Co je to?
Odborný termín, výraz, slovo Armatura. Co znamená pojem Armatura z kategorie Technika?

Co to je Armatura? Význam slova

Co znamená termín Armatura? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Armatura je součást potrubí. Jedná se o prvky jako kolena, kohouty, ventily a nejrůznější spojky a zaslepovací materiál. Armatura slouží ke spojení trubek nebo zakončení potrubí.
Hlavní funkcí armatury je ovlivnit průtok procházející látky. Řízení průtoku se provádí zavřením nebo otevřením, oddělením nebo jen částečným uzavřením. Armatura funguje také jako pojistka. Armatury lze rozdělit do dvou základních skupin podle toho, jakým způsobem se uzavírají nebo podle toho, jakou mají funkci.


Co je to Armatura? Význam slova, termín, Odborný termín, výraz, slovo Armatura. Co znamená pojem Armatura z kategorie Technika?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Armatura doporučujeme sdílet s vašimi známými a kamarády na Redditu, Facebooku, Pinterestu nebo na jiných tzv. sociálních sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Armatura se nachází v sekci Technika

Klíčová slova: přesný význam, popis, slovo, definice, wiki, co znamená, přesný výraz, co je to Armatura?, heslo, Armatura, synonymum, vysvětlení, terminus technicus, pojem, význam slova, význam pojmu, formulace, Technika


Pojem Armatura je v kategorii Technika, ilustrační obrázek

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Vyhledat slovo Armatura ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít heslo Armatura ve Wikislovníku

Najít heslo Armatura ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat termín Armatura na Google.cz

Vyhledat termín Armatura ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Armatura ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Armatura například v Microsoft Bing, v projektu slovnik.cz, v evropském vyhledávači Qwant, ve videích na Youtube nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Výběr odborných pojmů, slov, termínů a výrazů

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaký je význam slova Armatura? resp. co znamená výraz Armatura? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Armatura, odpověď na dotaz co je to Armatura?. Víte např. kdo to je Vladimir Putin? Znáte a víte kdo je David Rockefeller? Berte prosím v úvahu, že pojmy mohou mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Zkuste proto termín Armatura hledat i v jiných kategoriích (než Technika) K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Být, bydlit, obyvatel ... Vzpomenete si ještě na všechna vyjmenovaná slova po B?