Co je to?
Definice výrazu, termínu Ážio. Co znamená odborný pojem Ážio z kategorie Účetnictví?

Co je to Ážio? Význam slova

Význam termínu, výrazu, vysvětlení pojmu Ážio

Ážio je pojem označující rozdíl mezi vyšší prodejní a nižší nominální cenou cenných papírů, popř. deviz a jiných. Často se vyskytuje ve spojení emisní ážio, což je rozdíl mezi vyšším emisním kurzem akcie a její jmenovitou nebo účetní hodnotou.
Emisní ážio může být také rozdíl mezi cenou nepeněžitého vkladu a jmenovitou nebo účetní hodnotou akcií, vydaných akcionáři jako protiplnění.


Co je to Ážio? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Ážio. Co znamená odborný pojem Ážio z kategorie Účetnictví?

Neručíme za aktuálnost a správnost uvedených informací, chyby vyhrazeny. Výše uvedený text byl napsán redaktorkami Superia.cz

Definici slova Ážio můžete sdílet s partnery, kolegy a kamarády na internetových společenských sítích typu Pinterest, Reddit, Twitter či Facebooku, který je z nich nejznámější a nejpopulárnější.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Ážio je v kategorii Účetnictví

Klíčová slova: slovo, vysvětlení, informace, význam, co znamená, význam pojmu, termín, definice pojmu, pojem, Účetnictví, terminologie, wiki, synonymum, Účetnictví, slovník, definice, přesný výraz, formulace


Pojem Ážio je v kategorii Účetnictví, ilustrační obrázek

Co se píše ve Wikipedii o pojmu Ážio?

Následující popis pojmu byl převzat ze stránek Wikipedia.cz, více se dozvíte zde. Licence CC-BY-SA.

Emisní ážio je rozdíl mezi hodnotou cenného papíru na regulovaném trhu a jeho nominální hodnotou. Emisní ažio můžeme také označit jako jakýsi emisní příplatek k nominální hodnotě. Důvodem je, že investice předpokládá určitou výnosnost, která ovšem ani nemusí nastat.
Emisní ážio není pouze záležitostí akcií, ale obecně jakéhokoli cenného papíru, u něž se stanoví "přirážka" k nominální hodnotě. Emisní ážio je tak možné určit i u kmenového listu společnosti s ručením omezeným, převod dluhopisu aj.

Další zdroje informací o slovu Ážio

Hledat pojem Ážio ve Wikizdrojích

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Ážio ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít výraz Ážio ve fulltextu Seznam.cz

Najít heslo Ážio ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Hledat heslo Ážio ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Ážio ve Wikimedia Commons

Dál můžete zkusit hledat slovo Ážio například ve fulltextu Google.cz, v nabídce zboží na Heureka.cz, v Microsoft Bing, v evropském vyhledávači Qwant nebo v projektu slovnik.cz.

Jaké pojmy, odborné termíny a hesla lidé hledají?

Tyto stránky vám umožnili zjistit co znamená Ážio? resp. co se přesně ukrývá za slovem Ážio? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ážio, odpověď na dotaz co je to Ážio?. Víte např. kdo to je Nymfomanka? Znáte a víte kdo je Richard Gere? Neměli byste zapomenout na to, že ke každému výrazu, může existovat víc definic v různých oborech lidské činnosti. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Účetnictví Některé texty jsme rozšířili i o krátkou citaci z Wikipedia.cz. K této citaci vždy uvádíme i odkaz na konkrétní stránku. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme vám za návštěvu projektu shromažďujícího slovníková hesla, definice odborných pojmů, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, významy slov s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.