Co je to?
Výraz, termín, definice slova Ataxie. Co znamená odborný pojem Ataxie z kategorie Nemoce?

Co je Ataxie?

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Ataxie?

Ataxie má svůj původ v řečtině a v latině. Jedná se o lékařský termín označující neurologickou poruchu koordinace pohybů. Pro ataxii je typické selhání kontroly svalů, především u paží a nohou. To pak vede k narušení rovnováhy, chůze a celkové koordinace.
Ataxie ovlivňuje i ruce, nohy, prsty, řeč a dokonce i pohyby očí. Příčinou ataxie může být například alkoholismus, mrtvice, skleróza a jiná onemocnění, nebo může být ataxie vrozená.


Co je to Ataxie? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Ataxie. Co znamená odborný pojem Ataxie z kategorie Nemoce?

Provozovatel neručí za aktuálnost a úplnost informací. V textech mohou být věcné a technické nepřesnosti a gramatické či typografické chyby. Text sepsali autoři a autorky pro projekt Superia.cz

Definici pojmu Ataxie sdílejte s rodinou a kamarády na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Výraz Ataxie je v kategorii nemoce

Klíčová slova: co to je, nemoce, význam pojmu, slovo, wiki, lexikon, odborné názvosloví, nemoce, co znamená, heslo, význam, přesný výraz, názvosloví, přesný význam, význam slova, definice, co je to Ataxie?, definice pojmu


Pojem Ataxie je v kategorii nemoce, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Ataxie dozvíte následující

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Ataxie (z řeckého ατάξις, latinsky: ataxia) je neurologický symptom spočívající v poruše koordinace pohybů. Jedná se o nespecifický klinický projev naznačující dysfunkci části nervové soustavy zodpovědné za koordinaci pohybů, jako je například mozeček. Pro ataxii existuje vzácně používané synonymum – „dystaxie.“

Pro více informací o heslu Ataxie zkuste navštívit tyto odkazy

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Ataxie ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít výraz Ataxie ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít heslo Ataxie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat heslo Ataxie na Google obrázcích

Vyhledat slovo Ataxie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Ataxie ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Ataxie například ve fulltextu Google.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, v evropském vyhledávači Qwant, v Microsoft Bing nebo v Google překladači.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Teď již zajisté znáte správnou odpověď na otázku co znamená slovo Ataxie? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Ataxie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ataxie, odpověď na dotaz co je to Ataxie?. Víte např. kdo to je George Washington? Znáte a víte kdo je Simona Krainová? Upozorňujeme, že informace na tomto webu mohou být neaktuální či zastaralé. Pojmy mohou mít různé významy podle různých oborů. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než nemoce). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie nemoce, Zlomená noha, ataxie, ilustrační obrázek

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího popisy termínů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si ještě na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po L nebo po Z?