Co je to?
Výraz, termín, definice slova Příbor. Co znamená odborný pojem Příbor z kategorie Jídlo?

Co je to Příbor? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Příbor?

Příbor je název pro sadu nástrojů, kterými lze zacházet s jídlem. Pomocí příboru se porcuje jídlo, upravuje se jeho velikost a vkládá se do úst. Základem příboru jsou nůž, vidlička a lžíce. Ty pak doplňuje další stolní náčiní.
Příbor se užívá všude tam, kde se vychází z evropské kultury. Lžíce pochází již ze starověku, k ní se později připojil nůž. Kompletní příbor v současné podobě je znám až ze 17. století. V současnosti jsou nejužívanější příbory z nerezu a plastové příbory.


Co je to Příbor? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Příbor. Co znamená odborný pojem Příbor z kategorie Jídlo?

Chyby vyhrazeny. Napsáno redaktory Superia.cz

Velmi by nás potěšilo, pakliže byste sdíleli text Příbor s přáteli na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Redditu        Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu  

Výraz Příbor se nachází v sekci jídlo

Klíčová slova: význam pojmu, jídlo, definice pojmu, odborný výraz, Příbor, slovo, definice, názvosloví, co to je, význam slova, formulace, význam, lexikon, slovník, termín, synonymum, jídlo, popis


Pojem Příbor je v kategorii jídlo, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Příbor? Definice výrazu, slova, termínu z Wikipedie

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Jídelní příbor je sada nástrojů, které se používají při manipulaci s jídlem. Slouží k porcování a vkládání jídla do úst. Základní části příboru jsou lžíce, nůž a vidlička. Příbor může obsahovat i různé přídavné náčiní – různě tvarované nože, vidličky a kleště. V asijském stolování a kuchyni jsou naopak běžné hůlky. Celkem se uvádí až 200 různých druhů náčiní.
Odhaduje se, že evropským příborem jí asi 900 milionů lidí a asijské jídelní hůlky používá asi 1,2 miliardy lidí. Asi 4,2 miliardy lidí jí bez příboru rukama.

Příbor

Typický příbor - nůž, vidlička, lžíce a lžička. Autor: Walter Bichler, zdroj: Pixabay
Typický příbor - nůž, vidlička, lžíce a lžička. Autor: Walter Bichler, zdroj: Pixabay


Linky na další online zdroje

Zkusit najít pojem Příbor ve Wikislovníku

Zkusit najít termín Příbor ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat slovo Příbor ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Příbor ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít slovo Příbor ve fulltextu Seznam.cz

Vyhledat slovo Příbor ve Wikizdrojích

Dál můžete zkusit hledat slovo Příbor například v obrázcích, videích a zvucích z projektu Wikimedia Commons, v nabídce zboží na Heureka.cz, ve videích na Youtube, ve ekologickém vyhledávači Ecosia nebo v Lingea slovnících.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Příbor? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Příbor? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Příbor, odpověď na dotaz co je to Příbor?. Víte např. kdo to je Michal Bystrov? Znáte a víte kdo je Hudební skladatel? Jednotlivá slova můžou mít několik významů podle různých oborů. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je jídlo. K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, zajímavosti, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Tip nejen pro milovníky zvířátek. Pěkné tapety na plochu vašeho počítače.