Co je to?
Výraz, termín, definice slova Devalvace. Co znamená odborný pojem Devalvace z kategorie Ekonomie?

Co je to Devalvace? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Devalvace

Devalvace znamená znehodnocení měny, snížení její hodnoty vůči kurzům zahraničních měn. Devalvace je řízeným zásahem do ekonomiky, který může provést (a ke konci roku 2013 také provedla) centrální banka. Mezi důsledky takového kroku patří zlevnění vyváženého zboží a tím růst jeho konkurenceschopnosti, ale na druhou stranu to také znamená zdražení všeho, co je dováženo a zdražení zahraničních měn. Přínosy devalvace mohou být vzhledem k jejím negativním důsledkům značně diskutabilní.


Co je to Devalvace? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Devalvace. Co znamená odborný pojem Devalvace z kategorie Ekonomie?

Texty mohou obsahovat chyby. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Tento text (Devalvace) můžete sdílet s vašimi přáteli na Facebooku, Twitteru, Pinterestu, Redditu nebo na jiné sociální síti.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Devalvace patří do kategorie Ekonomie

Klíčová slova: formulace, co znamená, odborné názvosloví, co to je, informace, terminus technicus, význam slova, definice pojmu, heslo, pojem, Devalvace, význam pojmu, přesný výraz, odborný výraz, vysvětlení, lexikon, terminologie, co je to Devalvace?


Pojem Devalvace je v kategorii Ekonomie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Devalvace? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Níže uvedený text pochází z webového projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Devalvace (z lat. de-valuare, znehodnocovat) znamená znehodnocení. V ekonomii znehodnocení měny.
Oslabení domácí měny vůči zahraničním měnám v systému fixních (úředně stanovených) kurzů. Protože měnový kurz určité měny znamená její cenu v jednotkách domácí měny, znamená devalvace úřední zvýšení kurzu cizích měn. Devalvací se zlevňuje vyvážené zboží na zahraničních trzích a naopak zdražuje dovážené zboží. Proto se devalvace používala pro podporu exportu a zlepšení bilance zahraničního obchodu, v zemích závislých například na dovozu energií může však také vyvolat tzv. "dováženou inflaci". Opakem je revalvace. V systému plovoucích směnných kurzů (floating) nemluvíme o devalvaci, nýbrž o růstu kurzu zahraniční měny čili o depreciaci.

Internetové odkazy na vyhledávače

Zkusit najít heslo Devalvace ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat termín Devalvace ve vyhledávači Yandex

Hledat videa s názvem Devalvace na Youtube

Vyhledat termín Devalvace na Google.cz

Hledat pojem Devalvace ve Wikizdrojích

Zkusit najít výraz Devalvace ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Devalvace například v evropském vyhledávači Qwant, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Microsoft Bing, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Další vybraná hesla, odborné termíny a pojmy

Na stránce jste se mohli dozvědět: jaká je definice termínu Devalvace? resp. co přesně označuje termín Devalvace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Devalvace, odpověď na dotaz co je to Devalvace?. Víte např. kdo to je Mánička? Znáte a víte kdo je Kariérista? Jednotlivá slova můžou mít několik významů podle různých oborů. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Devalvace v jiné sekci než Ekonomie. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na popisy termínů, významy slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov s názvem Co Je To?.

Moderními pojmy jsou slova hipster nebo geek nebo nerd. Víte, co tato slova znamenají?