Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Armatura. Co znamená pojem Armatura z kategorie Technika?

Co to je Armatura? Význam slova

Vysvětlení pojmu, hesla, definice termínu Armatura

Armatura je součást potrubí. Jedná se o prvky jako kolena, kohouty, ventily a nejrůznější spojky a zaslepovací materiál. Armatura slouží ke spojení trubek nebo zakončení potrubí.
Hlavní funkcí armatury je ovlivnit průtok procházející látky. Řízení průtoku se provádí zavřením nebo otevřením, oddělením nebo jen částečným uzavřením. Armatura funguje také jako pojistka. Armatury lze rozdělit do dvou základních skupin podle toho, jakým způsobem se uzavírají nebo podle toho, jakou mají funkci.


Co je to Armatura? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Armatura. Co znamená pojem Armatura z kategorie Technika?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Sepsáno redaktory Superia.cz

Definici slova Armatura můžete sdílet s přáteli a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Armatura je v kategorii Technika

Klíčová slova: význam, wiki, terminus technicus, definice pojmu, co znamená, odborný výraz, popis, terminologie, vysvětlení, informace, odborné názvosloví, význam slova, termín, názvosloví, význam pojmu, Armatura, co to je, Technika


Pojem Armatura je v kategorii Technika, ilustrační obrázek

Další zdroje informací

Vyhledat výraz Armatura ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít slovo Armatura ve vyhledávači Yandex

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Armatura ve Wikimedia Commons

Hledat slovo Armatura ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Armatura na Youtube

Najít termín Armatura ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Armatura například v evropském vyhledávači Qwant, v Google překladači, ve vyhledávači Seznam.cz, ve Wikipedii nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Armatura? resp. jaký je význam slova Armatura? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Armatura, odpověď na dotaz co je to Armatura?. Víte např. kdo to je Vlasta Redl? Znáte a víte kdo je David Rockefeller? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Technika Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za navštívení našeho encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na významy slov, popisy termínů, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Být, bydlit, obyvatel ... Vzpomenete si ještě na všechna vyjmenovaná slova po B?