Co je to?
Definice odborného termínu, slova Kvetoucí čaj. Co znamená pojem Kvetoucí čaj z kategorie Nápoje?

Co je to Kvetoucí čaj? Význam slova

Co znamená termín, vysvětlení pojmu Kvetoucí čaj?

Kvetoucí čaj je speciální druh čaje, známý z čínské historie. Čajové lístky se ručně svazují tak, aby ukrývaly květ – například ibišek, jasmín, měsíček, lilii nebo chryzantému.
Původně byly kvetoucí čaje určeny panovníkům a císařskému dvoru. V Čínské lidové republice byly zakázány, nyní se staly exportním artiklem. Umisťují se do skleněné nádoby a je možné použít je vícekrát. Květ může ještě nějakou dobu sloužit jako dekorace.


Co je to Kvetoucí čaj? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Kvetoucí čaj. Co znamená pojem Kvetoucí čaj z kategorie Nápoje?

Omlouváme se za možné chyby v textech. Text byl sepsán pro server Superia.cz

Potěší nás, pokud budete sdílet tuto odpověď na otázku co je to Kvetoucí čaj? s vašimi přáteli na sociálních sítích Twitter, Redditu nebo Facebook.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Termín Kvetoucí čaj je v sekci Nápoje

Klíčová slova: definice, formulace, vysvětlení, pojem, informace, Kvetoucí čaj, význam pojmu, wiki, odborné názvosloví, co to je, terminus technicus, přesný výraz, Nápoje, terminologie, termín, přesný význam, synonymum, lexikon


Pojem Kvetoucí čaj je v kategorii Nápoje, ilustrační obrázek

Co znamená pojem Kvetoucí čaj? Odborný výraz, termín, definice slova z Wikipedie

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Kvetoucí čaj – někdy také nazývaný čajový květ – je důkazem toho, že čaj nemusí jen dobře chutnat, ale že nám může poskytnout i podívanou pro oko. Je to malá kulička vytvořená z usušených čajových lístků a květu, která se po zalití vodou rozvine, jako kdyby opravdu kvetla.

Čínský kvetoucí čaj

Kvetoucí čaj z Číny. Autor: Haneburger, zdroj: Wikimedia commons, licence: Public domain
Kvetoucí čaj z Číny. Autor: Haneburger, zdroj: Wikimedia commons, licence: Public domain


Hledejte v dalších online informačních zdrojích

Zkusit najít pojem Kvetoucí čaj ve fulltextu Seznam.cz

Najít výraz Kvetoucí čaj ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Hledat videa s názvem Kvetoucí čaj na Youtube

Najít termín Kvetoucí čaj ve Wikislovníku

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Kvetoucí čaj ve vyhledávači DuckDuckGo

Najít pojem Kvetoucí čaj ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Kvetoucí čaj například v evropském vyhledávači Qwant, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ruském vyhledávači Yandex, ve Wikizdrojích nebo v Lingea slovnících.

Náhodné pojmy, výrazy, slova a odborné termíny

Tyto stránky vám umožnili zjistit jaká je definice slova Kvetoucí čaj? resp. co označuje slovo Kvetoucí čaj? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kvetoucí čaj, odpověď na dotaz co je to Kvetoucí čaj?. Víte např. kdo to je Moderátor? Znáte a víte kdo je Kazi? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů podle toho o jaký obor se jedná. Hledejte proto odborný pojem i jinde než v sekci Nápoje Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Takový typ textu je distribuován pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu projektu shromažďujícího významy slov, zajímavosti, známé i neznámé pojmy, popisy termínů, definice odborných pojmů, slovníková hesla s názvem Co Je To?.

Nejjednodušší způsob oživení pracovní plochy vašeho Windows, Androidu nebo jiného operačního systému je změna pozadí. Navštivte partnerskou stránku a vybírejte se stovek tapet přírody, Vesmíru apod.