Co je to?
Definice výrazu, termínu Kmenový list. Co znamená odborný pojem Kmenový list z kategorie Účetnictví?

Co je to Kmenový list? Význam slova

Co znamená heslo, definice termínu, pojmu Kmenový list?

Kmenový list je cenný papír, který může být vydán pouze jako listina. Kmenový list mohou vydávat společnosti s ručením omezeným, jsou s ním spojena práva a povinnosti společníka. Může být převáděn rubopisem, vydává se pouze k podílu, který je neomezeně a nepodmíněně převoditelný.
S pomocí kmenového listu tak může být převeden podíl ve společnosti s ručením omezeným, aniž by se musely sepisovat smlouvy, svolávat valné hromady nebo provádět zápisy u notáře.


Co je to Kmenový list? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Kmenový list. Co znamená odborný pojem Kmenový list z kategorie Účetnictví?

Chyby vyhrazeny. Text napsán pro Superia.cz

Doporučujeme sdílet tento text s přáteli a kamarády na Pinterestu, Redditu, Twitteru či Facebooku.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Heslo Kmenový list patří do sekce Účetnictví

Klíčová slova: terminologie, heslo, názvosloví, co znamená, odborný výraz, co to je, informace, význam slova, termín, slovo, pojem, Kmenový list, terminus technicus, wiki, slovník, odborné názvosloví, význam, popis


Pojem Kmenový list je v kategorii Účetnictví, ilustrační obrázek

Internetové odkazy na vyhledávače

Najít pojem Kmenový list na Google.cz

Hledat termín Kmenový list ve Wikislovníku

Hledat pojem Kmenový list ve fulltextu Seznam.cz

Najít výraz Kmenový list ve vyhledávači Yandex

Zkusit najít výraz Kmenový list ve vyhledávači Qwant

Zkusit najít heslo Kmenový list ve Wikipedii

Dál můžete zkusit hledat slovo Kmenový list například ve videích na Youtube, ve slovníku moderních slangových výrazů - Čeština 2.0, ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Seznam.cz slovníku cizích slov nebo v nabídce zboží na Heureka.cz.

Často hledané výrazy, termíny a odborné pojmy

Právě jste se dozvěděli odpověď na otázku co to je Kmenový list? resp. co vlastně znamená slovo Kmenový list? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kmenový list, odpověď na dotaz co je to Kmenový list?. Víte např. kdo to je Radiolog? Znáte a víte kdo je Jaroslav Uhlíř? Jednotlivá slova můžou mít několik významů podle různých oborů. Nezbývá, než vám doporučit hledání v jiných kategoriích než je Účetnictví. U některých textů najdete krátkou citaci z projektu Wikipedia včetně odkazu na kompletní text. Tyto texty lze potom kopírovat, editovat a dále šířit při splnění podmínek vyplývajících z licence CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Vážení čtenáři, děkujeme za návštěvu online projektu (slovníku) shromažďujícího významy slov, definice odborných pojmů, slovníková hesla, popisy termínů, známé i neznámé pojmy, zajímavosti s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.