Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Armatura. Co znamená pojem Armatura z kategorie Technika?

Co to je Armatura? Význam slova

Pojem, definice termínu, vysvětlení slova Armatura

Armatura je součást potrubí. Jedná se o prvky jako kolena, kohouty, ventily a nejrůznější spojky a zaslepovací materiál. Armatura slouží ke spojení trubek nebo zakončení potrubí.
Hlavní funkcí armatury je ovlivnit průtok procházející látky. Řízení průtoku se provádí zavřením nebo otevřením, oddělením nebo jen částečným uzavřením. Armatura funguje také jako pojistka. Armatury lze rozdělit do dvou základních skupin podle toho, jakým způsobem se uzavírají nebo podle toho, jakou mají funkci.


Co je to Armatura? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Armatura. Co znamená pojem Armatura z kategorie Technika?

Informace uvedené na těchto stránkách jsou bez záruky. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Uvedený text můžete pochopitelně sdílet s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Armatura se nachází v kategorii Technika

Klíčová slova: heslo, informace, význam pojmu, co znamená, lexikon, význam, přesný výraz, co to je, formulace, odborný výraz, pojem, definice pojmu, přesný význam, vysvětlení, odborné názvosloví, terminologie, Technika, popis


Pojem Armatura je v kategorii Technika, ilustrační obrázek

Wikipedie píše o slovu Armatura?

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Armatura je konstrukční prvek potrubí, jiný než trubka (běžná přímá roura). Jde např. o potrubní spojky, kolena, T-kusy, ventily, kohouty, šoupátka, pojistné ventily, klapky,záslepky apod. Trubky potrubí se zpravidla armaturami spojují nebo zakončují. Některé armatury slouží k řízení objemového průtoku dopravovaného média, jiné zase plní funkce pojistné a regulační.

Další možné informační zdroje

Hledat heslo Armatura ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Armatura ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít termín Armatura na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Armatura ve Wikimedia Commons

Zkusit najít slovo Armatura ve Wikislovníku

Hledat pojem Armatura ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Armatura například ve videích na Youtube, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve ruském vyhledávači Yandex, v Microsoft Bing nebo v Google překladači.

Vybrané odborné pojmy, termíny a slova

Tyto webové stránky vám přinesly odpověď na otázku co to je Armatura? resp. co přesně označuje termín Armatura? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Armatura, odpověď na dotaz co je to Armatura?. Víte např. kdo to je Luboš Xaver Veselý? Znáte a víte kdo je Linda Rybová? Nezapomeňte prosím, že každé slovo může mít vícero významů v závislosti na oboru a kontextu. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než Technika). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Jedná se o texty spadající pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na známé i neznámé pojmy, významy slov, popisy termínů, zajímavosti, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Být, bydlit, obyvatel ... Vzpomenete si ještě na všechna vyjmenovaná slova po B?