Co je to?
Odborný výraz, definice slova Příbor. Co znamená pojem Příbor z kategorie Jídlo?

Co je Příbor?

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Příbor

Příbor je název pro sadu nástrojů, kterými lze zacházet s jídlem. Pomocí příboru se porcuje jídlo, upravuje se jeho velikost a vkládá se do úst. Základem příboru jsou nůž, vidlička a lžíce. Ty pak doplňuje další stolní náčiní.
Příbor se užívá všude tam, kde se vychází z evropské kultury. Lžíce pochází již ze starověku, k ní se později připojil nůž. Kompletní příbor v současné podobě je znám až ze 17. století. V současnosti jsou nejužívanější příbory z nerezu a plastové příbory.


Co je to Příbor? Význam slova, termín, Odborný výraz, definice slova Příbor. Co znamená pojem Příbor z kategorie Jídlo?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Text sestavily autoři (redaktoři a redaktorky) pro Superia.cz

Text s definicí výrazu Příbor doporučujeme sdílet s dalšími lidmi na specializovaných společenských sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu        Sdílet na Pinterestu  

Výraz Příbor se nachází v sekci jídlo

Klíčová slova: popis, wiki, jídlo, slovo, pojem, přesný výraz, heslo, Příbor, co to je, význam pojmu, definice, formulace, odborný výraz, synonymum, lexikon, termín, odborné názvosloví, vysvětlení


Pojem Příbor je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Příbor? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Dále uvedený text byl převzat ze svobodné otevřené online encyklopedie Wikipedia. Více zde. Dostupné pod licencí CC-BY-SA.

Jídelní příbor je sada nástrojů, které se používají při manipulaci s jídlem. Slouží k porcování a vkládání jídla do úst. Základní části příboru jsou lžíce, nůž a vidlička. Příbor může obsahovat i různé přídavné náčiní – různě tvarované nože, vidličky a kleště. V asijském stolování a kuchyni jsou naopak běžné hůlky. Celkem se uvádí až 200 různých druhů náčiní.
Odhaduje se, že evropským příborem jí asi 900 milionů lidí a asijské jídelní hůlky používá asi 1,2 miliardy lidí. Asi 4,2 miliardy lidí jí bez příboru rukama.

Příbor

Typický příbor - nůž, vidlička, lžíce a lžička. Autor: Walter Bichler, zdroj: Pixabay
Typický příbor - nůž, vidlička, lžíce a lžička. Autor: Walter Bichler, zdroj: Pixabay


Více informací o slovu Příbor doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Najít termín Příbor ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Příbor ve vyhledávači DuckDuckGo

Vyhledat heslo Příbor ve fulltextu Seznam.cz

Hledat frázi Příbor na Google.cz

Vyhledat termín Příbor ve vyhledávači Yahoo

Zkusit najít výraz Příbor ve vyhledávači Yandex

Dál můžete zkusit hledat slovo Příbor například v evropském vyhledávači Qwant, v projektu slovnik.cz, ve Wikislovníku, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v Google překladači.

Doporučené odborné pojmy, termíny, výrazy a hesla

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice termínu Příbor? resp. co znamená Příbor? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Příbor, odpověď na dotaz co je to Příbor?. Víte např. kdo to je Karel Řehka? Znáte a víte kdo je Omezenec? Nemáme prostředky na pravidelnou aktualizace textů. Pojmy mohou mít různé významy v závislosti na oboru a kontextu. Zkuste proto hledat termín Příbor hledat i v jiných kategoriích (než jídlo). K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Tyto lze přebírat, upravovat a dále šířit při splnění licenčního ujednání CC-BY-SA.

Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Kategorie jídlo, karambola, příbor, ilustrační obrázek

Děkujeme za návštěvu online internetového slovníku zaměřeného především na definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, popisy termínů, významy slov, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Tip nejen pro milovníky zvířátek. Pěkné tapety na plochu vašeho počítače.