Co je to?
Definice výrazu, termínu Ážio. Co znamená odborný pojem Ážio z kategorie Účetnictví?

Co je to Ážio? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Ážio?

Ážio je pojem označující rozdíl mezi vyšší prodejní a nižší nominální cenou cenných papírů, popř. deviz a jiných. Často se vyskytuje ve spojení emisní ážio, což je rozdíl mezi vyšším emisním kurzem akcie a její jmenovitou nebo účetní hodnotou.
Emisní ážio může být také rozdíl mezi cenou nepeněžitého vkladu a jmenovitou nebo účetní hodnotou akcií, vydaných akcionáři jako protiplnění.


Co je to Ážio? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Ážio. Co znamená odborný pojem Ážio z kategorie Účetnictví?

Neručíme za eventuální chyby v textech. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Definici slova Ážio můžete sdílet s partnery, kolegy a kamarády na Pinterestu nebo na Facebooku či Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Ážio je v kategorii Účetnictví

Klíčová slova: odborné názvosloví, lexikon, definice pojmu, synonymum, Účetnictví, přesný význam, přesný výraz, informace, termín, význam pojmu, vysvětlení, formulace, co to je, pojem, názvosloví, význam slova, význam, co je to Ážio?


Pojem Ážio je v kategorii Účetnictví, ilustrační obrázek

Ve Wikipedii se o termínu Ážio píše následující

Tento níže umístěný text je převzat z internetové Wikipedie. Více zde. Licence CC-BY-SA.

Emisní ážio je rozdíl mezi hodnotou cenného papíru na regulovaném trhu a jeho nominální hodnotou. Emisní ažio můžeme také označit jako jakýsi emisní příplatek k nominální hodnotě. Důvodem je, že investice předpokládá určitou výnosnost, která ovšem ani nemusí nastat.
Emisní ážio není pouze záležitostí akcií, ale obecně jakéhokoli cenného papíru, u něž se stanoví "přirážka" k nominální hodnotě. Emisní ážio je tak možné určit i u kmenového listu společnosti s ručením omezeným, převod dluhopisu aj.

Zkuste se dozvědět víc informací v následujících odkazech

Hledat výraz Ážio na Google.cz

Zkusit najít heslo Ážio ve vyhledávači Yandex

Hledat pojem Ážio ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít výraz Ážio ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat slovo Ážio ve Wikizdrojích

Hledat videa s názvem Ážio na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Ážio například ve vyhledávači Seznam.cz, v Google překladači, v evropském vyhledávači Qwant, ve Wikislovníku nebo ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Text na tomto webu vám dal odpověď na otázku jaký je význam slova Ážio? resp. jaká je definice slova Ážio? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ážio, odpověď na dotaz co je to Ážio?. Víte např. kdo to je Vladimir Iljič Lenin? Znáte a víte kdo je Veronika Vrecionová? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic podle toho o jaký obor se jedná. Proto případně zapátrejte i v jiných kategoriích (než Účetnictví). U některých pojmů uvádíme i doplňující definici pojmu z Wikipedie včetně odkazu na konkrétní stránku Wikipedie, kde se dočtete více. Ty lze využívat v souladu s licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, děkujeme vám za návštěvu internetové encyklopedie, která shromažďuje významy slov, definice odborných pojmů, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, slovníková hesla, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.