Co je to?
Výraz, termín, definice slova Asyndeton. Co znamená odborný pojem Asyndeton z kategorie Literatura?

Co je to Asyndeton? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Asyndeton

Asyndeton je pojem pocházející ze starého Řecka. Jde o syntaktickou básnickou figuru. Původně se používala pouze v klasické rétorice, později se zařadila do tradiční jazykovědy. Řecké slovo asyndetos znamená nespoutaný, což charakterizuje jeho podobu. Jde totiž o spojení vět či frází, kdy není použit žádný lexikální prostředek, spojka. Jsou tak vytvořeny komplexní struktury, jejichž části jsou spojeny pouze graficky čárkami nebo intonací. Takto hromaděna mohou být jak slova, tak verše.
Lexikální prostředky jsou vynechány pro zrychlení četby textu a jeho plynulosti. Protože tyto prostředky mohou být nezbytné pro vyjádření myšlenky, nahrazuje je právě čárka, intonační pauza. Důvodem využití asyndetonu bývá zvýšení dynamiky textu a jeho intenzivnější intonace, které se dosahuje právě vynecháním spojek i vazeb. Věty nejsou pouze zkrácené, ale je posílen i jejich význam. Autorův projev tak nabývá dramatického efektu.


Co je to Asyndeton? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Asyndeton. Co znamená odborný pojem Asyndeton z kategorie Literatura?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte text pojmu Asyndeton se známými na Pinterestu, Facebooku, Twitteru, Redditu nebo na zde neuvedených společených sítích.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru      Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu      

Heslo Asyndeton se nachází v kategorii literatura

Klíčová slova: literatura, co je to Asyndeton?, wiki, význam, formulace, definice pojmu, Asyndeton, slovník, přesný význam, termín, co znamená, heslo, slovo, informace, synonymum, odborné názvosloví, význam slova, odborný výraz


Pojem Asyndeton je v kategorii literatura, ilustrační obrázek

Odkazy na jiné weby a vyhledávače

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Asyndeton ve Wikimedia Commons

Zkusit najít výraz Asyndeton ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Asyndeton ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít slovo Asyndeton ve Wikipedii

Hledat výraz Asyndeton ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít termín Asyndeton ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Asyndeton například v Microsoft Bing, v Google překladači, ve vyhledávači Seznam.cz, ve Wikislovníku nebo v projektu slovnik.cz.

Vybrané termíny, slova, pojmy

Teď už znáte odpověď na otázku co to je Asyndeton? resp. co to je Asyndeton? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Asyndeton, odpověď na dotaz co je to Asyndeton?. Víte např. kdo to je Popelka? Znáte a víte kdo je Zikmund? Jednotlivá slova, termíny, hesla můžou mít víc definic vzhledem k tomu, že se používají v rozdílných oborech lidské činnosti. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než literatura). Některé pojmy obsahují doplňující definici z Wikipedie včetně url na konkrétní stránku. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, musíme vám poděkovat za návštívení internetového slovníku, který shromažďuje přesné vysvětlení slov, popisy termínů, zajímavosti, definice odborných pojmů, významy slov, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Píše se správně pýr nebo pír? A co to vůbec je? Pokud nevíte, podívejte se na stránku sem.