Co je to?
Definice výrazu Trdelník. Co znamená odborný pojem Trdelník z kategorie Jídlo?

Co to je Trdelník? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Trdelník?

Trdelník je speciální druh moučníku. Pochází z moravského Slovácka, kde se podával především maminkám po porodu jako další jídlo po polévce. V současnosti slouží jako ozdoba stolu nebo pochutina při různých svátcích a oslavách.
Těsto je sladké, původně do něj byly přidávány vlašské ořechy. Jeho základem jsou sádlo, máslo, cukr, žloutky, sůl, kvasnice, mouka a mléko. Zvláštnost dodává trdelníku to, že se peče na dřevěných válečcích otáčených pomocí kliky přímo na ohni. Povrch se pak potírá a sype cukrem nebo drcenými ořechy či mandlemi.


Co je to Trdelník? Význam slova, termín, Definice výrazu Trdelník. Co znamená odborný pojem Trdelník z kategorie Jídlo?

Texty mohou obsahovat chyby nebo překlepy, za které se předem omlouváme. Text vytvořen pro server Superia.cz

Tento krátký text můžete velmi snadno sdílet se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Trdelník patří do kategorie Jídlo

Klíčová slova: vysvětlení, přesný výraz, pojem, co to je, lexikon, popis, význam, názvosloví, heslo, terminologie, slovo, definice, Trdelník, informace, terminus technicus, formulace, co znamená, wiki


Pojem Trdelník je v kategorii Jídlo, ilustrační obrázek

Více informací o slovu Trdelník doporučujeme hledat v těchto zdrojích

Zkusit najít výraz Trdelník ve Wikislovníku

Zkusit najít heslo Trdelník na Google.cz

Najít termín Trdelník ve Wikipedii

Najít pojem Trdelník ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Najít heslo Trdelník ve vyhledávači Qwant

Hledat termín Trdelník ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Dál můžete zkusit hledat slovo Trdelník například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači Seznam.cz, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučujeme tyto odborné pojmy, výrazy a termíny

Na této webové stránce jste se dozvěděli co znamená slovo Trdelník? resp. jaký je význam pojmu Trdelník? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Trdelník, odpověď na dotaz co je to Trdelník?. Víte např. kdo to je Leoš Mareš? Znáte a víte kdo je Humanista? Nezapomeňte, že slova a termíny mohou mít víc významů podle různých oborů. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Jídlo. Některé texty jsou rozšířeny o citaci z české Wikipedie. Je zde uveden i odkaz na konkrétní stránku ze zmíněné encyklopedie. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu stručného encyklopedického slovníku, který se zaměřuje především na významy slov, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, popisy termínů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.