Co je to?
Výraz, termín, definice slova Ataxie. Co znamená odborný pojem Ataxie z kategorie Nemoce?

Co je to Ataxie? Význam slova

Vysvětlení pojmu, termínu, hesla, výrazu Ataxie

Ataxie má svůj původ v řečtině a v latině. Jedná se o lékařský termín označující neurologickou poruchu koordinace pohybů. Pro ataxii je typické selhání kontroly svalů, především u paží a nohou. To pak vede k narušení rovnováhy, chůze a celkové koordinace.
Ataxie ovlivňuje i ruce, nohy, prsty, řeč a dokonce i pohyby očí. Příčinou ataxie může být například alkoholismus, mrtvice, skleróza a jiná onemocnění, nebo může být ataxie vrozená.


Co je to Ataxie? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Ataxie. Co znamená odborný pojem Ataxie z kategorie Nemoce?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Text vytvořen pro server Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Ataxie s vašimi přáteli na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Heslo Ataxie je v kategorii nemoce

Klíčová slova: termín, význam, Ataxie, informace, pojem, odborné názvosloví, heslo, lexikon, význam pojmu, terminus technicus, co je to Ataxie?, názvosloví, definice pojmu, přesný význam, wiki, slovo, vysvětlení, terminologie


Pojem Ataxie je v kategorii nemoce, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Ataxie?

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Ataxie (z řeckého ατάξις, latinsky: ataxia) je neurologický symptom spočívající v poruše koordinace pohybů. Jedná se o nespecifický klinický projev naznačující dysfunkci části nervové soustavy zodpovědné za koordinaci pohybů, jako je například mozeček. Pro ataxii existuje vzácně používané synonymum – „dystaxie.“

Další možné informační zdroje

Vyhledat heslo Ataxie ve vyhledávači Qwant

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Ataxie ve Wikimedia Commons

Najít pojem Ataxie na Google.cz

Najít heslo Ataxie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat videa s názvem Ataxie na Youtube

Zkusit najít pojem Ataxie ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Ataxie například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v projektu slovnik.cz, ve ruském vyhledávači Yandex, ve Wikizdrojích nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Teď už znáte odpověď na otázku co to je Ataxie? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Ataxie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ataxie, odpověď na dotaz co je to Ataxie?. Víte např. kdo to je Zločinec? Znáte a víte kdo je Lucie Sulovská? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Proto případně zapátrejte po pojmu Ataxie i v jiných kategoriích (než nemoce). U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících definice odborných pojmů, popisy termínů, významy slov, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si ještě na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po L nebo po Z?