Co je to?
Definice odborného termínu, slova Ataxie. Co znamená pojem Ataxie z kategorie Nemoce?

Co je to Ataxie? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Ataxie?

Ataxie má svůj původ v řečtině a v latině. Jedná se o lékařský termín označující neurologickou poruchu koordinace pohybů. Pro ataxii je typické selhání kontroly svalů, především u paží a nohou. To pak vede k narušení rovnováhy, chůze a celkové koordinace.
Ataxie ovlivňuje i ruce, nohy, prsty, řeč a dokonce i pohyby očí. Příčinou ataxie může být například alkoholismus, mrtvice, skleróza a jiná onemocnění, nebo může být ataxie vrozená.


Co je to Ataxie? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Ataxie. Co znamená pojem Ataxie z kategorie Nemoce?

Možnost chyb vyhrazena. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Definici slova Ataxie můžete sdílet s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Ataxie je v kategorii Nemoce

Klíčová slova: definice, wiki, Nemoce, význam, význam pojmu, popis, definice pojmu, formulace, synonymum, slovo, odborný výraz, heslo, terminologie, terminus technicus, význam slova, odborné názvosloví, informace, přesný výraz


Pojem Ataxie je v kategorii Nemoce, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Ataxie? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Ataxie (z řeckého ατάξις, latinsky: ataxia) je neurologický symptom spočívající v poruše koordinace pohybů. Jedná se o nespecifický klinický projev naznačující dysfunkci části nervové soustavy zodpovědné za koordinaci pohybů, jako je například mozeček. Pro ataxii existuje vzácně používané synonymum – „dystaxie.“

Hledejte v dalších zdrojích

Najít termín Ataxie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Ataxie ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat pojem Ataxie ve Wikizdrojích

Najít výraz Ataxie ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat heslo Ataxie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Ataxie na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Ataxie například v evropském vyhledávači Qwant, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve Wikislovníku, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Ataxie? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Ataxie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ataxie, odpověď na dotaz co je to Ataxie?. Víte např. kdo to je Oftalmolog? Znáte a víte kdo je Cikán? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Nemoce Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, významy slov, popisy termínů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si ještě na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po L nebo po Z?