Co je to?
Definice výrazu, termínu Kmenový list. Co znamená odborný pojem Kmenový list z kategorie Účetnictví?

Co je to Kmenový list? Význam slova

Co znamená výraz, termín, pojem, definice slova Kmenový list?

Kmenový list je cenný papír, který může být vydán pouze jako listina. Kmenový list mohou vydávat společnosti s ručením omezeným, jsou s ním spojena práva a povinnosti společníka. Může být převáděn rubopisem, vydává se pouze k podílu, který je neomezeně a nepodmíněně převoditelný.
S pomocí kmenového listu tak může být převeden podíl ve společnosti s ručením omezeným, aniž by se musely sepisovat smlouvy, svolávat valné hromady nebo provádět zápisy u notáře.


Co je to Kmenový list? Význam slova, termín, Definice výrazu, termínu Kmenový list. Co znamená odborný pojem Kmenový list z kategorie Účetnictví?

Uvedené informace jsou bez záruky. Uvedený text byl přidán redaktory Superia.cz

Text s definicí výrazu Kmenový list doporučujeme sdílet s blízkými na sociálních sítích jako je Facebook a Twitter.

 Sdílet na Facebooku    Sdílet na Twitteru    Sdílet na Pinterestu    Sdílet na Redditu    

Pojem Kmenový list se nachází v sekci Účetnictví

Klíčová slova: Kmenový list, pojem, význam pojmu, význam, definice, přesný výraz, přesný význam, význam slova, odborný výraz, co je to Kmenový list?, Účetnictví, vysvětlení, terminologie, slovo, formulace, synonymum, Účetnictví, popis


Pojem Kmenový list je v kategorii Účetnictví, ilustrační obrázek

Další informační zdroje

Zkusit najít pojem Kmenový list ve Wikipedii

Zkusit hledat obrázky a videa s názvem Kmenový list ve Wikimedia Commons

Vyhledat heslo Kmenový list ve slovníku cizích slov od Seznam.cz

Vyhledat termín Kmenový list ve vyhledávači Qwant

Vyhledat výraz Kmenový list ve vyhledávači Yandex

Chraňte své soukromí a hledejte slovo Kmenový list ve vyhledávači DuckDuckGo

Dál můžete zkusit hledat slovo Kmenový list například ve ekologickém vyhledávači Ecosia, v Google překladači, v Microsoft Bing, ve vyhledávači Seznam.cz nebo v Lingea slovnících.

Podívejte se také na tyto odborné výrazy, pojmy, termíny a slova

Na stránce jste se mohli dozvědět: co je to Kmenový list? resp. co znamená slovo Kmenový list? Je tu uvedeno krátké vysvětlení odborného pojmu Kmenový list, odpověď na dotaz co je to Kmenový list?. Víte např. kdo to je Teenager? Znáte a víte kdo je Jaroslav Uhlíř? Nezapomeňte, že jednotlivé výrazy mohou mít víc významů v různých oborech lidské činnosti. Zkuste proto termín Kmenový list hledat i v jiných kategoriích (než Účetnictví) K vybraným textům jsme doplnili citaci z projektu Wikipedia.cz včetně odkazu na konkrétní podstránku na Wikipedii, kde se dozvíte víc. Takový text je šířen pod licencí CC-BY-SA. Ostatní texty je možné citovat dle zákona s uvedením zdroje.

Děkujeme za návštěvu internetového projektu shromažďujícího popisy termínů, významy slov, zajímavosti, přesné vysvětlení slov, slovníková hesla, definice odborných pojmů s názvem Co Je To?.

Znáte zkratky POV, SJM nebo FTW? Tyto a dalších 1000 jiných zkratek naleznete zde.