Co je to?
Definice odborného termínu, slova Ataxie. Co znamená pojem Ataxie z kategorie Nemoce?

Co je to Ataxie? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Ataxie?

Ataxie má svůj původ v řečtině a v latině. Jedná se o lékařský termín označující neurologickou poruchu koordinace pohybů. Pro ataxii je typické selhání kontroly svalů, především u paží a nohou. To pak vede k narušení rovnováhy, chůze a celkové koordinace.
Ataxie ovlivňuje i ruce, nohy, prsty, řeč a dokonce i pohyby očí. Příčinou ataxie může být například alkoholismus, mrtvice, skleróza a jiná onemocnění, nebo může být ataxie vrozená.


Co je to Ataxie? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Ataxie. Co znamená pojem Ataxie z kategorie Nemoce?

Vyhrazujeme si možnost chyb v textech. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Ataxie s přáteli a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Ataxie je v kategorii Nemoce

Klíčová slova: vysvětlení, názvosloví, synonymum, Nemoce, přesný význam, terminus technicus, co to je, co je to Ataxie?, definice, informace, termín, co znamená, odborné názvosloví, pojem, význam, wiki, význam pojmu, terminologie


Pojem Ataxie je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Ataxie?

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Ataxie (z řeckého ατάξις, latinsky: ataxia) je neurologický symptom spočívající v poruše koordinace pohybů. Jedná se o nespecifický klinický projev naznačující dysfunkci části nervové soustavy zodpovědné za koordinaci pohybů, jako je například mozeček. Pro ataxii existuje vzácně používané synonymum – „dystaxie.“

Více informací o slovu Ataxie doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Vyhledat slovo Ataxie na Google.cz

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Ataxie ve Wikimedia Commons

Najít výraz Ataxie ve Wikizdrojích

Zkusit najít heslo Ataxie ve fulltextu Seznam.cz

Hledat termín Ataxie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat pojem Ataxie ve vyhledávači Qwant

Dál můžete zkusit hledat slovo Ataxie například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Lingea slovnících, v Microsoft Bing, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v projektu slovnik.cz.

Často hledaná slova, termíny a odborné pojmy

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaký je význam slova Ataxie? resp. co znamená Ataxie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ataxie, odpověď na dotaz co je to Ataxie?. Víte např. kdo to je Janek Ledecký? Znáte a víte kdo je Antonie Chrástecká? Pojmy, termíny a hesla mohou mít různé významy podle různých oborů. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Nemoce). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího zajímavosti, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů, známé i neznámé pojmy, významy slov s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si ještě na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po L nebo po Z?