Co je to?
Odborný výraz, definice slova Armatura. Co znamená pojem Armatura z kategorie Technika?

Co je to Armatura? Význam slova

Co znamená pojem, definice termínu Armatura?

Armatura je součást potrubí. Jedná se o prvky jako kolena, kohouty, ventily a nejrůznější spojky a zaslepovací materiál. Armatura slouží ke spojení trubek nebo zakončení potrubí.
Hlavní funkcí armatury je ovlivnit průtok procházející látky. Řízení průtoku se provádí zavřením nebo otevřením, oddělením nebo jen částečným uzavřením. Armatura funguje také jako pojistka. Armatury lze rozdělit do dvou základních skupin podle toho, jakým způsobem se uzavírají nebo podle toho, jakou mají funkci.


Co je to Armatura? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Armatura. Co znamená pojem Armatura z kategorie Technika?

Přes veškerou snahu se mohou v textech vyskytovat faktické i pravopisné chyby za což se předem omlouváme.Text napsán pro Superia.cz

Definici pojmu Armatura sdílejte s dalšími osobami na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Redditu         Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Heslo Armatura je v kategorii technika

Klíčová slova: význam, přesný výraz, pojem, technika, termín, co znamená, význam pojmu, definice, odborný výraz, formulace, technika, slovník, heslo, lexikon, Armatura, názvosloví, terminologie, slovo


Pojem Armatura je v kategorii technika, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Armatura?

Níže uvedená citace (text) je převzat z online projektu Wikipedie. Licence CC-BY-SA.

Armatura je konstrukční prvek potrubí, jiný než trubka (běžná přímá roura). Jde např. o potrubní spojky, kolena, T-kusy, ventily, kohouty, šoupátka, pojistné ventily, klapky,záslepky apod. Trubky potrubí se zpravidla armaturami spojují nebo zakončují. Některé armatury slouží k řízení objemového průtoku dopravovaného média, jiné zase plní funkce pojistné a regulační.

Pro více informací o heslu Armatura zkuste navštívit tyto odkazy

Zkusit najít termín Armatura ve fulltextu Seznam.cz

Najít termín Armatura ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Armatura ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Armatura ve Wikimedia Commons

Zkusit najít slovo Armatura ve Wikislovníku

Hledat výraz Armatura ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Armatura například ve ruském vyhledávači Yandex, v Lingea slovnících, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve fulltextu Google.cz nebo v Google překladači.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Teď už znáte odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Armatura? resp. co se přesně ukrývá za slovem Armatura? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Armatura, odpověď na dotaz co je to Armatura?. Víte např. kdo to je Pupkáč? Znáte a víte kdo je Janek Kroupa? Termíny, slova, pojmy, resp. hesla mohou mít různé významy vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám proto zkusit i jinou sekci než je kategorie technika. Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího zajímavosti, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Být, bydlit, obyvatel ... Vzpomenete si ještě na všechna vyjmenovaná slova po B?