Co je to?
Definice výrazu, termínu Kmenový list. Co znamená odborný pojem Kmenový list z kategorie Účetnictví?

Co je to Kmenový list? Význam slova

Co znamená termín, výraz, pojem, vysvětlení hesla Kmenový list?

Kmenový list je cenný papír, který může být vydán pouze jako listina. Kmenový list mohou vydávat společnosti s ručením omezeným, jsou s ním spojena práva a povinnosti společníka. Může být převáděn rubopisem, vydává se pouze k podílu, který je neomezeně a nepodmíněně převoditelný.
S pomocí kmenového listu tak může být převeden podíl ve společnosti s ručením omezeným, aniž by se musely sepisovat smlouvy, svolávat valné hromady nebo provádět zápisy u notáře.


Co je to Kmenový list? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Kmenový list. Co znamená odborný pojem Kmenový list z kategorie Účetnictví?

Chyby vyhrazeny. Neručíme za faktickou přednost a aktuálnost informací. Text napsán pro Superia.cz

Sdílejte text pojmu Kmenový list se známými na Pinterestu, Facebooku nebo Twitteru.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Výraz Kmenový list se nachází v kategorii Účetnictví

Klíčová slova: Účetnictví, odborný výraz, pojem, popis, Kmenový list, lexikon, co to je, co znamená, termín, význam, terminologie, co je to Kmenový list?, terminus technicus, vysvětlení, informace, definice pojmu, přesný výraz, odborné názvosloví


Pojem Kmenový list je v kategorii Účetnictví, ilustrační obrázek

Hledejte pojem Kmenový list v následujících vyhledávačích

Najít termín Kmenový list ve vyhledávači Ecosia a pomoci tak životnímu prostředí

Zkusit najít termín Kmenový list ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Najít výraz Kmenový list na Google.cz

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Kmenový list ve vyhledávači DuckDuckGo

Hledat videa s názvem Kmenový list na Youtube

Najít heslo Kmenový list ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Kmenový list například ve ruském vyhledávači Yandex, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve vyhledávači Seznam.cz, ve Wikislovníku nebo v projektu slovnik.cz.

Náhodných výběr odborných pojmů, termínů a slov

Na této webové stránce jste se dozvěděli jaká je definice termínu Kmenový list? resp. co znamená Kmenový list? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kmenový list, odpověď na dotaz co je to Kmenový list?. Víte např. kdo to je Priapos? Znáte a víte kdo je Leona Machálková? Berte v úvahu, že termíny mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Vyzkoušejte proto i příslušná synonyma a homonyma v jiných sekcích než Účetnictví. Některé pojmy jsou obohaceny o citaci z Wikipedie. U nich uvádíme i konkrétní url projektu kde se dozvíte více. Takový typ textu spadá pod licenci CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení návštěvníci, děkujeme vám za návštěvu encyklopedického projektu shromažďujícího slovníková hesla, přesné vysvětlení slov, popisy termínů, definice odborných pojmů, zajímavosti, známé i neznámé pojmy s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.