Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Armatura. Co znamená pojem Armatura z kategorie Technika?

Co to je Armatura? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Armatura

Armatura je součást potrubí. Jedná se o prvky jako kolena, kohouty, ventily a nejrůznější spojky a zaslepovací materiál. Armatura slouží ke spojení trubek nebo zakončení potrubí.
Hlavní funkcí armatury je ovlivnit průtok procházející látky. Řízení průtoku se provádí zavřením nebo otevřením, oddělením nebo jen částečným uzavřením. Armatura funguje také jako pojistka. Armatury lze rozdělit do dvou základních skupin podle toho, jakým způsobem se uzavírají nebo podle toho, jakou mají funkci.


Co je to Armatura? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Armatura. Co znamená pojem Armatura z kategorie Technika?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Napsáno redaktory Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Armatura patří do kategorie Technika

Klíčová slova: informace, vysvětlení, odborný výraz, wiki, význam, význam slova, Technika, názvosloví, lexikon, definice, Armatura, heslo, terminus technicus, odborné názvosloví, co znamená, formulace, popis, co to je


Pojem Armatura je v kategorii Technika, ilustrační obrázek

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Zkusit najít termín Armatura ve Wikislovníku

Hledat slovo Armatura ve vyhledávači Qwant

Vyhledat heslo Armatura na Google.cz

Vyhledat slovo Armatura ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat termín Armatura ve vyhledávači Yandex

Najít pojem Armatura ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Armatura například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve Wikipedii, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v Lingea slovnících.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova Armatura? resp. co označuje slovo Armatura? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Armatura, odpověď na dotaz co je to Armatura?. Víte např. kdo to je Karel Komárek? Znáte a víte kdo je Martha Issová? Jednotlivá slova můžou mít několik významů podle toho o jaký obor se jedná. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Technika). Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, slovníková hesla, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Být, bydlit, obyvatel ... Vzpomenete si ještě na všechna vyjmenovaná slova po B?