koliformní bakterie?. Víte např. kdo to je Kazi? Znáte a víte kdo je Čert? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto prosím zapátrejte i v jiných kategoriích než je Věda. Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího slovníková hesla, významy slov, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Moderními pojmy jsou slova hipster nebo geek nebo nerd. Víte, co tato slova znamenají?