Co je to?
Výraz, termín, definice slova Kmenový list. Co znamená odborný pojem Kmenový list z kategorie Účetnictví?

Co je to Kmenový list? Význam slova

Pojem, termín, heslo, vysvětlení výrazu Kmenový list

Kmenový list je cenný papír, který může být vydán pouze jako listina. Kmenový list mohou vydávat společnosti s ručením omezeným, jsou s ním spojena práva a povinnosti společníka. Může být převáděn rubopisem, vydává se pouze k podílu, který je neomezeně a nepodmíněně převoditelný.
S pomocí kmenového listu tak může být převeden podíl ve společnosti s ručením omezeným, aniž by se musely sepisovat smlouvy, svolávat valné hromady nebo provádět zápisy u notáře.


Co je to Kmenový list? Význam slova, termín, Výraz, termín, definice slova Kmenový list. Co znamená odborný pojem Kmenový list z kategorie Účetnictví?

Provozovatel neodpovídá za správnost, úplnost a aktuálnost tohoto obsahu. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Budeme rádi, pokud budete definici slova Kmenový list sdílet s vašimi kamarády, známými a přáteli na Twitteru, Pinterestu nebo Facebooku.

 Sdílet na Facebooku   Sdílet na Pinterestu     Sdílet na Twitteru      Sdílet na Redditu      

Termín Kmenový list patří do sekce Účetnictví

Klíčová slova: odborné názvosloví, formulace, co znamená, popis, Kmenový list, Účetnictví, terminus technicus, význam, přesný význam, pojem, Účetnictví, informace, slovo, vysvětlení, názvosloví, význam pojmu, význam slova, co je to Kmenový list?


Pojem Kmenový list je v kategorii Účetnictví, ilustrační obrázek

Odkazy na vyhledávače, online encyklopedie a slovníky

Najít pojem Kmenový list ve vyhledávači Yandex

Najít heslo Kmenový list ve fulltextovém vyhledávači Bing.com

Zkusit najít pojem Kmenový list ve Wikislovníku

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Kmenový list ve Wikimedia Commons

Hledat pojem Kmenový list ve fulltextu Seznam.cz

Zkusit najít výraz Kmenový list ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Dál můžete zkusit hledat slovo Kmenový list například ve videích na Youtube, v Google překladači, ve fulltextu Google.cz, v evropském vyhledávači Qwant nebo v projektu slovnik.cz.

Doporučené pojmy, slova, odborné termíny a výrazy

Právě jste zjistili co znamená Kmenový list? resp. co se vlastně skrývá pod slovem Kmenový list? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kmenový list, odpověď na dotaz co je to Kmenový list?. Víte např. kdo to je Miloš Čermák? Znáte a víte kdo je Lucie Bílá? Berte prosím v potaz, že jednotlivá slova mohou mít víc definic v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto též hledat synonymum ke slovu Kmenový list v jiné sekci než Účetnictví. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Takovéto texty spadají pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Milí čtenáři, nezbývá než vám poděkovat za návštěvu stručného webového slovníku, který se zaměřuje na zajímavosti, známé i neznámé pojmy, přesné vysvětlení slov, definice odborných pojmů, popisy termínů, významy slov s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.