Co je to?
Definice výrazu Devalvace. Co znamená odborný pojem Devalvace z kategorie Ekonomie?

Co to je Devalvace? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Devalvace?

Devalvace znamená znehodnocení měny, snížení její hodnoty vůči kurzům zahraničních měn. Devalvace je řízeným zásahem do ekonomiky, který může provést (a ke konci roku 2013 také provedla) centrální banka. Mezi důsledky takového kroku patří zlevnění vyváženého zboží a tím růst jeho konkurenceschopnosti, ale na druhou stranu to také znamená zdražení všeho, co je dováženo a zdražení zahraničních měn. Přínosy devalvace mohou být vzhledem k jejím negativním důsledkům značně diskutabilní.


Co je to Devalvace? Význam slova, termín, Definice výrazu Devalvace. Co znamená odborný pojem Devalvace z kategorie Ekonomie?

Veškeré texty jsou bez záruky. Sepsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte tento text s heslem Devalvace s vašimi přáteli na veřejných sociálních sítích (Facebook, Pinterest, Reddit či Twitter).

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Pojem Devalvace patří do kategorie ekonomie

Klíčová slova: slovník, definice, přesný výraz, formulace, co to je, popis, slovo, wiki, co znamená, informace, termín, heslo, význam slova, odborné názvosloví, lexikon, synonymum, názvosloví, co je to Devalvace?


Pojem Devalvace je v kategorii ekonomie, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Devalvace?

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Devalvace (z lat. de-valuare, znehodnocovat) znamená znehodnocení. V ekonomii znehodnocení měny.
Oslabení domácí měny vůči zahraničním měnám v systému fixních (úředně stanovených) kurzů. Protože měnový kurz určité měny znamená její cenu v jednotkách domácí měny, znamená devalvace úřední zvýšení kurzu cizích měn. Devalvací se zlevňuje vyvážené zboží na zahraničních trzích a naopak zdražuje dovážené zboží. Proto se devalvace používala pro podporu exportu a zlepšení bilance zahraničního obchodu, v zemích závislých například na dovozu energií může však také vyvolat tzv. "dováženou inflaci". Opakem je revalvace. V systému plovoucích směnných kurzů (floating) nemluvíme o devalvaci, nýbrž o růstu kurzu zahraniční měny čili o depreciaci.

Další informace o pojmu Devalvace hledejte v níže uvedených zdrojích

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Devalvace ve Wikimedia Commons

Zkusit najít heslo Devalvace ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít slovo Devalvace na Google.cz

Hledat termín Devalvace ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít výraz Devalvace ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Devalvace na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Devalvace například ve vyhledávači Seznam.cz, v Lingea slovnících, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, ve Wikislovníku nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku co je to Devalvace? resp. co přesně znamená slovo Devalvace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Devalvace, odpověď na dotaz co je to Devalvace?. Víte např. kdo to je Halsey? Znáte a víte kdo je Děvkař? Ke každému slovo může existovat víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než ekonomie. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího významy slov, definice odborných pojmů, zajímavosti, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Moderními pojmy jsou slova hipster nebo geek nebo nerd. Víte, co tato slova znamenají?