Co je to?
Výraz, termín, definice slova Devalvace. Co znamená odborný pojem Devalvace z kategorie Ekonomie?

Co je to Devalvace? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Devalvace?

Devalvace znamená znehodnocení měny, snížení její hodnoty vůči kurzům zahraničních měn. Devalvace je řízeným zásahem do ekonomiky, který může provést (a ke konci roku 2013 také provedla) centrální banka. Mezi důsledky takového kroku patří zlevnění vyváženého zboží a tím růst jeho konkurenceschopnosti, ale na druhou stranu to také znamená zdražení všeho, co je dováženo a zdražení zahraničních měn. Přínosy devalvace mohou být vzhledem k jejím negativním důsledkům značně diskutabilní.


Co je to Devalvace? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Devalvace. Co znamená odborný pojem Devalvace z kategorie Ekonomie?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Sdílejte uvedený text s kolegy na Redditu, Twitteru nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Devalvace je v kategorii Ekonomie

Klíčová slova: heslo, Ekonomie, názvosloví, význam pojmu, význam slova, lexikon, definice pojmu, informace, Devalvace, popis, slovo, přesný výraz, vysvětlení, co je to Devalvace?, wiki, definice, synonymum, Ekonomie


Pojem Devalvace je v kategorii Ekonomie, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Devalvace? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Devalvace (z lat. de-valuare, znehodnocovat) znamená znehodnocení. V ekonomii znehodnocení měny.
Oslabení domácí měny vůči zahraničním měnám v systému fixních (úředně stanovených) kurzů. Protože měnový kurz určité měny znamená její cenu v jednotkách domácí měny, znamená devalvace úřední zvýšení kurzu cizích měn. Devalvací se zlevňuje vyvážené zboží na zahraničních trzích a naopak zdražuje dovážené zboží. Proto se devalvace používala pro podporu exportu a zlepšení bilance zahraničního obchodu, v zemích závislých například na dovozu energií může však také vyvolat tzv. "dováženou inflaci". Opakem je revalvace. V systému plovoucích směnných kurzů (floating) nemluvíme o devalvaci, nýbrž o růstu kurzu zahraniční měny čili o depreciaci.

Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Hledat výraz Devalvace na Google.cz

Najít termín Devalvace ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat termín Devalvace ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Devalvace ve Wikimedia Commons

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Devalvace ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat pojem Devalvace ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Devalvace například ve ruském vyhledávači Yandex, v projektu slovnik.cz, ve videích na Youtube, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Lingea slovnících.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Devalvace? resp. co přesně znamená slovo Devalvace? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Devalvace, odpověď na dotaz co je to Devalvace?. Víte např. kdo to je Muftí? Znáte a víte kdo je Kariérista? Jednotlivé termíny, pojmy, slova mohou mít vícero významů podle toho o jaký obor se jedná. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Ekonomie U části textů najdete citaci z české Wikipedie. Spolu s textem je vždy uvedena i url adresa na konkrétní stránku projektu. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Moderními pojmy jsou slova hipster nebo geek nebo nerd. Víte, co tato slova znamenají?