Co je to?
Definice výrazu, termínu Ataxie. Co znamená odborný pojem Ataxie z kategorie Nemoce?

Co je Ataxie? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Ataxie?

Ataxie má svůj původ v řečtině a v latině. Jedná se o lékařský termín označující neurologickou poruchu koordinace pohybů. Pro ataxii je typické selhání kontroly svalů, především u paží a nohou. To pak vede k narušení rovnováhy, chůze a celkové koordinace.
Ataxie ovlivňuje i ruce, nohy, prsty, řeč a dokonce i pohyby očí. Příčinou ataxie může být například alkoholismus, mrtvice, skleróza a jiná onemocnění, nebo může být ataxie vrozená.


Co je to Ataxie? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Ataxie. Co znamená odborný pojem Ataxie z kategorie Nemoce?

Neručíme za přesnost informací. Možnost chyb vyhrazena. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte tuto stránku se slovem Ataxie s přáteli na svých sociální sítě (Facebook, Twitter, Instagram, Pinterest)..

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Výraz Ataxie je v kategorii nemoce

Klíčová slova: nemoce, heslo, nemoce, co je to Ataxie?, slovo, terminus technicus, přesný výraz, terminologie, formulace, odborné názvosloví, lexikon, termín, význam slova, odborný výraz, co znamená, definice, wiki, popis


Pojem Ataxie je v kategorii nemoce, ilustrační obrázek

V encyklopedii Wikipedia se o termínu Ataxie dozvíte následující

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Ataxie (z řeckého ατάξις, latinsky: ataxia) je neurologický symptom spočívající v poruše koordinace pohybů. Jedná se o nespecifický klinický projev naznačující dysfunkci části nervové soustavy zodpovědné za koordinaci pohybů, jako je například mozeček. Pro ataxii existuje vzácně používané synonymum – „dystaxie.“

Hledejte pojem Ataxie v následujících vyhledávačích

Najít pojem Ataxie na Google.cz

Najít heslo Ataxie ve vyhledávači Yandex

Hledat frázi Ataxie ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít termín Ataxie ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat termín Ataxie ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat heslo Ataxie ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Ataxie například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Google překladači, ve Wikislovníku, v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledané pojmy, výrazy, odborné termíny a slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Ataxie? resp. jaký je přesný význam slova Ataxie? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ataxie, odpověď na dotaz co je to Ataxie?. Víte např. kdo to je Jason Statham? Znáte a víte kdo je Johny Machette? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů podle různých oborů. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než nemoce). U části pojmů naleznete citaci z projektu Wikipedia včetně internetové adresy kde naleznete kompletní popis. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na popisy termínů, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, zajímavosti, významy slov, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Vzpomenete si ještě na vyjmenovaná slova? Znáte vyjmenovaná slova po L nebo po Z?