Co je to?
Výraz, termín, definice slova Devalvace. Co znamená odborný pojem Devalvace z kategorie Ekonomie?

Co je to Devalvace? Význam slova

Co znamená termín, slovo, heslo, vysvětlení pojmu Devalvace?

Devalvace znamená znehodnocení měny, snížení její hodnoty vůči kurzům zahraničních měn. Devalvace je řízeným zásahem do ekonomiky, který může provést (a ke konci roku 2013 také provedla) centrální banka. Mezi důsledky takového kroku patří zlevnění vyváženého zboží a tím růst jeho konkurenceschopnosti, ale na druhou stranu to také znamená zdražení všeho, co je dováženo a zdražení zahraničních měn. Přínosy devalvace mohou být vzhledem k jejím negativním důsledkům značně diskutabilní.


Co je to Devalvace? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Devalvace. Co znamená odborný pojem Devalvace z kategorie Ekonomie?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Sepsáno redaktory Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Devalvace? s přáteli a kamarády na sociálních sítích Twitter, Facebook, Pinterest a Reddit.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru    

Výraz Devalvace je v sekci ekonomie

Klíčová slova: ekonomie, odborný výraz, informace, význam slova, slovník, Devalvace, terminus technicus, ekonomie, definice pojmu, pojem, přesný význam, význam pojmu, odborné názvosloví, popis, terminologie, formulace, lexikon, co to je


Pojem Devalvace je v kategorii ekonomie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Devalvace? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Devalvace (z lat. de-valuare, znehodnocovat) znamená znehodnocení. V ekonomii znehodnocení měny.
Oslabení domácí měny vůči zahraničním měnám v systému fixních (úředně stanovených) kurzů. Protože měnový kurz určité měny znamená její cenu v jednotkách domácí měny, znamená devalvace úřední zvýšení kurzu cizích měn. Devalvací se zlevňuje vyvážené zboží na zahraničních trzích a naopak zdražuje dovážené zboží. Proto se devalvace používala pro podporu exportu a zlepšení bilance zahraničního obchodu, v zemích závislých například na dovozu energií může však také vyvolat tzv. "dováženou inflaci". Opakem je revalvace. V systému plovoucích směnných kurzů (floating) nemluvíme o devalvaci, nýbrž o růstu kurzu zahraniční měny čili o depreciaci.

Další zdroje informací o slovu Devalvace

Najít heslo Devalvace ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít pojem Devalvace ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat videa s názvem Devalvace na Youtube

Najít výraz Devalvace ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít termín Devalvace ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat termín Devalvace ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Devalvace například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve fulltextu Google.cz, ve Wikislovníku nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Teď už víte jaká je definice termínu Devalvace? resp. co přesně znamená slovo Devalvace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Devalvace, odpověď na dotaz co je to Devalvace?. Víte např. kdo to je Denisa Nesvačilová? Znáte a víte kdo je Vdova? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v různém kontextu, v různých oborech. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než ekonomie). Některé texty obsahují odkaz a krátkou citaci z české Wikipedie. Tyto lze kopírovat, upravovat a dále sdílet při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu webu shromažďujícího významy slov, popisy termínů, zajímavosti, definice odborných pojmů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Moderními pojmy jsou slova hipster nebo geek nebo nerd. Víte, co tato slova znamenají?