Co je to?
Definice výrazu, termínu Ážio. Co znamená odborný pojem Ážio z kategorie Účetnictví?

Co je to Ážio? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Ážio?

Ážio je pojem označující rozdíl mezi vyšší prodejní a nižší nominální cenou cenných papírů, popř. deviz a jiných. Často se vyskytuje ve spojení emisní ážio, což je rozdíl mezi vyšším emisním kurzem akcie a její jmenovitou nebo účetní hodnotou.
Emisní ážio může být také rozdíl mezi cenou nepeněžitého vkladu a jmenovitou nebo účetní hodnotou akcií, vydaných akcionáři jako protiplnění.


Co je to Ážio? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Ážio. Co znamená odborný pojem Ážio z kategorie Účetnictví?

Za uvedené informace neručíme. Přes veškerou pečlivost se mohou v textech objevit chybné údaje nebo pravopisné chyby. Text vytvořen pro server Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet s vašimi kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru anebo na Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Pojem Ážio patří do kategorie Účetnictví

Klíčová slova: vysvětlení, formulace, co je to Ážio?, význam slova, definice, termín, odborné názvosloví, co to je, odborný výraz, Účetnictví, přesný výraz, heslo, lexikon, informace, wiki, popis, Účetnictví, význam pojmu


Pojem Ážio je v kategorii Účetnictví, ilustrační obrázek

Co označuje termín Ážio? Definice výrazu, slova, termínu z projektu Wikipedia

Uvedené vysvětlení pojmu je převzato z webu Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Emisní ážio je rozdíl mezi hodnotou cenného papíru na regulovaném trhu a jeho nominální hodnotou. Emisní ažio můžeme také označit jako jakýsi emisní příplatek k nominální hodnotě. Důvodem je, že investice předpokládá určitou výnosnost, která ovšem ani nemusí nastat.
Emisní ážio není pouze záležitostí akcií, ale obecně jakéhokoli cenného papíru, u něž se stanoví "přirážka" k nominální hodnotě. Emisní ážio je tak možné určit i u kmenového listu společnosti s ručením omezeným, převod dluhopisu aj.

Další zdroje informací o slovu Ážio

Zkusit najít frázi Ážio ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Ážio ve vyhledávači DuckDuckGo

Zkusit najít heslo Ážio ve Wikizdrojích

Zkusit najít výraz Ážio ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Vyhledat výraz Ážio ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít pojem Ážio ve Wikislovníku

Dál můžete zkusit hledat slovo Ážio například v Seznam.cz slovníku cizích slov, v Google překladači, v evropském vyhledávači Qwant, ve ruském vyhledávači Yandex nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Náhodných výběr odborných termínů, pojmů a hesel

Právě nyní již víte jaký je význam slova Ážio? resp. co přesně označuje termín Ážio? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Ážio, odpověď na dotaz co je to Ážio?. Víte např. kdo to je Pazneht? Znáte a víte kdo je Úvěrový specialista? Nezapomeňte prosím, že výrazy, hesla mohou mít víc významů podle různých oborů. Můžete se proto pokusit najít heslo Ážio i v jiné sekci než v Účetnictví. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, významy slov, popisy termínů s názvem Co Je To?.

Taky máte někdy KOPR? Tím nemyslíme zeleninu, ale trošku hanlivou avšak výstižnou zkratku.