Co je to?
Výraz, termín, definice slova Ataxie. Co znamená odborný pojem Ataxie z kategorie Nemoce?

Co je to Ataxie? Význam slova

Co znamená termín Ataxie? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Ataxie má svůj původ v řečtině a v latině. Jedná se o lékařský termín označující neurologickou poruchu koordinace pohybů. Pro ataxii je typické selhání kontroly svalů, především u paží a nohou. To pak vede k narušení rovnováhy, chůze a celkové koordinace.
Ataxie ovlivňuje i ruce, nohy, prsty, řeč a dokonce i pohyby očí. Příčinou ataxie může být například alkoholismus, mrtvice, skleróza a jiná onemocnění, nebo může být ataxie vrozená.


Co je to Ataxie? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Ataxie. Co znamená odborný pojem Ataxie z kategorie Nemoce?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Tento text (Ataxie) můžete sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Termín Ataxie patří do kategorie nemoce

Klíčová slova: nemoce, názvosloví, pojem, informace, význam pojmu, terminologie, definice pojmu, vysvětlení, význam slova, terminus technicus, lexikon, popis, přesný význam, co znamená, Ataxie, odborné názvosloví, synonymum, nemoce


Pojem Ataxie je v kategorii nemoce, ilustrační obrázek

Co označuje termín Ataxie? Definice slova, termínu z projektu Wikipedia

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Ataxie (z řeckého ατάξις, latinsky: ataxia) je neurologický symptom spočívající v poruše koordinace pohybů. Jedná se o nespecifický klinický projev naznačující dysfunkci části nervové soustavy zodpovědné za koordinaci pohybů, jako je například mozeček. Pro ataxii existuje vzácně používané synonymum – „dystaxie.“

Další informační zdroje

Najít slovo Ataxie ve vyhledávači Qwant

Hledat pojem Ataxie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat termín Ataxie na Google.cz

Najít termín Ataxie ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Ataxie na Youtube

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Ataxie ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Ataxie například v Microsoft Bing, v Google překladači, ve Wikislovníku, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Víte, co znamenají tato slova, odborné termíny a pojmy?

Právě jste zjistili co znamená Ataxie? resp. co znamená Ataxie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ataxie, odpověď na dotaz co je to Ataxie?. Víte např. kdo to je Archanděl Gabriel? Znáte a víte kdo je Eminem? Nezapomeňte, že termíny a hesla mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto hledání v jiných kategoriích (než nemoce). Vybrané texty jsou rozšířené o citaci z české verze internetové encyklopedie Wikipedia.cz. Samozřejmě uvádíme i odkaz na konkrétní podstránku tohoto projektu. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, významy slov, slovníková hesla, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si ještě na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po L nebo po Z?