Co je to?
Definice odborného termínu, slova Ataxie. Co znamená pojem Ataxie z kategorie Nemoce?

Co je to Ataxie? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Ataxie

Ataxie má svůj původ v řečtině a v latině. Jedná se o lékařský termín označující neurologickou poruchu koordinace pohybů. Pro ataxii je typické selhání kontroly svalů, především u paží a nohou. To pak vede k narušení rovnováhy, chůze a celkové koordinace.
Ataxie ovlivňuje i ruce, nohy, prsty, řeč a dokonce i pohyby očí. Příčinou ataxie může být například alkoholismus, mrtvice, skleróza a jiná onemocnění, nebo může být ataxie vrozená.


Co je to Ataxie? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Ataxie. Co znamená pojem Ataxie z kategorie Nemoce?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Napsáno redaktory Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s vašimi kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Ataxie patří do kategorie Nemoce

Klíčová slova: heslo, přesný výraz, Nemoce, popis, terminus technicus, wiki, formulace, přesný význam, význam slova, význam, Ataxie, slovo, lexikon, Nemoce, slovník, co to je, odborný výraz, synonymum


Pojem Ataxie je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Ataxie můžete dozvědět následující

Uvedená defice je převzata z internetové online encyklopedie Wikipedia. Odkaz na článek je zde. Licence CC-BY-SA.

Ataxie (z řeckého ατάξις, latinsky: ataxia) je neurologický symptom spočívající v poruše koordinace pohybů. Jedná se o nespecifický klinický projev naznačující dysfunkci části nervové soustavy zodpovědné za koordinaci pohybů, jako je například mozeček. Pro ataxii existuje vzácně používané synonymum – „dystaxie.“

Jiné doporučené zdroje informací

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Ataxie ve Wikimedia Commons

Vyhledat heslo Ataxie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Ataxie na Youtube

Najít termín Ataxie ve Wikislovníku

Najít heslo Ataxie ve vyhledávači Yandex

Hledat slovo Ataxie ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Ataxie například ve Wikizdrojích, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve fulltextu Google.cz nebo v Google překladači.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Ataxie? resp. co označuje slovo Ataxie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ataxie, odpověď na dotaz co je to Ataxie?. Víte např. kdo to je Svatý Václav? Znáte a víte kdo je Pšonek? Ke každému slovo může existovat víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Nemoce. Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkazu na konkrétní podstránku tohoto projektu. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje známé i neznámé pojmy, zajímavosti, významy slov, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si ještě na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po L nebo po Z?