Co je to?
Výraz, termín, definice slova Koliformní bakterie. Co znamená odborný pojem Koliformní bakterie z kategorie Věda?

Co je to Koliformní bakterie? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Koliformní bakterie

Koliformní bakterie se nachází v trávícím traktu živočichů včetně lidí. Jedná se o nejdůležitější hygienický indikátor fekálního znečištění. Jakmile se koliformní bakterie objeví ve vodovodní vodě, pak to znamená, že systém čištění vody nefunguje, nebo je vadné potrubí. Kontaminovaná voda je zdravotně nebezpečná a může vyvolat různé zdravotní problémy jako průjem, nevolnost či zvracení. Tyto bakterie patří do čeledi Enterobacteriaceae.


Co je to Koliformní bakterie? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Koliformní bakterie. Co znamená odborný pojem Koliformní bakterie z kategorie Věda?

Uvedené informace jsou bez záruky. Sepsáno redaktory Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Koliformní bakterie? s blízkými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Koliformní bakterie je v sekci Věda

Klíčová slova: terminologie, názvosloví, heslo, termín, lexikon, definice, Věda, odborné názvosloví, definice pojmu, Koliformní bakterie, slovo, Věda, co znamená, terminus technicus, synonymum, popis, přesný význam, vysvětlení


Pojem Koliformní bakterie je v kategorii Věda, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Koliformní bakterie? Výraz, definice slova z Wikipedie

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Koliformní bakterie jsou gramnegativní nesporulující aerobní až fakultativně anaerobní tyčinky, které zkvašují laktózu na plyny, kyseliny a aldehydy. Tyto bakterie patří do čeledi Enterobacteriaceae.

Escherichia coli

Koliformní bakterie Escherichia coli. Autor: Gerd Altmann, zdroj: Pixabay
Koliformní bakterie Escherichia coli. Autor: Gerd Altmann, zdroj: Pixabay


Pro více informací o heslu Koliformní bakterie zkuste navštívit tyto odkazy

Hledat termín Koliformní bakterie ve vyhledávači Yandex

Najít výraz Koliformní bakterie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít heslo Koliformní bakterie na Google.cz

Zkusit najít výraz Koliformní bakterie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat pojem Koliformní bakterie ve vyhledávači Qwant

Vyhledat heslo Koliformní bakterie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Koliformní bakterie například ve videích na Youtube, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikislovníku, ve vyhledávači Seznam.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Koliformní bakterie? resp. co vlastně znamená slovo Koliformní bakterie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Koliformní bakterie, odpověď na dotaz co je to Koliformní bakterie?. Víte např. kdo to je Klára Issová? Znáte a víte kdo je Druid? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Věda). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího zajímavosti, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, významy slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Moderními pojmy jsou slova hipster nebo geek nebo nerd. Víte, co tato slova znamenají?