Co je to?
Definice odborného termínu, slova Kvetoucí čaj. Co znamená pojem Kvetoucí čaj z kategorie Nápoje?

Co je to Kvetoucí čaj? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Kvetoucí čaj?

Kvetoucí čaj je speciální druh čaje, známý z čínské historie. Čajové lístky se ručně svazují tak, aby ukrývaly květ – například ibišek, jasmín, měsíček, lilii nebo chryzantému.
Původně byly kvetoucí čaje určeny panovníkům a císařskému dvoru. V Čínské lidové republice byly zakázány, nyní se staly exportním artiklem. Umisťují se do skleněné nádoby a je možné použít je vícekrát. Květ může ještě nějakou dobu sloužit jako dekorace.


Co je to Kvetoucí čaj? Význam slova, termín, Definice odborného termínu, slova Kvetoucí čaj. Co znamená pojem Kvetoucí čaj z kategorie Nápoje?

Uvedené informace jsou bez záruky. Napsáno redaktory Superia.cz

Sdílejte text pojmu Kvetoucí čaj s přáteli a kamarády prostřednictvím uvedených tlačítek na sociálních sítích Facebook nebo Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Kvetoucí čaj se nachází v kategorii Nápoje

Klíčová slova: lexikon, wiki, synonymum, odborné názvosloví, formulace, význam, informace, slovo, význam pojmu, přesný výraz, význam slova, heslo, definice, terminologie, Nápoje, přesný význam, popis, vysvětlení


Pojem Kvetoucí čaj je v kategorii Nápoje, ilustrační obrázek

Co nám píše encyklopedie Wikipedia o termínu Kvetoucí čaj?

Následující text definice byl převzat ze stránek Wikipedia.cz. Licence CC-BY-SA.

Kvetoucí čaj – někdy také nazývaný čajový květ – je důkazem toho, že čaj nemusí jen dobře chutnat, ale že nám může poskytnout i podívanou pro oko. Je to malá kulička vytvořená z usušených čajových lístků a květu, která se po zalití vodou rozvine, jako kdyby opravdu kvetla.

Čínský kvetoucí čaj

Kvetoucí čaj z Číny. Autor: Haneburger, zdroj: Wikimedia commons, licence: Public domain
Kvetoucí čaj z Číny. Autor: Haneburger, zdroj: Wikimedia commons, licence: Public domain


Zkuste zjistit více informací o slovu Kvetoucí čaj v následujících zdrojích

Hledat videa s názvem Kvetoucí čaj na Youtube

Najít heslo Kvetoucí čaj ve vyhledávači Yandex

Vyhledat výraz Kvetoucí čaj ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Hledat slovo Kvetoucí čaj na Google.cz

Zkusit najít termín Kvetoucí čaj ve vyhledávači Qwant

Hledat termín Kvetoucí čaj ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Dál můžete zkusit hledat slovo Kvetoucí čaj například ve vyhledávači chránícího soukromí - DuckDuckGo, v Google překladači, ve Wikizdrojích, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v ABC slovníku cizích slov a synonym.

Výběr náhodných pojmů, výrazů, odborných termínů a slov

Na této webové stránce jste se dozvěděli co je to Kvetoucí čaj? resp. co je to Kvetoucí čaj? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kvetoucí čaj, odpověď na dotaz co je to Kvetoucí čaj?. Víte např. kdo to je Petr Vojnar? Znáte a víte kdo je Popelka? Ke každému pojmu může existovat vícero definic podle různých oborů. Doporučujeme vám proto porozhlédnout se v jiných kategoriích (než Nápoje). Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Ty spadají pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme, že jste navštívili online slovníkový projekt zaměřený na popisy termínů, přesné vysvětlení slov, významy slov, známé i neznámé pojmy, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Nejjednodušší způsob oživení pracovní plochy vašeho Windows, Androidu nebo jiného operačního systému je změna pozadí. Navštivte partnerskou stránku a vybírejte se stovek tapet přírody, Vesmíru apod.