Co je to?
Výraz, termín, definice slova Příbor. Co znamená odborný pojem Příbor z kategorie Jídlo?

Co je to Příbor? Význam slova

Co znamená termín Příbor? Vysvětlení pojmu, definice hesla

Příbor je název pro sadu nástrojů, kterými lze zacházet s jídlem. Pomocí příboru se porcuje jídlo, upravuje se jeho velikost a vkládá se do úst. Základem příboru jsou nůž, vidlička a lžíce. Ty pak doplňuje další stolní náčiní.
Příbor se užívá všude tam, kde se vychází z evropské kultury. Lžíce pochází již ze starověku, k ní se později připojil nůž. Kompletní příbor v současné podobě je znám až ze 17. století. V současnosti jsou nejužívanější příbory z nerezu a plastové příbory.


Co je to Příbor? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Příbor. Co znamená odborný pojem Příbor z kategorie Jídlo?

Provozovatel v žádném případě neručí za aktuálnost, správnost a přesnost údajů zveřejněných na stránkách. Tento text byl napsán redaktory Superia.cz

Líbí se vám definice pojmu Příbor? Pak se o ní podělte s vašimi přáteli na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu  

Výraz Příbor je v kategorii jídlo

Klíčová slova: heslo, přesný význam, vysvětlení, jídlo, terminus technicus, pojem, wiki, význam, jídlo, informace, odborné názvosloví, termín, popis, definice pojmu, význam pojmu, přesný výraz, co znamená, synonymum


Pojem Příbor je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Co se můžete dočíst ve Wikipedii o termínu Příbor?

Níže umístěný text je převzat z online encyklopedie Wikipedia.cz. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Jídelní příbor je sada nástrojů, které se používají při manipulaci s jídlem. Slouží k porcování a vkládání jídla do úst. Základní části příboru jsou lžíce, nůž a vidlička. Příbor může obsahovat i různé přídavné náčiní – různě tvarované nože, vidličky a kleště. V asijském stolování a kuchyni jsou naopak běžné hůlky. Celkem se uvádí až 200 různých druhů náčiní.
Odhaduje se, že evropským příborem jí asi 900 milionů lidí a asijské jídelní hůlky používá asi 1,2 miliardy lidí. Asi 4,2 miliardy lidí jí bez příboru rukama.

Příbor

Typický příbor - nůž, vidlička, lžíce a lžička. Autor: Walter Bichler, zdroj: Pixabay
Typický příbor - nůž, vidlička, lžíce a lžička. Autor: Walter Bichler, zdroj: Pixabay


Linky na další online zdroje

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Příbor ve Wikimedia Commons

Hledat termín Příbor ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít termín Příbor ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít heslo Příbor ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat slovo Příbor ve vyhledávači Qwant

Hledat pojem Příbor ve fulltextu Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Příbor například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Lingea slovnících, ve Wikizdrojích, ve fulltextu Google.cz nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Náhodná hesla, významy slov, odborných termíny, výrazy a pojmy

Nyní již víte jaká je definice termínu Příbor? resp. co to je Příbor? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Příbor, odpověď na dotaz co je to Příbor?. Víte např. kdo to je Primož Roglič? Znáte a víte kdo je Vylízanec? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v závislosti na oboru a kontextu. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je jídlo. U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, musíme vám poděkovat za návštěvu internetového encyklopedického slovníku, který se zaměřuje na zajímavosti, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, významy slov, popisy termínů, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Tip nejen pro milovníky zvířátek. Pěkné tapety na plochu vašeho počítače.