Co je to?
Definice odborného termínu, slova Kvetoucí čaj. Co znamená pojem Kvetoucí čaj z kategorie Nápoje?

Co je to Kvetoucí čaj? Význam slova

Význam pojmu, termínu, vysvětlení výrazu Kvetoucí čaj

Kvetoucí čaj je speciální druh čaje, známý z čínské historie. Čajové lístky se ručně svazují tak, aby ukrývaly květ – například ibišek, jasmín, měsíček, lilii nebo chryzantému.
Původně byly kvetoucí čaje určeny panovníkům a císařskému dvoru. V Čínské lidové republice byly zakázány, nyní se staly exportním artiklem. Umisťují se do skleněné nádoby a je možné použít je vícekrát. Květ může ještě nějakou dobu sloužit jako dekorace.


Co je to Kvetoucí čaj? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Kvetoucí čaj. Co znamená pojem Kvetoucí čaj z kategorie Nápoje?

Neručíme za pravdivost uvedených informací. Text vytvořen pro server Superia.cz

Uvedený text s definicí slova Kvetoucí čaj můžete samozřejmě sdílet s vašimi kamarády na Twitteru, Redditu, Facebooku nebo jinde.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Kvetoucí čaj je v sekci Nápoje

Klíčová slova: význam pojmu, definice pojmu, Nápoje, terminus technicus, pojem, co je to Kvetoucí čaj?, přesný význam, přesný výraz, informace, wiki, formulace, co to je, slovník, heslo, názvosloví, co znamená, lexikon, definice


Pojem Kvetoucí čaj je v kategorii Nápoje, ilustrační obrázek

V online encyklopedii Wikipedia se o slovu Kvetoucí čaj můžete dozvědět následující

Následující definice pojmu pochází ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Kvetoucí čaj – někdy také nazývaný čajový květ – je důkazem toho, že čaj nemusí jen dobře chutnat, ale že nám může poskytnout i podívanou pro oko. Je to malá kulička vytvořená z usušených čajových lístků a květu, která se po zalití vodou rozvine, jako kdyby opravdu kvetla.

Čínský kvetoucí čaj

Kvetoucí čaj z Číny. Autor: Haneburger, zdroj: Wikimedia commons, licence: Public domain
Kvetoucí čaj z Číny. Autor: Haneburger, zdroj: Wikimedia commons, licence: Public domain


Další informační zdroje o slovu Kvetoucí čaj

Najít slovo Kvetoucí čaj ve Wikislovníku

Vyhledat pojem Kvetoucí čaj ve vyhledávači Qwant

Najít pojem Kvetoucí čaj na Google.cz

Najít heslo Kvetoucí čaj ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Kvetoucí čaj ve Wikimedia Commons

Hledat videa s názvem Kvetoucí čaj na Youtube

Dál můžete zkusit hledat slovo Kvetoucí čaj například ve Wikizdrojích, v Google překladači, v Microsoft Bing, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Často hledaná hesla, odborné termíny, pojmy, slova

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku jaký je přesný význam slova Kvetoucí čaj? resp. jaký je přesný význam slova Kvetoucí čaj? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kvetoucí čaj, odpověď na dotaz co je to Kvetoucí čaj?. Víte např. kdo to je Šotouš? Znáte a víte kdo je Buzerant? Nezapomeňte prosím, že každé heslo může mít víc definic v různém kontextu, v různých oborech. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Nápoje. Některé pojmy obsahují i krátkou citaci z české Wikipedie včetně internetového odkazu na podrobný popis. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, vážení návštěvníci, děkujeme za návštěvu webových stránek shromažďujících významy slov, slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, známé i neznámé pojmy, definice odborných pojmů, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Nejjednodušší způsob oživení pracovní plochy vašeho Windows, Androidu nebo jiného operačního systému je změna pozadí. Navštivte partnerskou stránku a vybírejte se stovek tapet přírody, Vesmíru apod.