Co je to?
Výraz, termín, definice slova Armatura. Co znamená odborný pojem Armatura z kategorie Technika?

Co je to Armatura? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Armatura?

Armatura je součást potrubí. Jedná se o prvky jako kolena, kohouty, ventily a nejrůznější spojky a zaslepovací materiál. Armatura slouží ke spojení trubek nebo zakončení potrubí.
Hlavní funkcí armatury je ovlivnit průtok procházející látky. Řízení průtoku se provádí zavřením nebo otevřením, oddělením nebo jen částečným uzavřením. Armatura funguje také jako pojistka. Armatury lze rozdělit do dvou základních skupin podle toho, jakým způsobem se uzavírají nebo podle toho, jakou mají funkci.


Co je to Armatura? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Armatura. Co znamená odborný pojem Armatura z kategorie Technika?

Provozovatel neručí za správnost a úplnost jakýchkoliv informací a dokumentů umístěných na webových stránkách. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Armatura? Pak se o ní podělte s vašimi přáteli na webových službách typu Pinterest, Facebook, Twitter nebo Reddit.

 Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku 

Výraz Armatura je v kategorii technika

Klíčová slova: termín, slovník, Armatura, terminologie, slovo, informace, wiki, význam slova, názvosloví, terminus technicus, lexikon, technika, technika, význam pojmu, co to je, popis, přesný výraz, odborné názvosloví


Pojem Armatura je v kategorii technika, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Armatura dozvíte následující

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Armatura je konstrukční prvek potrubí, jiný než trubka (běžná přímá roura). Jde např. o potrubní spojky, kolena, T-kusy, ventily, kohouty, šoupátka, pojistné ventily, klapky,záslepky apod. Trubky potrubí se zpravidla armaturami spojují nebo zakončují. Některé armatury slouží k řízení objemového průtoku dopravovaného média, jiné zase plní funkce pojistné a regulační.

Další zdroje informací o slovu Armatura

Najít heslo Armatura ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Armatura ve Wikimedia Commons

Hledat pojem Armatura ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Armatura na Youtube

Zkusit najít výraz Armatura ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít slovo Armatura ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Armatura například ve Wikizdrojích, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v evropském vyhledávači Qwant nebo v Google překladači.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Nyní již víte co znamená slovo Armatura? resp. co označuje slovo Armatura? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Armatura, odpověď na dotaz co je to Armatura?. Víte např. kdo to je Sepp Dietrich? Znáte a víte kdo je Scarlett Johansson? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v závislosti na oboru a kontextu. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než technika). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího zajímavosti, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, popisy termínů, definice odborných pojmů, významy slov s názvem Co Je To?.

Být, bydlit, obyvatel ... Vzpomenete si ještě na všechna vyjmenovaná slova po B?