Co je to?
Výraz, termín, definice slova Koliformní bakterie. Co znamená odborný pojem Koliformní bakterie z kategorie Věda?

Co je to Koliformní bakterie? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Koliformní bakterie

Koliformní bakterie se nachází v trávícím traktu živočichů včetně lidí. Jedná se o nejdůležitější hygienický indikátor fekálního znečištění. Jakmile se koliformní bakterie objeví ve vodovodní vodě, pak to znamená, že systém čištění vody nefunguje, nebo je vadné potrubí. Kontaminovaná voda je zdravotně nebezpečná a může vyvolat různé zdravotní problémy jako průjem, nevolnost či zvracení. Tyto bakterie patří do čeledi Enterobacteriaceae.


Co je to Koliformní bakterie? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Koliformní bakterie. Co znamená odborný pojem Koliformní bakterie z kategorie Věda?

Veškeré texty jsou bez záruky. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte text pojmu Koliformní bakterie s vašimi kamarády, známými a přáteli na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Koliformní bakterie se nachází v kategorii Věda

Klíčová slova: heslo, slovník, terminologie, termín, význam slova, Věda, terminus technicus, pojem, synonymum, wiki, odborné názvosloví, lexikon, definice pojmu, přesný význam, názvosloví, formulace, význam, co je to Koliformní bakterie?


Pojem Koliformní bakterie je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Koliformní bakterie?

(Uvedený text pochází online encyklopedie Wikipedia.cz) Licence CC-BY-SA.

Koliformní bakterie jsou gramnegativní nesporulující aerobní až fakultativně anaerobní tyčinky, které zkvašují laktózu na plyny, kyseliny a aldehydy. Tyto bakterie patří do čeledi Enterobacteriaceae.

Escherichia coli

Koliformní bakterie Escherichia coli. Autor: Gerd Altmann, zdroj: Pixabay
Koliformní bakterie Escherichia coli. Autor: Gerd Altmann, zdroj: Pixabay


Jiné doporučené zdroje informací

Zkusit najít pojem Koliformní bakterie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Zkusit najít heslo Koliformní bakterie ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Koliformní bakterie na Youtube

Hledat výraz Koliformní bakterie ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Koliformní bakterie ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Koliformní bakterie ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Koliformní bakterie například ve Wikizdrojích, v Lingea slovnících, ve vyhledávači Seznam.cz, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Koliformní bakterie? resp. co se skrývá pod slovem Koliformní bakterie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Koliformní bakterie, odpověď na dotaz co je to Koliformní bakterie?. Víte např. kdo to je Islámista? Znáte a víte kdo je Bazilišek? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Věda. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na slovníková hesla, zajímavosti, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

Moderními pojmy jsou slova hipster nebo geek nebo nerd. Víte, co tato slova znamenají?