Co je to?
Výraz, termín, definice slova Ážio. Co znamená odborný pojem Ážio z kategorie Účetnictví?

Co je to Ážio? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Ážio?

Ážio je pojem označující rozdíl mezi vyšší prodejní a nižší nominální cenou cenných papírů, popř. deviz a jiných. Často se vyskytuje ve spojení emisní ážio, což je rozdíl mezi vyšším emisním kurzem akcie a její jmenovitou nebo účetní hodnotou.
Emisní ážio může být také rozdíl mezi cenou nepeněžitého vkladu a jmenovitou nebo účetní hodnotou akcií, vydaných akcionáři jako protiplnění.


Co je to Ážio? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Ážio. Co znamená odborný pojem Ážio z kategorie Účetnictví?

Informace jsou bez záruky, provozovatel neručí za správnost a aktuálnost informací v textech. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Text můžete velmi jednoduše sdílet s přáteli na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

  Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Facebooku   Sdílet na Redditu      

Heslo Ážio se nachází v sekci Účetnictví

Klíčová slova: lexikon, význam pojmu, definice, synonymum, terminus technicus, slovo, přesný význam, slovník, definice pojmu, názvosloví, formulace, Účetnictví, odborné názvosloví, pojem, wiki, Účetnictví, popis, co to je


Pojem Ážio je v kategorii Účetnictví, ilustrační obrázek

Co píše online projekt Wikipedia o pojmu Ážio?

Následující text definice pojmu byl převzat z projektu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Emisní ážio je rozdíl mezi hodnotou cenného papíru na regulovaném trhu a jeho nominální hodnotou. Emisní ažio můžeme také označit jako jakýsi emisní příplatek k nominální hodnotě. Důvodem je, že investice předpokládá určitou výnosnost, která ovšem ani nemusí nastat.
Emisní ážio není pouze záležitostí akcií, ale obecně jakéhokoli cenného papíru, u něž se stanoví "přirážka" k nominální hodnotě. Emisní ážio je tak možné určit i u kmenového listu společnosti s ručením omezeným, převod dluhopisu aj.

Více informací o pojmu Ážio lze najít v následujících zdrojích

Najít pojem Ážio ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Najít heslo Ážio ve vyhledávači Yandex

Najít výraz Ážio ve fulltextu Seznam.cz

Hledat pojem Ážio ve Wikislovníku

Hledat videa s názvem Ážio na Youtube

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Ážio ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Ážio například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v ABC slovníku cizích slov a synonym, ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve fulltextu Google.cz nebo v Google překladači.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Nyní už nejspíš víte co to je Ážio? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Ážio? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ážio, odpověď na dotaz co je to Ážio?. Víte např. kdo to je Bonviván? Znáte a víte kdo je Adam Vojtěch? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Zkuste proto termín Ážio hledat i v jiných kategoriích (než Účetnictví) Část textů obsahuje internetový odkaz i krátkou citaci z české verze projektu Wikipedia. S těmi lze dále pracovat při dodržení licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího zajímavosti, významy slov, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.