Co je to?
Výraz, termín, definice slova Armatura. Co znamená odborný pojem Armatura z kategorie Technika?

Co je Armatura? Význam slova

Co znamená pojem, slovo, definice termínu Armatura?

Armatura je součást potrubí. Jedná se o prvky jako kolena, kohouty, ventily a nejrůznější spojky a zaslepovací materiál. Armatura slouží ke spojení trubek nebo zakončení potrubí.
Hlavní funkcí armatury je ovlivnit průtok procházející látky. Řízení průtoku se provádí zavřením nebo otevřením, oddělením nebo jen částečným uzavřením. Armatura funguje také jako pojistka. Armatury lze rozdělit do dvou základních skupin podle toho, jakým způsobem se uzavírají nebo podle toho, jakou mají funkci.


Co je to Armatura? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Armatura. Co znamená odborný pojem Armatura z kategorie Technika?

Informace jsou bez jakékoliv záruky, neručíme za faktickou správnost, aktuálnost a jazykovou přesnost uvedených informací. Text vytvořen pro server Superia.cz

Definici slova Armatura můžete sdílet se známými na Facebooku, Redditu, Pinterestu nebo Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Výraz Armatura je v kategorii technika

Klíčová slova: terminologie, definice pojmu, wiki, vysvětlení, význam, slovo, co to je, technika, přesný výraz, co je to Armatura?, lexikon, synonymum, Armatura, význam slova, termín, definice, odborný výraz, názvosloví


Pojem Armatura je v kategorii technika, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Armatura?

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Armatura je konstrukční prvek potrubí, jiný než trubka (běžná přímá roura). Jde např. o potrubní spojky, kolena, T-kusy, ventily, kohouty, šoupátka, pojistné ventily, klapky,záslepky apod. Trubky potrubí se zpravidla armaturami spojují nebo zakončují. Některé armatury slouží k řízení objemového průtoku dopravovaného média, jiné zase plní funkce pojistné a regulační.

Hledejte v dalších zdrojích

Zkusit najít heslo Armatura ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít frázi Armatura ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Vyhledat termín Armatura na Google obrázcích

Hledat videa s názvem Armatura na Youtube

Zkusit najít pojem Armatura ve vyhledávači Qwant

Vyhledat termín Armatura na Google.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Armatura například ve fulltextu Yahoo.com, v nabídce zboží na Heureka.cz, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Teď už víte co znamená slovo Armatura? resp. co vlastně znamená slovo Armatura? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Armatura, odpověď na dotaz co je to Armatura?. Víte např. kdo to je František Řehák? Znáte a víte kdo je Mel Gibson? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste hledání odborného pojmu Armatura i v jiné kategorii než je sekce technika. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštívení online slovníku zaměřeného na definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, slovníková hesla, zajímavosti, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Být, bydlit, obyvatel ... Vzpomenete si ještě na všechna vyjmenovaná slova po B?